Šta je novo?

Murali Beograda

Pro'eravanje. Nindža kornjače u kombinaciji sa ostašćenim rusofilima.
 
Kornjace deluju kreativno i lepo nacrtane, sto ne lici na likove koji pisu rusko srpski blok.

Da nisu uradjene kornjace, a ovi samo napisali slova?
 
Mural vožda Karađorđa na Julinom Brdu:
P3112710.JPG
P3112713.JPG
 
Искрено је недолично осликавати простор где се одлаже смеће ликом вожда и ако је ово један од боље урађених мурала који сам видео.
Nije to neka deponija za odlaganje smeća, mislim da je ovo oslikano na ulazu u garažu zgrade. Kontejner se vidi u pozadini, ali njih ima po celom gradu.
 
Sto klosarskije naselje to vise patriotrskih i ,,patriotskih'' murala.
 
Mural cara Dušana Silnog ili despota Stefana Lazarevića na Mirijevu, nisam siguran koji vladar je tačno oslikan, pošto vizuelno dosta liči na despota kakvog ga znamo sa ktitorskih fresaka u Kaleniću i Manasiji, a zamak u pozadini potseća na Golubac ili Kalemegdan, iako je na samom muralu sitnim slovima ispisano "car Dušan":
P3112647.JPG
P3112658.JPG
 
Murali Gavrila Principa i vojvode Momčila Đujića, Julino Brdo. Principov mural je verovatno oslikan na stogodišnjicu sarajevskog atentata.
P3112708.JPG
P3112709.JPG
 
Imaš i kod broja 10, isto tako preko celog zida, što mu dođe bukvalno iza leđa.
 
Murali velikana koji su izgledali ovako:







Od jutros izgledaju ovako:







Tipična kompleksaška naprednjačko-radikalska akcija "izgrebi komšiji nova kola".
 
Poslednja izmena:
Ni mrtvi nisu pošteđeni... sramota koga imamo za sugrađane.

 
verovatno stambane zajednice prekrecile, jer murali nisu imali dozvolu
 
Bas sam gledao Bald and Bankrupt-a u Bugarskoj koji je video umrlice na zidu i bio je u fazonu, vau, sta je ovo, kace slike umrlih na zgrade.

E, to su male umrlice, mada ni one mi nisu nikad bile jasne, a tek ovoliki murali...

Naravno da je odvratno ako je ovo navijacki motivisano, ali generalno mi se kenja od ovih umrlica po gradu.

Jos kad vidim ubijene krimose...

Haris zasluzuje da mu se grad oduzi i napravi spomenik negde ili spomen-plocu na zgradi, ako vec nema.
 
ali generalno mi se kenja od ovih umrlica po gradu.

Jos kad vidim ubijene krimose...

greota za murale, jer iskreno meni su bili top

sada je drugi problem sto svakom ko dune negde nesto crta, jer ne postujemo tudju imovinu

Treba razgraničiti umrlice krimosa od murala pokojnim osobama (umetnicima, zaslužnim građanima, sportistima...). Druga strana medalje je što smo pod aktuelnom vlašću došli do toga da smo sve moguće i nemoguće obesmislili, bilo relativizacijom, bilo preteranim i neadekvatnim korišćenjem, bilo ponavljanjem nečega do besvesti...
Haris zasluzuje da mu se grad oduzi i napravi spomenik negde ili spomen-plocu na zgradi, ako vec nema.
Kad vidim da jedan Tomislav Peternek ne može da bude u Aleji zaslužnih građana, a može Šaban Šaulić, ili da treba Tito da leti iz Kuće cveća, nešto baš i nisam ubeđen da će se bilo šta po ovom👆 i sličnim pitanjima uraditi dok nam je ovih aktuelnih na vlasti.​
 
Vrh