Šta je novo?

Murali Beograda

"https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https://www.facebook.com/CentarzaZenskeStudije/posts/pfbid02tFLsB7EV1AiAgGS1TKCYm3TL3SkPgqPm4LKPTgYzFEFeZQJ8gkRs9VC2nQPE261Ll&show_text=true&width=500"

Our embassy initiated the #FemaleRoleModels project with a desire to raise the visibility of historically significant and successful Serbian women. The selected role models are women from Serbia who have done something remarkable to contribute to female emancipation, be it in the field of human rights directly contributing to gender equality, or in another field that combatted stereotypes and paved the way for women today.
👩
🇷🇸

1️⃣
0️⃣
women we presented were chosen based on the research conducted by Centar za ženske studije Beograd. We made sure to cover diverse professions and select role models from across the country, with a special emphasis on celebrating women that may not have been well known to the wider public.
🎨
We presented these exceptional women through accessible street art to make them as visible to as many people as possible. The artists painting the murals were selected through an open call, where we had over 70 applications. A jury composed of artists and experts from Serbia and the Netherlands decided on the winning sketches. Our project partners for this part of the project are the Street Art Museum Amsterdam, Street Art Belgrade, Kulturni centar GRAD, Centar za ženske studije Beograd, the Dutch street artist Judith de Leeuw (JDL) and the municipalities.
#OrangeTheWorld #16DaysofActivism #NLagainstGBV

408863946_365671559299532_6122813964791363273_n.jpg
408778621_365671532632868_6172199798533946259_n.jpg
408827876_365671605966194_3181309648457143593_n.jpg
408778528_365671579299530_2498072487958380296_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne sećam ih se sada.. al mi se verovatno nisu dopali čim ih nisam uslikao...

Tu pored su rešetke od neke propale radnje sa razbijenim izlogom gde sam ukapirao da sam dovoljno mršav da mogu da se provučem kroz rešetke... 😄

Jako me izbuđuju te situacije da budem tamo gde ne treba ili gde drugi nisu hteli da iko bude pa su stavili rešetke i katanac... ali im širina između šipki malo veća, neki debeljuca im pravio rešetke 😆
 
Kiano Rivs (čini mi se scena iz Matrixa) a za treće ne mogu da se setim.
 
Da, sad se prisećam... Moguće da je bio nekako oštećen i da zato nisam hteo da ga uslikam... ili mi se nije svidelo kako je urađen...
 
Da li su se još negde pojavili grafiti koji veličaju Banjsku i milana Radojičića? Pre neki dan sam video jedan dok sam se vozio autobusom, na uglu Pilota Mihajla Petrovića i kneza Višeslava, na zidiću pored MC Donaldsa.​
 
Da li su se još negde pojavili grafiti koji veličaju Banjsku i milana Radojičića? Pre neki dan sam video jedan dok sam se vozio autobusom, na uglu Pilota Mihajla Petrovića i kneza Višeslava, na zidiću pored MC Donaldsa.​
Nisam ih primetio. Jel to pravi oslikani mural ili samo tekstualni grafit?

Što se mene tiče, ti momci koji su poginuli u Banjskoj zaslužuju i murale i spomenike i da se ulice zovu po njima. Oni su istinski heroji. Ali ne i Milan Radojičić, jer dotični je već godinama potpredsednik SNS ćerke-firme Antisrpske Ljiste, koja je Srbe silom terala u šiptarske "insititucije" , izlazila na secesionističke izbore i polagala zakletvu na "ustav republjike kosove". A kada se desila Banjska, on je pobegao u Centralnu Srbiju, umesto da opet postavi barikade i organizuje novu civilnu zaštitu koja bi nastavila da pruža oružani otpor šiptarskim teroristima. Da li bi danas Kurti mogao da ukida dinar, da je Radojičić prvo uništio 4 terorističke baze na severu i najurio šiptarsku "policiju" sa Jarinja i Brnjaka? Onda njihove žrtve svakako ne bi bile uzaludne.
 
Poslednja izmena:
Koliko su tupavi njegovi poklonici vidi se po tome kako crtaju.
 
Vrh