Šta je novo?

Mostovi

eldiamen

Novice
Učlanjen(a)
22.04.2008.
Poruke
15
Pohvaljen
0
Lokacija
45
"Most preko Ade" (t.j. Save) sa velikim zakasnjenjem, a dalje.....mogu i ostali mostovi planirani (i neplanirani)
za buducnost, ko zna...

mostprekosavef1bcb2.jpg
 
^^ mene podseća na tehnotise, sjajan rad! Voleo bi da vidim još više ako imaš :)
 
Imam jos ideja ali samo u nazvrljanim skicama, koje nebi bile jasne. Mozda neku od tih skica jasije nacrtam, pa cu staviti.
 
mene najiskrenije podseca na podmornicu, nekako oblik ostrva na ovo gore;)....
 
Evo jedne moje ideje za novi most, kad se vec djilas i mrka frljaju sa nekim ciframa o novim mostovima (5 !?) mogu i ovaj da ubace kao 6-ti :D Most koji ce spojiti Francusku ul. i Bulevar Nikole Tesle, ne toliko zbog automobilskog/autobuskog saobracaja (toga sto manje!) vec prvenstveno zbog povezivanja tramvajske mrze sa jedne i druge strane, i naravno pesaka :cool: ... Mada ne znam da li bi se to moglo izvesti zbog visinske razlike Nbg i Kalemgdana!?!

trmm.jpg

made by paint
 
most-zemun.jpg


Са Земунске стране: улица Стевана Марковића која има места да се прошири у 2+2 све до булевара Михајла Пупина.

Са леве обале дунава пут 2+2 који би спојио Котеж и Стару Борчу.

Са леве обале мост би ишао преко Чапље како би природа остала нетакнута.
 
Довукао би превелик саобраћај у Главну. Боље Тошин бунар у тунел испод Гардоша, па на мост.
 
Тошин Бунар кроз земун нема где да се прошири. :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910130#p910130:1d921izw je napisao(la):
filip14586 » Уто Дец 21, 2021 2:15 pm[/url]":1d921izw]
most-zemun.jpg


Са Земунске стране: улица Стевана Марковића која има места да се прошири у 2+2 све до булевара Михајла Пупина.

Са леве обале дунава пут 2+2 који би спојио Котеж и Стару Борчу.

Са леве обале мост би ишао преко Чапље како би природа остала нетакнута.

Да ли је то лакација старго моста?
 
@ Prle,
Ul. Stevana Markovica je malog kapaciteta i sada u vršnim časovima su kolone automobila i autobusa ( sa okretnice iz ul Marka Nikolica)
Zamisli kako bi tek stanje bilo , da primi saobracaj makar i sa nekog mostica.

Jeste mogice prošitenje dobrim delom rušenjem stambenih blokova al vec na sl. koraku sa raskrsnicom gde počinje Glavna ul. na Avijatičarskom trgu opet čep . Pa i tu treba rušiti i tako redom Aleksandra Dupčeka sve do NBgd početka Bul. M. Pupina.

Ima i boljih opcija premoštavanja Dinava u blizini ali za ovo doba, su još uvek velika jeres.
:sesir:
 
Само сам питао да ли је ту некад био мост...
 
Vrh