Šta je novo?

Most Beška 2, E75.

+ :gobb: Posto nije bas beogradski most, zamislite srpsku zastavu na ovom smajliju. ;)
 
Како је речено раније, реконструкција почиње чим се заврши нови мост.
Саобраћај прелази на њега, а овај се сређује.
 
2q813eq.jpg

2wflgg2.jpg

1g29lh.jpg

20py4wy.jpg

2ry1t2o.jpg

349dnbk.jpg

bdqush.jpg

5zjjw8.jpg

avr0qc.jpg

s6lyr8.jpg

2qk5c7n.jpg

Evo još koja slika mosta, izgledaju skoro pa nestvarno po ovom zimskom vremenu ! :)
 
Баш сам данас ишао за Нови Сад, радови баш напредују! :kk:

Наравно, +1 за слике.
 
Ух, што су добре слике, наравно +, а лично ми се највише свиђају прва и задња слика.

Мала дигресија, на овој слици сам стрелицом означио ресторан (заборавио сам како се зове, @Магнезијум сигурно зна) у Бешки, који има јако добру храну, а посебно им је добра рибља чорба. Кад имате времена, свратите, нећете се покајати. Такође и поглед из ресторана према мосту је изванредан. @Магнезијум може да шкљоцне и коју слику и из те перспективе !

URL=http://img641.imageshack.us/i/20py4wy.jpg/]
20py4wy.th.jpg
[/url]
 
Gaga, to je restoran " Božić " što si obeležio, niže njega je jedan mnogo i naširoko poznatiji restoran " Sidro", e sad ne znam na koji si mislio i u kom si bio ?!
 
Sidro! :)
Imaju čak i fenomenalan sistem zaštite od komaraca sa sprinklerima! :)

magnezijum > +1

EDIT: Slike sa kranova su vrh! :) A i one sa reke su dosta dobre zbog magle! ;)
 
magnezijum":1mk3q1sq je napisao(la):
Gaga, to je restoran " Božić " što si obeležio, niže njega je jedan mnogo i naširoko poznatiji restoran " Sidro", e sad ne znam na koji si mislio i u kom si bio ?!
Да, "Сидро" је у питању. Мало ме је доња ивица слике "преварила" у оријентацији. Хвала на помоћи.

Докле су иначе стигли са градњом прилаза самом мосту са десне и леве обале Дунава ? Посебно на левој страни Дунава, тамо где су пецароши долазили на пецање, а нешто мало даље од оног споменика.

Кад ће следећа серија слика ?
 
Гага":20o8azme je napisao(la):
Докле су иначе стигли са градњом прилаза самом мосту са десне и леве обале Дунава ? Посебно на левој страни Дунава, тамо где су пецароши долазили на пецање, а нешто мало даље од оног споменика.
Zadnjih nedelja prolazim bar dva ili tri puta nedeljno tim putem i koliko mi se čini, navlače konstrukciju na most preko onog "pecaroškog kanala"... Neka opasna mašinerija i cela armija žive sile rade tu tokom celog dana. I imam utisak da će i spomenik nestati sa lica zemlje kada budu spajali tu deonicu (od oko kilometar) od kraja mosta do početka postojećeg autoputa ka Kovilju.

Sa desne strane Dunava su postavili asfalt od OMVove "severne" pumpe, preko onog konačnog uspona, pa još malo "nizbrdo" ka mostu... Poslednja deonica od oko 500m ka mostu koja je užasno mnogo kasnila zbog arheoloških iskopavanja je (za sad) samo "pod tucanikom".

Več dve ili tri nedelje nema zatvaranja mosta tokom dana zbog radova na popravci. Verovatno im zima smeta za radove. :)
 
nenad78":2ters1la je napisao(la):
Гага":2ters1la je napisao(la):
Докле су иначе стигли са градњом прилаза самом мосту са десне и леве обале Дунава ? Посебно на левој страни Дунава, тамо где су пецароши долазили на пецање, а нешто мало даље од оног споменика.
Zadnjih nedelja prolazim bar dva ili tri puta nedeljno tim putem i koliko mi se čini, navlače konstrukciju na most preko onog "pecaroškog kanala"... Neka opasna mašinerija i cela armija žive sile rade tu tokom celog dana. I imam utisak da će i spomenik nestati sa lica zemlje kada budu spajali tu deonicu (od oko kilometar) od kraja mosta do početka postojećeg autoputa ka Kovilju.

Sa desne strane Dunava su postavili asfalt od OMVove "severne" pumpe, preko onog konačnog uspona, pa još malo "nizbrdo" ka mostu... Poslednja deonica od oko 500m ka mostu koja je užasno mnogo kasnila zbog arheoloških iskopavanja je (za sad) samo "pod tucanikom".

Več dve ili tri nedelje nema zatvaranja mosta tokom dana zbog radova na popravci. Verovatno im zima smeta za radove. :)
Хвала "ненаде78" на одговору. Наравно +.

Сад ми је јаснија слика око овог дела моста са леве стране Дунава. Споменик ће морати да се уклони јер објективно смета.

За десну страну моста, која је много лакша за рад, сам исто чуо да је каснила због проблема са археолошким ископавањима. Ова ископавања су сигурно продужила рока градње моста, али то спада у објективна кашњења тј. "објективни проблем на терену". Шта да се ради, бар су музеји богатији за један део ископина и које у сваком случају треба сачувати.
 
JohnnyLee":3bhrsto1 je napisao(la):
spomenik će verovatno samo da pomere na kraj puta
Надам се да ће то и да ураде, јер ипак је он део наше ближе историје, без обзира каква је. Вероватно ће га и обновити, јер је колико ми се чини био и доста ишаран и скинута већина слова !!! Нисам одавно прошао овим аутопутем, тако да не знам у каквом је сад стању споменик !
 
ima tri, četiri slova na tom spomeniku. inače nemam pojma kome je posvećen. verovatno radnicima stradalim tokom izgradnje mosta, ili nekim partizanima. u svakom slučaju, valjalo bi ga srediti, jer ipak predstavlja deo istorije, kao što ti reče
 
Отприлике је на споменику писало о томе да је Милошевић отворио мост после бомбардовања.
 
@Vajli
U rekordnom roku... Hoću reći, pre roka...

Inače, ako se ne varam ta prevara od "popravke" je izvedena nenormalnom količinom nasipanja šljunka da bi se premostio raspon između dva stuba.
 
Ако се не варам та превара је такође и изведена подизањем елемента из воде на мост (и евентуалним крпљењем). Тада је на сва звона објављено да су нови елементи израђени.

У сваком случају, кад се стари мост затвори, требало би обратити пажњу и на ту чињеницу приликом ремонта.
 
Wile E. Coyote":3szv1nio je napisao(la):
Ако се не варам та превара је такође и изведена подизањем елемента из воде на мост (и евентуалним крпљењем). Тада је на сва звона објављено да су нови елементи израђени.

У сваком случају, кад се стари мост затвори, требало би обратити пажњу и на ту чињеницу приликом ремонта.
Вили, то је тачно што кажеш и код обнове старог моста то ће се урадити, а морамо да признамо да су наши грађевинци то добро одрадили (читај закамуфлирали). Споменик је подигнут зарад обнове срушеног дела моста у агресији бомбардовања.

Слова на њему су била бакарна и зато су се крала, остало знате.
 
Овај мост је душу дао за феноменалне фотографије.
 
Prođoh pre neki dan, pa "uhvatih" nekoliko slika iz kola... Slikano u smeru Beograda.
Prve tri slike su onaj most preko "pecaroškog" kanala. Spomenik je sav "očerupan". Zadnjih nekoliko fotografija je uspon ka prevoju do početka postojećeg puta.







[
 
+1 за слике. Ја често пролазим туда, али никад се не сетим да понесем апарат.
 
Још један +, да споменик је баш "очерупан", надајмо се да ће га обновити кад се заврше сви радови. Предпостављам да радови на самом мосту и осталим деловима грађевине, напредују својим нормалним током.
 
Da li neko zna zasto se prave dva nova mosta preko autoputa (kod Beske i Novih Karlovaca)? Vrlo su blizu postojecim mostovima, pa mi nije jasno zasto rade nove. To je u sklopu radova na mostu kod Beske, pretpostavljam zbog celokupnih radova na autooputu Bgd-Subotica.
 
Vrh