Šta je novo?

Most 'Ada Ciganlija - Blok 70'

Obmana građana nakon potpisivanja peticije? :D
Peticije na kojoj jasno piše protiv čega se prikupljaju potpisi?
Prilog medija u kojem se izjave građana prekidaju u pola rečenice?
Pa naravno da se vidi transpatent koji prikazuje taj kraj BEZ mosta, oni se i bore da mosta ne bude :D

Možda ti stavljaš potpis a da ne čitaš šta potpisuješ :D, stvarno je jadno da drugima spočitavaš svoje nedostatke.

"Ko drukčije kaže, kleveće i laže" .. svakim svojim postom potvrđuješ da si kadar SKJ.
Jeza me hvata kada pomislim šta si radio ljudima tokom karijere kada si iza sebe imao autoritet partije i sistema, kakvim si se manipulacijama i podmetanjima služio... sada, u penziji, kada smo u digitalnom dobu i kada sve može da se proveri, ispadaš jadan i smešan.
 
Relja, ti si malo više opsednut sa mojim pisanjem i ti koristiš oprobane komunističke metode koje blate čoveka lažima i klevetama. U svakom postu pišeš protiv mene, jer nemaš argumente za ovu temu. Izgleda da imaš kompleks niže verednosti pa se ovde nadgornjavaš sa boljim od sebe. Mali si ti za mene i ja nemam potrebu tebe da vredjam, premda bi to mogao. A, ovde si samo ti "jadan i smešan".

Ja ovde dajem dokaze o njihovoj manipulaciji i smišljenom uticaju na gradjane, kao što je način i broj sakupljenih potpisa. U snimku je rečeno da su peticiju predali poslednji dan " u zakonskom roku". Pratio sam koliko su sakupili potpisa svaki dan, jer su sami to objavljivali. Stigli su do nekih 4.500 hiljade, ali nisu odmah predali što mi je bilo čudno.
Tek posle par dana su odneli oko 7.500 potpisa ?! . . ko zna kako se to dopisali, ali sudeći po ovim slikama bilo tu svega i svačega, nap. prepisivanja sa spiska stanara. A, možda su išli po školi i vrtićima da sakupe što više potpisa. Možda su platili ovim klincima da upišu ceo komšiluk. :)

105913014-126508435769095-1388141941520606172-n.jpg


106097157-126508399102432-3025668253234042486-n.jpg
 
Stvarno si jadan, prikazuješ javno objavljenje fotografije i stavljaš ih u neki izmišljen kontekst, a posle drugi treba da se peru i dokazuju, vidi se uticaj tabloida koje čitaš. More marš.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914484#p914484:s2n0til9 je napisao(la):
relja » Sre Jan 05, 2022 11:45 am[/url]":s2n0til9] . prikazuješ javno objavljenje fotografije i stavljaš ih u neki izmišljen kontekst, .
Da, one su JAVNO objavljene na njihovoj FB stranici zajedno sa drugim fotografijama, a prilikom potpisivanja peticije na ovom štandu pored zelenog bilborda sa drvoredom lipa.
Znači nisam ja hakovao njihov profil već svako može da vidi i preuzme te fotografije.

Inače, ja neću tebi da poručim "more marš", nije to moj nivo.


106457847-127066545713284-8828924855266523025-n.jpg
 
Tvoj novo je manipulacija, poturanje isečenih izjava i tekstova, stavljanje fotografija u izmišljeni kontekst, podmetanje nekakvog lažiranog prikupljanja potpisa neformalne grupe građana iz tog kraja od pre godinu i po dana... tvoj nivo je jadan.
 
Šta je čiji nivo vide sami forumaši, mene više interesuje ovaj most.

Za sada mogu da budem i zadovoljan, jer je CIP takodje konstatovao da je moj predlog najbolji i uradjen je Plan detaljne regulacije u vreme pandemije.
 
Tebe jedino interesuje most, ne interesuju te stanovnici tog kraja.
A oni su konstatovali da ne žele "tvoj predlog".
 
Tih par hiljada iz tog kraja će morati ponovo da se izjasne, ali ovaj put samo za most. Uostalom to nije pitanje nekog parkinga ili igrališta UNUTAR blokova već je gradski most preko Save.

Palanačko ponašanje onih koji bi da "svoj kraj" ograde tarabama nije poželjno u Beogradu. Most će služiti najviše stanovnicima NBG i Zemuna, pa ako treba i oni će glasati o izgradnji mosta.
 
Ne Dragane, "tvoj most", tj posledice koje će priliv novih posetilaca da neminovno proizvede, bi debelo zagorčale život ljudima koji tu stanuju... ali za tebe koji živiš na Fruškoj Gori je to "palanačko razmišljanje"... gledaš samo sebe i "tvoj predlog", samo ti je stalo do "tvog predloga" ne i do ljudi koji tu stanuju.... veoma samoljubivo i samoživo.
 
Posetioci i sada dolaze, ali plaćaju prevoz čamcima. Kada bude most ići će besplatno.

Moguće je da će biti i više posetilaca, ali će oni dolaziti do okretnice i to nema nikakve veze sa blokovima. Potpuno je sumanuta priča da će nekom biti "debelo zagorčan život". Bio sam ja sa njima u polemici na FB i naslušao sam se raznih idiotluka.

Neću o tome ni da pišem, loše mi utiče na imunitet.
 
Bio si na "FB polemici", ali nisi bio na samoj lokaciji... Ko hoće na Adu gradskim prevozom, to već i sada može, ne treba mu most u bloku 70, ko hoće kolima, takođe ima isti taj most. A ti hoćeš da dolaze posetioci zbog mosta, da dolaze u većem broju nego ikada, a gde će da se smeste njihovi automobili, kako će to da utiče na taj kraj, to tebe ne dotiče, bitan ti je samo ""tvoj predlog", a ti ljudi koji tu žive su ti nebitni.
To si ti Dragane. Pojma nemaš, dovodio bi turiste da kruže po blokovima, dovodio bi automobile ali te baš briga gde će da se smeste i kako će to da utiče na taj kraj, manipulišeš )na jako glup način), optužuješ stanovnike koji dokazano brinu o svom kraju za prevare, sve samo zbog "tvoje ideje"... veoma jadno.
 
Koji smor ! . . već 4. dan ponavlja jedno te isto, misli da će mu tako neko poverivati.
 
Ma ne, nije istina da se već sada može na Adu prevozom, biciklom, peške, da postoji veliki problem parkiranja i da će se samo pogoršati sa novim sadržajima koji će da privuku ljude.. sve je to neistina, niko u to ne veruje... ma važi, Dragane. Uživaj na planini, čuvaj imunitet, šta ćeš na Novom Beogradu koji i ovako evidentno ne poznaješ....
 
Nećemo nove sadržaje koji će da privuku ljude! Dole razvoj ovog dela grada! Sprečiti probijanje nadvožnjaka, jer onda će i Dr. Agostina Neta dobiti GSP linije! Nikako izgradnja fakulteta iza A bloka!
 
Zaboravih da dodam: garaže su kapitalističko zlo! Nećemo da plaćamo zonu!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914627#p914627:3ux6z6ug je napisao(la):
ccc » 05 Jan 2022 07:40 pm[/url]":3ux6z6ug]Nećemo nove sadržaje koji će da privuku ljude! Dole razvoj ovog dela grada! Sprečiti probijanje nadvožnjaka, jer onda će i Dr. Agostina Neta dobiti GSP linije! Nikako izgradnja fakulteta iza A bloka!

:dil:
https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... 13#p913583

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914629#p914629:3ux6z6ug je napisao(la):
ccc » 05 Jan 2022 07:42 pm[/url]":3ux6z6ug]Zaboravih da dodam: garaže su kapitalističko zlo! Nećemo da plaćamo zonu!

Da li ti poseduješ svoj automobil? Ali ozbiljno?
 
Parkiram na ulici, jer kod mene nema mogućnosti za kupovinom garažnih mesta, inače bih to uradio odmah.
 
OK. Verovatno zato što i već sada teško pronalaziš mesto?
A da li bi voleo da ti uvedu parking zonu oko svoje zgrade? Ne mislim u trenutnom stanju, nego da se na ne daj bože nekoj još uvek nezauzetoj površini izgradi neki objekat koji nije bio uplanu ikada, a kamoli kada su tvoj blok i njegova infrastruktura i okolina bili projektovani, i koji bi privukao još stotine novih vozila, i to ne samo u radno vreme već i noću?
 
Poslednja izmena:
Nemam apsolutno nikakav problem sa zonom. Meni je jedan od naružnijih problema Beograda - problem parkiranja. Stajanje po trotoarima, pravljenje blatišta od zelenih površina, zauzimanje saobraćajnih traka parkiranjem... A na šta liče obodi bloka 70 (npr. sve do kineskog TC) i ceo blok 70a, to je ruglo sa parkiranjem.

Previše usko posmatraš stvari. Na mikronivou od 2 ulice, a grad je grad, jedna celina. Dakle uvek će negde da se napravi "neki novi objekat" i to je poenta razvoja i poboljšanja kvaliteta života, uvođenje sadržaja u najrazličitije delove grada.
 
Most, zona i garaža (ako ih bude, nadam se da neće) će upravo da proizvedu takve i mnoge druge probleme sa parkiranjem, prvo u četvorospratnicama i dvospratnicama, a onda i dalje... samo će se pogoršati. Što se mene tiče možda moće da dođe u obzir samo garaža, ali na mestu npr skoništa, ili ispod šetališta u bloku 70, ako je tehnički izvoljivo, ali bez uvođenja zone, za one koji hoće da iznajme ili kupe parking mesto (poput tebe, recimo), nikako kao javno parkiralište na sat... Zaboravljaš da splavovi rade do duboko u noć, a da se nalaze ljudima pored stanova. Dokle bi trajala ta zona u bloku 70? 24 časa? Parkažnije koje će da šetaju između četvorospratnica? Treba rasaterati splavove i rekonstuisati postojeće parkinge, to će rasteretiti postojeću infrastukturu. I imaćemo ponovo pogled na reku šetališta. Interes vlasnika splavova me ni malo ne dotiče.


Ti misliš da ja gledam usko... pa ne, ja sagledavam sve probleme na određenom prostoru, ne ograničavam se samo na to kako je npr. nekome povremeno gušt da prepešači do Ade, meni je tako gledanje - usko. Ako se gleda široko, onda se valjda i vidi da već postoji most, (štaviše, čak možda i bolje povezan sa drugim delovima NBG nego sa savskim blokovima), gradski prevoz, a da kod same Ade na Obrenovačkom drumu već odavno postoji problem parkiranja ljudi koji dolaze kolima na Adu (tako nešto slično bi izazvao taj most u blokovima)...
Ako je neki prostor već izgrađen, realizovan u okviru izvornog projekta, oslanja se na izvedenu infrastukturu, nekakvo dodavanje naknadno izmišljenih mega giga objekata koji em nisu bili predviđeni bilo kojim proračunom izvornog i izvedenog projekta, em nisu ni na koji način proritet ni te mikro celine niti celog grada, e to je recept za urbanističku katastrofu. Ovaj deo je već razvijen, ostaje samo da se poboljša, da se reše naknadno izazvani problemi.
Koliko smo do sada imali tih "smelih", "genijalnih" i "vizionarskih" projekata koji su zapravo degradirali život u gradu, koliko puta treba da se ponovi da se konačno kaže: e, aman zaman, dosta više? Eno, tako su pričali i za K-District... "grad terba da se razvija", "smeo projekat", "uskogrudo razmišljanje kritičara" ... i šta bi - horor.
Neka se grad razvija, naravno da treba da se razvija, ali neka se to radi sa smislom, da se gradi nova insfrastuktura na novim prostorima na kojima će nastajati nova naselja, a ne da se opterećuju bespomučno postojeća naselja i infrastuktura do kolapsa, zbog trke za profitom ili samo zato što je nekome dosadno ili ne ume da ceni to što već ima. A pogotovo ne da se grade stvari koje uopšte nisu prioritet, poput ovakvog mosta.
 
Poslednja izmena:
Trenutno je PGR Beograda na javnom uvidu. Ovog mosta nema jer plan nije usvojen. Koliko sam razumeo PDR mosta neće biti usvojen.
 
Vrh