Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Da li to oni naknadno betoniraju "zaobljavaju" stubove mosta, i zašto ?
 
Verovatno jer je plavna zona da ne bi došlo do nagomilavanja smeća, granja.
 
Da ne bi došlo do potkopavanja stubova usled erozije tla. Bolje je opstrujavanje vode u svakom slučaju, iz tog razloga su i stubovi u samom toku kružnog poprečnog preseka.
 
Да је било памети па да крену од Прељине, тиме би се избегао хаос на Милошу, али није! Благодарим на снимку Небодерко!
 
Koliko ja znam ova prva deonica od koridora X se pruza do kraja obilaznice oko Krusevca do sela Kosevi. Tu se trasa novog AP odvaja od obilaznice nekih par stotina metara pre kruznog i skrece severnije prema Moravi. I to bi trebao biti kraj ili pocetak te prve deonice. Medjutim na sentenelu na snimcima po snegu se jasno vidi da je trasirano sve do buduceg mosta na Z Moravi i onda jos toliko na levoj obali. Ni na jednoj dosadasnjoj reportazi ili snimcima dronom nije bilo reci o tome. Bilo bi lepo ako neko nesto zna da podeli ovde. Hvala
IMG-027b2061ef2b930238ab6144c0592542-V.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas sam prosao tuda. Ako se dobro secam do Makresana treba negde da zavrse do pred izbore (to je onaj prvi kruzni tok iz pravca Stalaca), zatim do polovine leta da se zavrsi do Koseva (to je onaj prvi kruzni tok iz pravca Trstenika). Dakle deonica Kosevi - Makresani je ujedno i obilaznica. Jedna traka ce biti preuredjena obilaznica a druga traka se radi uveliko. Sto se tice trece deonice od Koseva do Adrana vidim danas da se neki kamioni vrzmaju tamo malo pre kruznog toka u Kosevima.
Nadam se da nisam zbunio jos vise

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Sinoc je premijerka na TV-u izjavila da je protest "sacuvajmo planinu Baba", odlozio zavrsetak prve deonice do Krusevca za tri meseca. Kaze, trebalo je da bude gotovo do aprila...
 
Tu vec nisam ispratio desavanja.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Небодерко написао си да је рок крај 2023? Цели Моравски ће бити готов до краја 2023?
 
Imaju problem sa nabavkom materjala za nasipe
 
Први сектор касни 3-6 месеци! За остале ћемо видети! Свеједно јако брзо раде ко да их тера НАТО!
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ZAK
Velika greška što kod Koševa nije planirana petlja.
 
Vrh