Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Mogli bi prvo da puste ovaj krak devijacije uz kruzni tok za saobracaj preko jasickog mosta, i da zapocnu gradnju nadvoznjaka sa te strane.
IMG_6103.png
 
IZLAZ/ULAZ PETLJA POJATE - OSTAJE ZA BUDUĆNOST - KAO OPCIJA

Očigledno je da se neće uvažiti apel i peticija da izlaz/ulaz petlja Pojate ne bude ni na drugoj lokaciji, ali bar ostaje ovde prezenovan potez kao opcija da se sačuva za neka druga vremena.
Opcija inače podrazumeva već ranije prikazanu varijantu izlaz/ulaz Pojate sa/na A5 u pravcu Ni/Bgd, ali sada i opciju izlaz/ulaz Pojate sa/na A5 u pravcu Kruševca korišćenjem železničkog nadvožnjaka, odnosno prolaza ispod njega do, sada jedinstvene naplatne stanice na kraku ulice Kneza Lazara, odnosno magistrale (tanka, tačkasta linija).

p.s. Ranija varijanta je podrazumevala izlaz/ulaz Pojate sa/na A5 u pravcu Kš, korišćenjem posebne naplatne rampe i nadvožnjaka carskog druma.

Pojate izlaz ulaz iz za Ks i Bg.jpg
 

Da li je možda na pomolu rešenje da će ova nova rampa ostati kao mogućnost uključenja sa lokalnog puta na autoput?

Takođe, po meni još jedna zanimljiva stvar o kojoj smo nedavno vodili raspravu je ta da su prolaz kroz samu rampu afaltirali, a ne betonirali kao što su uradili sa ulaznom rampom.
 
Možda bi i moglo to da se uradi ali mislim da je pitanje će se opet postaviti pitanje bezbednosti. Moguća je i polurampa tj. da ima samo ulaz i izlaz sa/na A1 a ne i na A5. Nešto već imamo u Dimitrovgradu. Ovde pi praktično ostale ENP i onaj apart što izdaje kartice. E sad izlaz sa A1 u Pojatama je problematičan. Moglo odmah prekoputa sa izlazom na put ka Paraćinu. Mislim da bi bilo Ok. Ko hoće da ide ka KŠ i dalje ka Čačku neka se isključi/uključi u Ćićevcu. Nema druge, ili kompletno nova rampa.
 
Da, to bi verovatno bilo neko razumljivo i prihvatljivo rešenje za Pojate, tj. za samu industrijsku zonu.
 
Da li je možda na pomolu rešenje da će ova nova rampa ostati kao mogućnost uključenja sa lokalnog puta na autoput?

Takođe, po meni još jedna zanimljiva stvar o kojoj smo nedavno vodili raspravu je ta da su prolaz kroz samu rampu afaltirali, a ne betonirali kao što su uradili sa ulaznom rampom.
Ovaj put je asfalt presudio zbog brzine i vremena korišćenja.Naravno da sam bio tu pa tako i kada se asfaltiralo i zaključak je da će ovo potrajti do kraja Oktobra ili u najgorem slučaju do nove godine.


Screenshot_2023-06-26-20-45-16-263_com.miui.gallery-edit.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrh