Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Ne komplikujte. Od Čačka do Kraljeva nema operativnog mosta.
Morava je takva da je veliko pitanje štete na gradilištima.
O ovakvoj Moravi pisao sam u drugoj temi, kada je građen most kod Pakovraća. Srbija vode ne rade svoj posao i ne uređuju korita reka.
 
Nisam prario na casu zasnjih par dana,ali danas oko 5 iz pravca stopanje,nisam.mogao da nastavim od kruznog toka istocnom zaobilaznicom oko krusevca nego sam morao do jasickog puta pa dalje za pojate itd...zasto deo od koseva do kruznog toka nije radio,zna li neko o tome?
 
Nisam prario na casu zasnjih par dana,ali danas oko 5 iz pravca stopanje,nisam.mogao da nastavim od kruznog toka istocnom zaobilaznicom oko krusevca nego sam morao do jasickog puta pa dalje za pojate itd...zasto deo od koseva do kruznog toka nije radio,zna li neko o tome?
Screenshot_2023-06-18-23-06-54-257-edit_com.google.android.youtube.jpg
 
Zbog te cevi ispod privremene devijacije je u Kosevima bilo dosta stete, ljudima je usla voda u kuce. Cim su prokopali, voda je otekla iz sela. Pre mesec dana su ovo napravili, a za to vreme nisu nista uradili na propustu.
 
Nadam se da će nakon ovih poplava nešto naučiti i da će se projekat korigovati gde je potrebno. Kod Makrešana recimo, mi se ne sviđa uopšte što je autoput toliko blizu Morave. Na ostatku trase barem imaju vremena da izmene projekat.

 
Koliko se sećam most kod Makrešana su već preprojektovali i produžili a upravo to mesto meni deluje kritično jer sa regulacijom reke u gornjem toku sve više brze vode će stizati u tu zonu.Meni logičan potez je da se reka negde mora relaksirati nebranjenim zonama ili poprečnim kanalima.
 
Druže moj, ne znam kakvu ti imaš devijaciju i gde ali na ovim snimcima se nalazi na čistom AP u više navrata u opasnim situacijama i bez bilo kakvog obeležja. To ne na jednom nego na x snimaka.




Sve do jednom...
Nemam nikakve loše namere, ali lepo bi bilo da se ne ugrožava bezbednost i da dočeka da snima i završnicu radova
 
Vrh