Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Au brt...😧
67531215-3E4D-4852-AE40-9A5BD9144278.jpeg
 
Pretpostavljam da te uplašio ovaj otvoreni deo između dve trake, ali sve je u redu, tu je napravljen prelaz iz dve trake u četiri (odmah posle mosta na Moravi u Makrešanima u pravcu Pojata).
ne, nego gradnja uz sam neregulisan rečni tok, naravno izvinjavam se ako su šipovi pobodeni dublje i veoma dobro ali ako bude neka jača poplava bolje da ne pomišljamo šta bi se moglo desiti u sličaju da nisu. Gledam ovo iz perspektive Miloša Velikog gde se regulaciji rečnih tokova posvetila velika pažnja.
 
Je l ovo Rade Kosanin uhapsen?
Nije uhapsen, ali mu je striktno skrenuta paznja da ne dize dron dok je svecanost trajala.
Cuo sam se sa njim sinoc I preneo mu Perkanov post da bi Rade trebalo da otvori ap, kad bi se gledalo po zaslugama.
Bilo mu je drago i zahvalio se. To je bilo oko 7pm sedeo je u autu I cekao da snimi otvaranje. Zalio se da mu ovo snimanje ne donosi novac da pokrije bar troskove za gorivo, ali on to voli, pa dok je u lokalu gurace. Iznenadio sam se kad mi je rekao da snima sa dji mini 2 kao I Srdjan, sova I mnogi drugi I da uopste ne korist filtere, a ima ubedljivo najlepse jarke pastelne boje. Kaze da to kasnije obradjuje u studiju kuci I da mu I to oduzima dodatno vreme.
Moracemo ga bar malo pogurati, ja sam obecao za pocetak pecenje I rezervoar goriva i sa caribrodom da obidjemo "carapane", nadam se u Junu...
 
Juče kasno uveče sam se provozao novom deonicom autoputa. Moram priznati deluje dobro izvedeno, i nema poskakivanja auta. Signalizacija na samom autoputu je dobra. Primetio sam na dva mesta tokom vožnje da postoji neki čudan dijagonalni prelaz izmedju dva parčeta asfalta ako mogu to tako da nazovem. Ništa strasno ali mi deluje da je možda taj prelaz mogao biti mekši.
Sve u svemu dobro izvedeni radovi, sto se od Behtela i očekivalo.
 
Nije uhapsen, ali mu je striktno skrenuta paznja da ne dize dron dok je svecanost trajala.
Cuo sam se sa njim sinoc I preneo mu Perkanov post da bi Rade trebalo da otvori ap, kad bi se gledalo po zaslugama.
Bilo mu je drago i zahvalio se. To je bilo oko 7pm sedeo je u autu I cekao da snimi otvaranje. Zalio se da mu ovo snimanje ne donosi novac da pokrije bar troskove za gorivo, ali on to voli, pa dok je u lokalu gurace. Iznenadio sam se kad mi je rekao da snima sa dji mini 2 kao I Srdjan, sova I mnogi drugi I da uopste ne korist filtere, a ima ubedljivo najlepse jarke pastelne boje. Kaze da to kasnije obradjuje u studiju kuci I da mu I to oduzima dodatno vreme.
Moracemo ga bar malo pogurati, ja sam obecao za pocetak pecenje I rezervoar goriva i sa caribrodom da obidjemo "carapane", nadam se u Junu...
Vidi se da je jako dobar covek!
 
Ostaje samo da se nadamo da će radovi biti intenzivni do kraja septembra kako bi se pustila petlja kod Jasike tako da bi onda od Pojata do Jasike bila smislena i logična deonica koju će Kruševljani i svi ostali koji prolaze kroz Kruševac da koriste a ne ovo ad hoc skarabudženo rešenje kakvo je sada.
 
Једино што ми се не свиђа на овом ауто-путу је што на свим порталима са измењивим садржајем је увек присутно нешто, типа ограничење или неки други текст. Ти портали треба да буду упаљени само када су неке ванредне ситуације. Овако кад су увек упаљене, људи неће обраћати пажњу на њих чак и када је нека измена тј. смаљено ограничење брзине или ванредно обавештење.
 
Једино што ми се не свиђа на овом ауто-путу је што на свим порталима са измењивим садржајем је увек присутно нешто, типа ограничење или неки други текст. Ти портали треба да буду упаљени само када су неке ванредне ситуације. Овако кад су увек упаљене, људи неће обраћати пажњу на њих чак и када је нека измена тј. смаљено ограничење брзине или ванредно обавештење.
Ima smisla ali jedini pouzdan način da se kontroliše njihov rad je da se povremeno putem kamera na portalima proverava kvalitet ispisa.

Sad opet rizikujem da me kolege isprozivaju da moderne scade i kontroleri imaju self check sisteme itd ali opet praksa je pokazala da ništa nije idealno a posebno digitalna elektronika na suncu,kiši i vetru na sred livade.

Moje neko skromno mišljenje je da u normalnom režimu treba da pišu te neke opšte poruke a da uslučaju opasnosti treba upaliti ona dva bočna znaka upozorenja i onda ljude obraćaju pažnju na poruku.
Naravno govorim o ovim širokim portalima.
 
Vrh