Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Jel moralo ovo i ovde? Čini mi se da je ovo isto kao i onaj spoj na prvoj deonici.
1.PNG

Screenshot od radetovog snimka.
 
Pošto zbog blizine aerodroma Lađevci nije moguće snimanje dronom obišao sam deonicu auto-puta sa zemlje i ovo zatekao:

mesto snimanja:

Untitled.jpg


Na dobrom delu je nasuta rizla u desnoj traci, gledano od Adrana ka Preljini:
20241026_114839.jpg

20241026_114848.jpg
20241026_115314.jpg


svi objekti su završeni, urađena atmoferska kanalizacija
20241026_114858.jpg


Stacionaža:
20241026_115324.jpg


Vidi se kolika je nivelacija u odnosu na nasip
20241026_115841.jpg


Lični utisak (nesam školovala): ovo je jako blizu prvog sloja asfalta i verujem da će ga uskoro i biti, čim završe oko Vrnjačke Banje.
20241026_115823.jpg
 
Очигледно су убрзали да би стигли асфалтирати у наредних 7 дана пре озбиљне промене времена. Овим ритмом то ће бити ускоро. Петљу да асфалтирају и десну траку. Свавко ће ово отворити у овој години јер сви остали радови много мање зависе од временских услова. Штета што Прељина-Адрани стоје. Очигледно је да има разних проблема од експропријације до мањка радника. Срећом деоница од Прељине до Адрана је у великој мери припремљена сем петље Адрани и споја са Милошем! Са ослобађањем оперативе када заврше до Врњачке бање све се сели тамо па ће и тај део кренути убрзано. Део између В.Бање и Адрана немам појма када могу завршити, мора се прво изместити корито З.Мораве и део код ушћа Ибра не изгледа једноставно и не верујем да се брзо може урадити. Како год било, сваким завшетком одређеног дела остаје им све мање незавршене трасе па самим тим могу имати већу концентрацију људства и механизације, што доводи до убрзања радова! Претпостављам да могу у слично време завршити Милош до Пожеге и овде до Адрана, што ће у великој мери разводнити оптерећење и релаксирати саобраћај бар на најкритичнијим деловима. Тада се чепови када су празници и викенди померају на Прилипац и Адране где ће наравно бити хаоса док се не настави даље. Све у свему након година кашњења и огромних цена, почиње да се назире крај радова!
 
Ne pratim preterano temu, pa izvinite na manje više banalnom pitanju.

Ako sam dobro video sa sentinela, do Vrnjačke Banje je sve pod bar 1 slojem asfalta? Naravno od Kruševca, ne od Čačka.
 
Ne pratim preterano temu, pa izvinite na manje više banalnom pitanju.

Ako sam dobro video sa sentinela, do Vrnjačke Banje je sve pod bar 1 slojem asfalta? Naravno od Kruševca, ne od Čačka.

Drugi sloj do petlje Vrnjacka Banja na jednoj traci.
Na drugoj traci ima deonice koja jos uvek nema ni prvi sloj, ali vecina je pod drugim slojem.
 
Илија, јесу ово снимци из неког спортског авиона?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: SCS
Vrh