Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Pustili su danas popodne Krusevac zapad i zatvorili izlaz na kružnom toku kod Jasike ka Kruševcu.
Ja sam video da nisu precrtani znakovi za petlju i iskljucio se jedini. Ispred je bio kolaps ljudi koji su mislili da mogu da se iskljuce na kružnom toku i shvatili da nemaju kud osim ka Kraljevu ili Jasici. Koliko vidim kolaps je i dalje.
Nigde na ekranima sa obavestenjima na ovom ultra digitalnom autoputu nije bilo obaveštenja vec se smenjivalo obaveštenje za open balkan i neki kamion u zaustavnoj traci.
 
Pustili su danas popodne Krusevac zapad i zatvorili izlaz na kružnom toku kod Jasike ka Kruševcu.
Ja sam video da nisu precrtani znakovi za petlju i iskljucio se jedini. Ispred je bio kolaps ljudi koji su mislili da mogu da se iskljuce na kružnom toku i shvatili da nemaju kud osim ka Kraljevu ili Jasici. Koliko vidim kolaps je i dalje.
Nigde na ekranima sa obavestenjima na ovom ultra digitalnom autoputu nije bilo obaveštenja vec se smenjivalo obaveštenje za open balkan i neki kamion u zaustavnoj traci.
Pošto si iz prve ruke video situaciju bilo bi korisno da na jednom Radetovom snimku iscrtaš moguće pravce kretanja i zabrane.
 
Pošto si iz prve ruke video situaciju bilo bi korisno da na jednom Radetovom snimku iscrtaš moguće pravce kretanja i zabrane.
Nemam laptop kod sebe da bih lepo na slici oznacio i nisam siguran za druge pravce, ali iz pravca Pojata ka Krusevcu sada ide ovako.
Uzeo sam screenshot sa mapa.
Screenshot_20230907_210118_Maps.jpg
 
Nisam baš siguran da veliki broj vozača zna gde je Jasika i da kroz nju mora da se prođe da bi se išlo starim putem za Kragujevac ili Rekovac.
Čak i da postoji dobra signalizacija, džaba sve to kada postoji i loša na kojoj su stare i netačne informacije. Ovo je slična situacija kao kada je zatvorena naplatna rampa Pojate, a znakovi su ukazivali da i dalje može da se uključuje na autoput starim putem preko Ćićevca.


FireShot Capture 252 - Danas na otvaranju petlje zbunjeni vozači i saobraćajni haos, petlja.png
 
Jedino ako su za KG i Rekovac išli preko Trstenika ili Varvarina/Batočine
Nisu išli preko Trstenika ili Varvarina, nego preko Jasike. Ali, mnogi vozači znaju gde da skrenu bez potrebe da znaju kako se zovu sela kroz koja prolaze. Ja npr. često idem za Niš starim putem, ali i dalje ne znam kako se zovu sva sela kroz koja prolazim. Npr. ja ne bih znao kuda da idem kada bi mi neko kod raskrnice u Deligradu zatvorio skretanje prema Nišu, a na prethodnom skretanju stavio putokaz za Vukašinovac i da pritom ne stavi znak da su tuda ide i za Niš.

P.S. Maločas sam prošao kružnim tokom kod Jasike i vidim da su na putokazu prekrili nazive za Jasiku, Beograd i Niš.
 
Trasiranje se skoro spojilo kod Vrnjaca (ako je pravilno). Ostalo je nešto malo više od kilometra, baš gde će biti petlja.

A počeli su i sa ispravljanjem Z. Morave.
 
Vrh