Šta je novo?

Modernizacija GSP-a

vucko":16084r6p je napisao(la):
Od septembra kerovi do odredjene velicine ce moci u gradski prevoz.

Uzdravlje :bash:

cista diskriminacija...

Small-Cop_280_965473a.jpg
 
vucko":38n30hx0 je napisao(la):
Od septembra kerovi do odredjene velicine ce moci u gradski prevoz.

Uzdravlje :bash:

U modernim civilizacijama "kerovi" odavno već mogu da uđu u apoteku, prodavnicu, prevoz, muzej. U Barseloni ih uvode u pekare, u Pragu ih uvode u muzej-zamak (Trojski zamak). Jedino nisam video da ih uvode u mesare :D

Veći problem od "kerova" su oni koji ih (u)vode.

Vučko, apelujem na tebe da ne budeš uvredljiv, bar od tebe to ne očekujem. Ti kerovi su nečija porodica i to treba da poštuješ. Ja imam psa koji je čist, zdrav, lepo vaspitan, pitom i za kojim uvek čistim i koga uvek vodim tako da ne smeta drugima. To ne može nikome normalnom da bude problem.

Ja svog psa neću uvoditi u gradski prevoz pošto imam kola, ali da nemam mnogo bi mi značilo da mogu da ga uvedem u "sedmicu" i da ga odvezem do, na primer, zvezdarske šume u šetnju.
 
meni je problem, a sebe smatram normalnim.

a pogotovu mi nije normalno da neko unosi džukele u pekaru ili prodavnice. može ta džukela da bude čista kolko oćeš ali on se linja i ne bi voleo da nađem dlake na bureku.

i tebi je pas zdrav a šta je sa hiljadama drugih koji nisu.


to što se radi u "modernim" civilizacijama ne znači automatski da je to dobro.
 
Zaista preterivanje,neka prvo pohvataju čopore po gradu kojih ima mnogo,a neka prestanu da glume Šveđane...verovatno će psi kada budu videli namrgođene poglede u autobusu da na prvoj stanici pobegnu glavom bez obzira..a vlasnici pasa ako ima je do transporta neka koriste automobilie.taksi i sl. :kafa:
 
Ja već par godina viđam ljde koji unose kučiće u bus/trolu/tramvaj i 99% ljudi ne pravi problem, jedino se bune neki baksuzi.


MilisaV":jm2mu80y je napisao(la):
može ta džukela da bude čista kolko oćeš ali on se linja i ne bi voleo da nađem dlake na bureku.
E jbg sad ga i ti pretera. Izvini, ali lupaš kao poslanik opozicije. :)
Burek se u većini pekara anlazi u vitrini i teško da bi glaka zalutala u njega.
 
A jel može mačka da se uvede :D:D da ne budu mačke diskriminisane :) da samo kerovi imaju prava :)
 
2012":3qdz8eyb je napisao(la):
Zaista preterivanje,neka prvo pohvataju čopore po gradu kojih ima mnogo,a neka prestanu da glume Šveđane...verovatno će psi kada budu videli namrgođene poglede u autobusu da na prvoj stanici pobegnu glavom bez obzira..a vlasnici pasa ako ima je do transporta neka koriste automobilie.taksi i sl. :kafa:

Ako tebi bude smetao nečiji pas u tramvaju u septembru a ti izvoli vozi se automobilom ili tramvajem. Ista prava za sve!

I nije samo u Švedskoj dozvoljeno uvođenje pasa u javne prostore. Tako je u celom civilozovanom svetu osim u arapskim zemljama gde je pas simbol đavola, u Aziji gde je pas redovna stavka menija ili na Balkanu gde ću se uzdržati od komentara.

Pse i mačke možete uneti u avion bez problema. Naravno po određenim i veoma rigoroznim pravilima. Ne vidim razlog da tako ne bude i u gradskom prevozu: može, ali uz stroga pravila. Određene dimenzije, kratak povodac i korpa. Pas koji nije teži od pune kese iz supermarketa, nikome normalnom ne može biti problem. Uostalom, kućni psi su čistiji i zdraviji od 90% korisnika javnog prevoza. Svako ko se vozi gsp-om zna dobro da ne preterujem.

A što se tiče dlaka i linjanja, moram da pitam a šta je sa sugrađankama koje imaju duge kose i svoje dlake rasipaju na sve strane ili sa sugrađanima koji su izuzetno maljavi. Hoćemo li možda i njima da ograničimo ulazak u gsp ili da uvedemo stroge prospise.

Novi propisi za kupovinu mesečne markice: Potrebna vam je:
  • potvrda da ste se depilirali (ne starija od 7 dana)
  • potvrda o dermatološkom pregledu
  • potvrda o čišćenju od raznih bubica
  • potvrda o kapacitetu pluća (koliko dugo možete da izdržite bez vazduha)
  • prijava menstrualnih dana (samo za žene).

A pozivanja na sređivanje problema pasa lutalica je nepotrebno i nekonstruktivno. Po toj analogiji ja predlažem da se novi CAF ne uvodi u saobraćaj dok se ne reši problem raseljavanja romskog nehigijenskog naselja kod Belvila.
 
Ovo kod nas ce biti bez ikakvih potvrda,nece trebati ni karta ni markica.Jedino je vazno da nosi pas brnjicu,a od toga nema nista.I da ne budu visi od recimo 30cm.
 
U prevoz ce moci da se unose psi koji su visine do 40cm i koji su u transporteru, znaci bez transportera nece moci da ulaze u buseve :)

ps. Prvi mi je post ovde, tako da veliki pozdrav svima :)
 
Ma ljudi od toga neće biti ništa i kad se uvede zakon verovatno će biti 1 % ljudi koji će to raditi.
Pa pogledajte kupljeni su niskopodni autobusi, trolejbusi pa sad i tramvaji, koji imaju rampu da bi invalidi sa kolicima mogli ući, pa da li je neko nekad video da je ta ista rampa bila spuštena i da li je nekad video nekog sa kolicima koji ulazi u bus ?
 
^^ Naravno da niko to nije video i nece skoro iz vise razloga. Prvo, u velikom broju slucajeva, osoba u kolicima tesko da moze da stigne do autobuske/trolejbuske stanice. Drugo, ne zna se raspored niskopodnih autobusa/trolejbusa, tako da niko u kolicima nece da rizikuje da dodje na stanicu i ceka u nedogled dok ne dodje niskopodni autobus/trolejbus s rampom. :bash:
 
Ja sam vidjao invalide vise puta.Uglavnom u busevima.I spustali su im vozaci rampe bez problema.

Bice to sa psima,nego mene brine sto ce pit bulove i ostale agresivne da uvode mentoli.
 
Pariski propis:

Pristup domacim zivotinjama na mrezu prevoza dozvoljen je iskljucivo u sledecim slucajevima :

- Male zivotinje, zatvorene u torbu ili korpu, pod uslovom da ne mogu da isprljaju ili smetaju ostalim putnicima. Maksimalna dimenzija torbe ili korpe 45cm.
- Psi vodici za slepe osobe.
- U RER-u (prigradski voz), dozvoljeni su psi sa brnjicom i povezom.
Napomena : u slucaju psa sa brnjicom i povezom u RER-u morate uz sopstvenu ponistenu kartu imati jos jednu ponistenu kartu (snizena tarifa). U ostalim slucajevima prevoz zivotinja je besplatan.


Bus+Metro+Tramvaj: zivotinje u korpi manjoj od 45 cm
u prigradskom vozu: psi na povezu sa brnjicom sa dodatnom kartom

ja bih zadrzao samo ono prvo sa dimenzijama
 
vucko":1duynp1o je napisao(la):
Ja sam vidjao invalide vise puta.Uglavnom u busevima.I spustali su im vozaci rampe bez problema.

Bice to sa psima,nego mene brine sto ce pit bulove i ostale agresivne da uvode mentoli.

Vučko ti opasni psi su zabranjeni. Njihovo držanje nije dozvoljeno. Ako neko uvede pit bula u autobus on je prekršio zakon mnogo pre tog čina. Ako ga do tog trenutka niko nije prijavio i sakncionisao, onda nam džaba svako pravilo.

Suština je da mi nemamo sistem. U dobrom sistemu, postoje pravila i procedure za sve i svakoga - i to se poštuje. Samo tako sistem uspeva da opstane. Zna se šta su kućni ljubimci. Uostalom i ime im samo govori da su oni "kućni", dakle žive neposredno uz ljude i sa njima dele najuži i najintimniji životni prostor. Postoji i st***, koja živi pored ljudi (u štalama) a postoje i divlje životinje koje žive u prirodi deleći sa ljudima šire okruženje. Međutim kod nas ne postoji takav stav o životinjama. Kod nas je sve crno belo: ljudi vs životinje i tačka.
Ako se neko protivi kućnom psu u gradskom prevozu on se protivi čoveku koji sa tim psom deli životni prostor, koji ima emocije prema njemu i koji se brine o njemu. To je opasna diskriminacija ali ne životinja već ljudi koji ih imaju. Kućni pas neće ići sedmicom sam bez gazde pa ga mi sad kao sprečavamo u tome. Psima ova pravila ništa neće značiti. Značiće ljudima koji ih imaju i mi smo kao društvo obavezni da njima omogućimo egzistenciju i da im garantujemo njihovo pravo na kućnog ljubimca i na slobodu kretanja. Uslov je da ne ugrožavaju druge. A on će biti ispoštovan ako je pas vezan ili u boksu, ako ima korpu i ako je čipovan, vakcinisan i očišćen od buva. O tome se brine vlasnik. A ako on to nije ispoštovao treba ga sancionisati. I tu nema puno mudrosti. Ako nekome smeta uredan pas u prevozu nema pravo da se buni, već može slobodno da promeni autobus i da sačeka sledeći ili da ode na drugi deo autobusa i da gleda na drugu stranu. Na taj način funkcionišu tolerantna društva. I ja to radim kada uđem u tramvaj u kome beskućnik urinira, ili u kome pijanica pravi buku, ili ako je gužva ili ako se neko nije okupao i zaudara na luk. I ne bunim se, već izaberem okruženje koje mi odgovara.
 
Senke":2w9u4og9 je napisao(la):
Ja već par godina viđam ljde koji unose kučiće u bus/trolu/tramvaj i 99% ljudi ne pravi problem, jedino se bune neki baksuzi..
Локални баксузи по питању било чега. :lol:
Senke":2w9u4og9 je napisao(la):
MilisaV":2w9u4og9 je napisao(la):
može ta džukela da bude čista kolko oćeš ali on se linja i ne bi voleo da nađem dlake na bureku.
E jbg sad ga i ti pretera. Izvini, ali lupaš kao poslanik opozicije. :)
Burek se u većini pekara anlazi u vitrini i teško da bi glaka zalutala u njega.
У већини пекара крастаре пацови, па ти види.
 
Pre neko vece jedan dzukac lutalica uredno na Terazijama usao u bus 31, legao na prolaz izmedju sedista i sisao kod Beogradjanke. Bio je bas fin. Putnici su se pokidali od smeha. Urban pas :)
 
@Belgrey,Izvini ali ista prava za ljude i životinje ne postoje zato se i nazivaju "ljudska prava" sem u filmu "planeta majmuna" :) a naravno da postoje posebni zakoni o pravima i zaštiti životinja, a nema dileme da su ljudi i životinje veoma slični a posmatrajući ljude u poslednje vreme simpatije su na strani životinja,E sada da pravilno razumeš moj post ja sam hteo da ukažem da mi nismo dostigli standarde u javnom prevozu,od klimatizacije,dovoljno prostora(ljudi se tiskaju kao sardine zbog nepostojanja visokokapacitnog š.sistema :) ) kao i elementarnog nerazumevanja vlasnika pasa da im nije sve dozvoljeno setimo se nekoliko slučajeva premlaćivanja vozača od strane vlasnika pasa..,jer ako se informacija plasira da je dozvoljeno voziti životinje u j.prevozu,onda će retko ko i pročitati da se to ne odnosi na Vučijake,Pit bulove,Risove,Zmije i sl.(i svi oni će drčno kazati putnicima da je to dozvoljeno)a oni koji budu malo glasniji verovatno će biti premlaćeni,a da ne govorimo da ogroman broj vlasnika ljubimaca ih ostavlja iz njima znanih razloga, pa smo svedoci sve više čopora pasa i u strogom centru,i retki primeri vlasnika koji pokupe posle nužde iza svoga psa.Tako da htedoh da kažem ipak prvo da dostignemo standard i kulturne navike skandinavaca pa da donosimo pravila o primeni posebnih pogodnosti za životinje koja se neće zloupotrebiti. Primetio sam da poistovećuješ problem čopora pasa sa ljudima i pozivaš da je nepotrebno bilo šta preduzimati .A šta ti je ona rečenica u vezi Belvilla i Caf tramvaja? mislim malo razmisli o tome ovako kako si napisao ljudi bi mogli da te pogrešno shvate..predpostavljam da nisi to mislio,barem se nadam.Čopora pasa je sve više i mnogo ljudi godišnje bude povređeno,ja sam jedan od tih slučaja ali sa lakšim povredama(ipak sam morao da primim tetanus),hvatanje lutalica,sterilizacija,čipovanje je jedini human pristup ali se primećuje da se ne reaguje preventivno već samo kada neko bude izujedan..
 
ок је да керче уђе у бус, али да буде у оној торбици, или са кавезом на њушки
 
2012":qzx568h8 je napisao(la):
@Belgrey,Izvini ali ista prava za ljude i životinje ne postoje zato se i nazivaju "ljudska prava" sem u filmu "planeta majmuna" :) a naravno da postoje posebni zakoni o pravima i zaštiti životinja, a nema dileme da su ljudi i životinje veoma slični a posmatrajući ljude u poslednje vreme simpatije su na strani životinja,E sada da pravilno razumeš moj post ja sam hteo da ukažem da mi nismo dostigli standarde u javnom prevozu,od klimatizacije,dovoljno prostora(ljudi se tiskaju kao sardine zbog nepostojanja visokokapacitnog š.sistema :) ) kao i elementarnog nerazumevanja vlasnika pasa da im nije sve dozvoljeno setimo se nekoliko slučajeva premlaćivanja vozača od strane vlasnika pasa..,jer ako se informacija plasira da je dozvoljeno voziti životinje u j.prevozu,onda će retko ko i pročitati da se to ne odnosi na Vučijake,Pit bulove,Risove,Zmije i sl.(i svi oni će drčno kazati putnicima da je to dozvoljeno)a oni koji budu malo glasniji verovatno će biti premlaćeni,a da ne govorimo da ogroman broj vlasnika ljubimaca ih ostavlja iz njima znanih razloga, pa smo svedoci sve više čopora pasa i u strogom centru,i retki primeri vlasnika koji pokupe posle nužde iza svoga psa.Tako da htedoh da kažem ipak prvo da dostignemo standard i kulturne navike skandinavaca pa da donosimo pravila o primeni posebnih pogodnosti za životinje koja se neće zloupotrebiti. Primetio sam da poistovećuješ problem čopora pasa sa ljudima i pozivaš da je nepotrebno bilo šta preduzimati .A šta ti je ona rečenica u vezi Belvilla i Caf tramvaja? mislim malo razmisli o tome ovako kako si napisao ljudi bi mogli da te pogrešno shvate..predpostavljam da nisi to mislio,barem se nadam.Čopora pasa je sve više i mnogo ljudi godišnje bude povređeno,ja sam jedan od tih slučaja ali sa lakšim povredama(ipak sam morao da primim tetanus),hvatanje lutalica,sterilizacija,čipovanje je jedini human pristup ali se primećuje da se ne reaguje preventivno već samo kada neko bude izujedan..

Naravno da nisam mislio. Bolje pročitaj moj post. Ti si rekao nešto poput "prvo da sredimo problem pasa lutalica pa onda možemo da pričamo o psima u prevozu" na šta sam ti ja odgovorio da je to bezvezno razmišljanje i pitao te jel po tom obrascu treba postupati i sa drugim problemima koji nemaju veze jedan sa drugim. za razliku od većine u srbiji ja nemam lični problem ni sa jednom manjinom bilo da su u pitanju kućni ljubimci, njihovi vlasnici, romi, homoseksulaci, protivnici mosta preko ade, oni koji nisu rusofili i slično! Naprotiv, više puta sam na ovom forumu upravo raspravljao štiteći neku od gore pomenutih manjina.
 
Шта вам је, шта се наоштристе, па и до сад су људи уносили у градски превоз мачке, псиће, па чак и пилиће, па ником ништа.....
 
stf":1opa3qyu je napisao(la):
Шта вам је, шта се наоштристе, па и до сад су људи уносили у градски превоз мачке, псиће, па чак и пилиће, па ником ништа.....

Vidi se da si sa 300 linija :D jednom je baja u Bolecu pokusao prase da utera u bus, ali mu vozac nije dao. Pilici su vec redovna pojava (narocito nedejlom kada je pijaca).
 
...као и саднице воћкица, гајбице са бресквама... :laugh:
 
А тек кад је време прабљења зимница... :)

Иначе,јесам за псе у превозу али само под горе поменутим условима а пошто се они сигурно неће поштовати...
 
Vrh