Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

 
Dobri Gerhard Burbah, nažalost, odnedavno nije sa nama.

A dobro je da se još jedan viđeni novinar, posle Teofila Pančića, Momčila Đorgovića, Marka Prelevića... i još nekih, zainteresovao za holokaust nad železnicom u Srbiji.
 
Mogao sam to da okačim i u temu o Izborima.. al plakaće dečica, pa neću..
 
Evo malo slika i utisaka sa jučerašnjeg izleta.
1) Beograd-Novi Sad, 2) Novi Sad-Sombor, 3)Sombor-Subotica, 4)Subotica-Novi Sad, 5) Novi Sad-Beograd.
Ukupno 8 i po sati u vozu juče, međutim nije se osetilo toliko jer sam dosta prekidao putovanje. 711 ima udobnije sedišta od FLIRTa. Brzina se kretala izmedju 60-100 (što bliže Novom Sad to je bilo brže). Sve se odvijalo po redu vožnje, popunjenost je ka severu bila slaba, a kad smo se vraćali kod Novog Sada je bio pun, RE Novi Sad-Beograd u 19:30 isto bio pun
20220523_061112.jpg

KISS na REx 742 za Novi Sad
20220523_072119.jpg

DMV 711 na stanici Novi Sad Ranžirna, organizovan je autobus od glavne stanice
20220523_090956.jpg

Pogranična stanica Bogojevo (koja se nalazi u sred ničega i voz mora da okrene smer kretanja)
20220523_091148.jpg

711 u Bogojevu
20220523_120428.jpg

Stara lokomotiva ŽS Sombor, pri izlasku iz stanice dočeka vas kaldrmisan pristupni put sa drvoredom i park. 15ak minuta šetnje do centra.
20220523_125557.jpg

20220523_135102.jpg

ŽS Subotica, u samom centru
20220523_135445.jpg

Ekran za najavu vozova
20220523_171040.jpg

Susret 711 u Bogojevu, desni na liniji Subotica-Novi Sad (4 sata se putuje), a levi na liniji Novi Sad-Sombor
20220523_171134.jpg
 

Prilozi

  • 20220523_122243.jpg
    20220523_122243.jpg
    152,9 KB · Pregleda: 148
Juče se razmišljam koliko bi sada voz Beograd-Subotica putovao u odnosu na pre zatvaranje pruge kad je išao četiri sata. Naravno via Sombor i bez previše usputnih stajanja. Ispade da bi išao skoro pa isto tim obilaznim putem.

Tačnije mislio sam sa aspekta voza za Budimpeštu, ali mi nemamo ni dizelku sposobnu da pokrene klime u Z1 vagonima, šta dalje pričati.
 
Baš sam razmišljao da je 4 sata za lokalni voz koji ide okolo naokolo sasvim pristojna brzina i vreme, slične (možda minimalno bolje) vremenske kategorije imam i kod mene u Nemačkoj na lokalnim trasama slične dužine. Još samo da se optimizuje pruga, posebno da se sredi između Su i Sombora.
 
Obavestenje o kašnjenju na barskoj pruzi postoji na sajtu Srbija voza od 20.4.2022.

20.04.2022​

PRODUŽENO VREME PUTOVANJA VOZOM NA BARSKOЈ PRUZI ZBOG SMETNJI NA INFRASTRUKTURNIM KAPACITETIMA

„Srbiјa Voz“a.d. obaveštava korisnike svoјih usluga da su zbog smetnji na infrastrukturnim kapacitetima na delu pruge Resnik-Lazarevac-Valjevo-Užice- Priјepolje teretna, na više deonica (Baraјevo ukrsnica- Veliki Borak, Veliki Borak -Stepoјevac, Vreoci-Lazarevac,Lazarevac – Laјkovac, Samari -Ražana,Sušica – Branešci), uvedene lagane vožnje, koјe prouzrokuјu svakodnevno zakašnjenje vozova za prevoz putnika uključuјući i vozove iz sistema BG:VOZ do Lazarevca.
Otklanjanje smetnji na infrastrukturnim kapacitetima јe u nadležnosti „Infrastruktura železnice Srbiјe“ a.d.
Izvinjavamo se putnicima i zahvaljuјemo se na strpljenju i ukazanom poverenju.
Kada u red vožnje zeleznice ukucaš traženu destinaciju, treba da ti iskoči pop up na kome će da piše “Na trazenoj destinaciji ocekuje se kasnjenje u iznosu od XX minuta usled kvara na kontaktnoj mreži”.
To je toliko jednostavno da boli.
 
Па да, чим странка гледа колико су чланови зарадили...
Пара нема већ неко време, не стижу да наштампају.
 
Danas je na radiju gostovao PR iz "infre", parafraziram: kradu se "bronzani zatezači" kontaktne mreže (??), zalihe su ispražnjene, nabavka je otežana. U junu će biti tender, u julu počinju suksesivno popravke deonica resnik-valjevo, valjevo-požega, požega-čačak. Naglasio je da je svaka krađa izvršena pod naponom.

Toliko sam uspeo da pohvatam iz intervjua, obzirom da sam vozio.

Posle se javio slušalac kao replika na intervju, koji je tvrdio da su sve krađe izvršene u dogovoru sa nekim jer nema šanse da je toliko kilometara pruge pod naponom pokradeno a da niko nije video. Ima smisla
 
Danas je na radiju gostovao PR iz "infre", parafraziram: kradu se "bronzani zatezači" kontaktne mreže (??), zalihe su ispražnjene, nabavka je otežana. U junu će biti tender, u julu počinju suksesivno popravke deonica resnik-valjevo, valjevo-požega, požega-čačak. Naglasio je da je svaka krađa izvršena pod naponom.

Toliko sam uspeo da pohvatam iz intervjua, obzirom da sam vozio.

Posle se javio slušalac kao replika na intervju, koji je tvrdio da su sve krađe izvršene u dogovoru sa nekim jer nema šanse da je toliko kilometara pruge pod naponom pokradeno a da niko nije video. Ima smisla
To mora da je lupetao Neša Milosavljević.
Jer pokradene su BAKARNE sajle tzv.čvrstih tačaka na KM a ne "bronzani zatezači".
Ko tu di.jabolu i dalje drži na železnici meni nije jasno.
 
Mozda ja nisam dobro cuo, al definitivno nisam razumeo sta je tacno ukradeno. Pominjane su i sajle i dužine....
 
@Rile ,da li se meni čini ili je rampa van međika? Ako jeste,onda su džabe ugrađivali ove dve skretnice koje se vide na fotografiji.
 
Vrh