Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Ja nisam rekao da je strašno, ti si to rekao. Međutim, koliko god nije strašno, jako je opasno ako se ne može obezbediti da se strani objekti i bića ne nalaze na pruzi. Pritom ovo se desilo već tokom faze testiranja. Morali bi da obezbede prugu bolje.
Prvo,to si napisao tim tonom kao da su najblaže rečeno polupali i tauruse i KISS,dva puta.
Drugo,zar stvarno misliš da je moguće hermetički zatvoriti celu prugu?
Budi malo realan u svojoj potrebi da mračiš na svaku stavku oko železnice.
 
Prvo,to si napisao tim tonom kao da su najblaže rečeno polupali i tauruse i KISS,dva puta.
Drugo,zar stvarno misliš da je moguće hermetički zatvoriti celu prugu?
Budi malo realan u svojoj potrebi da mračiš na svaku stavku oko železnice.

Ajde? Kojim to tonom sam napisao? Ne znam koja je to potreba da mi večito stavljaš reči (i tonove :ROFLMAO:) u usta koje nisam rekao.
Nije moguće hermetički zatvoriti prugu, ali je moguće sprečiti da se pas nađe na pruzi jer je neko ukrao ogradu, tako što će se sprečiti da taj neko ukrade ogradu. Da ne pričam da su testovi krenuli pre nego što je ograda u potpunosti dovršena, za šta postoje i snimci gde ljudi prelaze prugu u dane kada su se vršila testiranja brzinom od 200 km/h. Ako je to tebi kao mašinovođi ok, onda nemam šta dalje da govorim.
Železnica sama sebe mrači svojom večitom dezorganizacijom i odnosom prema korisnicima usluga. Dovoljno govori strmoglavi pad broja putnika od 90-ih do danas.

Odlicni, najbolja kupovina do sad.

Da, najbolja kupovina do sad jer taj voz zaista jeste nešto najkvalitetnije pored Flirta i Vectrona što se našlo u floti naših državnih železničkih gubitaša.

Međutim, kad se uzme u obzir, da se za taj novac moglo kupiti mnogo više i jednako kvalitetno, onda je daleko od najbolje kupovine.
 
@WLABmz
A sta je moglo da se kupi za te pare u mnogo vecim kolicinama umesto Flirta Kissa i Vectrona a da je jednako kvalitetno?
 
@WLABmz
A sta je moglo da se kupi za te pare u mnogo vecim kolicinama umesto Flirta Kissa i Vectrona a da je jednako kvalitetno?

5 Vectrona za 200 km/h i 25 novih vagona za 200 km/h bi koštali otprilike isto. To je 5 kompozicija za 200 km/h istog kapaciteta kao KISS umesto 3 KISS-a. A ako se spustimo na 160 km/h, onda je već višestruko više moglo da se kupi...
 
5 Vectrona za 200 km/h i 25 novih vagona za 200 km/h bi koštali otprilike isto. To je 5 kompozicija za 200 km/h istog kapaciteta kao KISS umesto 3 KISS-a. A ako se spustimo na 160 km/h, onda je već višestruko više moglo da se kupi...
I onda mora da se uradi manevra otkačivanja lokomotive svaki put za promenu smera.
 
Па до Будимпеште ће и онако морати да иде композиција вагона са локомотивом која ће се мењати на граници. КИСС ће најдаље ићи до Суботице.
 
Nije moguće hermetički zatvoriti prugu, ali je moguće sprečiti da se pas nađe na pruzi jer je neko ukrao ogradu, tako što će se sprečiti da taj neko ukrade ogradu.
Lupaš kao otvoren prozor po običaju.
Po Nemačkoj i Španiji se na HS prugama naletalo na mnogo veće životinje nego što je jedan pas pa se niko nije javio da pravi senzaciju od toga.
Podsećaš me na ove ružičaste tabloide života mi.
 
I onda mora da se uradi manevra otkačivanja lokomotive svaki put za promenu smera.

Može uvek da se kupi poslednji vagon sa upravljačnicom, onda nema potrebe za manevrom. Vagoni mogu da budu korisni jer mogu da se izbace ako nema potrebe i ubace ako ima potrebe, kod KISSa jedino možemo sinhron da puštamo. Ali KISS je po meni sjajna kupovina, nek u budućnosti ide duž koridora 10 dovoljno je
 
А то ће бити док не истрчи своје километре?
 
ljep vlak iz susjedstva ( lep voz iz komsiluka ).....
0027a802-dbce-4671-ac2d-136b90927a70small.jpg

foto index.hr
 
Stvarno stanje železnice u Srbiji, hteli to neki ili ne. Čuo sam i za neke događaje na testiranju KISS-a. Pročuće se verovatno vrlo brzo...
Ovo si bukvalno rekao kao da je njih 10 poubijano na pruzi ili da se voz raspao u paramparčad.

Polako kreće neminovno. Između dve Pazove ukraden deo ograde, pas se našao na pruzi. Epilog - pas mrtav, oštećenje na skupoj igračci i pre nego što su prvi putnici seli u nju.

Razumem odakle potiče sve to nezadovoljstvo, ali ne moraš svaku stvar da iskažeš ovde. Korisno je imati i kritikujuću stranu, ali ti bukvalno ništa ne govoriš osim kritike, koja je na nekim mestima i neosnovana.
 
Pa daj nam potpunu. Da li je ukradeno ili nije? Kasniji epilog krađe ili ne krađe je samo posledica

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Lupaš kao otvoren prozor po običaju.
Po Nemačkoj i Španiji se na HS prugama naletalo na mnogo veće životinje nego što je jedan pas pa se niko nije javio da pravi senzaciju od toga.
Podsećaš me na ove ružičaste tabloide života mi.

Али се то деси јако ретко. Ово се десило после мање од месец дана од почетка тестирања. Кад крене редовни саобраћај биће много већа вероватноћа да се то дешава. Да не причам о крађама на прузи које још увек не умеју да спрече и реше.
 
Moram da te razocaram.. nemas potpunu informaciju. To ti govori lik koji je vozio Kiss

Можеш ли да употпуниш?
Ovo si bukvalno rekao kao da je njih 10 poubijano na pruzi ili da se voz raspao u paramparčad.

Што ниje немогуће да се деси уколико се не буде добро обезбедила пруга. Много већа вероватноћа од експлозије опасних материја у врачарском тунелу о којој сви кукају.
Razumem odakle potiče sve to nezadovoljstvo, ali ne moraš svaku stvar da iskažeš ovde. Korisno je imati i kritikujuću stranu, ali ti bukvalno ništa ne govoriš osim kritike, koja je na nekim mestima i neosnovana.

Одакле потиче незадовољство? Просветли ме. Као неко ко је прошао пругом од Лисабона до Владивостока, веруј ми да на јавашлук ни приближног нивоа као на српским железницама нисам нигде наишао.
ljep vlak iz susjedstva ( lep voz iz komsiluka ).....
Pogledajte prilog 126816
foto index.hr

Хрватска производња. Могла је и наша Гоша тако.
 
Vrh