Šta je novo?

Minibus

Не могу да испратим, јер линија иде као антибиотик, али некад буде Отокар, некад СОР, сад први пут видим овог Ивека.
 
Više je u pitanju kombi ali može da se provuče u ovoj temi zbog svoje neobičnosti.

1605562083837.jpg
 
Nisam uspeo da primetim koja je marka u pitanju.
 
"Ilesbus" je Engleski proizvođač Mini/Midibuseva, većinom rade na šasiji Iveca, eto jednog slučajnog ulova...

DSC_0332.jpg
 
"Arriva Litas" Mercedes Sprinter GB 61046 / P40135 ; Linija 24 Neimar - Dorćol (SRC Milan Gale Muškatirović)
61046-P40135 (1).jpg


"Arriva Litas" Mercedes Benz Sprinter GB ??? / P40547 ; Linija 34 Topčidersko Brdo - Senjak
XXX-P40547 (1).JPG

XXX-P40547 (3).JPG

XXX-P40547 (4).JPG


"Banbus" Mercedes Benz Sprinter GB ??? / P30224 ; Linija E6 Mirijevo - Novi Beograd (Blok 45)
XXX-P30224 (1).jpg


"Banbus" Mercedes Benz Sprinter GB ??? / P30239 ; Linija A1 Trg Slavija - Aerodrom Beograd
XXX-P30239 (1).jpg


"Transprodukt" Mercedes Sprinter GB 058 / P3022 ; Linija E2 Trg Republike - Petlovo Brdo
058-P3022 (1).jpg


"Transprodukt" Mercedes Benz Sprinter GB 059 / P30024 ; Linija E9 Kumdoraž - Studentski Trg
059-P30024 (1).jpg
 
GSP Iveco Daily GB 7131 ; Linija 64 Šumice - Zvezdara
7131 (1).JPG

7131 (2).JPG


GSP Iveco Daily GB 7523 ; Linija "Prevoz dece"
7523 (1).JPG


GSP Iveco Daily GB 7536 ; Linija "Prevoz dece"
7536 (2).JPG


"Arriva Litas" Mercedes Benz Sprinter GB 61046 / P 40169 ; Linija 34 Topčidersko Brdo (Senjak) - Pere Velimirovića
Molim za ispravku, prvo vozilo u poslednjoj objavi nosi garažni broj 61048, a ne 61046.
61046-P40169 (1).JPG


"Banbus" Mercedes Sprinter GB ??? / P 43049 ; Linija 310 Šumice - Mali Mokri Lug
XXX-P43049 (1).JPG


"Bebbus City 2015" Mercedes Sprinter GB 063 / P 41443 ; Linija 506 Sunčani Breg - Miljakovac I
063-P41443 (1).JPG


"Transprodukt" Mercedes Sprinter GB 028 / P41534 ; Linija 405L Nenadovac - Glumčevo Brdo
028-P41534 (1).JPG

028-P41534 (3).JPG

028-P41534 (4).JPG
 
E9 ide do SRC-a?
Upravo me je prošao jedan Sprinter sa tim natpisom.
 
Do skora sam totalno izbegavao E linije misleći da je luksuz i neisplatljiva stvar, no u poslednje vreme se debelo kajem zbog toga!
Znači, konkrentno E9 (prevoznik Transprodukt), vozači fini i odlično se snalaze u saobraćaju, vozila pristojna, čista, kvalitetna i udobna, u kombiju ide muzika sa Karoline ili S4 što u špicu daje neki poseban osećaj luksuza (haha)
Stvarno je neverovatno da vas neko spusti tipa sa Voždovačkog Super Vera do Terazija za 15 minuta u 16 sati, a da u 90% slučajeva imate i mesto za sedenje.
Pritom ni frekvencija nije loša, nikada ga nisam čekao duže od 10 minuta, uvek se stvori niotkuda.😃
Cena je zaista korektna, gotovo koliko i litar goriva.
Šteta što karta nije vremenski ograničena pa da se preseda sa jedne na drugu liniju i naravno zamerka što je mreža prilično mala, trebalo bi to proširiti. Znam da je u početku to bilo razvijenije, ali neka podrži grad finansijski, ovo su projekti koji bi mogli dosta da urade.
Iskreno, kupovao bih mesečnu za E-linije da ubace još nekoliko linija ka različitim delovima grada, ovako ćorak.

Kako god, ovo mi je najomiljeniji i najbolji podsistem u Beogradu, ko bi rekao da kod nas nešto funkcioniše kako treba.
 
Šteta što karta nije vremenski ograničena pa da se preseda sa jedne na drugu liniju i naravno zamerka što je mreža prilično mala, trebalo bi to proširiti. Znam da je u početku to bilo razvijenije, ali neka podrži grad finansijski, ovo su projekti koji bi mogli dosta da urade.
Poenta ovog sistema je da bude finansijski isplativ, a ne da se dotira od strane grada. Slično je trebalo da bude i sa noćnim prevozom, ali zastareo sistem mreže linija, u kombinaciji sa ne pokrivanjem dobrog dela grada i preglomaznim postojećim linijama, dođosmo do toga da je finansijski jedino minibus isplativ na potezu 300. Tako smo došli i do toga da su se nerezonskim forsiranjem trasa pojedinih E linija da se 100% poklapaju sa određenom linijom gradskog prevoza, došli do toga da imamo samo ovo malo linija danas.​
 
Ja bih omogucio da se ovi minibusi voze sa B kategorijom i time bih rasteretio taj sistem od vozaca D kategorije. Tako bi lako mogao da se poveca broj minibus linija. Realno nisu nista veci od kombija sa manjom nosivoti od 3,5 tone. S obzirom da se minibusi koriste i sirom sve ispraznjenije Srbije B kategorija na kombiju bi omogucila da ne dovodimo vise ljude iz Jugoistocne Azije.
 
Mene zanima samo šta se desilo sa novim zakonom o saobraćaju. Bilo je da sad može ko ima B kategoriju da polaže direktno za D, ali ja na sajtovima auto škola vidim iste uslove kao pre - C kategorija dve godine.
 
Zanimljivo,pocece vozace da 'vataju cakljama na ulici posto su napravili kompletno sr@nje sa uslovima za polaganje obukom. Polaganje kosta kao type rating za Boeinga.
 
Da li neko zna sta se desava sa E linijama? Na sajtu sekretarijata linija E9 vise nije aktivna, a sto se tice linije E2 ne ide radnim danima nego samo subotom. Jel to sve tacno ili su oni napravili neku gresku?
 
Da li neko zna sta se desava sa E linijama? Na sajtu sekretarijata linija E9 vise nije aktivna, a sto se tice linije E2 ne ide radnim danima nego samo subotom. Jel to sve tacno ili su oni napravili neku gresku?
Можда ће бити нови ред вожње,видећемо после празника.Приметио сам и ја да Е9 нема на сајту секретаријата,а да Е2 пише иде само суботом.
 
Остадосмо на три минибус линије + А1.Е9 је укинута.
 
Odličen vesti, E9 SAOBRAĆA!

Danas sam ušao u kombi i pitao vozača oko tog ukidanja, om se čudio odakle mi to, tako da verujem da sve ostaje kao i pre.😃
 
Odličen vesti, E9 SAOBRAĆA!

Danas sam ušao u kombi i pitao vozača oko tog ukidanja, om se čudio odakle mi to, tako da verujem da sve ostaje kao i pre.😃
Због чега је избачена линија Е9 са сајта секретаријата онда?
 
A sto se tice linije E2 da li ostaje da ide samo subotom da li mozda neko ima informaciju?
 
Upravo sam video na aplikaciji Beograd Plus da E2 ide i radnim danom, ali stvarno ne vidim razlog zasto je onda ukinut red voznje za radni dan, stvarno mi nisu jasni.
 
Upravo sam video na aplikaciji Beograd Plus da E2 ide i radnim danom, ali stvarno ne vidim razlog zasto je onda ukinut red voznje za radni dan, stvarno mi nisu jasni.
Никоме нису јасни,мрзи их да раде свој посао.4-5 пута сам им писао о промени реда вожње на једној локалној линији и нису и даље то променили,а од те промене је прошло 3 месеца минимум.
 
Vrh