Šta je novo?

Migranti u Srbiji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Delija":3vgkym0m je napisao(la):
Drakche":3vgkym0m je napisao(la):
Oni nisu ni migranti, ni azilanti, vec izbeglice. Beze od rata i nasilja isto kao sto su 90ih bezali iz HR i Bosne.
Ово јесу стравични призори људске несреће али ови људи нису избеглице. Да су избеглице не би прелазили континенете од матичне земље. Уз то, овде има толико различитих група људи који емигрирају из различитих разлога па их је немогуће све сврстати у једну категорију. А поређење са српским избеглицама из заједничке државе са овим емигрантима је нетачно и неумесно.

Da nisu izbeglice ne bi ih bilo u ovolikom broju. Ovo je egzodus. Srbi iz HR i BiH su barem mogli u Srbiju jer se zovemo istim narodom. A mnogi od njih su otisli na zapad, ne samo Srbi.

Sirijce niko ne zeli od njihovih suseda, niti bi oni zeleli tamo da ostanu, jer nemaju perspektivu, a u Evropi racunaju da imaju, jer je ekonomski jaca i ipak liberalnija od bliskoistocnih zemalja. I ti bi tako uradio da si na njihovom mestu, nije to gomila primitivnih i nepismenih ljudi, ne barem mnogo vise nego sto ima na Balkanu. Svako za sebe zeli najbolje i za to ne mozes da ih krivis.

Ima i onih koji migriraju iz ekonomskih razloga, ali da je uglavnom to u pitanju ne bi ih bilo ovoliko masivno. Bez obira koji je razlog svi su sada u manje-vise istom cabru.

Igor":3vgkym0m je napisao(la):
Sve je to uglavnom tacno ali sta je resenje?

Pa ultimatvno resenje je da im se maticne zemlje osobode zuluma i okupacije kako bi barem jedan dobar broj izbeglica mogao da se vrati nazad. Verujem da vecina njih ne bi ni pomisljala da ode od kucnog praga da bas nisu morali.
 
Felix55":1n6ria5n je napisao(la):
relja":1n6ria5n je napisao(la):
Niko se ne odlučuje na takav put, muke i neizvesnost, pogotovu ne roditelji sa malom decom, zarad nečijih viših ciljeva.

Ubedljivo je među njima najmanje onih koji putuju sa decom. Uglavnom se radi o mlađim muškarcima, vojno i radno sposobnim, što kod mnogih pobuđuje sumnje da se ne radi ovde samo o klasičnom talasu izbeglica...

Statistika iz velikog kampa za prihvat azilanata u Drezdenu, od pre neki dan:
80% muškarci
12% žene
8% deca

...

Ne ulazeći u autentičnost statistike za taj jedan kamp - da li iko može da pomisli da će babe i dede da krenu na ovako dugačak put i na ovakav način, npr od Sirije do EU? Krenuće oni koji mogu da se zlopate. Mogli bi da pričamo i koliko brakova je sklopljeno tokom tih ratova i koliko dece je došlona svet... stvari su složene.
Druga stvar - pa i na ovom forumu ima gomilu vojno sposobnih muškaraca koji su gledali da izbegnu vojsku na svakakve načine :p
 
Као прво, ово још нису неке огромне бројке. Ни приближно броју српских избеглица 90их на територији Србије. Као друго само у Сирији, само из регуларне сиријске војске има преко 70 000 дезертера које је Асад помиловао и који су побегли из Сирије. А број оних који беже из исламске државе је још већи и односи се на неколико земаља. Погледајте било коју фотографију или видео, видећете одприлике овај дрезденски састав.

Igor":18vhokyr je napisao(la):
Drugi pasus ti zvuci kao Vulin gde kao oni imaju neku obavezu a ustvari ih bas briga. Koja je nase resenje mimo njih to je kljucno.
Је ли немају одговорност? Ко им закувао доле? А наше решење мимо њих не постоји из простог разлога што смо ми део њиховог решења и што ми немамо никакав интегритет нити аутономију у односу на вољу запада.
 
Sirijci, Arapi, muslimani beže u Evropu i očekuju da ih ona hrani ili zaposli. A šta je sa zemljama Zaliva? Koliko ih ode tamo? Da li su i tamo dobrodošli? Ipak su to njihova braća po kulturi, jeziku i veri.
 
Delija":18g3iw2z je napisao(la):
....А наше решење мимо њих не постоји из простог разлога што смо ми део њиховог решења и што ми немамо никакав интегритет нити аутономију у односу на вољу запада.
malo krace i jasnije rečeno
za šaku srebnjaka prodacemo sami sebe... :mrgreen:
Igor je napisao: Sve je to uglavnom tacno ali sta je resenje?
Prvi potez je da se pitanje azilanata oduzmei iz ruku plolitičara
Drugi, prekinuti kalcifikaciju SANUa i dr. umnih ljudi te ih aktivno uključiti u iznalaženju optimalnog rešenja

Iskreno sumljam u mogucnost takvog kretanja ,
jer onda postoji mogucnost i u mnogim drugim oblastima da nam krene na dobro
:sesir:
 
Pomoć za bebe migranata: Udruženje pozvalo građane da doniraju najneophodnije stvari za decu
Beta | 16. 08. 2015. - 11:12h | Foto: E. Čonkić | Komentara: 0

Udruženje "Sačuvajmo bebe" pozvalo je građane da danas doniraju najpotrebnije stvari za bebe kako bi pomogli migrantima u parku kod Autobuske stanice u Beogradu.
Budite humani, donirajte najneophodnije stvari za decu

Oni su pozvali građane da u nedelju, od 10 do 13 sati donesu pelene, vlažne maramice, kašice, odeću i igračke u Miksalište, koje se nalazi u Mostarskoj ulici broj 5.

Kako se navodi u saopštenju, u tom periodu lekari jednog pedijatrijskog Doma zdravlja pregledaće decu migrante.

U saopštenju se navodi da će u nedelju od 18 sati članovi osam organizacija koje čine mrežu "Refugee Aid Serbia" početi akciju čišćenja parka kod Autobuske stanice.

Blic

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/583203 ... ri-za-decu
 
Drago mi je da ima humanih ljudi.


Svim izbeglicama dati azil u srbiji koji traze.


Fašiste banovati sa foruma da ne moramo da čitamo njihove bljuvotine.
 
Blic. Samo je pitanje ko je naručio ovaj članak. Neki nacoši ili ta Irena Grahovac da bi se pročulo za nju.
 
Činjenica je da je napad postojao.

Takođe je i činjenica da je vrlo verovatno da među migrantima postoje budale (statistički gledano) u istom procentu kao i kod drugih ljudi (čak bih se usudio da kažem i manjem procentu sa obzirom da na toliki put budale teško mogu da krenu).
 
Priliv azilanata ce se smanjivati proporcijonalno sa opadanjem temerature .
Jednostavno zimski uslovi ne dozvoljavaju ovakav vid migracije ni životinjama a kamoli ljudima

Te činjenice su svesni i sami azilanti , jesenji ( kao poslenji) talas ce biti vrlo veliki
Ostaci talasa koj ne budu prešli barijere. osudjeni su na humanitarnu katastrofu ma gde se zatekli :(

Bilo bi dobro pre pokretanja jesenjeg talsa,
blagoveremno i jasno svim zainteresovanim stranama , staviti im do znaja šta ih očekuje
te samo tako je moguce smanjiti posledice koje su neminovne. ...
 
JohnnyLee":gjxgnjfh je napisao(la):
девојка од 50 година :roll:

Тако ти је то у Београду. Има виц на ту тему:

Питају српског сељака кога би радије оженио, младу београђанку или стару сељанку?
Овај им одговара сигурним гласом - Матору сељанку!
Људи се згледају, питају сељака: А што не младу београђанку?!
- Па зато што млада београђанка има 35 а матора сељанка 25 година.
 
Vozio sam BMW i živeo u vili, a sad spavam u vašem parku

Nekada bogati master psihologije iz Iraka, sada je izbeglica koji je na svom putu do Velike Britanije prošao golgotu - gledao je decu kako se dave u Turskoj i bežao od grčkih komandosa koji, kako kaže, pljačkaju i ubijaju migrante

BEOGRAD - Pre tri godine imao sam savršen život. Radio sam za čuvenu naftnu kompaniju „Britiš petrol“, zarađivao 3.000 dolara mesečno, vozio BMW i živeo u vili koju je moj otac sagradio.

Sada spavam ovde, u beogradskom parku, sušim majicu na drvetu i spremam se da sa 200 evra u džepu krenem put Mađarske.

Ovako za Kurir počinje ispovest Jaser Muteir (37), izbeglica iz Iraka i master psihologije iz bogate porodice u Bagdadu koja je sada rasuta po celom svetu.
- Jedan brat mi je u Nemačkoj, a drugi je sa porodicom u Engleskoj i kod njega nameravam da odem. On radi i ima pristojan život. Nekada sam i ja radio u Engleskoj, ali sam se 2012. vratio u Irak jer sam dobio odličnu ponudu za posao. Razmišljao sam - to je moja domovina, volim je, tamo mi je porodica, zašto bih živeo u Londonu. O bože, kako sam samo pogrešio - priseća se Muteir.

Uništena zemlja

Sreća u Iraku kratko je trajala. Korumpirana i tiranska vlada je, priča Muteir, preko noći uništila zemlju.
- Zamislite kad jedan general ima osnovnu školu, a ministar ne zna ni reč engleskog... U toj zemlji cvetaju samo ilegalna trgovina naftom i oružjem. Svakog dana ubije se između 3.000 i 4.000 civila. Ima i terorista ISIS. Samo čekate ko će da vas presretne na ulici i pogubi. I nebitno je da li je u pitanju dete ili žena - kaže Muteir.

Srbi su divni

Grozni prizori smrti koji su ga pratili u Iraku nisu ga mimoišli ni na putu do Srbije.
- Prvo sam autobusom došao u Tursku, u Izmir. Platili smo 1.200 dolara da nas prevezu do grčkog ostrva Kos, a oni su po nas 50 trpali u čamce dužine pet-šest metara. Gledao sam kako se čamci prevrću i deca dave. I sad čujem kako vrište. U Grčkoj je bilo najgore. Njihove specijalne jedinice, poznate kao komandosi, dolaze da buše čamce u kojima su migranti nakon što im uzmu sve vredne stvari, novac i telefone. I onda ih gledaju kako tonu. Imao sam sreće da izbegnem komandose, ali me je regularna grčka policija tri dana držala bez hrane i vode - priča Muteir.

Iz Grčke je došao do Đevđelije, u Makedoniji, a potom vozom do Srbije.
- Jedino nas ovde niko ne dira. Srbi su divan narod, razumeju našu patnju. Ako jednog dana uspem u Engleskoj, obećavam da ću i ovde pokrenuti neki biznis, zaposliti vaše ljude, pomoći vam - poručuje Muteir.

Srećan što nisu više
TURSKA POLICIJA UZELA MI 400 €, A SRPSKA 30

Kako kaže Jaser Muteir, u svakoj zemlji morao je da plati harač policiji, ali je najjeftinije prošao u Srbiji.
- Ovde, u Beogradu, policajci su mi prvo tražili 100 evra, pa su na kraju pristali da uzmu 30. U Turskoj su mi, recimo, uzeli čak 400 evra. Svuda policija uzima mito, ali je u Srbiji ono najmanje - kaže Muteir.

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/tuga- ... ak-1895769
 
I sa tim kvalifikacijama, iskustvom i zaradom (valjda je nešto uštedeo) NIJE izvadio pasoš, vizu i kupio kartu? Bagdadski aerodrom sve vreme radi normalno. Da je to uradio prošao bi mnogo jeftinije, ako mu već treba da ode kod rodjenog brata u Englesku. Ne deluje mi realno da su ga odbili za UK vizu.
 
Вожд":ngbokn2s je napisao(la):
Svuda policija uzima mito, ali je u Srbiji ono najmanje - kaže Muteir.

Pa naravno, srbi znaju sta je to biti u muci i ne izivljavaju se toliko nad azilantima koliko i neki drugi.
 
А стварно, чудо нафтом богате државе, као што су УАЕ, Катар, Саудијска Арабија не приме избеглице из Сирије и Ирака, са којима се практично граниче, него се ови млате чак до севера Европе. Говорим о избеглим од рата, не економској емиграцији.
 
- Zamislite kad jedan general ima osnovnu školu, a ministar ne zna ni reč engleskog...

- Zamislite kad jedan general ima osnovnu školu, a ministar ne zna ni reč engleskog...

- Zamislite kad jedan general ima osnovnu školu, a ministar ne zna ni reč engleskog...

Замисли друже мој несврстани да ти министар војни има основну школу, председник државе можда ни то а да ретко који министар зна реч енглеског :violina:
 
Иииии ево нам епилога

Штајнмајер за депотацију одбијених азиланата на Балкан
Quote:

БЕРЛИН – Шеф немачке дипломатије Франк-Wалтер Штајнмајер заложио се за што брже враћање азиланата са Балкана својим кућама и предложио да се Косово, Албанија и Црна Гора прогласе земљама сигурног порекла.

„Од 30 до 40 одсто поднсиоца захтева за азил долази из земаља западног Балкана. Та ситуација није више издржива”, рекао је Штајнмајер за „Билд ам Зонтаг” и додао да та група подносиоца захтева нема никакву шансу да добије азилантски статус у Немачкој.

Подршку за своје захтеве Штајнмајер је добио и од свог партијског колеге, социјалдемократе, Томаса Опермана.

„Косово, Албанија и Црна Гора су у поређењу са Сиријом, Ираком и Суданом веома сигурне земље”, рекао је Оперман за „Велт ам Зонтаг” и нагласио да, међутим, у Немачкој не постоји право на радну миграцију.

Многе избеглице са Балкана желе, пре свега, радно место у Немачкој. Код нас постоји заштита од рата и протеривања, али не и право на радну миграцију”, рекао је Оперман.

Он се заложио за ангажовање пензионисаних службеника, како би се помогло преоптерећеној Савезној служби за миграције и избеглице у скраћењу азилантског поступка, за који се залажу немачки политичари.
Танјуг
Дакле, немачка дипломатија ове избеглице третира као избеглице са Балкана. Тиме крше низ, својих, еу, логичких и међународних закона али авај, кад је био проблем прекршити који закончић да би се дотукла Србија?

Свим еврофанатичним суграђанима честитам на досадашњим евроинтеграционим успесима и желим сву срећу у предстојећим блискоисточним интеграцијама. :vops:
 
Napravio je jasnu razliku između izbeglica iz Sirije, Sudana i ekonomskih migranata sa Balkana. Da budemo pošteni ovi sa Balkana treba da budu vraćeni bili to srbi, romi , šiptari ili neki treći. Mi smo to i potpisali u zamenu za ukidanje viza 2008. godine. Naš jedini problem je kako tretirati azilante sa Kosova i Metohije koji ne priznaju državu Srbiju a koje bi nama da uvale.
Nikakve veze nema sa izbeglicama sa Bliskog Istoka, tj. ima toliko da nam sad poručuju dosta nam je više vas i vaših socijalnih slučajeva stižu nam novi.
 
Надам се да је тако. У противном следи нам потпуни економски и демографски колапс. По ЕУ закону одбијене азиланте враћају у ЕУ земљу у којој је азил затражен. Где ће они одатле, видећемо.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh