Šta je novo?

Migranti u Srbiji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Такав текст само стоодстотна бу**** може да напише. бу**** коју, нажалост, познајем.
 
Delija":3dj5x9w1 je napisao(la):
Надам се да је тако. У противном следи нам потпуни економски и демографски колапс. По ЕУ закону одбијене азиланте враћају у ЕУ земљу у којој је азил затражен. Где ће они одатле, видећемо.

Vraćaju ih u EU zemlju u kojoj je azil prvi put zatražen. Zbog toga se mađari i najviše bune i grade ogradu ka nama. Kada ograda bude izgrađena izbeglice će i dalje stizati u Mađarsku ali ne direktno preko Srbije već iz hrvatske ili Rumunije na koje će onda moći da se primeni sporazum Dablin III i tada ih iz Nemačke i ostalih zapadnih zemalja ne bi mogli vraćati u Mađarsku već kod rumuna ili hrvata. Kako su grci ovo rešili pa se svi ovi ljudi ne vode da su prvo stupili na tlo EU u Grčkoj nije mi najjasnije, verovatno ih propuštaju bez bilo kakve evidencije.

U Srbiju ne mogu da ih deportuju ni po jednom međunarodnom ugovoru koji je Srbija potpisala. Po sporazumu o readmisiji dužni smo da prihvatimo samo naše državljane. To je stanje koje važi danas. To ne garantuje da ove naše secikese neće za šaku evra i tapšanje po glavi preuzeti obaveze koje nismo dužni da preuzmemo pre članstva u EU.

Interesantno je da je ovaj sporazum Dablin III postignut 2013.godine i da je tad uvedena ova odredba da azilanti ostaju u prvoj zemlji EU u koju uđu. To je posle početka rata u Siriji i pada Gadafija tako da su svi ovi problemi sa izbeglicama bili predviđeni i ovaj ugovor je bio način da se zapadne članice( čitaj Nemačka) zaštite od priliva azilanata. Zašto su grci, mađari, italijani i španci pristali na ovakav sporazum kad je očigledno samo na njihovu štetu ostaje nejasno, ali je verovatno isti razlog kao i kod nas (političari poltroni koji bi za funkciju u Briselu prodali i rođenu majku).
 
ISPOVEST Sirijac koji je dobio azil: Kažu mi da sam lud što sam došao u Srbiju
Gorica Avalić, Marko R. Petrović | 18. 08. 2015. - 19:55h | Foto: G. Srdanov | Komentara: 28

Preživeo sam pakao u Siriji, gledao sam kako ljudi ginu, bio sam u zatvoru i preživeo zarobljeništvo ISIS-a.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/583619 ... o-u-Srbiju
 
Пантограф":20fgmzi4 je napisao(la):
Такав текст само стоодстотна бу**** може да напише. бу**** коју, нажалост, познајем.
Иначе црногорска цетињска бу**** на квадрат.
 
Ова вест неа везе са азилантима, али је интересантна..



Арапи у нашем сокаку
СОМБОР -

У Сомбору и Пригревици купцима из Уједињених Арапских Емирата продато више кућа са окућницом, али не и пољопривредно земљиште

http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/sombo ... 28981.html
 
Гага":1lpk5eh7 je napisao(la):
Пантограф":1lpk5eh7 je napisao(la):
Такав текст само стоодстотна бу**** може да напише. бу**** коју, нажалост, познајем.
Иначе црногорска цетињска бу**** на квадрат.

није проблем у њој, она може да лупета шта хоће, проблем је у медијима који преносе такве глупости
 
orion":3ky1rfn8 je napisao(la):
Гага":3ky1rfn8 je napisao(la):
Пантограф":3ky1rfn8 je napisao(la):
Такав текст само стоодстотна бу**** може да напише. бу**** коју, нажалост, познајем.
Иначе црногорска цетињска бу**** на квадрат.

није проблем у њој, она може да лупета шта хоће, проблем је у медијима који преносе такве глупости
A uzrok tome je "ista kuhinja" u kojoj su zakuvani i ""beogradjanka"" i "slobodni mediji"!!!

Po sredi je rat, koji se globalno vodi. Jedino se jos ne puca iz oruzja na globalnom nivou, ali ni od toga nismo daleko. Kao i u svakom ratu, sva sredstva su dozvoljena.
Desetine stradalih evropskih turista, stotine ubijenih arapa, hiljade brodolomnika i stotine hiljada izbeglica (....) su pogodite sta?
""Kolateralna steta"" !!!
Oni su samo brojke u statistici, koje glavnim 'igracima' ne znace nista!
Poput piona u partiji saha, koji se svesno zrtvuju, da bi se sacuvali 'kralj i kraljica' !

To su procesi na koje mi kao pojedinci, ili kao narod i drzava ne mozemo da uticemo, zbog svoje male brojnosti i jos manje vaznosti (ma koliko sebe smatrali vaznima i bitnima).

Ono sto mozemo je da u ovim turbulentnim vremenima probamo da sto vise zastitimo svoju zemlju i gradjane. To je zadatak vlasti.
Ona to ne cini.
Dal zato sto je nesposobna, ili zato sto nece i ne sme, sasvim je nebitno.
Zasto pored ovoliko masovne 'izbeglicke krize' presedavajuci OEBS-a (OSCE) nije preduzeo nikakve korake da se Srbiji pomogne?

Zapitajmo se zasto se jednoj clanici EU i NATO-a, pored verbalnih (kao fol) protesta, tolerise izgradnja barijera na granici (novog zida podela), dok sa druge strane jednu (jadnu i bednu) Srbiju vec sporadicno optuzuju za los odnos ka izbeglicama, iako gotovo bez ikakve kontrole ulaze na jug nase zemlje?

Zapitajmo se jos dal je bas slucajnost sto se Britanija (i jos poneki) polomise da 'potsete' javnost Evrope i sveta na to, kako ovde na ovim prostorima zive "genocidni Srbi" !?
Ili je to mozda pripremanje svoje javnosti na ignorisanje buducih problema koji ce na ovim prostorima biti rezirani kao "spontano dogadjanje naroda"???

Na kraju krajeva, da sve sto sam napisao bacimo pod "teorije zavere", razmislja li iko u ovoj zemlji o tome kako ce par stotina hiljada ljudi da smesti, greje i prehrani tokom prestojece jeseni i zime?
Ko i odakle ce obezbediti bar dva obroka dnevno za te ljude???
Higijena, cebad, kreveti, krov nad glavom???
Kako regulisati javni red, kako bezbednost?
I kako spreciti da pojedine teroristicke grupe ne osnuju svoje 'celije' medju ovim ljudima, kada je jasno da su oni u svojoj patnji i ocaju 'plodno tle' za sejanje radikalizacije ??!!

PS
Koliko u Srbiji postoji prevodilaca Arapskog jezika i koliko ih je drzava do sada angazovala da bi makar komunikacijom i pravom informacijom olaksala kako ovim nesrecnim ljudima, tako i sebi??? :(
 
све ово што си набројао је тачно и зато проблем мора да се решава институционално, овакви чланци само могу да иду у прилог ономе ко овде жели нешто да закува
 
Вучић најавио подизање привременог центра за мигранте

среда, 19. авг 2015, 10:18 -> 12:08

Урадићемо све да у Србији будете сигурни као у свом дому и увек сте добродошли у нашу земљу, поручио је премијер Александар Вучић мигрантима и најавио да ће највероватније иза хотела "Национал" у Београду бити подигнут привремени прихватни центар.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... rante.html
 
Grci ih pljackaju, Bugari tuku, Madjari im dizu zid, a domaci autosovinisti i dalje vide nacizam i rasizam u Srbiji, zemlji sa najvecim pravima za nacionalne manjine, zemlji gde se nista lose nije desilo izbeglicama, zemlji koja se granici sa jednom hrvatskom...
 
- Draga gospodo migranti, je l' sve u redu?
- Jeste, gospodine Vučiću. Zemlja nam je razorena, nemamo gde da se vratimo, ostali smo bez ičega, niko nas ne želi, svi nas smatraju problemom, dižu nam ograde, pljačkaju nas, nemamo da jedemo, da pijemo još manje...al' kad pogledamo šta tek vaši građani trpe, da, kod nas je sve u redu.

Izvor: fb
 
Drago mi je što se naš premijer odnosi prema izbeglicama sa poštovanjem.
 
laki72":ybe6sysj je napisao(la):
A uzrok tome je "ista kuhinja" u kojoj su zakuvani i ""beogradjanka"" i "slobodni mediji"!!!

Po sredi je rat, koji se globalno vodi. Jedino se jos ne puca iz oruzja na globalnom nivou, ali ni od toga nismo daleko. Kao i u svakom ratu, sva sredstva su dozvoljena.
Desetine stradalih evropskih turista, stotine ubijenih arapa, hiljade brodolomnika i stotine hiljada izbeglica (....) su pogodite sta?
""Kolateralna steta"" !!!
Oni su samo brojke u statistici, koje glavnim 'igracima' ne znace nista!
Poput piona u partiji saha, koji se svesno zrtvuju, da bi se sacuvali 'kralj i kraljica' !

To su procesi na koje mi kao pojedinci, ili kao narod i drzava ne mozemo da uticemo, zbog svoje male brojnosti i jos manje vaznosti (ma koliko sebe smatrali vaznima i bitnima).

Ono sto mozemo je da u ovim turbulentnim vremenima probamo da sto vise zastitimo svoju zemlju i gradjane. To je zadatak vlasti.
Ona to ne cini.
Dal zato sto je nesposobna, ili zato sto nece i ne sme, sasvim je nebitno.
Zasto pored ovoliko masovne 'izbeglicke krize' presedavajuci OEBS-a (OSCE) nije preduzeo nikakve korake da se Srbiji pomogne?

Zapitajmo se zasto se jednoj clanici EU i NATO-a, pored verbalnih (kao fol) protesta, tolerise izgradnja barijera na granici (novog zida podela), dok sa druge strane jednu (jadnu i bednu) Srbiju vec sporadicno optuzuju za los odnos ka izbeglicama, iako gotovo bez ikakve kontrole ulaze na jug nase zemlje?

Zapitajmo se jos dal je bas slucajnost sto se Britanija (i jos poneki) polomise da 'potsete' javnost Evrope i sveta na to, kako ovde na ovim prostorima zive "genocidni Srbi" !?
Ili je to mozda pripremanje svoje javnosti na ignorisanje buducih problema koji ce na ovim prostorima biti rezirani kao "spontano dogadjanje naroda"???


Na kraju krajeva, da sve sto sam napisao bacimo pod "teorije zavere", razmislja li iko u ovoj zemlji o tome kako ce par stotina hiljada ljudi da smesti, greje i prehrani tokom prestojece jeseni i zime?
Ko i odakle ce obezbediti bar dva obroka dnevno za te ljude???
Higijena, cebad, kreveti, krov nad glavom???
Kako regulisati javni red, kako bezbednost?

I kako spreciti da pojedine teroristicke grupe ne osnuju svoje 'celije' medju ovim ljudima, kada je jasno da su oni u svojoj patnji i ocaju 'plodno tle' za sejanje radikalizacije ??!!

PS
Koliko u Srbiji postoji prevodilaca Arapskog jezika i koliko ih je drzava do sada angazovala da bi makar komunikacijom i pravom informacijom olaksala kako ovim nesrecnim ljudima, tako i sebi??? :(

Naš problem su mediji pod stranom kontrolom a ne migranti sa kojima do sada nismo imali nikakvih problema. I tvoj post obiluje strahom koje nam naši cnn-ovski mediji prodaju. Pokušava da se stvori histerija i problem sa ljudima sa kojima mi do sada problema nismo imali. Očigledno je potrebno da nas drže pod konstantnim strahom bilo da je to ebola, svinjski grip, teroristi ili sad migranti.

Država Srbija treba da uradi tačno šta? Pomoć OEBSa? Oko čega. Pa jesmo li mi država ili dete od 3 godine da treba neko da se stara o nama.

bold Naravno da nije slučajno, a to spontano događanje naroda žele da izazovu huškanjem naših građana na imigrante. Nadam se da nismo toliko naivni a po broju tekstova u novinama i vremena na televiziji očigledno im ne ide kako su zamislili.

Bold 2 Dobiće onoliko koliko su dobili prošle zime tj. koliko je država u mogućnosti da im pruži. Ništa više i ništa manje. Niti nama treba pomoć spolja oko ovog problema, jer važno je da i ti migranti znaju koliko ova zemlja ima, a ne da im se stvara neka lažna slika o Srbiji tako što će im EU platiti hotel sa 5* u Srbiji.


Država Srbija ništa loše nije uradila, a pod pritiskom zapadno finansiranih medija i građana kojima su mozgove isprali ti isti mediji može da napravi samo neku glupost.
Npr. gradnja nekakve ograde ka Makedoniji ili zatvaranje granice ka Makedoniji. Epska glupost. Svi oni će onda opet preko Kosova i Metohije naći put ka užoj Srbiji a KiM ne možemo da izolujemo. I dobili bi smo to da bi potrošil brdo para, usporili migrante i povećali njima cenu dolaska do zapada što bi moglo da uzrokuje da ovde ostanu jer su ostali bez para. Plus što bi više došli u dodir sa alabancima a tek nam to ne ide u prilog sa strane bezbednosti.
 
duke23
Moram da te ispravim u jednoj stvari.
Nije kod mene prisutan nikakav strah, a posebno ne neki koji bi uzrokovala jadna tabloidna glasila kojima svaki drugi tekst pocinje sa "skandalozno, alarmantno, zaprepasticete se (...) ).

Mene je samo dosadasnje iskustvo naucilo da se nista ne desava slucajno, kao i da nekada i najbolje isplanirano moze da se otrgne kontroli i krene u nekom sasvim drugom pravcu.

Desetine hiljada ljudi koje u ovu zemlju ulaze bez ikakve kontrole i provera !!!?

Tebi to ne budi potrebu za opreznoscu?

Juce su svi preneli 'srceparajucu pricu' -
- "vozio BMW, imao odlicnu platu i ziveo u porodicnoj vili...

Ok, ajd nek sam ja paranoican, al veruje li neko da ce terorista koji se infiltrira na neki prostor reci istinu???
Koji mehanizam mi imamo da proverimo identitet i tvrdnje bilo koga od ovih ljudi?
Na koji nacin mozemo raditi selekciju onih koji su zaista ugrozeni, od onih koji imaju neke druge ciljeve i koriste stradanje naroda za laksu infiltraciju?

Pomenuo si albance. Pa preko makedonije koja ima potpuno poroznu granicu a kosovom i delom sa albanijom, nama sad moze da udje bilo ko pod plastom izbeglice iz Sirije ili Iraka, zar ne?!

Sta drzava treba da uradi, to si me pitao?
Kao prvo, treba da zastiti sebe i svoje gradjane od bilo kakve eventualnosti.
Kao drugo, treba da pomogne ugrozenim izbeglicama koji svakako cine maksimalan procenat ovih ljudi.

Moramo takodje imati i rezerne varijante, plan B i plan C.
Pametni ljudi, misle i planiraju unapred.
Budale cekaju da im se 'nesto desi'
Na nama je dal cemo (po ko zna koji put) ispasti budale, ili pametni.
 
Ispravka: nije dal cemo - vec : - kada cemo
moje procene su januar 2016 :sesir:
zato treba angažovati sve resurse radi preduzimanja mera
da ispadnemo što manje :)
 
laki72":yed9dqzy je napisao(la):
duke23
Moram da te ispravim u jednoj stvari.
Nije kod mene prisutan nikakav strah, a posebno ne neki koji bi uzrokovala jadna tabloidna glasila kojima svaki drugi tekst pocinje sa "skandalozno, alarmantno, zaprepasticete se (...) ).

Mene je samo dosadasnje iskustvo naucilo da se nista ne desava slucajno, kao i da nekada i najbolje isplanirano moze da se otrgne kontroli i krene u nekom sasvim drugom pravcu.

Desetine hiljada ljudi koje u ovu zemlju ulaze bez ikakve kontrole i provera !!!?

Tebi to ne budi potrebu za opreznoscu?

Juce su svi preneli 'srceparajucu pricu' -
- "vozio BMW, imao odlicnu platu i ziveo u porodicnoj vili...

Ok, ajd nek sam ja paranoican, al veruje li neko da ce terorista koji se infiltrira na neki prostor reci istinu???
Koji mehanizam mi imamo da proverimo identitet i tvrdnje bilo koga od ovih ljudi?
Na koji nacin mozemo raditi selekciju onih koji su zaista ugrozeni, od onih koji imaju neke druge ciljeve i koriste stradanje naroda za laksu infiltraciju?

Pomenuo si albance. Pa preko makedonije koja ima potpuno poroznu granicu a kosovom i delom sa albanijom, nama sad moze da udje bilo ko pod plastom izbeglice iz Sirije ili Iraka, zar ne?!

Sta drzava treba da uradi, to si me pitao?
Kao prvo, treba da zastiti sebe i svoje gradjane od bilo kakve eventualnosti.
Kao drugo, treba da pomogne ugrozenim izbeglicama koji svakako cine maksimalan procenat ovih ljudi.

Moramo takodje imati i rezerne varijante, plan B i plan C.
Pametni ljudi, misle i planiraju unapred.
Budale cekaju da im se 'nesto desi'
Na nama je dal cemo (po ko zna koji put) ispasti budale, ili pametni.

Kako?
Snajpere na granicu?
Svako ko letuje u Grčkoj na ostrvima da ne može da se vrati u Srbiju bez dokaza da je potopio jedan čamac?
Šala.
Ali pitanje ostaje, šta država treba da uradi drugačije u odnosu na ovo što sada radi?
Da bi se i ti, ja i svi u državi Srbiji osećali sigurnije i BILI sigurniji država treba neke druge stvari da radi drugačije.
Na primer da se rekonstruišu zapuštene obaloutvrde svih reka u Srbiji jer su poplave odnele više života i načinile veću materijalnu štetu od svih izbeglica koje su bile i biće u Srbiji. Da završi obilaznicu oko Beograda koja je odnela više života i napravila više štete od tih izbeglica... Ovako mogu da nabrojim 100 stvari koje su preče za Srbiju od imaginarne opasnosti od izbeglica.
 
Вожд":cnuljyma je napisao(la):
Вучић најавио подизање привременог центра за мигранте

среда, 19. авг 2015, 10:18 -> 12:08

Урадићемо све да у Србији будете сигурни као у свом дому и увек сте добродошли у нашу земљу, поручио је премијер Александар Вучић мигрантима и најавио да ће највероватније иза хотела "Национал" у Београду бити подигнут привремени прихватни центар.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... rante.html

Споменуо неку фабрику Грмеч. Где је то?
 
MilisaV":dqdnctvg je napisao(la):
Drago mi je što se naš premijer odnosi prema izbeglicama sa poštovanjem.
То по директиви. За то време сатире српски народ попут најгорег тирјанина.

ПС: Рекох вам за кампове. Баба Ванга може да ми пљуне под прозор.
 
rasho62":45ar75rn je napisao(la):
Вожд":45ar75rn je napisao(la):
Вучић најавио подизање привременог центра за мигранте

среда, 19. авг 2015, 10:18 -> 12:08

Урадићемо све да у Србији будете сигурни као у свом дому и увек сте добродошли у нашу земљу, поручио је премијер Александар Вучић мигрантима и најавио да ће највероватније иза хотела "Национал" у Београду бити подигнут привремени прихватни центар.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... rante.html

Споменуо неку фабрику Грмеч. Где је то?

Грмеч је између бившег Змаја и Икарбуса.
 
Страх од мигрантске зиме

среда, 19. авг 2015, 23:00 -> 23:52

Kако ће изгледати боравак миграната у Србији када се временске прилике претворе у неприлике, када јако сунце замене кошава, киша и снег? Надлежни истичу да очекују промрзле и болесне и додају да су поред најављеног, потребна још два центра за прихват азиланата.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... +zime.html
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh