Šta je novo?

Migranti u Srbiji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Politika prema migrantima je iracionalna kao i mnogo šta drugo u Srbiji, mada je do sada ipak bila u određenom smislu razumljiva, pa čak i donekle opravdana. Sa jedne strane Vučić želi da se u očima EU izdvoji kao neko ko ima human tretman prema izbeglicama, ko prati EU direktive u tom pogledu. Otuda sloboda kreatnja, odustvo ograda na granici, prihvatni centri i realtivno tolerantna politika. Ali sa druge strane domaćoj javnosti je obećao da Srbija neće postati kolektivni prihvatni centar za migrante koje niko neće. Zbog toga je postavio strogu granicu da ne sme biti više od 6000 postelja u prihvatnim centrima. Na nesreću, to ne znači da će migranata zato biti manje. Sada ih već ima bar 7000 hiljada, iako smo bili u sred najhladnije zime koju ljudi pamte. Ako je sada tako, šta će biti na proleće i u leto? Prilično je šaljivo slušati Vulinove izjave kao za sve ima mesta, iako vrlo dobro zna da ih ima bar hiljadu više nego što ima mesta. On to inače objašnjava time što "uvek neko odlazi" pa se "uvek nađe mesta". Tako da ćemo tek sad imati problem. Prvo što će ih biti drastično više. Ako im sruše barake, razmileće se po parkovima i centru grada. Ako im ne sruše barake, uskoro će se ovde formirati ogromna nehigijenska "komuna" koju će zbog inostranstva biti skoro nemoguće raseliti, a koja će biti meka svih mogućih stranih novina. Sa većim brojem ljudi moći će da organizuju i kolektivne političke akcije, naprimer marševe, proboje granice i slično. Pa ćemo imati problema i sa njima i sa susedima. Tako da nas sa politikom otvorenih granica tek čeka svašta.

118825913658961de2cf9a5132772690_orig.jpg

137979169958961ddbc71e6018485524_orig.jpg

16387930_1389059091135100_3223807776297846067_n.jpg

16508243_1389059154468427_1656025362853170391_n.jpg

16427240_1389059274468415_685176968448173382_n.jpg

16386909_1389059211135088_1124997987660733857_n.jpg


http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1227354
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 406&type=3
 
Мигрантима плаћамо стан и школовање
В. Црњански Спасојевић | 09. март 2017. 21:03 | Коментара: 6

Продужени боравак избеглица у нашој земљи наметнуо је и нова правила. Неопходна привремена интеграција у друштвени систем Србије

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... skolovanje
 
Jako interesantan podatak iz gornjeg članka je da u Srbiji ima 6.800 ljudi koji su U PROCEDURI za azil kod nas, odnosno predali su zahtev.
Kad bi naša država ažurno postupala, taj broj ljudi bi imao pravo na privremene lične karte na godinu dana, kao i na pun iznos socijale koji sleduje našim građanima bez prihoda.

To je sada, izgleda, na obe strane mač sa dve oštrice, odnosno kao da postoji prećutni sporazum, odnosno našim vlastima odgovara da ovi zahtevi večno ostanu nerešeni, a dobar deo migranata se verovatno prećutno odriče ulaženja u naš sistem socijale, jer jednom kada bi trajno regulisali azil kod nas izgubili bi pravni osnov da ga dobiju u Nemačkoj (a i Evropa bi dobila čistu situaciju da uvek i svuda može da ih rutinski deportuje nazad kod nas).
 
Pretučeni, izujedani, vraćeni u Srbiju
Izbeglice i borci za ljudska prava optužuju Budimpeštu da brutalno zlostavlja migrante. Oni se često vraćaju u Srbiju izranjavani i izujedani. Mađarska to negira – ali državno tužilaštvo dobija odgovarajuće prijave....
Izvor http://www.dw.com/sr/pretu%C4%8Deni-izu ... a-37918140

eto nama na leto jeftinih berača višanja, malina ....
 
Samo da vas informisem da su ponovo pocele da se krecu 'kolone' migranata autoputem A1 ka Beogradu.
Sinoc sam ih video na potezu od skretanja za PO do B, Potoka ih nije bilo vise od 15-20, ali imajte u vidu da je pljustala kisa, a temperatura je jos uvek niska...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Žalim ljude koji stanuju u blizini Železničke stanice. Pre par nedelja sam stajao svega 15 minuta na stanici ispred ŽS čekajući tramvaj i ugušio se od dimčuje koji prave migranti u skladištima, gde pale sve čega se dokopaju. Nos me je peckao 2 sata posle toga. Mogu samo da mislim kako je tek stanarima tog kraja koji već mesecima ne mogu da otvore prozor da izluftiraju stan. Još kad se na to dodaju i stalna buka, prljavština i incidenti koji prate te migrante...
Ne razumem zašto naši, ako već žele da bacaju pare na njih, im nisu instalirali neku električnu peć nego ovu na drva koja čadi ko vulkan.

Usput, prošlog leta sam imao tu čast da prođem kroz Picin Park usred bela dana i da vidim kako se ti ljudi odnose prema Srbiji koja ih ugošćava i štiti. Klinac migrant od 10 godina šeta sa svojim vršnjacima kroz park, svega par metara od drugih ljudi koji spavaju na travi. U jednom momentu vadi onu stvar i dok hoda, piša po trotoaru. Ne radi fore, ne radi nekog protesta, nego eto prosto mu se pripišalo i on to obavlja odmah tu na licu mesta iste sekunde. A sad na jesen pre par meseci sam imao priliku da vidim dve grupe kako se seku noževima usred Knez Mihailove, tačno pored fontane. To je dakle ono što sam lično video. Koliko li je tek incidenata koji se redovno dešavaju a kojima se ne izveštava ili ne zna.

Inače svi oni odlično znaju šta se dešava i još pre nego što izađu iz Grčke znaju da ih u Srbiji čeka ćorsokak. Pa opet ulaze nonšalantno, misleći da će baš oni biti među tih par koji uspe da se probije. Znači još jedan bezobrazluk, upadaš nekome u kuću znajući da ćeš da mu budeš teret i problem, a da nećeš moći dalje. A sam Komesarijat je objavio podatke nedavno da Sirijaca više odavno i nema. Sada čine svega 14%, ako i toliko (jer dosta njih laže da su iz Sirije). Ovi ostali su svi Afgani, Pakiji, Iranci...
 
Jутрос око 6 сам чекао трамвај код економског, на станици је било доста људи који су исто чекали превоз. И изненада се зачуо урлик из правца парка, одакле се створило 10ак младих миграната који су урлали, претрчавали улицу и прескакали ограде стајалишта. Сви на станици су били врло непријатно изненађени и коментари су били крајње негативни према мигрантима и односу наше државе према њима што им толерише такво понашање.
 
Naravno. Takvo ponašanje inače ne tolerišemo omladini koja posećuje sportske događaje. Sramota me je koliko nam dobro ide.
 
Hungarian Refugees Arrive in Yugoslavia
A group of Hungarian refugees walking along a snowy road soon after crossing the border into Yugoslavia somewhere near Palić early last month. Soon afterward they were transported to reception centres on the Adriatic seacoast.

Out of 187, 830 Hungarians who left their country since last October, 17,087 took refuge in Yugoslavia. Of those, at the beginning of the month, 237 had been resettled and 976 had returned to Hungary. Yugoslavia is therefore still providing accommodations, care and maintenance for 15, 874 refugees.

Yugoslavia housed many of the refugees in hotels of the well-known resort of Crkvenica, on the Adriatic, but these hotels will have to be vacated by the refugees for the tourist season and it will be necessary for the Yugoslav authorities to build at least two large camps to accommodate about 10,000 persons. The cost of such camps is estimated at more than $4,000,000.

[March 1957]

http://www.unmultimedia.org/photo/detai ... ang=en&sf=
 
Oвако наоружан није био ни Аркан. Шта ти је ЕУ.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441064#p441064:27fmeypj je napisao(la):
profa_chb » Ned Mar 19, 2017 5:58 pm[/url]":27fmeypj]Naravno. Takvo ponašanje inače ne tolerišemo omladini koja posećuje sportske događaje. Sramota me je koliko nam dobro ide.

To da se ovde utakmice organizuju i obezbeđuju kao ratne zone, to stoji. I mene to iritira. Ali prvo, te utakmice (visokog rizika i visoke verovatnoće incidenata) se dešavaju u proseku dvaput u mesec dana. Koliko često se dešavaju incidenti na ulicama oko stadiona to stvarno ne znam. Ali sigurno nisu svaki dan. I uvek su skoncentrisani u istim područjima. A incidenti s migrantima se dešavaju maltene svakog sata i to na više mesta. Tačno, nisu svi incidenti ubadanja i silovanja. Ali su itekako stresni po ljude koji rade i žive tu gde ovi obitavaju. Mogu samo da mislim koliko puta dnevno radnice u onom Maksiju preko puta Astorije hotela moraju da se nadmudruju pa i rvu sa ovim hohštaplerima. Isto važi i za sve ostale lokale i stanove u blizini. Iskreno, ja da imam tu nesreću da živim u tim zgradama tu, odavno bih prolupao. Bila bi Velika Ivanča u Savamaloj. Ili oni ili ja. Pogotovu sad preko zime kad su ljudi bili primorani da trpe posledice njihove najezde čak i dok sede u svom stanu, jer gospoda pali sve čega se dokopa i napravi Černobilj koji ljudima uđe kroz prozore i davi ih i peče dok sede u sopstvenom stanu.

A drugo, daleeeeko od toga da branim huligane i slične majmunčine ali činjenica je da od njih 100, ima bar 5 koji preostalih 29 dana doprinose društvu na ovaj ili onaj način. Jeste to mali procenat, ali ima ih. A šta rade migranti? Koliko oni dobijaju od Srbije, a šta vraćaju zauzvrat? U Preševu dobijaju pomoć, hranu, odeću i opremu koju onda uredno preprodaju na Zelenom vencu pa posle traže nove. U Srbiji dobijaju bolji tretman nego bilo gde drugde, a uzvraćaju incidentima, pišanjem po ulicama i onim ''osuđivačkim'' pogledima kad god prođe srpkinja ili srbin koji nije obučen u skladu sa njihovim ''merilima''... Za svo to vreme, mi svi plaćamo satnice vojsci i policiji koja čami na granici, plaćamo njihovo vozikanje po zemlji i Beogradu, plaćamo im smeštaj, a od nedavno im plaćamo i školovanje.
I to ne plaćamo ''napaćenim Sirijcima'' koji pobegoše iz svoje zemlje od očaja. Ti su već odavno došli i prošli. Sve to što je vredelo već je u Evropi. Nego plaćamo sve to za razne Afgane, Pakije i Bangladešane iz najgorih vuko**bina. Sve ono što nijedna normalna nacija ne želi u svojoj državi.
 
Ma slažem se. Daleko od toga da migranti ne prave probleme, samo sam hteo da istaknem to da nisu jedini. Imamo tu neku ksenofobiju i običaj da se zgražavamo nad tuđim delima a svoja da ne vidimo. Tipa "Oni tamo teraju žene da se zamotavaju", a kad komšija bije ženu, "Nema veze, zaslužila je", "Njihova kuća, njihova stvar". ;)
 
Поента Директорове слике је у војном возилу са радаром које пролази наплатну рампу код Шимановаца.
 
Hvala :) Namerno sam komentarisao jer ne vidim poentu kacenja fotki bez ikakvog objasnjenja, kao i autobusa i tramvaja...
 
Meni migranti sa samim drugačijim kulturnim obrascem nisu toliki problem.
Problem mi je to što se Evropa vrlo perfidno štiti od njihovog naseljavanja tako što Merkelova uz svečane tepihe dočekuje našeg Vođu i ubeđuje ga da treba migrante nastaniti u prazne delove Srbije.
 
Stiglo je proleće i lepo vreme, očekuje se novi veliki priliv migranata. Oni koji su ovde već poduže, naučili su da koriste besplatne sadržaje. Redovni su posetioci raznih sportskih terana i livada u okolini, kao što je teran za odbojku na pesku u BnV-u, pa čak i Ada. Sada su prešli i sa druge strane Save, evo ih kako igraju fudbal pored spomen parka na Starom Sajmištu:

 
Migrati su još uvek u ,,Picinom,, parku kod autobuske stanice Bgda i pored obezbejenih raznih centara
ponašaju se i borave kako i gde im padne na pamet......
a to nije osobina dobrog ,,gosta,,....vec debela zloupotreba ,,dobrog domacina,, :(

...Studenti Ekonomskog fakulteta će se okupiti u 17 časova kako bi od nadležnih institucija zatražili da migranti iz bezbedonosnih razloga budu izmešteni iz parka Luke Ćelovića.

"Postoji strah da svaki put kada prođemo kroz park nešto može da nam se desi. Mnogo je neprijatnih situacija kojima su studenti bili izloženi, pogotovo studentkinje kojima se svašta dobacuje u kasnim satima kada prolaze kroz park", navodi se u pozivu studentima da učestvuju u protestu pod nazivom "Bezbedno studiranje".

Međutim, u isto vreme će biti održan i kontraprotest podrške migrantima nekoliko organizacija i pokreta poput "Protesta protiv diktature", "Saveza komunističke omladine Jugoslavije"...
http://www.blic.rs/vesti/beograd/protes ... -i/qcz49bn

Nece u obezbedjene centre a mnogi im daju podršku da tu slobodno borave , neka ih ti dušebrižnici slobodno vode kuci
pa tako nek pokazu svoju stvarnu humanost a ne na tudjim ledjima i strahovima da se prave dobri
ovako, uz sama vrata faksa nam godinama prestravljuju decu :rant:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=449595#p449595:2ose2p5o je napisao(la):
boca-ica » 04 May 2017 05:02 pm[/url]":2ose2p5o]

Nece u obezbedjene centre a mnogi im daju podršku da tu slobodno borave , neka ih ti dušebrižnici slobodno vode kuci
pa tako nek pokazu svoju stvarnu humanost a ne na tudjim ledjima i strahovima da se prave dobri
ovako, uz sama vrata faksa nam godinama prestravljuju decu :rant:


Џаба су се наше бабе и деде бориле против фашизма.... џаба је моја баба била заробљена од стране Немаца и Недићеваца на Бањици... џаба је мој деда рањен на сремском фронту... Ето ти фашизма опет у нашем друштву и нашим главама. Појави се ко болест и заразно се преноси, а више престрављује наше деце него милион избеглица на вратима.

Раније сам био убеђен да тај фашизам у глави може да се искорени само добрим образовањем ал сад ми све више и више делује да то није довољно.
 
Otprilike su tih godina kao ovi migranti bili srpski dečaci kada su poslati na klanje na Sremski front.

Tuga je još veća imajući u vidu kasnije geopolitičke okolnosti i nama svima dobro poznate okolnosti,
kao i na kvazi države nastale kasnije.

No da ne idem u of.

Pitanje oko migranata, hajmo da uzmemo za primer Ekonomski fakultet i područje oko njega.

Dajte mi jedan, jedini zvanični podatak ili vest gde se kaže da je i jedan student bio napadnut, opljačkan
gurnut ili slično.

Nema ih, iz prostog razloga što se tako nešto nije ni dogodilo. Da ne grešim dušu ali dobar deo studentata je došao
iz pretežno ruralnih krajeva gde se i nisu susretali sa ljudima druge boje, vere i nacionalnosti i otuda ta neka
ksenofobija mada je ista prisutna i kod urbanih likova da se ne lažemo.

A koliko vidim ovi sami su otkazali protest, valjda shvatajući sav besmisao svojih zahteva.

Studenti Ekonomskog fakulteta su, kako Danas saznaje, otkazali svoj miting protiv boravka izbeglica u parku kod tog fakulteta. Međutim, umesto njih, u parku se okupila nekolicina ksenofibičnih gradjana koji učesnicima skupa u zaštitu izbeglica govore da ih "vode kući". Takođe, reporterki Danasa su u nekoliko navrata rekli da isključi snimanje telefonom i da "puši k....".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh