Šta je novo?

Metro

Ja se iskreno nadam da će Vesić i ostali mafijaši iz njegovog okruženja posle 3.aprila biti niko i ništa u ovom gradu. Takođe se nadam poništavanju plana sa ovakvim trasama. Sve ostalo je nebitno.
 
@TheOnlyLuka, jel znaš kolko košta čaša vode, porez na inovinu, Infostan, gorivo... bez i sa ovih par milijardi evra duga? Pričamo o milijardama i milijardama za 1% dnevnog prometa beogradskog saobraćaja, to je ludost ovih koji nemaju veze ni sa životom ni ekonomijom. A na Vučićeve kradene Izbore naravno neću izlazim, nisu dovedeni Izborima (pogledaj samo podršku Vesića i Vucka iz inicijative) pa neće ni otići Izborima.
 
U državi nikad ništa ne može da se promeni, zato ću aktivno da palamudim na tu temu po forumima i društvenim mrežama, i da dajem svoj doprinos beznađu i apatiji, kao i da svakog ko pokrene bilo kakvu inicijativu ili uloži žalbu na bilo kakvi Javni uvid i sl. , ubijam u pojam svojim obeshrabrujućim komentarima. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897569#p897569:3ko3be09 je napisao(la):
solecar » Sre Nov 10, 2021 12:11 pm[/url]":3ko3be09]U državi nikad ništa ne može da se promeni, zato ću aktivno da palamudim na tu temu po forumima i društvenim mrežama, i da dajem svoj doprinos beznađu i apatiji, kao i da svakog ko pokrene bilo kakvu inicijativu ili uloži žalbu na bilo kakvi Javni uvid i sl. , ubijam u pojam svojim obeshrabrujućim komentarima. :D

Ovo je tako dobar rezime proteklih 100 strana ove teme, a možda i više! :D
 
Ako kopanje metroa pocne za 2,najvise 3 godine bice ih i vise, ne brini. U principu nista se ne desava, sem sto Vesic dize dževu pa mu onda trebaju likovi koji se jeftino prodaju da mu glume sagovornika u predstavi. Brate ako se prodajes prodaj se bar za neku dobru stvar, a ne za Vesicevog diskus-potrcka.
 
Наоади на Вучка су неосновани. Човек просто има културан приступ у комуникацији и навео је лепо примере да постоје по свету метро системи испод болница, напоменуо је будући проблем нове аутобуске станице на Новом Београду и њене везе са центром само путем линије 95 и проблем око везе Прокопа. Лепо је рекао и да ескалатор иде само до Кнеза Милоша и да има још да се пење Вишеградском до КЦС. Весић је све то изспиновао питањем да ли су ту по свету прво градили метро станице или болнице, форсирао је имагинарну железничку станицу Сајам, причао како је ок преседати са даљинског воза на БГ воз и да је то довољна веза и ако БГ воз више покрива приград него центар града и иако од станица БГ воза у центру има да се путује до центра 15-20 минута само са линијама 31 и 27, а причу о новој БАС је прескочио смешком. Искусан спинер, е сад на народу је да се упеца на Весићеве бајке или да верује Вучковим рационалним критикама. То што није тон дискусије био као када је ту политичка опозиција наспрам Весића нпр. је ствар естетике.
 
To "ti si plaćenik" optuživanje je simptom tipičnih balkanskih nacionalističkih deluzija. Dečko je odradio profi gostovanje, ne laže po forumima kako zarađuje milion evra dok piše hiljade postova.
 
Danas je vršeno vađenje uzoraka tla u Višnjičkoj kod Tehnomanije :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897369#p897369:2ffa0055 je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » 09 Nov 2021 04:38 pm[/url]":2ffa0055]Ja pak mislim da je Vesic dosledan sebi. Ako metro uznemirava na distanci do 400m, onda je logicno da se kopa Makis, Sajam, Ada Ciganlija i sl… Meni u ovom slucaju ne bi bilo sve jedno da zivim u nekoj od zgrada koje su manje od 400m udaljene od metro tunela, jer recimo, ako nije bezbedno za Klinicki centar, nije ni za BnV.

Vesic je lepo poslao poruku onima koji zive u obimu od 400m od gradnje metro linije: Tlo ce se tu tresti, pa vi izvolite i razmislite da li cete hteti tu da zivite.

Oni kojima je metro na zaobilaznoj putanji, mogu da odahnu i da ne brinu za svoju bezbedost.

Nisam bio odavno na ovom forumu, dodjoh da ispratim vijesti o metrou i procitah ovo oko stetne distance od 400m.

U Parizu imas metro stanice na svakih 400-500m metro linoje prolaze svugdje ispred ipod zgrada i bolnica pa se sistem nije raspao.

Grade se i nove linije (Grand Paris) i spesifikacije za tracnice su uspostavljene tako da smanji vibraciju na minimum.
 
Kakav bre metro :) Protivljenjem metrou, pravljenjem nekakvih udruzenja, inicijativa... samo ucestvujete u njihovoj lazi i pomazete im. Gde ce bre ovi slepci da prave metro xD Imaju izmisljen metro i grupe koje se protive izmisljenom metrou hahahahahahaa.
 
Nema finansijske strukture, ne radi to za novac.

Imaš poentu - činjenica je da nas vode ljudi koji nisu pošteno zaradili ni da plate Infostan - ali nepravično primenjuješ tu logiku na Vučka (i nisi jedini), koji nam ništa ovde nije skrivio; naprotiv, jedini je uzeo da aktivno muti vodu razbojnicima.
 
Vučko se izbori za vraćanje trolejbusa 28, i time indirektno i za opstanak trolejbuskog podsistema, do daljneg, neki pišu kako je bolje da se nije ni cimao, jer ne mogu da slušaju više o tome i sl.

Vučko se izborio za krak ka Vidikovcu, neki pišu kako se nije izborio ni za šta, kako će da se u suštini gradi ono što je i planirano. Drugi kažu kako je ovo samo da bi vlast skinula sa grbače aktivne građane bundžije. Treći kažu da Vučko služi kao dekor vlasti u šaradi oko imaginarnog metroa. Četvrti kažu kako se razbacuje u tandemu sa Vesićem i Vučićem sa parama građana.

Ja i još nekolicina forumaša kažemo da smo uložili žalbe na Javni uvid za metro, drugi kažu da smo budale jer to ne služi ničemu, pošto se time ne menja ništa, zato što vlast radi onako kako njoj odgovara.

Ja napišem da sam uspeo da poboljšam prevoz u mom kraju, da bude malo bolji nego ranije, neki kažu da to nije moja zasluga, nego je to zato što ove na vlasti ne košta ništa.

Al' je lep ovaj svet, onde pesimista, ovde još jedan pesimista, tamo je treći pesimista... I svima redom smetaju ljudi koji se bave nekom vidom aktivizma, a posebno Vučko. Vrlo verovatno zato što su toliko zaglibili u pesimizam, da ne mogu da se ni na koji način izvuku iz istog, i čak i da uživaju u istom, da im je to postala duševna hrana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897469#p897469:2rcl4m6t je napisao(la):
vucko » Uto Nov 09, 2021 4:55 pm[/url]":2rcl4m6t]Svestan sam da sam bio previše fin pa nisam upadao u reč. Posle su mi voditelji rekli da sam trebao biti agresivniji. Prosto nemam iskustva u debatama na ovakav način pa sam tu podbacio. Sledeći put ću se potruditi da bude bolje. :sesir:

bio si odlican. vesic je isto bio dobar. nema potrebe za upadanjem u rec, rekao si sta si imao, bitan je rezultat a ne da si mu skresao. vesic je sustinski priznao da nema resenje za prokop. kao da pomalo i dize ruke od njega posto pominje NGB stanicu kao da je u ravni prokopa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897728#p897728:e7lwvso8 je napisao(la):
borris_ » Sre Nov 10, 2021 5:19 pm[/url]":e7lwvso8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897369#p897369:e7lwvso8 je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » 09 Nov 2021 04:38 pm[/url]":e7lwvso8]Ja pak mislim da je Vesic dosledan sebi. Ako metro uznemirava na distanci do 400m, onda je logicno da se kopa Makis, Sajam, Ada Ciganlija i sl… Meni u ovom slucaju ne bi bilo sve jedno da zivim u nekoj od zgrada koje su manje od 400m udaljene od metro tunela, jer recimo, ako nije bezbedno za Klinicki centar, nije ni za BnV.

Vesic je lepo poslao poruku onima koji zive u obimu od 400m od gradnje metro linije: Tlo ce se tu tresti, pa vi izvolite i razmislite da li cete hteti tu da zivite.

Oni kojima je metro na zaobilaznoj putanji, mogu da odahnu i da ne brinu za svoju bezbedost.

Nisam bio odavno na ovom forumu, dodjoh da ispratim vijesti o metrou i procitah ovo oko stetne distance od 400m.

U Parizu imas metro stanice na svakih 400-500m metro linoje prolaze svugdje ispred ipod zgrada i bolnica pa se sistem nije raspao.

Grade se i nove linije (Grand Paris) i spesifikacije za tracnice su uspostavljene tako da smanji vibraciju na minimum.

nije vesic rekao da je metro stetan ako je blize od 400m vec upravo suprotno, da se smatra da stanica ne treba da bude udaljena vise od 400m od neke tacke da bi bila pogodna za upotrebu.
 
Фотељски критичари и нису критичари већ комарци који само досадно зује. Један мах руком и нема више досаде
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897469#p897469:umb6mha1 je napisao(la):
vucko » Uto Nov 09, 2021 10:55 pm[/url]":umb6mha1]Svestan sam da sam bio previše fin pa nisam upadao u reč. Posle su mi voditelji rekli da sam trebao biti agresivniji.
Rekli su ti da je trebalo da budeš agresivniji zato što je ova režimska ''televizija'' prva uvela debate i svađe u jutarnji program, čak još pre Pinka i Krepija. Oni žive od sukobljavanja gostiju, i to ni manje ni više nego u jednom jutarnjem programu, koji je nekad bio INFORMATIVNI sadržaj i format. Ali je ovo sad postao novi standard za sve jade od televizija u Srbistanu - jutarnji program gde voditelji klepeću o svemu po malo a u stvari ni o čemu, i onda dovedu sukobljene strane da se 10-20 minuta glođu i ne (stignu da) kažu ništa i ne reše ništa. ALi hej - bude dobar šou tih 20 minuta.

Sećam se, do pre 10 godina, jutarnji programi su se svodili na informacije o gradu, reportaže sa terena, intervjue, A NE DEBATE. Onda je ovaj otpad od televizije, kad se izrodio iz FOXa, uveo taj neki format koj igleda ovako:

7:00 - vesti
7: 05 - prognoza
7:20 - ''Ko je u pravu? Random komunista ili random četnik? Glasajte u anketi''
ILI ''Ko je u pravu? Šešeljev sin ili Vojvođaner separatista? Glasajte''
ILI ''Ko je u pravu? Žena Mike Aleksića ili advokat Milene Radulović? Glasajte''
I slični kretenizmi koji se vrte oko sukobljavanja.

Nema ničeg divnijeg (sarkazam) nego kad sam bio u starom stanu i upalim TV a ono od ranog jutra neka random komunjara koja se svađa sa random četničinom. Da, debata komunjare i četničine je definitivno prva stvar koju ujutru želim da saznam i gledam, i to u jutarnjem programu o Beogradu. :kafa:

Naravno, sve sklepano i zbijeno u 10 minuta, tako da se taman da vremena da dođe do sukoba mišljenja ili pak svađe i drame (u tim momentima voditelji ćute, jer im je u interesu da se rasplamsa drama) a da se cela rasprava zatvori i saseče pre nego što bilo šta može da se razreši.


Da ne dužim više, samo uporedite današnje ''jutarnje programe'' sa onim od pre 10 godina. Jutarnji program je ranije bio informativnog karaktera. A ne prostor za DEBATE. Ovo danas veze nema sa jutarnjim programom. Nego je glodarima samo bitna drama. I zato oni gosti koji nisu nevaspitane bukadžije i otpadi, oni nemaju prođu a voditelji im (faktički) govore da se vrate samo kada su spremni da se svađaju i izmotavaju u studiju. E zato su ti rekli da je trebalo da budeš agresivniji. Zato što glodari žive od toga.


O stvarima poput metro trase treba da se priča u dužim, namenskim emisijama koje će dati vremena i prostora svima da izlože svoje stavove, gde voditelj neće navoditi goste na sukob ili bar na neku dramu, gde ih neće prekidati i gde se neće jedna ozbiljna i kompleksna tema sabijati u 10-20 minuta. Dobro, ovo je trajalo 26 minuta, to je ultra dugačko za prosek Prve, verovatno su morali zbog Vesića. Pošto su Prva i B92 sad jedno, i služe kao Vesićeva glasila. Inače da je bio neki drugi i neka druga tema, isekli bi vas oni i poslali kućama već posle 10 minuta. To je to današnje instant-buvljak-novinarstvo. Pokrij sve po malo a u stvari ništa konkretno. Ali za tih 10 minuta pumpaj dramu jer napredna masa voli dramu još od ranog jutra.
 
Normalan jutarnji program na (nekada) pristojnoj televiziji:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ks08XpWaPhk[/youtube]
Današnji jutarnji programi:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TW3gn5w6rpM[/youtube]

E to sam samo hteo da kažem, možda previše oduživši sa rečima i opisom umesto ovako ukratko. Elem, to je to. E zato su ti rekli da budeš agresivniji. Jer hoće više ovakvog sadržaja kao iz ovog donjeg klipa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897652#p897652:v5ufphsb je napisao(la):
Дошљак » 10 Nov 2021 04:40 pm[/url]":v5ufphsb]Наоади на Вучка су неосновани. Човек просто има културан приступ у комуникацији и навео је лепо примере да постоје по свету метро системи испод болница, напоменуо је будући проблем нове аутобуске станице на Новом Београду и њене везе са центром само путем линије 95 и проблем око везе Прокопа. Лепо је рекао и да ескалатор иде само до Кнеза Милоша и да има још да се пење Вишеградском до КЦС. Весић је све то изспиновао питањем да ли су ту по свету прво градили метро станице или болнице, форсирао је имагинарну железничку станицу Сајам, причао како је ок преседати са даљинског воза на БГ воз и да је то довољна веза и ако БГ воз више покрива приград него центар града и иако од станица БГ воза у центру има да се путује до центра 15-20 минута само са линијама 31 и 27, а причу о новој БАС је прескочио смешком. Искусан спинер, е сад на народу је да се упеца на Весићеве бајке или да верује Вучковим рационалним критикама. То што није тон дискусије био као када је ту политичка опозиција наспрам Весића нпр. је ствар естетике.

U vezi podvučenog, dodao bih da je tom prilikom otkrio i zašto nam je u BMV rečeno da je NBG glavna (da republička vlast forsira Prokop a gradska žel.st NBG). Zbog nove BAS koja će zajedno sa železničkom stanicom u bloku 42 kao multimodalni hab generisati veću saobraćajnu tražnju nego Prokop. To jeste tačno, ali je zaboravio da je prvo neko hteo da pomeri i BAS baš na to mesto, iako je mogla i na ploču Prokopa. Neko je hteo profit od poslovnog prostora i solitera na kliztištu, a sve je unapred isplanirano.

Između dve vatre našao se koncept multimodalne mreže kao iznuđeno rešenje veze sa postojećom stanicom. Prokop je na taj način vezan sa metroom i tramvajem indirektno, i to posredstvom BG:Voza na dugolinijskoj infrastrukturi. Vrativši se na prethodni pasus, nije teško zaključiti zašto se sekundarno vezivanje vrši na de fakto glavnom službenom mestu novog čvora (glavnoj stanici), jer ga ni Grad, ni njegovi planeri ne smatraju takvim.

https://www.google.com/maps/@52.3767488 ... e3!5m1!1e2

Ima i Amsterdam postojeću stanicu i multimedalnu mrežu, pa nije terao novu metro liniju ispod Haarlemerbuurt da bi gradio novu stanicu. Čak štaviše to bi bilo jednostavnije od Sajma, pa im ni na kraj pameti nije padalo iz prostog razloga što je logičćno da se veže sa drugim linijama metroa, tramvajskim čvorištem, prigradskom i dugolinijskom železnicom upravo na glavnoj stanici.

Za one sa slabim pamćenjem: http://www.imamoplan.com/metro/metro-beograd/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897801#p897801:oddatydp je napisao(la):
solecar » Čet Nov 11, 2021 11:16 am[/url]":oddatydp]Vučko se izbori za vraćanje trolejbusa 28, i time indirektno i za opstanak trolejbuskog podsistema, do daljneg, neki pišu kako je bolje da se nije ni cimao, jer ne mogu da slušaju više o tome i sl.

Vučko se izborio za krak ka Vidikovcu, neki pišu kako se nije izborio ni za šta, kako će da se u suštini gradi ono što je i planirano. Drugi kažu kako je ovo samo da bi vlast skinula sa grbače aktivne građane bundžije. Treći kažu da Vučko služi kao dekor vlasti u šaradi oko imaginarnog metroa. Četvrti kažu kako se razbacuje u tandemu sa Vesićem i Vučićem sa parama građana.

Ja i još nekolicina forumaša kažemo da smo uložili žalbe na Javni uvid za metro, drugi kažu da smo budale jer to ne služi ničemu, pošto se time ne menja ništa, zato što vlast radi onako kako njoj odgovara.

Ja napišem da sam uspeo da poboljšam prevoz u mom kraju, da bude malo bolji nego ranije, neki kažu da to nije moja zasluga, nego je to zato što ove na vlasti ne košta ništa.

Al' je lep ovaj svet, onde pesimista, ovde još jedan pesimista, tamo je treći pesimista... I svima redom smetaju ljudi koji se bave nekom vidom aktivizma, a posebno Vučko. Vrlo verovatno zato što su toliko zaglibili u pesimizam, da ne mogu da se ni na koji način izvuku iz istog, i čak i da uživaju u istom, da im je to postala duševna hrana.
Od mene podrska za sve, ali zasto odmah skaces? Kritika je normalna i zdrava stvar, klimanje glavom i nepreispitivanje su odlika vladajuce stranke.

Moje misljenje je da su metro i trola dve razlicite stvari. Trola je bio stvaran i realan problem.

Metro je sarena laza pred izbore. Nije kao da je prvi put. Ako se boris i kritikujes protiv necega sto ne postoji, dajes legitimitet toj lazi. Meni su metro i svemirska stanica za letove na Mars u Borci isto. Zamisli Vesic najavi letove za Mars iz Borce, a mi osnujemo odruzenje da kritikujemo izbor letelice, putanju kojom ce se ici na Mars...

To je neko moje misljenje po ovom pitanju i podrzavam Vucka i njegov trud, volju... ali se ne slazemo po ovom pitanju. Daje se legitimitet, gradjani gledaju kako se raspravlja o metrou kao da vec imamo stanice, velikim delom je prokopano, nabavljeni su elektricni vozovi pa se sad raspravljamo da li da dalje kopaju levo ili desno.

Nek zavrse Savski trg, fali 20 metara sina da tramvaj broj 12 ide do Banovog brda normalno, a ne preko Novog Beograda. Kakav ce oni, bre, metro da grade, dajte molim vas!

Ovde je dokazano da nije bitno sta je stvarno i istina nego je bitno da to bude stvarno i istina u glavama glasaca. Kao sto smo ekonomski tigar u medijima, a kroz medije se to prenosi u glave njihovih glasaca, tako se radi i sa metroom. I Vucko, nazalost, po meni, tu samo ispada pion u njihovom sistemu lazi.
 
Беки, за разлику од досадашњих режима, али и ових истих када су се са Ајом Јунг сликали, појавило се нешто што до сада није постојало: извор финансија.
Због чега не би кренули у посао? Огромна пара, пуно прилике за одвод кинте. Само луд да не почне. Друга је ствар колико ће трајати
 
I dalje ljudi sa pricom da je metro sarena laza. Neverovatno. I pored BgH20 i milion drugih primera. Na vlasti su toliko dugo da polako, vremenom, sa puno kasnjenja, uspevaju da jednu po jednu stvar zavrse.
I onda u tom samoobmanjivanju se propustaju prilike da se bar nesto popravi - sto je Vucko uvideo i uspeo.
 
Pa, iskreno, ako ce da grade metro do 2030.godine i i dalje su na vlasti, bolje da izvrsimo kolektivno samoubistvo. A i njihova 2030.godina je u realnosti 2040.godina. Nece me apsolutno zanimati kakav ce biti metro i gde ce ici 2030.godine tj. u realnosti 2040. ili 2050.godine niti bilo sta u vezi Beograda i Srbije ako narod bude i dalje glasao za ove.

Nek oni bacaju pesak, cilj je skinuti ih sa vlasti pa graditi metro kako treba, a ne sa njima pricati hoce li levo ili desno.

Oni ce u narednim mesecima i godinama da bacaju pesak i da se slikaju sto i nije neka steta i neka ih.

Mada i daljem stojim iza toga da nece graditi metro. Tj.mozda hoce jednog dana sa okovima oko noge i lopatom u ruci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897845#p897845:2c6lf3v5 je napisao(la):
Beki » 11 Nov 2021 15:20[/url]":2c6lf3v5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897801#p897801:2c6lf3v5 je napisao(la):
solecar » Čet Nov 11, 2021 11:16 am[/url]":2c6lf3v5]
Od mene podrska za sve, ali zasto odmah skaces? Kritika je normalna i zdrava stvar, klimanje glavom i nepreispitivanje su odlika vladajuce stranke.

Moje misljenje je da su metro i trola dve razlicite stvari. Trola je bio stvaran i realan problem.

Metro je sarena laza pred izbore. Nije kao da je prvi put. Ako se boris i kritikujes protiv necega sto ne postoji, dajes legitimitet toj lazi. Meni su metro i svemirska stanica za letove na Mars u Borci isto. Zamisli Vesic najavi letove za Mars iz Borce, a mi osnujemo odruzenje da kritikujemo izbor letelice, putanju kojom ce se ici na Mars...

To je neko moje misljenje po ovom pitanju i podrzavam Vucka i njegov trud, volju... ali se ne slazemo po ovom pitanju. Daje se legitimitet, gradjani gledaju kako se raspravlja o metrou kao da vec imamo stanice, velikim delom je prokopano, nabavljeni su elektricni vozovi pa se sad raspravljamo da li da dalje kopaju levo ili desno.

Nek zavrse Savski trg, fali 20 metara sina da tramvaj broj 12 ide do Banovog brda normalno, a ne preko Novog Beograda. Kakav ce oni, bre, metro da grade, dajte molim vas!

Ovde je dokazano da nije bitno sta je stvarno i istina nego je bitno da to bude stvarno i istina u glavama glasaca. Kao sto smo ekonomski tigar u medijima, a kroz medije se to prenosi u glave njihovih glasaca, tako se radi i sa metroom. I Vucko, nazalost, po meni, tu samo ispada pion u njihovom sistemu lazi.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897853#p897853:2c6lf3v5 je napisao(la):
Beki » 11 Nov 2021 16:08[/url]":2c6lf3v5]Pa, iskreno, ako ce da grade metro do 2030.godine i i dalje su na vlasti, bolje da izvrsimo kolektivno samoubistvo. A i njihova 2030.godina je u realnosti 2040.godina. Nece me apsolutno zanimati kakav ce biti metro i gde ce ici 2030.godine tj. u realnosti 2040. ili 2050.godine niti bilo sta u vezi Beograda i Srbije ako narod bude i dalje glasao za ove.

Nek oni bacaju pesak, cilj je skinuti ih sa vlasti pa graditi metro kako treba, a ne sa njima pricati hoce li levo ili desno.

Oni ce u narednim mesecima i godinama da bacaju pesak i da se slikaju sto i nije neka steta i neka ih.

Mada i daljem stojim iza toga da nece graditi metro. Tj.mozda hoce jednog dana sa okovima oko noge i lopatom u ruci.
Kritika nikada nije bila sporna, samo što je ovde stvar malo drukčija. Nekima baš smeta stvarni aktivizam određenog dela forumaša, pa konstantno pljuvačine po tome. E, to je ono što je sporno, a ne to da li ćeš ti da se složiš samnom po nekom pitanju ili ne i obrnuto i da li ćemo izneti kritiku na račun toga ili ne.

Meni lično ne smeta uopšte tvoj stav po pitanju metroa. Sa nekim stvarima se slažem, sa nekima ne. Ja nisam od onih kojima je perspektiva siva, pa se zato ni ne treba angažovati, već verujem da nešto može da se promeni, ako se mrdne od tastature i pisanja kako se nikada ništa neće promeniti.
 
Vrh