Šta je novo?

Metro

Cak i u Zagrebu (ponovo) pokrenuli pricu o metrou.

A bas bi bila fora da ostanemo jedini (preko)milionski grad na svetu bez metroa. Imalo bi to neki svoj smek.
 
Zagreb je ubedljivo najveći evropski grad koji o metrou ozbiljno uopšte ni ne priča. Jednako veliki i dosta siromašniji Solun ga već završava.

Tih milionskih gradova bez metroa po svetu ima dosta - nema nijedan veličine Beograda u Kini a da ga ima - ali mi za koju godinu nećemo biti među njima: izgradićemo, nažalost, pola prve linije ovoga. A jako bih voleo da ne izgradimo, ni metar.
 
Ma dobro, za prc me bas briga, kod njih je milionski grad seoce.
Ali definitivno smo u onoj jadnijoj manjini milionskih gradova koji nemaju metro. To jest bili smo do sad.

On d brajt sajd, imali smo "podzemne" aerodrome.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897882#p897882:10v7g8bj je napisao(la):
Пантограф » Čet Nov 11, 2021 6:31 pm[/url]":10v7g8bj]Zagreb je ubedljivo najveći evropski grad koji o metrou ozbiljno uopšte ni ne priča. Jednako veliki i dosta siromašniji Solun ga već završava.

Tih milionskih gradova bez metroa po svetu ima dosta - nema nijedan veličine Beograda u Kini a da ga ima - ali mi za koju godinu nećemo biti među njima: izgradićemo, nažalost, pola prve linije ovoga. A jako bih voleo da ne izgradimo, ni metar.
Ako sada ne izgradimo makar tu, kako ti kažeš, "polovinu prve linije", za 10 do 20 godina ćemo doći u stadijum da nam ništa manje od kompletne studije iz 1976. neće biti dovoljno. A da li veruješ da ćemo i do 2100. biti u stanju da ovakav podzemni lavirint od više stotina kilometara izgradimo? Ja baš i nisam siguran.
 

Prilozi

  • 1000px-Beogradski_Metro.svg.png
    1000px-Beogradski_Metro.svg.png
    205,3 KB · Pregleda: 1.552
Ako ćemo stvari da zovemo pravim imenom, samo glup čovek može da veruje da je on apsolutni gospodar para koje je uplatio u budžet, pa samim tim i kako će iste biti raspoređene.
 
Ja sam nebitan je nebitan, on je samo neko ko je najvidljiviji u udruženju Po meri metro koje ima 6-7 članova i bar 4-5 puta toliko simpatizera. Ni dinar nismo dobili od vlasti niti bilo kakve političke organizacije. Čak smo i u debelom minusu koji su nam pokrili naši drugari uglavnom iz inostranstva koji su nam pomogli oko bilborda i materijala.

Imao sam luksuz da se pojavljujem toliko u medijima jer sam imao slobodnog vremena. Mi smo relevantni samo na osnovu tih skoro 5.000 potpisa peticije i možemo predstavljati te građane ali ne predstavljamo niti sve građane niti struku.
 
^^^Znaš da bez tebe ne bi bilo ništa. Dok su drugi sedeli ti si odvajao dragoceno vreme što je i urodilo plodom. Da si (ili bilo ko od nas) zaista Vesićev plaćenik odavno bi pokazao drugačije lice. Bar mi znamo između nas šta je bilo, a šta nije, a ko želi da živi u zabludi neka živi. Zlonamernih komentara će uvek biti, a pozitivnih rezultata samo u određenim uslovima.
 
To što Vučko i njegovo društvo radi svojim aktivizmom je samo za divljenje i pohvalu, a ujedno i za pokrivanje ušiju svih nas koji ovde kuckamo i hvalimo ga i čekamo rezultate od njega. Kod njega ne postoji neuspeh, i kada se ne dobije željeni rezultat, to nije neuspeh. Neuspeh je kada ćutimo i sedimo i pričamo "ma neće se graditi taj metro, kao i do sada".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898135#p898135:26t57sgs je napisao(la):
vucko » Pet Nov 12, 2021 3:51 pm[/url]":26t57sgs]Imao sam luksuz da se pojavljujem toliko u medijima, jer sam imao slobodnog vremena. Mi smo relevantni samo na osnovu tih skoro 5.000 potpisa peticije i možemo predstavljati te građane, ali ne predstavljamo niti sve građane niti struku.

Gle, Vučko. Skupiti pet hiljada ljudi na jednu listu nije mala stvar. Da, to je možda neki mali procenat ljudi, ako gledamo celokupnu brojku stanovnika ovoga grada. Međutim, to ne znači da su stvari, koje ste radili i činili, male. Ispomerali ste ih, iako se tome nisu nadali. Kao i za sve u ovoj državi, misle da je njihova najpametnija i da su jedini relevantni i tu reč žele da rašire maksimalno moguće. Zahvaljujući Udruženju, pet hiljada ljudi je svesnije nečega što se radi ili ima u planu raditi, bez obzira na to da li je to dobro ili ne. Svesni su ideje Udruženja i potpisali su i to je i više nego dovoljno. Takođe, u licu velikog broja njihovih birača nije više ideja da su svi složni sa tom idejom metroa, a to je možda i najveći uspeh celog ovog pokreta.

Sve u svemu, da sam na tvom mestu, zaobišao bih komentare pojedinih. Nije uopšte vredno trošiti energiju na ljude, kojima se ne da objasniti. Ti, a i Udruženje znate u šta verujete i time se bavite nadalje. Ne može se svima dopasti, a ni ne dele svi isto mišljenje povodom mnogo čega.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898227#p898227:1ueeo5w6 je napisao(la):
marrecar » 12 Nov 2021 20:46[/url]":1ueeo5w6]To što Vučko i njegovo društvo radi svojim aktivizmom je samo za divljenje i pohvalu, a ujedno i za pokrivanje ušiju svih nas koji ovde kuckamo i hvalimo ga i čekamo rezultate od njega. Kod njega ne postoji neuspeh, i kada se ne dobije željeni rezultat, to nije neuspeh. Neuspeh je kada ćutimo i sedimo i pričamo "ma neće se graditi taj metro, kao i do sada".
Još veći neuspeh je što pričamo da je trebalo da ostane stari čvor i stara GŽS na Savskom trgu, i kako još uvek nije kasno sa sruši BNV i ista vrati u funkciju, a kada se ista branila, šaka jada je bila aktivna u branjenju, jer su drugi ili bili sprečeni ili neinformisani ili nisu verovali da će njihovo aktiviranje bilo šta promeniti...
 
Gledao sam onomad emisiju sa umetnikom "Pijanistom", kako prica da Trg Republike treba da bude bitan cvor ukrstanja vise metro linija, pri cemu se ne bih bas slozio, jer bi time potenicjalno najprometnijoj stanici jos dodali putnike koji ovde samo presedaju na svom putu ka drugom kraju grada. Takav koncept je prevazidjen. Terazije, Slavija, Vukov Spomenik su podobnije tacke za ukrstanje linija, a ne Trg Republike.
 
Bušilice su trenutno u VIšnjičkoj kod Lidla i na parkingu TC Karaburma u Mirijevskom Bulevaru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898288#p898288:p7dehu9y je napisao(la):
Drakche » Суб Нов 13, 2021 10:22 am[/url]":p7dehu9y]Gledao sam onomad emisiju sa umetnikom "Pijanistom", kako prica da Trg Republike treba da bude bitan cvor ukrstanja vise metro linija, pri cemu se ne bih bas slozio, jer bi time potenicjalno najprometnijoj stanici jos dodali putnike koji ovde samo presedaju na svom putu ka drugom kraju grada. Takav koncept je prevazidjen. Terazije, Slavija, Vukov Spomenik su podobnije tacke za ukrstanje linija, a ne Trg Republike.

А Весара каже да на Вуку има мало путника и да тамо им не пада на памет да гурају метро.
 
Прле":1mffsz6g je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898288#p898288:1mffsz6g je napisao(la):
Drakche » Суб Нов 13, 2021 10:22 am[/url]":1mffsz6g]Gledao sam onomad emisiju sa umetnikom "Pijanistom", kako prica da Trg Republike treba da bude bitan cvor ukrstanja vise metro linija, pri cemu se ne bih bas slozio, jer bi time potenicjalno najprometnijoj stanici jos dodali putnike koji ovde samo presedaju na svom putu ka drugom kraju grada. Takav koncept je prevazidjen. Terazije, Slavija, Vukov Spomenik su podobnije tacke za ukrstanje linija, a ne Trg Republike.
А Весара каже да на Вуку има мало путника и да тамо им не пада на памет да гурају метро.
Pa mora neko opravdanje zašto ne može Vukov spomenik, jer mora ta treća linija da pokrije opravdanje za nemogućnost prve linije preko Prokopa. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898395#p898395:5w9u40st je napisao(la):
Прле » 13 Nov 2021 09:00 pm[/url]":5w9u40st]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898288#p898288:5w9u40st je napisao(la):
Drakche » Суб Нов 13, 2021 10:22 am[/url]":5w9u40st]Gledao sam onomad emisiju sa umetnikom "Pijanistom", kako prica da Trg Republike treba da bude bitan cvor ukrstanja vise metro linija, pri cemu se ne bih bas slozio, jer bi time potenicjalno najprometnijoj stanici jos dodali putnike koji ovde samo presedaju na svom putu ka drugom kraju grada. Takav koncept je prevazidjen. Terazije, Slavija, Vukov Spomenik su podobnije tacke za ukrstanje linija, a ne Trg Republike.

А Весара каже да на Вуку има мало путника и да тамо им не пада на памет да гурају метро.
Vuk ima potencijal da bude čvorište svih vrsta javnog prevoza u Beogradu - voz, tramvaj, autobus, elektrobus, trolejbus i eventualno metro. Lagano može da se provuče izlaz/ulaz za metro u Dimitrija Tucovića, što nije novina za metro stanice u svetu, da imaju izlaze/ulaze na stanice na velikim razdaljinama jedno od drugih. Vesić je samo glup, ništa novo, ne treba ga ikada shvatiti ozbiljno. Uostalom, stanica tramvaja kod Vuka u BKA ka Ustaničkoj, posle podne u vreme špica se napuni za čas, posebno kada su tramvaji spori.
 
Проблем Вука је што се преседа са трамваја на аутобус. Где год је таква ситуација (Ушће, Вук, Славија) потребан је метро.
 
Ja pak mislim da pomenuti Veliki Eskalator nije glup, nego ekstrrmno lažljiv i bezobrazan.

Ko je proveo tri meseca u Beogradu, zna koje su ključne tačke u njemu, a V.E. nam tu prdi najmanje 30 godina i ima obraza da nam svima nagurava koncept po kojem je centar Beograda - Savaki trg bez železničke stanice.
 
Prokop, Novi Beograd i Vukov Spomenik su najbitnije zeleznicke stanice u gradu, i svaku bi po pravilu i po dobrim uzorima morala da sece barem jedna metro linija.
Vukov spomenik je posebno bitan cvor (tj to treba tek da postane), jer je V.S sada jedina stanica u (sirem) jezgru grada, nakon ukidanja stare zelenicke na Savskom Trgu. Mozda bitnija od samog Prokopa, barem za regionalne vozove.
 
Само да среде преоне да може Флирт да стаје...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898532#p898532:1hre38mp je napisao(la):
Пантограф » 14 Nov 2021 10:34[/url]":1hre38mp]Bitnija je 15 puta od Prokopa za regionalne vozove.
S tim što će 15x više tih vozova da prođe kroz Prokop.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898532#p898532:3co0fls2 je napisao(la):
Пантограф » 14 Nov 2021 10:34 am[/url]":3co0fls2]Bitnija je 15 puta od Prokopa za regionalne vozove.
Vukov spomenik proizlazi iz izvodenje varijante "Prokop". Prokop mu je u direktnoj liniji majka kao sto su sve stanice stanice potomstvo ovog koncepta. :mrgreen: Mozemo reci Prokop je majka svih pruga u gradu.
 
Vrh