Šta je novo?

Metro

E, ovi pričaju o neki zakon, a n1 o to da je vlast odustao od metroa.
 
Zato što N1 ima pogrešne sagovornike u vezi metroa, pogotovu Bakića i Rodića.
 
Dokumentarac oko metroa je bio solidan, ali prilozi su malo opšta mesta :/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841685#p841685:2gifrpoo je napisao(la):
JohnnyLee » 14 Apr 2021 13:34[/url]":2gifrpoo]Н1 ми је референтан у п.м. колико и Пинк
Svako ko ima više od dva grama mozga, ume da razluči šta je OK informacija na nekom portalu, sajtu, televiziji, novini... Ali kako neki na forumu ili sve trpaju u šljam, ili satiru N1 i Nova S, a prenose informacije Informera, Kurira, Telegrafa i sl. kao relevantne, ili pak svakojake stvari sa B92, samo mogu da se :?: kako smo uspeli tako brzo da doživimo lični medijski fijasko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841586#p841586:19w5ajp3 je napisao(la):
vucko » Sre Apr 14, 2021 9:37 am[/url]":19w5ajp3]Stiže zakon o metrou.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/zakon ... ra/xpv46cd
Vesić u tekstu obećava početak izgradnje metroa 1. novembra,nažalost ne piše koje godine :lol: čak spominje da se trenutno radi eksproprijacija zemljišta za budući depo na Makiškom Polju,nadam se samo da je neće raditi tri godine kao za Koridor 11 :|
 
Ja vam garantujem da se u novembru gradi depo na Makišu, pred usvajanjem je kredit francuza a uskoro će i od kineza. Ne vidim poentu srpskog ciničnog pametovanja kako se neće graditi. Tako se i opozicija govorila da se neće graditi Beograd na vodi pa je ostala bez argumenata kada je počela gradnja istog.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841917#p841917:1dcc2qgd je napisao(la):
vucko » Čet Apr 15, 2021 7:34 am[/url]":1dcc2qgd]Ja vam garantujem da se u novembru gradi depo na Makišu, pred usvajanjem je kredit francuza a uskoro će i od kineza. Ne vidim poentu srpskog ciničnog pametovanja kako se neće graditi. Tako se i opozicija govorila da se neće graditi Beograd na vodi pa je ostala bez argumenata kada je počela gradnja istog.

Tačno. Pritom, kao ni u slučaju Beograda na vodi, nije problem da li će se graditi, nego šta će se graditi (u slučaju Beograda na vodi je bilo i drugih stravičnih pitanja, naravno), i time što se stavlja akcenat na "da li će" zapravo slabimo poziciju za borbu za ono što je bitno - da se trasa odredi tako da ne bude promašaj.
 
Nije problem da li će već kada će početi, odnosno završiti prvu fazu. Ne sumnjam da će ista postati stvarnost, međutim ima tu mnogo nepoznatih koje su već godinama unazad trebale biti poznate nadležnima. Trenutno izgledaju kao da nemaju pojma, ali to se u narednom periodu može promenuti za 180 stepeni svidelo se to nama ili ne. Naivno je smatrati da sede skrštenih ruku. Što kaže Vučko, tako se mislilo dok nisu počeli da skrnave Savski Amfiteatar. The bottom line is, nešto će se nekad izgraditi. Tada će već biti kasno, ako već i sada nije dok još nisu iskopali ni kubik zemlje. The bottom line is, imamo možda i previše dokaza o istrajnosti u realizaciji zamisli, ma koliko one štetne bile. Nailaze na prepreke, no po svaku cenu rešavaju projekte. Tako nešto prethodno nismo viđali. Sve se završavalo na obećanjima. To je razlog zašto je demografija prethodno izložena obmanama i glasala ponovo za SNS. Ovaj oblik političkog populizma gori je od Miloševićevog. On je zaradio sankcije i hiperinflaciju, ali završio brzo bombardovanjem.

Ovaj mangup sada ide po žici između dva oblakodera. Nikako da padne jer ga ništa ne ometa, već upravo suprotno - podržava dolivanjem goriva sistemu u vidu realizacije projekata. Prijatelji ga drže na vlasti. Ukoliko dovedete u pitanje odnose sa Kinom, Rusijom i Emiratima, gubitak poverenja biće izazvan nemogučćnošću realizacije obećanih projekata. Što se Kine tiče, ista remeti evropski ekvilibrijum posredstvom ekonomskog uticaja na siromašnije istočnoevropske zemlje, uključujući i one u našem komšiluku (recimo Mađarska).

Ali dobro da ne drobim više o politici jer to je mnogima odavno poznato, činjenica je da će nešto biti realizovano, ma koliko loše. On je na pozornici glasača željnih promena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841917#p841917:3lgm0uey je napisao(la):
vucko » Čet Apr 15, 2021 7:34 am[/url]":3lgm0uey]Ja vam garantujem da se u novembru gradi depo na Makišu, pred usvajanjem je kredit francuza a uskoro će i od kineza. Ne vidim poentu srpskog ciničnog pametovanja kako se neće graditi. Tako se i opozicija govorila da se neće graditi Beograd na vodi pa je ostala bez argumenata kada je počela gradnja istog.
Cinizam je sasvim na mestu,jer je ova vlast lagala sa obećanjima o metrou i 2014. za 2016. godinu, i 2018. za 2020. a svakodnevno laže i za mnogo banalnije projekte od metroa. Naravno,za metro su lagale i sve druge vlasti od 1960-tih do danas,ali to njih ne opravdava. Posle svakog izneverenog obećanja o metrou,stanje u saobraćaju Beograda je gore nego što je bilo pre toga. Kada budu potpisali komercijalni ugovor o izgradnji sa jasno definisanim rokovima i obavezama koje imaju država,grad i izvođač,tek tada ću uslovno poverovati da će biti nešto od metroa. Memoranduma i pisama o namerama smo se nagledali hrpu u zadnjih nekoliko decenija,jedino nismo videli da se išta od onoga što piše u njima gradi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841729#p841729:2ce9dezr je napisao(la):
solecar » 14 Апр 2021, 15:38[/url]":2ce9dezr]Svako ko ima više od dva grama mozga, ume da razluči šta je OK informacija na nekom portalu, sajtu, televiziji, novini... Ali kako neki na forumu ili sve trpaju u š***, ili satiru N1 i Nova S, a prenose informacije Informera, Kurira, Telegrafa i sl. kao relevantne, ili pak svakojake stvari sa B92, samo mogu da se :?: kako smo uspeli tako brzo da doživimo lični medijski fijasko.

сваки медиј, докле год преноси само једну страну неке приче, је нерелевантан, јер преноси само ону страну чији интерес заступа. када почну да преносе објективно, са виђењем из свих углова, онда ћемо моћи да кажемо да имамо озбиљне и објективне медије. до тада, сви су исто срање

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841724#p841724:2ce9dezr je napisao(la):
vucko » 14 Апр 2021, 15:23[/url]":2ce9dezr]Dokumentarac oko metroa je bio solidan, ali prilozi su malo opšta mesta :/

тај документарац им је највећи домет. све остало им је....
 
Ako su svi mediji loši, primera radi, jer jedni kažu Janko je loš, a drugi Janko je dobar, i navedu iste razloge za te tvrdnje, po tome ispada da je jedino dobar medij onaj koji napiše da je Janko i dobar i loš, jer je eto sagledao situaciju iz svih uglova.
 
упрошћено гледано, да, једини медији је који сагледа из свих углова, па нека читалац сам закључи да ли је Јанко добар или лош. наравно, не може само да се напише да је Јанко добар/лош, јер се и то мора поткрепити аргументима зашто

друго, јеси ли ти можда новинар?
 
Pa ja upravo i napisah da i jedni i drugi iznesu identične dokaze za "zašto je dobar / loš" Janko. A ti dokazi su sagledavanje obe strane, ali stvar je u tome kako ko predstavi to, to jest u tome da li neko na kraju zakluči da je Janko loš ili dobar.

Naprimer, ja iznesem argumente zašto smatram da je metro na Makišu loše rešenje i zašto bi trebalo da se od toga odustane a zašto da se gradi krak ka Ceraku , Vidikovcu i Petlovom brdu. Neko drugi iznese argumente zašto je baš dobar Makiš, a ne pravac koji sam ja naveo. Mediji to prenesu, ali jedni napišu kako sam ja protiv širenja grada, novih investicija, zapošljavanja radne snage, kako pravim problem tamo gde ga nema, jer će tramvaj da pokrije izostanak metroa, a i proširivaće se Kneza Miloša... Drugi medij napiše kako su moje konstatacije i argumenti koje sam izneo tačni, da tramvaj nije sam dovoljan da reši problem nedostatka metroa, da će skraćivanje linija gradskog prevoza zaista povećati broj kola na ulicama, jer ljudi žele da što brže i lakše dođu od tačke A do tačke B, a to se ne postiže aktuelnim planom metroa... E sad, ni jedni ni drugi ne valjaju, jer staju na određenu stranu, pošto su svojim zaključcima izneli slaganje / neslaganje sa mojom izjavom, uprkos tome što su izneli argumente na osnovu kojih čitalac može sam da zaključi ko je u pravu, da li ja ili taj drugi čiju su izjavu preuzeli.

P.S.
Nisam novinar.
 
Radovi će sigurno početi pre idućih izbora kako bi Vesić trijumfalno mogao da postane zamenik Šapića. Ali ne verujem da će prvi segment prve linije biti pušten pre neke 2035-te. Mislim govorimo o ljudima koji su rekonstrukciju jedne ulice procenili na 180 dana i onda to radili 3 godine...
 
Ako krenu radovi, nemojte se začuditi da puste i neku kraću etapu u kraćem roku, poput Depo Makiš - Sajam (pa i možda kraće) i da to prikažu kao potrebu i uspeh.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=842767#p842767:46iynweh je napisao(la):
Siniša » Ned Apr 18, 2021 10:34 am[/url]":46iynweh]Ako krenu radovi, nemojte se začuditi da puste i neku kraću etapu u kraćem roku, poput Depo Makiš - Sajam (pa i možda kraće) i da to prikažu kao potrebu i uspeh.
Mene neće začuditi da čak pre početka radova puste etapu metroa od 2 prve planirane stanice Železnik-Makiš(gde već sada postoji pruga i elektromreža,a mislim da postoje i neki stanični objekti),dugu oko jedan kilometar. To je moguće čak i pre izbora sledeće godine,i eto prve etape "metroa" gotove u rekordnom roku i bez kopanja tunela,za sve naslovne stranice :lol: sve je kod njih moguće.
 
Pošto će metro da rade Kinezi i Francuzi ićiće to mnogo brže. Brzinom kojom se radi u Kini tuneli i stanice bi realno mogli da budu gotovi za 4-5 godina na prvoj liniji.
 
Niste svesni koliko će ići brzo, a ako je najbolja kritika koju imamo hahaha spori su onda će i reakcija javnosti biti kao opozicije a to je suprised pikachu face kada završe liniju.
 
Apropo te brzine / sporosti. U Kini se jedna linija odradi za 4 - 5 godina. Evo Kinezi rade stanicu NBG, a ona još uvek nije gotova. Da li će metro da rade kao u Kini, ili kao što rade u Srbiji?
 
S obzirom da mi je neko blizak bas radio na tom projektu s kinezima naslusao sam se svakakvih prica i dogadjaja. Sudeci po tome ne bih bas krivio kineze za sporost.. postoje razlozi zasto ide sporije nego sto bi trebalo..

Kinezi nisu navikli da za svaku mogucu sitnicu moraju da dobavljaju papire, dozvole, projekte.. kod njih se to radi usput, da li je to dobro ili nije ne znam ali defiinitvno je jedan od problema birokratija.

Drugo imovinsko pravni odnosi..

Trece, desavalo se da su im po 20 puta krali opremu koja je ugradjena, kinezi nece da plate obezbedjenje, drzava ne radi nista... za njih je apsolutno nenormalno da neko dodje i pokrade opremu s pruge.

Da je samo do kineza bilo bi gotovo odavno.
 
Radili su neka geološka sondiranja prošle nedelje po Žarkovu, nisam siguran 100%, ali trebalo bi da je zbog metroa.
Osećaj mi govori da je to to, jer ova vlast započne da radi isključivo kad smisli nešto izvan svake pameti.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843088#p843088:1pk6elzq je napisao(la):
Arnorian » Pon Apr 19, 2021 10:41 am[/url]":1pk6elzq]Pošto će metro da rade Kinezi i Francuzi ićiće to mnogo brže. Brzinom kojom se radi u Kini tuneli i stanice bi realno mogli da budu gotovi za 4-5 godina na prvoj liniji.

Kinezi rade i prugu na Novom Beogradu, probili sve rokove
 
Vrh