Šta je novo?

Metro

@Mladic I da i ne. Kao što se vidi na snimku iznad ili je u pitanju nastavak izgradnje kolektora u sklopu depoa ili i kolektora i drumskih saobraćajnica u okviru budućeg naselja i depoa. Infrastruktura za metro u užem smislu (koloseci, stanice, napajanje) ne bi trebalo da ima interakcija sa Novim obrenovačkim putem ali u širem smislu ovo što se radi jeste deo tog megaprojekta.
 
Doći će i 2030. a Vesić i Mali će najavljivati početak izgradnje metro stanica "već krajem 2031." :poop: :poop: :poop: Što nas i ne bi kompulzivno lagali, kad u ovoj zemlji kritička javnost ne postoji a ako i postoji nema gde da se čuje? Čisto retoričko pitanje, ali šta bi ovo stvorenje odgovorilo da ga je tzv. "novinarka" sa Kurira slučajno pitala šta ih je sprečilo da počnu izgradnju krajem 2023. a onda i tokom 2024. što su im bili prethodni rokovi, čak je dr Mali crtao i kalendar sa njima?
 
Bio na nekom ručku danas i pored mene sedi deda građevinac, inženjer XX veka.
Kaže: Nema nama ništa od metroa. Ajd što ga ja neću videti, nisam nikada ni očekivao, ali neće i tvoja generacija, možda ova deca.
I još kaže: da naprednjaci stvarno ozbiljno planiraju metro, uradili bi kasete na Beogradu na vodi odmah tokom gradnje ulica.
Ja mu kažem da je tu planiran duboki ukop, a on se nasmeja i okrenu temu na košarku.
 
Другим речима нису ни планирали. А све је ово јефтино пумпање цене квадрата. Давно позната тактика, али за Србију први пут таквих размера достојних епских песама.
 
Bio na nekom ručku danas i pored mene sedi deda građevinac, inženjer XX veka.
Kaže: Nema nama ništa od metroa. Ajd što ga ja neću videti, nisam nikada ni očekivao, ali neće i tvoja generacija, možda ova deca.
I još kaže: da naprednjaci stvarno ozbiljno planiraju metro, uradili bi kasete na Beogradu na vodi odmah tokom gradnje ulica.
Ja mu kažem da je tu planiran duboki ukop, a on se nasmeja i okrenu temu na košarku.
Da li mozes objasniti nekome koji je totalno laik, o cemu je pricao covek?
 
Da li mozes objasniti nekome koji je totalno laik, o cemu je pricao covek?
Kada su gradili ulice i celo naselje, pošto je tu očekivano bilo da bude normalan "plitki ukop" ili da, idealno, po samoj površini zemlje ide metro, čovek kaže da ne smatra da je ova vlast ozbiljna oko gradnje metroa, jer bi se već sada prostor koji je u gradskim zonama namenjen za prolaz metroa za to i pripremao, a pogotovo onaj gde bi to i ispalo najjeftinije, tamo gde su imali čisto zemljište, odnosno novonastalo naselje Beograd na vodi.

A nasmejao se na duboki ukop najverovatnije, jer je krajnje idiotski pored velike reke, gde znaš da imaš problema sa podzemnim vodama, kopati bilo kakve tunele i to pogotovo u dužini u kojoj su to oni isplanirali - ceo jedan ispod rečnog korita za liniju 2, a i jedan koji ide paralelno reci za liniju 1.
 
Vrh