Šta je novo?

Metro

markiz":267x8mpr je napisao(la):
Jeli čuo neko da neka svetska metropola planira da gradi metro ili da postojeći proširuje...

Nemo' se ljutis, ali ti si drugar pao s Marsa. Ako te bas zanima, otvori na vikipediji clanak o bilo kom vecem metro-sistemu (Moskva, Njujork, London...) i pogledaj sekciju "expansion plans" - ima je u svakom clanku.

A tek u Kini koliko se pravi metro-sistema od nule u milionskim gradovima i da ne pricamo.
 
Dobi li ste dobar link za istraživanje metroa...Tako se osamdesetih polemisalo, tramvajem u 21 vek, bla , bla, samo prazne priče ...A to što se gradi opet je interes krupnog kapitala akoji korumpira lokalne vlasti i zarađuje ogromne pare na gradnji metroa. , Kako vam volja, Metro je prevaziđen i njegova gradnja je bacanje para...
 
Pipl muver,ovo zvuci posao kao za expressa to jest think againa.

Skupe su to igracke i podosta neefikasne koje su vise za nekoliko ljudi bas na aerodromima a ne za masovni prevoz kao sto je metro.
 
Па, ако нам уместо закрчене Бранкове улице треба закрчена Бранкова улица на стубовима - онда је можда то решење...

За развоз путника од неке метро станице по, рецимо, новобеоградским блоковима, ово можда и може, али као КИЧМА јавног превоза у милионском граду - NO WAY...
 
markiz":28nycyco je napisao(la):
Na sunce retko izlazim a ovom problematikom se duže bavim....doktorirao sam na saobraćajnom fakultetu u BG, tek toliko o kompetentnosti..

Оооооо...Па тако кажи пријатељу! Сад је све јасно! :laugh: Овај твој предлог је ирационалан,до зла бога скуп,бескористан и неприменљив тако да правац дирекција или урбанситички завод,они траже управо људе са таквим визијама. :kk:
 
markiz":nnnc1t6d je napisao(la):
Dobi li ste dobar link za istraživanje metroa...Tako se osamdesetih polemisalo, tramvajem u 21 vek, bla , bla, samo prazne priče ...A to što se gradi opet je interes krupnog kapitala akoji korumpira lokalne vlasti i zarađuje ogromne pare na gradnji metroa. , Kako vam volja, Metro je prevaziđen i njegova gradnja je bacanje para...

Evo, strucno i kompetentno mogu da ti kazem da se ovo gore boldovano, pise ZAJEDNO. Cudno da jedan doktor nauka moze da pravi ovakve kardinalne greske, koje ne bi pravio ucenik treceg razreda OS.
 
А и лепо се види по преко мерној у потреби три тачке да је у питању неко између 15 и 20 година од гојен на фејсу . Ако је пак старији и за иста доктор наука онда је трагедија још већа. :D
 
Koliko vidim ovde niko ne vodi računa o pravopisu i o greškama u kucanju, bar meni to nije važno....
Ti Delijo mora da si odgajen na severnoj tribini zvezdinog stadiona i metro te iteresuje da te posle gužve na utakmici odveze sa još 50000 ljudi u selo gde živiš. Koliko je ovde gluposti napisano o metrou, niko ne reče koje on to prednosti ima. Kao da nikada niste bili u nekoj metropoli da vidite kako to izgleda. Pantograf, o kakvoj kičmi ti pričaš? kuda ide ta tvoja kičma ? Mislim da se niste dovoljno informisali , sudite odokativnim metodama. Proučite malo transportne mreže, modelujte tokove saobraćaja pa onda možemo razgovarati.
 
prekomerno se piše sastavljeno, pismeni Delijo, a imaš grešaka koliko hoćeš.
Nedostatak sistema na aerodromu u Njujorku je što su vozila sa točkovima koja se kreću po čvrstoj podlozi. Moraju biti šinska vozila iz nekoliko razloga: Brža su, manje je trenje, lakše se upravlja mrežom i tako dalje. Infrastruktura je robusna i nije zaštićena od atmosverskih uticaja... Sistem za gradski prevoz je malo drugačiji .
 
Doktorat ti bio na temu "Alternativni sistemi prevoza u Beogradu u XXIII veku"?
 
haha, ti si Henry ovde da loviš pravopisne greške ili umeš da napišeš nešto pametno.
 
Doktor bilo kojih nauka ne bi smeo da kači pravopis mačku o rep. To što se neko bavi "nelingvističkom" disciplinom ne znači da može da piše kao da je tek krenuo u osnovnu školu. Često čujem da na forumima ne treba da se mari za ispravno pisanje, jer to, zaboga, nije bitno. Hajde sve da relativizujemo, jer šta je uopšte, osim vazduha koji dišemo, hrane koju jedemo i vode koju pijemo, za život važno.

Meni je malo tužno da neko ko ima doktorsku titulu autoritativno tvrdi da se više nigde u svetu ne grade "arhaični" metro-sistemi a kao primer koji bi trebalo da potkrepi ostvarivost sopstvene futurističke vizije saobraćaja pominje Njujork i Hitrou kao deo iste urbane strukture. Moja me saobraćajna nekompetentnost verovatno diskvalifikuje iz ove rasprave, ali čak i ja laički mogu da vidim da ovde baš nisu čista posla.
 
Zasto mislite da covek treba da bude strucan da bi imao razlozan stav o bilo cemu?

Ovakav sistem saobracaja ima prednosti, ali je u mnogo cemu utopisticki i prevazidjen. Da, PREVAZIDJEN. Bazira se na nekakvom modernistickom gradu 60-ih u kome je prakticno zabranjen sav ostali vid prevoza, ili kao cista fikcija. U realnom svetu ovome nema mesta.

Sa druge strane, metro sistemi su buducnost, upravo zbog toga sto se tehnologija projektovanja, gradnje unapredjuje vec decenijama. Gradovi se vec ne mogu zamisliti bez ovakvog prevoza, jednostavno je nemoguce da veliki broj ljudi vrsi dnevne migracije automobilima, autobusima koji se guraju ulicama sa istim tim automobilima ili necim stotim. Tramvajem koji se pokvari na sred raskrsnice.

A sto se tice novopridoslih, samo cu reci neko ko ne ume da najjednostavnijem primeru objasni svoju ideju, ko pritom nalupa gluposti (uporedjuje saobracaj zivih ljudi sa IP saobracajem, pretpostavljam da impresionira time sto zvuci tehnicki) i pri tome ignorise zahteve moderatora da ne spamuje duplim postovima i ne sluzi da bude saslusan, bio 'doktor nauka' ili ne.
 
Ma ovo je realno kao i teleportacija,ja sam siguran da se Markiz zeza...mada...
Jest da je petak 13-ti,ali sto je previse je previse :shok:
Ajde svi da naucimo da letimo i ne trebaju nam ni metro,ni mostovi,
cak ni avioni.
 
markiz":1wzdtuvc je napisao(la):
prekomerno se piše sastavljeno, pismeni Delijo, a imaš grešaka koliko hoćeš.

Ма немој да причаш??? :D Тачно се види по твом писању и (не)схватању неких очигледних ствари да ти, нити си докторирао нити знаш ишта о висококапацитетним шинским системима.

Људи немојмо више да провоцирамо др Маркиза.Нека ова тема остане на досадашњем нивоу.Игоре,Вучко предлажем да цео овај спам побришете.
 
Delija":1u6teofa je napisao(la):
Тачно се види по твом писању и (не)схватању неких очигледних ствари да ти, нити си докторирао нити знаш ишта о висококапацитетним шинским системима.

Nemoj tako, mozda je decko doktorirao Star trek :p
 
poceli-radovi.jpg
 
Vrh