Šta je novo?

Merin Hill [ Stambeno poslovni kompleks | 28 780 m²]

Praznili se kontejneri ko lego kockice ili na uobičajeni način biće bučno pod pendžerima. I miomirisno.
 
Sokoban_ani.gif


Čistoća slaže kontejnere ispred Merin Hilla, 2D video instalacija... Haha, neverovatno mi je već i kako apsolutno svaku zgradu obraduju bahatom lokacijom kontejnera, ali ovo sa rampicom je neki poseban nivo ležernosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851825#p851825:2kjkwbkv je napisao(la):
cartman » Čet Maj 20, 2021 3:42 pm[/url]":2kjkwbkv]Jedino da zamolimo Igora da im napomene, mada nemoguce da ni sami ne vide.. Bio sam pre neki dan, i zaista je ono strasno.. Sto kaze WLABmz, kod donjeg ulaza u garazu, bukvalno mogu da se izvadi svo ono kamenje.. Ko dete da se igralo i stavilo kamen u malo peska..
Merin je to radio, tj placao i uzeo firmu.. (bar sam tako skontao iz razgovora sa radnikom kad su asfaltirali prilaz u garazu)

Ako je Merin radio, jasno mi je zašto je tako loše urađeno. I tamo gde kocke kao stoje stabilno je toliko loše urađeno, da čovek ako ne obrati malo više pažnje može da ugane skočni zglob. Bukvalno bi trebalo sve da se lepo podigne i ponovo uradi, kvalitetno. Ali muka me hvata kad pomislim na to, s obzirom da im je za ovu katastrofu bilo potrebno 2 meseca da poslože kocke.

TheGray":2kjkwbkv je napisao(la):
Genijalno rešenje za naše pedantne djubretare

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852620#p852620:2kjkwbkv je napisao(la):
Bulbulderac17 » Ned Maj 23, 2021 9:41 pm[/url]":2kjkwbkv]
file.php

Tu je bio ravan visoki ivičnjak i onda su napravili ovaj zbudž. A ovaj dograđeni zidić iznad kontejnera će vidim ko i ulica, svaki dan dolaze dva radnika i dodaju novi sloj maltera... :lol: Em je estetski užasno, em ni nema neka značajna korist od njega.

bgvozd":2kjkwbkv je napisao(la):
Praznili se kontejneri ko lego kockice ili na uobičajeni način biće bučno pod pendžerima. I miomirisno.

Jutros, buđenje od strane đubretaraca, oko 6:20 je bilo ako se ne varam.
 
A i širina trotoara je impresivna, ako je to uopšte trotoar. :shock:
 
Danas su uzeli da bitumenom popunjavaju rupe između kocaka, ali ne vidim poentu toga jer su kocke toliko razmaknute i na nekim mestima stoje veoma krivo da će se ranije ili kasnije opet sve raspasti.
 
@WLABmz ti tu ipak živiš, a ja sam samo povremeni gost pa verovatno bolje znaš: meni se čini i od pre izgradnje Merin Hilla da je ovom delu ulice jedini spas da bude propisno asfaltiran i da su preslaganja uvek kratkog trajanja
 
Realno, da se ne lome i štikle i točkovi, niti gubi vreme i novac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853763#p853763:1qmhiosz je napisao(la):
Dzangrizalo » Čet Maj 27, 2021 7:25 pm[/url]":1qmhiosz]@WLABmz ti tu ipak živiš, a ja sam samo povremeni gost pa verovatno bolje znaš: meni se čini i od pre izgradnje Merin Hilla da je ovom delu ulice jedini spas da bude propisno asfaltiran i da su preslaganja uvek kratkog trajanja

To nije baš tačno. Ovo sad kako je urađeno je potpuni šusteraj u odnosu na ranije. Prethodna kaldrma je urađena neuporedivo bolje. Uostalom, i sad se može videti razlika između prethodno urađene i ovog šusteraja sad.
 
Kakvi su utisci forumaša koju su se već uselili?

Jesu li očekivanja ispunjena?
 
Prošao sam skoro pored Merina posle dobrih godinu dana, moram priznati da sam užasnut uskim ulicama koje vode do tako velikog naselja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854236#p854236:380mlf68 je napisao(la):
vucko » Ned Maj 30, 2021 12:00 am[/url]":380mlf68]Prošao sam skoro pored Merina posle dobrih godinu dana, moram priznati da sam užasnut uskim ulicama koje vode do tako velikog naselja.

A ja sam užasnut tako velikim naseljem koje se izgradilo, pod br. 1 na mestu zelene površine, pod br. 2 do kojeg vode uske ulice primerene porodičnim kućama. Takođe sam užasnut nicanjem stambenih zgrada u celom kraju na mestima porodičnih kuća.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854185#p854185:10xierak je napisao(la):
IkaPakao » Sub Maj 29, 2021 7:13 pm[/url]":10xierak]Kakvi su utisci forumaša koju su se već uselili?

Jesu li očekivanja ispunjena?
Zadovoljan sam kako je uradjena zgrada. Unutrasnji deo kompleksa izgleda lepo i bice pravo uzivanje odmarati i caskati sa drugim stanarima.
Primetio sam da se vec dosta "muva" i okolne dece. Bez obzira sto smo svi ljudi i imamo razumevanja za malu decu ( kako ko :D ), mi stanari cemo placati odrzavanje celog kompleksa i ne treba pustati neke druge klince tu da "vise" u dvoristu (ali to ce sigurno regulisati obezbedjenje, za koje jos nemam tacnu informaciju kako ce se placati odrzavanje zgrade - ako je tacno da ce po kvadratu stana ici 0.56eura? podelite informacije ako znate vise o ovome

Ne dopada mi se to sto su hodnici stepenista kao da je zgrada vec par godina stara (previse mrlja, sarenila, zidovi okrnjeni, pitanje je da li ce to naknadno kreciti.. kada se stanari useljavaju trebaju da skrenu paznju dostavljacima namestaja/tehnike da malo vise povedu racuna i da ih nadgledaju prilikom dostave, jer su ljudi previse bahati i bezobrazni kada znaju da to nije njihovo).
Deo za kontejnere je katastrofalan, kao i cela ulica koju su radili. Mesta za trotar i nema, kaldrma je jeziva za hodanje, tako da no comment :)

Moj stan je skroz korektno uradjen (nakon prvog obilaska sam imao nekoliko zamerki, to su sve ispravili). Posle primopredaje sam imao jos par zamerki oko krecenja i vrata kupatila koja su bila ostecena (krecenje su zavrsili, a vrata cekam da poprave).
Ovo ne znam kako bih komentarisao, ali postaviti uticnicu ispod ventila i nije bas bezbedno, ovo su arhitekte i inzenjeri krivi, @MerinHill vodite racuna za naredni projekat da vam se ne desi ovakav propust :)
IMG-20210521-132453.jpg


Prozori i stolarija su vrhunski, a samim time zvucna izolacija je top. Dopada mi u kupatilu deo/ostava za ves masinu i bojler (koji su uzgred i mogli neki skuplji da pazare :)
Podne lajsne mislim da ce tokom zime brzo da se odlepe ali videcemo kako ce ragovati na toplotu :)
Mislim da vredi kupiti stan na ovoj lokaciji, sve sto Vam treba u neposrednoj je blizini (skola, vrtic, opstina, dom zdravlja, banka, pijaca), videcemo i koji ce lokali biti dole (podelite info ako neko zna vise koji su to lokali)

I na kraju da pozelim svima srecno useljenje!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854236#p854236:3i9iwdnt je napisao(la):
vucko » Sub Maj 29, 2021 11:00 pm[/url]":3i9iwdnt]Prošao sam skoro pored Merina posle dobrih godinu dana, moram priznati da sam užasnut uskim ulicama koje vode do tako velikog naselja.
Na tom mestu je bio divan školski park ali nesreća je bila što je on bio na nacionalizovanoj parceli koja je vraćena u procesu restitucije (što je za pohvalu) prvobitnim vlasnicima i u tom procesu je stajao zagrađen i zapušten. Bilo je logično da ga grad/opština otkupe po tržišnoj ceni od naslednika parcela i da ga pretvore u javni park za kojim ovaj deo grada svakako žudi. Da ne pominjem vrednost koju je park imao za nas decu kada smo bili osnovci pa su nam nastavnici držali časove biologije i fizičkog u samom parku. Ovako smo dobili "mini" stambeno naselje koje po svojim gabaritima apsolutno ne odgovara okruženju a vizuelno ni ambijetalnoj celini. Obzirom da sam tu proveo veći deo života, znam okolne ulice kao svoj džep i mislim da je to kataklizma u najavi (kao i veći deo lekinog) jer su okolne ulice ili slepe ili uske i teške za mimoilaženje, gde god se krene čeka vas usko grlo... U okolini nema ni jedan ljudski park niti parking ali zato ima prizemnih kuća i placeva na kojima će se po svoj prilici nastaviti sa podizanjem stambenih zgrada što će problem saobraćaja dodatno pogoršati.
 
Lep pozdrav svima!
Neću mnogo da tupim, imam par pitanja u vezi sa kupovinom.
Da li je na forumu neko ko je skoro podnosio zahtev za stambeni kredit, a preduzetnik je (paušalac ili drugi vid)?
Da li je ovde stan moguće kupiti samo preko Eurobanke ili može i preko neke druge?
I (poslednje pitanje, obećavam :) ) da li je neko uzeo stan udruživši se sa solidarnim dužnikom?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Zdravo svima,
Razmatramo kupovinu stana u ovom kompleksu, pa nas zanima da li neko od potencijalnih buducih komsija prodaje klasicno parking mesto ispod Lamela A i B? Trenutno su na raspolaganju samo klackalice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867245#p867245:3ftlr281 je napisao(la):
VitezKoja » Pon Jul 26, 2021 2:41 pm[/url]":3ftlr281]Zdravo svima,
Razmatramo kupovinu stana u ovom kompleksu, pa nas zanima da li neko od potencijalnih buducih komsija prodaje klasicno parking mesto ispod Lamela A i B? Trenutno su na raspolaganju samo klackalice.

Klasično parking mesto je 20 000 EUR. To je suma za učešće još jednog stana (neke banke nude 10% učešće) sto je još bolja investicija.
 
Sad kad je proslo neko vreme od useljenja, da li imaate neke utiske? Kakva je generalna situacija? Ima li buke od drugih stanova, kakvo je grejanje, kakva je situacija sa saobracajem ujturu/popodne? Jel ste zadovoljni odrzavanjem, obezbedjenjem, upravnicom?
 
Zar je moguce da su nekome dali da zastakle terasu. Retko lep objekat i vec su krenuli da ga urnisu. Pa covece sto si kupio tu stan ako ti je mali ili terasa ne odgovara. Nadjite mi jedan projekat u kom terasa ima vise smisla nego u ovom. Miran kraj, a bas ta terasa gleda u park od vrtica. Slucajnoscu sam bio na jednoj takvoj i znam koliko vredi.
Kad se nekom ovo dozvoli, odnosno prodje, nema kraja. Dzaba trud arihitekata.
 
Zar je moguce da su nekome dali da zastakle terasu. Retko lep objekat i vec su krenuli da ga urnisu. Pa covece sto si kupio tu stan ako ti je mali ili terasa ne odgovara. Nadjite mi jedan projekat u kom terasa ima vise smisla nego u ovom. Miran kraj, a bas ta terasa gleda u park od vrtica. Slucajnoscu sam bio na jednoj takvoj i znam koliko vredi.
Kad se nekom ovo dozvoli, odnosno prodje, nema kraja. Dzaba trud arihitekata.
Koj park? Pa kompleks stoji na mestu nekadasnjeg parka, u kome je planski bilo sadjenio razlicito drvece i bilje, u kom je bilo i veverica, jezeva, sova, raznih ptica, cak sam jedne godine kao klinac video i fazana.... Ovo je urbicid. Tako da neka te ne sekira jedna zastakljena terasa, ceo kraj je "favelizovan" i nema mu pomoci...
 
Koj park? Pa kompleks stoji na mestu nekadasnjeg parka, u kome je planski bilo sadjenio razlicito drvece i bilje, u kom je bilo i veverica, jezeva, sova, raznih ptica, cak sam jedne godine kao klinac video i fazana.... Ovo je urbicid. Tako da neka te ne sekira jedna zastakljena terasa, ceo kraj je "favelizovan" i nema mu pomoci...
Znamo se? Malo kulture u komunikaciji ne bi bilo na odmet. Ne znam sta je bilo tamo, nisam iz tog kraja. A niti se sekiram sto je zastakljena terasa. Verovatno bih se sekirao da sam kojim slucajem kupio stan tamo, ovako mi samo smeta. U svakom slucaju i jedno i drugo je posledica necije samovolje i slobode da se radi sta hoce. Bacanje papirica na zemlju, zastakljivanje terasa i na kraju zamena parka zgradom su sve pojavni oblici jednog istog mentaliteta, ali srazmerno necijoj moci.
 
Vrh