Šta je novo?

Merin Hill [ Stambeno poslovni kompleks | 28 780 m²]

Pozdrav svima. Ima li nekih novih informacija od Merina (gde je zapelo sa merenjem, ugovorima, kada cemo da ulazimo u proceduru za kredit)?
 
Uzeo bih ovaj stan samo zbog prozora kod klonje...:) samo da ne gleda na Marinko pond.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja nesto kapiram da moraju da posalju obavestenje bar 1,5mesec ranije, jer je to neko ok vreme za ceo proces odobrenja kredita.
Prolazio sam danas pored gradilista, dvoriste se sad vec nazire i skele za fasadu su skinute, ostaje posao na prizemlju i krovu sto se tice spoljasnjeg izgleda.. Primetio sam jos da klime/maske i zastite za ogradu nisu postavljene svugde. Realno moglo bi to biti do kraja februara zajedno sa dvoristem.. ali cekamo zvanicno obavestenje.
 
Meni su poslednji put rekli da je datum useljenja pomeren na kraj marta-pocetak aprila. A i deluje mi da nece biti pre toga
 
Meni su u Merinu govorili u martu da će biti useljenje. Ovo je informacija od novembra 2020. Ali Pocetkom januara sam poslednji put dobila informaciju od Merin Hill-a da je vrlo moguce da ne mogu dobiti pozitivno mišljenje o tehničkom pregledu objekta dok se ne uradi čitava ulica Vojislava Nanovica. To je bila novost i za njih. Ne znam sada kakvo je stanje i koja su nova saznanja. To pozitivno tehničko mišljenje je bitno za dalji tok procedure; potpisivanje ugovora, isplata preostalog iznosa kupoprodajne cene stana (najkasnije tada) itd.

Sto se tiče stambenog kredita, Merin Hill ima svu dokumentaciju koja je neophodna da bi lice pokrenulo taj proces i da bi se odobrio stambeni kredit. Za većinu banaka znam da je dovoljno da stambena jedinica kao i čitav objekat budu 80% zavrseni da bi se odobrio stambeni kredit. Banka mi je trazila izveštaj o proceni tako da sam morala da angažujem procenitelja koji je utvrdio da je zgrada, kao i moja stambena jedinica, 80% gotova minimum. Ovo je bilo sredinom decembra i sve je bilo u redu.

Banka daje svoj spisak dokumentacije koji je neophodan da bi lice apliciralo za stambeni kredit. Ja sam podnela zahtev za stambeni kredit sredinom decembra tako da očekujem sledeće nedelje najranije da bude odobren. Nadam se da ovaj info malo pomaže.
 
@ZLatni lav,

Prvi put cujem to za ulicu, jel znas sta je u planu da se radi ? Nije valjda da ce da menjaju kaldrmu..
Tehnicki prijem mora da bude, jer po ugovoru tek tada isplacujemo ostatak novca. Sto se tice banke, meni je procedura zavrsena, ali sve stoji jer nije uradjeno finalno premeravanje kako bi se sastavio ugovor koji sadrzi tacno izmerenu kvadraturu, redni broj zgrade, stana itd..
tako da iskreno, nema ni nikog smisla ulaziti u proceduru dok ovi iz Merina to ne kazu.
 
Merin Hill mi je rekao da oni moraju asfaltirati čitavu ulicu od one bankine pa do raskrsnice sa Murskom ako sam dobro razumela. To su mi rekli još u oktobru 2020. Ali je novost za njih bila da su uslovljeni prvo to da urade da bi dobili pozotivno mišljenje o tehničkom pregledu objekta.

Za moj stambenu jedinicu već je odradjeno merenje tj dali su mi izvod iz etaznog elaborata tako da u svom predugovoru imam tacnu kvadraturu stana i samim tim tacnu sumu novca koju banka može da odobri. E, sad, moguce je da je moja situacija specificna jer radim u inostranstvu pa zbog pandemije i rizika da se zatvore ponovo granice izasli su u susret onima koji žive u inostranstvu. Sve u svemu, biće sve u redu.
 
@Zlatni lav,
Jel bilo neko znacajno odstupanje u konacnoj kvadraturi u odnosu na onu iz predugovora? Koja lamela je u pitanju?
 
Nisam to znao, hvala na informacijama! To definitivno moze da bude problem, pretpostavljam da nece u sred januara asfaltirati ulicu.. m'da sam se iskreno uplasio da moraju da prave neku novu kaldrmu..

Mozda sam i ja spec slucaj, jer sam u lameli E, a izgleda da se ona poslednja radi :)
 
Lamela D.Bila je mala razlika. Po planu stan je imao 51.66 m2 ali u predugovoru je uračunata kvadratura iz etaznog elaborata 53.30m2.
 
Zlatni lav":vpka1pos je napisao(la):
Lamela D.Bila je mala razlika. Po planu stan je imao 51.66 m2 ali u predugovoru je uračunata kvadratura iz etaznog elaborata 53.30m2.
Nije to bas mala razlika, to je preko 3% odstupanje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Malo novosti, samo nisam stigao da pisem. Al cenim da su i drugi dobili mail.. Javili se iz Merina prosle nedelje, od februara ce pozivati na razgledanje stanova, geometar je premerio sve stanove. Ocekuje se od 15-31 marta da bude tehnicki prijem i onda u aprilu isplata i primopredaja.
 
Mene iz E nisu a ni kolegu iz lamele B.. nesto sumnjam da ce da zovu ljude kada ulica trenutno ne postoji :D prolazio sam juce, ne znam da li postavljaju neke prikljucke ili samo rade ulicu, ali je skroz raskopana cela ulica.
 
peaceglory":2fte65bf je napisao(la):
Mene iz E nisu a ni kolegu iz lamele B.. nesto sumnjam da ce da zovu ljude kada ulica trenutno ne postoji :D prolazio sam juce, ne znam da li postavljaju neke prikljucke ili samo rade ulicu, ali je skroz raskopana cela ulica.
Ne mora da znaci
Nas u Tri Nove (isto merin) su zvali na gledanje stanova u novembru, (prvu zgradu bar) put jos uvek ne postoji, sada ce tek da ga rade:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko od kupaca putem stambenog kredita "opipao" situaciju sta banke nude, koje su ponude? Koja vam banka deluje da bi bila najbolje resenje za stambeni kredit?

I jedna informacija vezana za odstupanje izvedenog i planiranog stanja, po zakonu je max +-3%.
Tako da kvadrature bi trebalo da osciliraju otprilike izmedju pola kv do max 1 (mozda neko drugi ima bolju racunicu).
 
Kako mislite po zakonu 3% ? Nama je u ugovoru definisano da placamo po izvedenoj kvadraturi nakon merenja, nikakav procenat se ne spominje nigde. Sto se tice stana, kod mene je razlika ~0.7kvadrata, odnosno skoro 1% ukupne povrsine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822261#p822261:36s3m0dl je napisao(la):
peaceglory » Čet Feb 11, 2021 12:37 pm[/url]":36s3m0dl]Kako mislite po zakonu 3% ? Nama je u ugovoru definisano da placamo po izvedenoj kvadraturi nakon merenja, nikakav procenat se ne spominje nigde. Sto se tice stana, kod mene je razlika ~0.7kvadrata, odnosno skoro 1% ukupne povrsine.

Ovo sam napisao sta je po zakonu, a nas Predugovor je takav da zavisiti sta ce biti na kraju, tako da gore u primeru to vidimo da ce varirati i vise od kvadrata.
 
Kolegu iz lamele B su pozvali na razgledanje, video sam slike i sve izgleda super za sada. Doduse, malo su me iznenadili sa tamnijom varijantom plocica u zgradi, ali ok :) Ono sto je pun pogodak, sto su napravili kao "ormar" u kupatilu koji ti sakrije bojler i prostor za masinu/masine.
Ispred kupatila se nalazi neki mali ekran koji ce verovatno biti tu za podesavanje podnog grejanja, a mozda i za jos nesto, saznacemo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824726#p824726:23lt7rn5 je napisao(la):
peaceglory » Pet Feb 19, 2021 2:31 pm[/url]":23lt7rn5]Kolegu iz lamele B su pozvali na razgledanje, video sam slike i sve izgleda super za sada. Doduse, malo su me iznenadili sa tamnijom varijantom plocica u zgradi, ali ok :) Ono sto je pun pogodak, sto su napravili kao "ormar" u kupatilu koji ti sakrije bojler i prostor za masinu/masine.
Ispred kupatila se nalazi neki mali ekran koji ce verovatno biti tu za podesavanje podnog grejanja, a mozda i za jos nesto, saznacemo.



Bas me interesuje da vidim te slike :D :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824726#p824726:35eo1exh je napisao(la):
peaceglory » Pet Feb 19, 2021 12:31 pm[/url]":35eo1exh]Kolegu iz lamele B su pozvali na razgledanje, video sam slike i sve izgleda super za sada. Doduse, malo su me iznenadili sa tamnijom varijantom plocica u zgradi, ali ok :) Ono sto je pun pogodak, sto su napravili kao "ormar" u kupatilu koji ti sakrije bojler i prostor za masinu/masine.
Ispred kupatila se nalazi neki mali ekran koji ce verovatno biti tu za podesavanje podnog grejanja, a mozda i za jos nesto, saznacemo.

Ako imas dozvolu kolege, bili bismo zahvalni za koju fotku :)
 
Komsije mi smo bili u petak na razgledanju. Za sada sve izgleda super, samo mi se cini kao da treba jos dosta toga da se radi...mi smo na prizemlju i kod nas js uvek nije kupatilo kompletno završeno,..trenutno krece sobe...ne znam koliko je moguce da useljenje bude u aprilu?
 
Vrh