Šta je novo?

Merin Hill [ Stambeno poslovni kompleks | 28 780 m²]

Da li neko zna koji ce lokali biti u kompleksu? Koliko sam shvatila u prizemlju E lamele je lokal...
 
Mogu da “kasne” do Juna po ugovoru, tako da bez brige :)) inace bio sam malopre do gradilista, po meni nema mesta za maske uopste sto mi i ne smeta nesto..
CBA4-AA9-F-EAEE-42-E6-8018-CD2598825-C4-C.jpg
 
Slažem se sa Vama , maske samo nepotrebno "guše klimu" a ovde su svakako zaklonjene. Iskreno , to je bio problem nekada kada se nisu ugrađivali klima uređaji pa se ljudi čičkali spoljne jedinice po fasadi i pravili cirkus od kondenza, ubacivajući ga u oluke .
Sada ,kada su klime raspoređene planski i u većini slučajeva skrajnute sa glavne fasade , ne vidim potrebu da se bacaju sredstva na makse koje nisu nimalo jeftine.To je , po meni ,čisto pomodarstvo. Bolje da ulože novac u neke druge stvari.

Generalno deluje mi kao kvalitetan projekat , videćemo kako će izgledati kada se završi .
 
Pozdrav svim komšijama! :) Imam jedno pitanje za one koji stan u ovom kompleksu kupuju preko stambenog kredita. Kada treba krenuti u proceduru sa kreditom da bi se na vreme, odmah nakon tehničkog prijema isplatio drugi deo? ima li neko iskustvo sa tim ili info o datumu tehničkog prijema?
Hvala unapred!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789317#p789317:260xz7ja je napisao(la):
Angie » Ned Nov 01, 2020 10:48 am[/url]":260xz7ja]Pozdrav svim komšijama! :) Imam jedno pitanje za one koji stan u ovom kompleksu kupuju preko stambenog kredita. Kada treba krenuti u proceduru sa kreditom da bi se na vreme, odmah nakon tehničkog prijema isplatio drugi deo? ima li neko iskustvo sa tim ili info o datumu tehničkog prijema?
Hvala unapred!
Pozdrav :) ja sam ih zvala i receno mi je da sacekam jos malo i da ce nas u Novembru obavestiti. Takodje su mi rekli, sto se tice vremena za odobrenje kredita da uzimaju u obzir i najsporije banke.. Ali najbolje pozvati njih za proveru. Koliko sam shvatila useljenje je u februaru/martu.
 
Pozdravljam sve koji sa nestrpljenjem ocekuju da se zavrsi zgrada.
Mislim da ce sve biti u roku zavrseno kako oni kazu januar, jer imaju i druge projekte u izgradnji i trebaju da se prebacuju majstori na drugim gradilistima.
 
Nesto mislim da moze i da zavisi kakva ce biti situacija sa epidemijom. Ako neki majstori zakace koronu ili tako nesto. Rekli su da bi tehnicki prijem trebao da bude 25.12, to je sad manje od 2 meseca da se bukvalno sve zavrsi i sredi.. Mada mozda i postignu, jer mi ne znamo koliko je unutra uradjeno. Ja poslednji put kad sam prolazio, veci deo nije imao fasadu. Samo deo kompleksa kod skole..
 
Po recima kolege koji je kupio stan u MH ima jos dosta da se radi, tacnije kod njega u stanu nije postavljen parket, unutrasnja i spoljasnja vrata, kao ni plocice na terasi. Infirmaciju o stanju na terenu mu je preneo radnik posto jos uvek ne moze da se obidje stan.
 
80 posto objekta je završeno tehnicki prijem krajem decembra ...
 
Verujem da cemo svi vise da cenimo kvalitetno uradjen stan do poslednjeg detalja, nego useljenje mesec-dva ranije. Bitno da za sada sve izgleda besprekorno 8)
 
Da li su nekoga zvali na razlgedanje stana? Hoce li toga uopste biti :) ? Ili mozda javljali za kredite ili za potpisivanje ugovora?
 
Nisu zvali za razgledanje, doduse, duguju nam i neki mail s obzirom da su najavili da ce finalno merenje biti u Novembru.. cenim da sve kasni zbog korone, jos ako su se i majstori zarazili, bice sigurno pomeranja rokova jos vise..
Ja sam predao dokumentaciju za kredit, i receno mi je da se od Merina ceka finalno merenje kako bi se pristupilo potpisivanju ugovora sa tacnom kvadraturom i brojem stana na osnovu cega se dobija odobrenje kredita.
Vec dugo vremena sam pesimista, ali s obzirom na situaciju sa virusom, plus nam dolaze praznici.. ja ne ocekujem pre sredine februra da se sve zavrsi.
 
Pozdrav svima,

Ja sam im pisao sredinom novembra. Rečeno mi je da je još uvek rano da ulazim u proceduru za kredit i da će nam javiti kada je vreme da apliciramo.
 
I meni je isto receno da je jos uvek rano.. Zvala sam prosle nedelje da proverim. Receno mi je da se useljenje planira februar/mart..
 
Da, da, tako sam i ocekivao. Isto dobio onaj mail oko premeravanja i tehnickog prijema 25.12, al nisam nesto siguran da ce biti.. A dobro, sto kaze neko gore, samo da ne zbrzaju sad na kraju, bolje lagano i lepo da urade nego da ubrzaju samo da bi kao ispostovali neki odredjeni datum.
 
Evo jedna fasade na južnoj strani... ako ima neko sem mene da je uzeo stan na ovoj strani :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800046#p800046:dm40dhv1 je napisao(la):
digital.d » Sub Dec 05, 2020 6:29 pm[/url]":dm40dhv1]Evo jedna fasade na južnoj strani... ako ima neko sem mene da je uzeo stan na ovoj strani :)
Za mene, najbolja orjentacija. Atmosfera koju leti pravi jaka svetlost ispod i kroz rupice poluspuštenih roletni/venecijanera ili uźivanje u poslednjim sunčevim zracima u poznu jesen, hvatanje prvih u proleće - neprocenjivo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800046#p800046:1x88bf3c je napisao(la):
digital.d » 05 Dec 2020 05:29 pm[/url]":1x88bf3c]Evo jedna fasade na južnoj strani... ako ima neko sem mene da je uzeo stan na ovoj strani :)

Ima, ima.. Znaci dosli su i do te strane sa fasadom :)
 
Jeste sigurni da na mestu ovih kućica ispod neće nići nove zgrade? Ne bih da kvarim slavlje, ali taj ceo kraj je poznat po tome da se svako malo završava ili počinje gradnja novih objekata.
 
Sve je moguce, doduse ti placevi nisu nesto siroki, verovatno bi investitor morao da otkupi 2-3 kuce zajedno i napravi zgradu.
Dosta se gradi sa druge strane vrtica u Pirotskoj, a bilo je i neke price i da ce balon da se rusi i gradi zgrada ali za sad izgleda nema nista od toga..
 
Vrh