Šta je novo?

Mediji u Srbiji (TV, Novine, Internet, Radio..)

Imam prokletu naviku da kad hocu da vidim neke vesti, klikcem slovo b i ulazim na b92. Ali ovaj novi izgled im je toliko ruzan i oci mi krvave, tako da, mislim da je kraj da prekinem sa navikom. Hvala dizajnerima.
 
јер су сви исти:

Screenshot_2024-03-27-07-56-15-357_com.instagram.android-edit.jpg
 
Na HRT2 visokobudžetni i kvalitetni dokumentarac o izgradnji Ajfelovog tornja.

Na RTSu st(r)anje redovno: red Boljeg života, red Tajne njanjave loze.

Sledećeg meseca obavezno da se puste Srećni ljudi ponovo, a u maju, razume se - Porodično blago. 👌
 
Gledao sam ja bas lepu emisiju na RTS-u - Kuhinja moga kraja. Predivne zene.

Jedino sto su krenule reklame, otisao sam po sladoled, razbijao ga i jedva vadio koliko se zaledio, napunio punu veliku ciniju, pojeo sve i reklame su jos trajale.

Na HRT-u imaju fazon dve reklame.

Sto je valjda i poenta jer dobijaju od pretplate novac i ne moraju da se ciganisu i zive iskljucivo od reklama.

A i valjda postoji neki zakon koliko mogu da traju. Siguran sam da ga RTS ne postuje.
 
Pa i RTS dobija pare, i od pretplate, i od reklama, i od države. Pa su opet golo g..no.

Lepo je rekao Mićko Ljubičić još pre 12-13 godina, kad se pokrenula javna polemika o RTSu (kad je ova mutirana radikalska gamad obećavala ukidanje pretplate i pela se na vlast) - "ne može iii reklame iii finansiranje iz budžeta iii pretplata". Naravno, kako to obično biva - upravo to se opet desilo, i jedina promena je bila što je Nelečeni smrad uvrstio pretplatu u račun za struju tako da više ne može da se eskivira. I iz'ebo glupi narod samo tako. A oni opet posle glasali za njega.


Treba ljudi lepo da ih bojkotuju, i u roku od 3 meseca bi molili gledaoce da se vrate, imali bi 3 reklame i odmah bi kupili sve najbolje sadržaje i ubili bi se od truda da imaju najbolji program.

Ali kao što znamo, bojkot je buđavi zastareli komunjarski konstrukt 20. veka, pu pu, fjuj bljak. U naprednom high tech 21. veku ljudi vole da podržavaju i hrane svoje eksploatatore i/ili parazite. A i Srbija ima solidan deo ljudi, mahom penzosa, koji vole da se opijaju tim bajatim (tri serije) i sklepanim sadržajem (Njanjava loza, Ja volim Srbiju) koji čine 80% RTS programa. I ovi to znaju.
 
Poslednja izmena:
Ima i RTS kvalitetne emisije, Slagalica, Potera, Dnevnik, Ovo je Srbija, Jutarnji program, Oko i još par..
Zatucani su nažalost sa nekim serijama i uređivačkom politikom i to kvari sliku.
Takođe, njihovi novinari su vrlo često prvi na mestima nezgode itd..

Za prosečnog čoveka iz unutrašnjosti kao televizija RTS je puno lakše svarljiva nego N1 gde se stalno vrte neke vesti, nikakvih interesantnih emisija i tako.

Kada odem na selo često se preko dana vrti RTS, i iznenadilo mi je koliko se bave nekim lokalnim problemima , tipa put do nekog sela pun rupa, nema kanalizacije itd itd...

Inače, smatram pretplatu bezobrazno skupom, svakako.
 
Pa i ćorava koka ubode neko jaje.

Potera, Slagalica, Kuhinja mog kraja, Sasvim prirodno, Lov i ribolov kome znači, i SAT isto kome znači... to su ok stvari. Ali one čine tipa 20% programa. Preostalih 80% je pravi šit.

Ne podnosim ni njihov Jutarnji program jer pored toga što je konceptualno dosadan (sa sve onom njanjavom muzikom) on isto služi kao platforma Partiji da iznosi svoje hvalospeve. Recimo, jedan dan im dođe direktorka iz neke bolnice da šatro priča o bolesti i zdravlju, a na kraju se sve pretvori u hvalospeve ili o državi ili o Vučiću što su renovirali 5 prostorija. Drugi dan im dođe lik iz neke "institucije" da priča kako je Srbija dobila čast da bude domaćin regionalnog turnira u gledanju u farbu (karikiram) i kako je to velika čast i prilika, kakvu nismo videli nikad u poslednjih 60 godina. Obrati pažnju na to i videćeš i sam. Ne može da prođe epizoda Jutarnjeg programa a da Srbija ili Nelečeni ne ispadnu superiška u nečemu.

Onda sve to iskasape i ispresecaju sa Dnevnikom na svakih sat vremena u kome, dabome, ture 20 minuta vesti o Nelečenom i snimke njegovih govora.

Mislim ne samo da mi to ide na onu stvar, nego koji će mi đavo sve to. Koja je informativna vrednost svega toga.

Oko je emisija koja otvori neku temu, taman je razradi i dođe do srži problema ili izazova, i onda kreće odjavna muzika, voditelj stopira goste i kaže "hvala što ste gledali, doviđenja". I tako već 20 godina. Opet - koji će mi sve to? Koja je poenta toga? Zašto praviti emisiju o ozbiljnim i kompleksnim temama u kojoj će voditelj dobiti i gosti svako dobiti po 7 minuta vremena? Šta se postiže time?

Ono smeće "na večeri kod" je najveći cringe festival u istoriji televizije.

Tajna njanjave loze isto težak šit, najretardiranija serija koju sam video. Mrtva trka da li je veći kancer ona, Tužni vetar ili onaj Klan. Možda mu Njanjava loza dođe i kao najmanje zlo kad tako poredimo sa ovim kriminalnim bljuvotinama. Mada i Loza zrači melanholijom i čemerom.

U podne onaj "jedan dobar dan" gde uglavnom melju o glupostima i dovode pop-narodnjake da animiraju sredovečan narod.
Vikendom tu ulogu preuzima Šarenica, sada bez Žike seljaka.
A u nedelju uveče Ja volim Srbiju, isto veliki cringe festival, samo za penzose i boomere. Posle toga obično neki niskobudžetni film od pre 15 godina.

Izuzimajući navedene sadržaje na vrhu posta (Potera, Sasvim prirodno, Slagalica...) većina programa su im težak šit. I da budu još odvratniji, uz to su i politički obojeni. Pa šta će mi takvi.

A pretplatu treba ukinuti, dovoljno im je para od reklama i od države ovo što im sada daje.
 
Poslednja izmena:
И поред свих мана, РТС и даље има најбољи програм од свих ТВ канала. Други програм има одличних емисија о науци и култури, често и Европске продукције, само слабо ко пребацује на њега.
Информативни програми свих ТВ канала су просто у служби режима и овај је ту зајахао најгоре од свих. Индиректно су и тзв. опозиционе ТВ станице у истој служби.
Наше серије су генерално последњих 20 година очај и то није до РТСа колико до негативног тренда у филмској индустрији Србије.
И поред свих тих мана, РТС и даље има феноменалне емисије које сте већ поменули где је четири корака испред свих других.
 
Ali za pare koje mu se daju, dužan je da ima još bolje.

I da se ratosiljaju više izanđalih starudija od programa iz 80ih i 90ih, i da prebace to na 3. kanal, pa ko hoće, neka gleda tamo. Dosta je više Repriziranja Tri Serije.
 
Poslednja izmena:
Njima je samo bitno da glorifikuju njihove istočne mentore i njihove agresije na suverene države.
 
Мени је баш готиван серијски програм из 90их, а ово ново је крш изузев Село гори, Беле лађе и Радио Милеве. Но све је ствар укуса.
 
Sve i da je gotivan, gledali smo ga sto puta.

Munje da puštaju 6 puta godišnje, pa bi smorilo. A kamoli Nesrećni ljudi i Bolji život.
 
Муње су смориле још пре 15 година, једино Зоран и Глоговац ваде филм. Отписани, Камионџије, Позориште у кући, Сервисна станица, Сиви дом, Бољи живот, Срећни људи, Породично благо, све су култне серије које се и дан данас препричавају.
 
Naveo sam Munje kao primer nečega što sam očekivao da je svima gledljivo. Da sam naveo nešto drugo, neko bi se žalio, da sam naveo nešto treće, neko bi se žalio.

Naravno da se ovi pomenuti prepričavaju kad se repriziraju svake godine iznova već 30 godina. Izvini, ali to nije normalno. Nije normalno da 30/25 godina gledam iste tri serije, i to svaku po bar dva puta godišnje.

Neka stave sve to na 3. kanal pa neka tamo vrte i neka gleda ko želi. Mene jeza više uhvati kad pređem preko RTSa i vidim Nesrećne ljude, Porodično blago ili Bolji život. Osetim se kao da RTS ostaje zarobljen u vremenu, i kao da i mene žele da zadrže u njemu. Pa sve i da poželim da se vratim u uspomene iz 90ih, sigurno ih neću evocirati kroz Bolji život i Srećne ljude, i njihove radnje.

A da sam neko ko je bio odrasla osoba tada, ne bih uopšte želeo da se uspomenama vratim u Jugoslaviju prve polovine 90ih. A ne znam ni šta je bilo tako romantično i simpatično u epizodama koje opisuju agresivne sirovine u kancelarijama koji reže na žene, mafijaše, urušavanje društva, prisilne podstanare, tuče za hleb i mleko, preduzeće koje radi za džabe dok čekaju platu od pretprošle godine i ostale horore i bedu tog doba.
 
Poslednja izmena:
Репризирање класика из СФРЈ и СРЈ је последица кризе стваралаштва. И нису само три серије (породице у Београду кроз све три фазе распада Југославије) већ их има десетак, Отписани и њихов повратак, Камионџије и њихова поновна вожња, Позориште у кући, Више од игре, Сиви дом, Шешир професора Косте Вујића (стара верзија са Павлом Вујисићем), Полицајац са Петловог брда, Пад династије Обреновић, Балкан експрес.
 
Kriza trpanja novca u svoje dzepove.

RTS treba da proizvodi gomilu serija, da imaju prave budzete i budu na najvisem mogucem nivou, pa onda ako vidimo krizu stvaralstva, bar ce nam ostati vrhunski producirane serije.

Eno tamo sede u RTS-u sa koferom novca koje uzmu od svih nas i mole se da im dodje dobar scenario i reziser, ali nikog nema 😪

I onda jadni moraju da puste Bolji zivot. A pare stekaju dok ne prestane kriza stvaralastva.
 
Pored krize stvaralstva takodje su u krizi da otkupe najbolje svetske serije, filmove, emisije... a takodje je i kriza otkupljivanja najvecih sportskih dogadjaja, bilo domacih, bilo stranih, koje u 90 posto slucajeva gledamo na kablovskim kanalima ili jurimo strimove.

Jbg u krizi je stvaralstva urednik i nije bio inspirisan da otkupi velika sportska takmicenja, najbolje svetske serije i filmove. Cekajmo dok mu naleti inspiracija.
 
Има добрих страних емисија, само су на ртс 2 и ртс 3. Има и страних серија, мада махом Европских. Ено нпр. Женски свет, симпатична италијанска сапуница на Ртс 2.
Мени поред Мемедовића и Станковића нису потребне неке купљене стране емисије, имам их на страним каналима.
Али стоји то да има крађе као и свуда где се скупљају народне паре.
 
Vrh