Šta je novo?

Mediji u Srbiji (TV, Novine, Internet, Radio..)

Ne donosi im svaki klik pare, to je izanđala floskula onih koji se ne razumeju u informatiku pa misle da poseta = sleće dolar u džep od Gugla tj. AdSensa.

Kako da ne.

A kao što sam ti rekao već sto puta - ''đubrivi'' portali su svi, pa i N1. Samo što ti u svom nastojanju da glumiš moralnu i intelektualnu planinu, si ubedio sebe da ako ti čitaš njega a druge ne, da si time iznad svih. A zapravo nisi. Samo si više informisan o politici, a zato potpuno neinformisan i gluv ko top o svemu ostalom.
Da svi (ili veliki broj) odluce da ne citaju bljuc, da vidis kako bi se unormalili.
Misliš bojkot?

Pa ja se slažem s time. Ja malo malo pa pričam o raznim ekonomskim bojkotima kompanija (politički izbori su drugo, tu mi je stav potpuno drugačiji). Pa ipak, nisam video da si ikad izneo podršku u znak toga. Čak mislim da si par puta brže bolje poleteo da napišeš ''pih... mnogo bi se potresli...''

Al razumem, jbg. Kad ja nešto napišem, tvoj prirodni instinkt je da dočekaš to na nož.
 
N1 je mnooogo manje djubriv od bljuca, lepo sam ti ostavio kakve vesti prenose jedni kakve drugi, samo slepac ne vidi razliku.
I politika...
 
I odgovorio sam ti na te stavke u postu iznad.

U slučaju da si zaboravio, ovo je prvenstveno forum o Beogradu. Ne o politici u Srbiji.

Kad budem išao na neki drugi forum gde 90% tema čine politika, e onda računaj da ću na njega odlaziti prethodno pripremljen sadržajem i saznanjima sa N1.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888015#p888015:4x80e5ry je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Okt 09, 2021 11:51 pm[/url]":4x80e5ry]
Da svi (ili veliki broj) odluce da ne citaju bljuc, da vidis kako bi se unormalili.
Misliš bojkot?

Pa ja se slažem s time. Ja malo malo pa pričam o raznim ekonomskim bojkotima kompanija (politički izbori su drugo, tu mi je stav potpuno drugačiji). Pa ipak, nisam video da si ikad izneo podršku u znak toga. Čak mislim da si par puta brže bolje poleteo da napišeš ''pih... mnogo bi se potresli...''

Al razumem, jbg. Kad ja nešto napišem, tvoj prirodni instinkt je da dočekaš to na nož.
Pa to prijatelju, potpuno te podrzavam, jel smo se dogovorili ?
Od sada nema bljuca i b92 !
I posle kazes da se nikada ne slazemo, evo sad smo na istoj barikadi, za odbranu od djubrivih medija, uskracujujuci im osnovni izvor prihoda, klikove na njihove debilne stranice.
 
Evo, da se preformulišem.

Dogovoreno! Čim N1 napravi krštenu sekciju o Beogradu i društvu koja će pokriti sve relevantne i važne vesti iz tih sfera, ja batalim sve drugo i oslanjam se samo na njih.
 
Moram i ja da stanem na Benderovu stranu, maltene imam slične navike kao on, B92 pratim iz navike, iako su se srozali u poslednje vreme, uvek prvo njihov sajt ujutro otvorim, bez zezanja imaju najbolje organizovan portal, sve je ekstra pregledno, kao i najbolju sportsku rubriku. Nakon toga odem na Blic, ali isključivo u Beogradsku rubriku, ponekad za vesti iz grada, konsultujem Politiku ili eventualno Novosti.

N1 sajt je ubi bože, sve glomazno, nabacano, samo te tera da skroluješ, njega posećujem preko aplikacije na telefonu, najčešće kada sam u busu, preko PC-a skoro nikad ne ulazim. Aplikaciju su isto uništili, pogotovo notifikacije... Sadržajno definitivno orijentisani na politiku, uz poneku društvenu temu. A i ta politika se definitivno iskvarila u poslednjih nekoliko godina, nije ni N1 više isti kao pre. Samo kad se setim onih njihovih "fake" vesti, ala Kurir, kad su odlučili da ne produže saradnju sa Telekomom za svoje kanale, pa su kukali kako je to atak na medije. A svako ko iole poznaje telekomunikacionu scenu u Srbiji znao je da će United Grupa čim istekne ugovor prekinuti dalju saradnju sa Telekomom, jer kao što godinama nisu nudili SK na mts-u, i Arene na SBB-u, tako ne bi ni sad razmenili kanale sa Supernovom.

I tu glupost oko kanala su okrenuli na politiku, a u realnosti jedino čega je tu bilo jeste bitka za korisnike, tržišni udeo i profit.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pa dobro onda, nek nastave i dalje da nas prave idiotima sa vestima:

- TREĆA, ČETVRTA, PETA DOZA... Da li ćemo se vakcinisati svake godine, naši stručnjaci jasni:postoji više odgovora od čega to zavisi, a evo zašto je BUSTER SVIMA POTREBAN
- Glumica Marija Petronijević DOBILA KORONU U 9. MESECU TRUDNOĆE: Živi na selu, a o ocu deteta rekla je samo jedno
- "UMREM! KLINIČKA SMRT, RAZUMEŠ?" Čuveni srpski košarkaš doživeo jezivu dramu i srčani udar nasred reke: Žena preko telefona slušala kako me reanimiraju
- Zaboravio je telefon u autobusu, a kada je dospeo do policije svima se OKRENUO ŽELUDAC! Nakon hapšenja otkriven je još jedan MONSTRUOZAN PLAN
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888028#p888028:3w0fqjee je napisao(la):
Bender Rodriguez » Ned Okt 10, 2021 12:01 am[/url]":3w0fqjee]Evo, da se preformulišem.

Dogovoreno! Čim N1 napravi krštenu sekciju o Beogradu i društvu koja će pokriti sve relevantne i važne vesti iz tih sfera, ja batalim sve drugo i oslanjam se samo na njih.
Beograd je pokriven u Politici, takodje vrlo pristojan portal.

Mada se slazem da N1 i Politika generalno nemaju dovoljno vesti o Beogradu, ali zato imaju o svemu ostalom.
Cena citanja onog djubreta da bih nasao neku korisnu vest, je isuvise velika, kao sto rekoh neminovno strada psiha na duzi rok.
 
Takodje, rekao bih da su N1 i Politika mnogo jaci u oblasti politike i posebno ekonomije od ovih djubroida.
 
Preneću ovde sa susedne teme deo vesti koji se odnosi na medije u Srbiji
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891059#p891059:sl55ccki je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Okt 19, 2021 1:48 am[/url]":sl55ccki]Ovih dana je u medijima aktuelna jaka kampanja i bukvalno copy-paste pamflet koji kaže kako Srbi neće da rade ugodan posao dostavljača hrane za 800 evra plate pa su poslodavci jadni, hteli ne hteli, primorani da uvoze sve i svašta iz inostranstva da bi nadoknadili te nedostatke.

Kampanja se sprovodi u sledećim glasilima:
N1, Mondo, Espresso, Novosti, Blic i Politika. Svi do jednog valjaju isti prekopirani tekst bez ikakvog proveravanja informacija i menjanja sadržaja. Što me navodi na zaključak da je sve deo iste kampanje i agende.

Elem, pored tog poraznog otkrića i dokaza da su se svi mediji pretvorili u otvorene plaćenike, čak i oni koji sebe smatraju boljim od drugih, za razliku od lenjih nesposobnjakovića koji danas sebe nazivaju novinarima, mene nije mrzelo da u Gugl pretragu ukucam ime Stefan Šurlan. I da naletim na vest iz Hrvatske od pre 4 godine u kojoj se piše kako je snimljen dok je dogovarao smeštanje otkaza i prevara radnicima tamošnje suparničke firme.

Ovim su se i Politika i N1 i zvanično srozali na dno dna i isti nivo kao i svi drugi mediji u Srbiji.
 
Буквално плаћен текст. Ништа чудно кад целокупно мејнстрим медијско небо држи пар истих компанија.
 
N1 je uradila intervju sa tim likom. I to mesec dana pre nego su trash portali objavili "senzaciju". Dakle zna se ko je i sta je. I naslov je primeren.
Ne vidim kako je to isto sto i objavljivanje teksta u stilu "neko rekao", uz adekvatan clickbait naslov.

Inace lik je ocigledno neka njuska koja se bavi "biznisom" ...
 
Zapravo, Bezos iz Trebinja je bio u čak dva (uživo) gostovanja na N1.

Prvi put 20. septembra ovde:
https://rs.n1info.com/biznis/kako-izgle ... -u-srbiju/
I drugi put 24. septembra ovde:
https://www.youtube.com/watch?v=xyqwbzEvhqg

Ni u jednoj prilici, gospoda sa N1 nije uzela da istraži malo njegovu pozadinu i reputaciju nego su ga brže bolje pozvali kako bi mogao da priča svoje gluposti i propagandu. A imaju bukvalno sve o njemu na Guglu. Mislim, i na Guglu. U smislu da ne moraju da pitaju svoje izvore, da kopaju po arhivama, nego imaju dosta toga i na netu. Na netu se takođe može videti kako se njegovo ime pominje svuda ali ne ''leži'' ni na jednom konkretnom sajtu. Isto važi i za samu firmu - nema sajta, samo indirektne veze i oglasi za posao preko drugih platformi.

Povrh svega toga, N1 je brže bolje stao u red da bude još jedan u nizu gluperdi koji će preneti njegov plaćen tekst. Do te mere da (ni oni ni Šurlan) nisu setili i potrudili da bar malo izmene tekst od sajta do sajta, da se ne vidi baš iz aviona da je sve plaćenički pamflet. I time je N1 uvrstio sebe na isti nivo sa svim ostalim (dnevnim) medijima u Srbiji. Gde Politika već odavno leži, što zna svako ko prati. Ali evo, ako i ne zna, sad ima i dokaz.
 
Nista, ocekujem da svakog ko dodje u njihov studio zaskoci Zaklina i opali po glavi debelim google dosijeom
 
Ovo je pretpostavljam neki pokušaj humora ali zapravo je žalosno što ne razumeš šta novinarska profesija treba da obuhvata i kako da se obavlja.

A još je tužnije što si mladi programer koji verovatno zavisi od interneta za posao i poslovne komunikacije i saradnju, a ne razumeš da na internetu, pored gomile gluposti, stoji i gomila arhiva, izveštaja i dokumenata. Pretpostavljam da te nisu naučili ni da je internet zapravo u svom korenu i nastao baš sa idejom da se razmenjuju naučni materijali i dokumenta. Tako da je podsmevati se svemu na internetu ravno podsmevati se svemu na televiziji, uključujući tu i emisije Dejvida Atenboroua ili Nila de Gras Tajsona.

Google sam pomenuo samo kao pokazatelj i dokaz koliko su ljudi koje ti ovde braniš lenji i glupi, kada ne mogu čak ni iz jedne Gugl pretrage da vide da čovek ima putera na glavi i debeo niz incidenata iza sebe, a zovu ga u emisiju kao stručnjaka za krajnje kontroverznu temu.
 
Haha, posle beskraja "vesti" sa sljam portala u covid temi koje si sherovao nasao si da nekome spocitavas sta novinarska profesija obuhvata i obavlja. A ocigledno je da citas samo naslove, kao i vecina uostalom
 
Meni je tužnije da neko poput tebe i tvog kolege koji na forumu o Beogradu pričate najmanje o Beogradu drugima držite lekcije šta treba da čitaju i odakle da se infomišu. Pošto ste sami po sebi informisani ko Marica u... Da stvar bude gora, i tvom kolegi sam već gore objasnio šta sve čitam, i zašto čitam. Ali razumem da ste vi obični provokatori željni pažnje koji dolazite na forum samo da bi se hranili provokacijama, tako da vas to ne zanima.

Ali definitivno najporaznije od svega je kad se vidi da jedan mladi programer ne ume da se snalazi na internetu i u komunikacijama. I da ne zna šta novinarstvo podrazumeva i kako treba da se obavlja.
 
Osim servisnih informacija( cak i to sa rezervom) i sportskih rezultata, nasi mediji nemaju nista vredno paznje. Kvalitetni novinari su marginalizovani i oterani iz nekadasnjih "ozbiljnih medija", ko zeli moze da pita nekog ko radi u Politici ili Novostima kakve su im redakcije u odnosu na pre 20ak godina, sve je ideoloski obojeno i politizovano bez ikakve autorske slobode za kreatore sadrzaja. Zato malo cnn, bbc, sputnik i RT, pa nekoliko stranih ekonomskih portala, tekstovi o JI Evropi, i dobije se lepa slika o trenutnoj situaciji u zemlji. Na kraju u 7:20 Milica i vremenska progoza na N1, uz veceru. ;)
 
Uvek sam se pitao kako neko ko je u stanju da zaradi milione nije bio sposoban da savlada rečce u srpskom jeziku. Al nisu samo investitori problematični, evo i "novinari" su počeli:
 

Prilozi

  • IMG_20211021_070735.jpg
    IMG_20211021_070735.jpg
    491,2 KB · Pregleda: 1.573
"Упарене" екипе из ХРТ и Федералне ТВ у Пионирском парку.
_20220403_121744.JPG
 
Vrh