Šta je novo?

Marriott Hotel

E ako će s ovim da nam stigne, neka nas bolje zaobiđe.

Evo recimo Temišvar je blizu, tamo bi se savršeno uklopilo, na primer u južnu industrijsku zonu između ona dva dimnjaka što podsećaju na nuklearku.

Ili, ako im je toliko stalo da ovaj hiperdimenzionirani fensi kontejner portira deponije pošto-poto izgrade tu, može, ali da plate recimo neku globu za ruženje grada otprilike u visini izgradnje prve linije metroa.

Mislim, nije zgrada sama po sebi tako loša, ali to ugurati ovde :shok: Ja ovom arhitekti ne bih dao ni hranilicu za ptice da mi projektuje posle ovoga.
 
A da gradi ovo na mestu Staklenca, e to bi bio progres, ovako je regres. :laugh:
 
@stf

neverovatno degradiranje...posle ovoga uopste ne treba da se zalimo tipa nemci u bombardovanju srusili biblioteku, komunisti postu, nato generalstab...bla bla bla...mi smo sami sebi najveci rusitelji..

sacuvajmo ornamente da kao staro, glumimo neku istoriju i nasledje a ovo ostalo sto je mozda i jedino pravo nasledje da se rusi...

http://www.architetturami.com/2010/09/edificio-per-uffici-chase-manhattan.html
 
Ja sam ostao sokiran kada sam veceras na Dnevniku RTS2 video ovo ruglo od zgrade, lici mi na headqourter nekog rudnika u nedodjiji. Kome je palo na pamet da ovako ruzno oboji doticni projekat.

Sto rekoshe mnogi gore, pa postojeca zgrada je cista 10ka u odnosu na ovaj uzas koji nam je danas predstvaljen.
 
Ne dozvoliti da Beograd postane poligon za projekte koje nijedan iole ozbiljani grad ne bi pihvatio. Fasada novog projekta je ružna kao đavo u ponoć. Ne ukapa se fasada niti uz muzej niti uz pozorište. Fuj :notok:
 
Cim stignem ove nedelje pisem protesno pismo Mariotu. Ovo zuto-crno G... im uopste ne trega, cak mislim da ce im naneti vise stete nego sto ce im doneti koristi.
 
Ovo ako Beograd dozvoli, to bi bilo gore nego da su ga sa zemljom sravnili. U sred centra to ruglo, ej?! A znate li vi kakvu reputaciju Marriott hoteli imaju po Severnoj Americi? Pa tu bre jadnicci odsedaju sa svojim skromnim porodicama. I nije jos ni Marriott vec njegova podgrupa Courtyard. A tek taj sto ima reputaciju jada i bede. Mila majcice. Za ovo treba na ulicu.

Nemojmo se blamirati sa neznanjem, pre nego sto krenemo da pricamo o hotelima da se preslisamo od sada pa zanavek:

Sklj kategorija:
- Tamo neki Motelcici, Pansioni i Hosteli

Veca sklj kategorija uz drumove i avionske ceste:
- Courtyard
- Four Points
- Holday Inn Express
- Best Western

Pocetnicka kategorija:
- Hillton
- Sheraton
- Crown Plaza
- Radisson

Srednje zalosna:
- Intercontinental
- Marriott
- Hyatt
- Westin
- Kempinski

Srednja:
W Hoteli
Design Hotels

Dobra:
- Sofitel

Luxury:
Shangri-La
Four Seasons
Ritz

Super Luxury:
Aman resorts

Beyond:
- Neki tamo cak i bolji od Mandarin Orientala recimo Leti 360 na Himalayas ($1825 po osobi za 3 noci)...
 
ovo resenje je toliko ruzno da bih radije pristao da nas ponovo bombarduju
 
Hoces da kazes da su svi hoteli sa 4 zvezdice srednje zalosni. Ti kao da pravis katekorizaciju za centar dubaija, pa je ispod 5 zvezdice je srednje zalosno.
 
spatiotecte":2pdcu718 je napisao(la):
Jbt, ispade Jugodrvo fenomenalna zgrada posle svega... a do juce su je svi pljuvali. :rolleyes:


Па није баш тако.Сећам се и да смо пре неколико месеци овде хвалили то здање.
 
bojan87":1czq0z9x je napisao(la):
Hoces da kazes da su svi hoteli sa 4 zvezdice srednje zalosni. Ti kao da pravis katekorizaciju za centar dubaija, pa je ispod 5 zvezdice je srednje zalosno.



Zvezdice se prave za obicnog smrtnika. Oni odabrani znaju gde da idu i bez zvezdica. Cak sto vise, ni ne zele da idu u tako komercijalizovane objekte gde se svali rulja, vec po preporukama ostalih odabranih prijatelja. A ako mislis da su zvezdice odlika realnosti, onda si stvarno naivan. To je samo lista uvrstenih funkcija tog hotela, a ne osvrt na miris, na ukus, na odnos, na viziju, na.... Gradovi nabudzuju zvezdice kako im se svidi, pa ces cesto videti recimo b&b sa 3 *** gde ni onog iz karton kutije ne bih odvela da prenoci.

Vi zbog zvucnosti nekog imena mislite da je to ono pravo? Merriott je honda civik u odnosu na BMW, ili Ferari ili Bentley ili…. Ali izgleda po nekim vasim reakcijama, honda civik je super auto. Ajde mozda i jeste, ali u odnosu na sta?

No sva sreca te Beograd ima jedan hotel da se njime hvali i stavila bih ga u kategoriju sa Sofitelom. Mada je meni originalniji i suptilniji nego Sofitel. Sam zakljuci koji.
 
Ko se jos (kao i ja) prvo setio jednog cuvenog hotela iz blizeg susedstva :laugh:

1.1251655658.holiday-innx-sarajevo.jpg


Iskreno, na prvu loptu, veoma sam razocaran kako je zamisljen ovaj novi hotel. No, buduci da je render nevesto fotomontiran, da su proporcije malo cudne, odnosno da je jasno da je samo sminka prelpeljena preko fotke zgrade "Jugodrva", ostaje nada da ce u razradi projekat postati daleko kvalitetniji.

Vise sam se nadao glancanju Jugodrva na tragu jednog (za mene) sjajnog projekta, opet iz najblizeg susedstva - BAN centar u Zagrebu:

157934.jpg


Inace, ne slazem se sa Woolnicom kada je u pitanju reputacija Marriott hotela. Za pocetak - SAD nije isto sto i Evropa.
 
Ovaj sarajevski hotel se još i uklapa u okruženje. Ovaj naš-NE! Ne sme ni jedan hotel da dreči i ruži izgled pozorišta i muzeja. Brutalno se atakuje na nacionalni ponos i dostojanstvo. Da je takav hotel predvidjen par zgrada dalje ili ulicu niže, ne bi bilo problema. Ako se već ne može ni tako, onda bar da se promeni fasada projekta da se ispoštuje lokacija na kojoj je projekat predviđen.
 
Staklena_Wool_nica":2ua8kjjp je napisao(la):
Zvezdice ... Sam zakljuci koji.

не знам са ког си дуда пао, али не знам шта очекујеш да се прави у граду у којем је до пре неколико година већину хотела чинили (у аутомобилском жаргону када си већ кренуо) југићи и стојадини. ти би одма' после неке солидне Б класе аутомобила да пређемо на луксузне. е мало си се зај****. морамо прво да имамо и Хонду Сивик и кола сличне класе, па тек онда можемо да пређемо на лексузне. а твој претходни пост не би да коментаришем. северноамерички хотелијерски систем је скроз другачији од европског, а то како си их ти поређао нема везе ни са мозгом, а камоли здравим разумом
 
Ti se Johnny ustrucavas ili bojis da pogadjas o kom je hotelu rec. Ako se takav sa ponosom uvukao u Beograd uz sve stojadine, zasto ne bi i drugi.

Cemu lazno radovanje? Cemu mainstream teznja po svaku cenu? Ako smo vozili stojadine, a sada honde, pa nismo valjda izgubili svaki osecaj za lepotu, kulturu i suptilnost. Barem nisu svi. Mnogo lakse cemo mi baciti stojadine u starudiju, ali kako se otarasiti tako jedne citave ruzne zgrade. Eto ta u Sarajevu je i rat prezivela. Ta u Zagrebu je boz pomozi, samo se u boji i ravni uklapa, ostalo samo struja (izgleda kao preko-okeanski brod koji se nasukao usled oseke reke Save). Zasto da budemo obelezeni za citav zivot? Ajde da je to negde u nekoj sporednoj ulici, pa da mozemo da je izbegavamo, ali na sred grada. Pa to je necuveno. Nema tu americki ili evropski sistem. To je americki lanac nizerazrednih hotela i tacka. Ako mislis da nije, onda ti nisi odsedao u hotelima bolje klase.

Da se pogresno ne razumemo. Nisam nikako protiv modernih objekata. Cak sto vise. Ali ako to moze da bude odnos kao npr. u Gracu gde u sred starog grada imate onaj moderni muzej umetnosti ili onaj moderni mali mostic. To se i te kako tamo uklapa…. Ovo ovde ne. A ne smem ni da zamislim kako ce to izgledati 2 god. kasnije. Takve "zgrade" izgledaju istrosene i outdated cim se naprave.

Ne zelim da pametujem, vec da se prisetimo cinjenica. Kad covek odraste i dozivi neka druga iskustva uvidice lako ovo o cemu pricam, pa nije bas pozenjo posle toga reci, e tek sada vidim da sam pogresila/pogresio. Nema tu mesta za takve greske. Tim objektom se i te kako namece dalji imidz grada.
 
OK Marriott mozda nije najprestizniji lanac hotela ali ih brate ima nekolicina i na Menhetnu i u centru Cikaga, i na najekskluzivnijim lokacijama u Londonu (Park Ln., i ultra-strogi centar). Ne vidim zasto je problem da bude i u centru Beograda? Problem je OVO STO SU ISPROJEKTOVALI, ova fasada je mrak.
 
JohnyBgood
Prvo, ovo nije jednostavno Marriott, vec Marriott Courtyard, big difference. Prema tome gde u bilo kom velikom gradu, na prestiznoj lokaciji, postoji Courtyard i to sa ovakvim izgledom? A ako ga i izcuturis odnekle i to postoji, to je onda za one iz nedodjije ili bas za neke iz veoma male firme koja ne moze sebi ni coffe maker da priusti da ima u svom ofisu. Osim ako je zaista na Menhetnu, pa je cak i skromnom evropljaninu skupo da odseda u Four Seasons.

Drugo, jeste i u Chicagu ima Marriott ali zato ima i dosta boljih, pa se taj Marriott izgubi u moru drugih. Npr. prosle godine sam tamo odsela u jednom jako pristojnom contemporary/classy hotelu koji bi mozda cak i pasovao tu pored pozorista:
http://www.elysianhotels.com/

Dakle, problem je ne samo ruznoca ponudjenog objekta u Bgd., vec i Courtyard kategoriji.

Dajte slike da uporedjujemo to o cemu pricamo.
 
ukratko bez ulazenja u kvalitet arhitekture...zdrav zub se ne vadi, a narocito ako ne smeta...
 
JohnnyLee":9iz9kf8m je napisao(la):
Staklena_Wool_nica":9iz9kf8m je napisao(la):
Zvezdice ... Sam zakljuci koji.

не знам са ког си дуда пао, али не знам шта очекујеш да се прави у граду у којем је до пре неколико година већину хотела чинили (у аутомобилском жаргону када си већ кренуо) југићи и стојадини. ти би одма' после неке солидне Б класе аутомобила да пређемо на луксузне. е мало си се зај****. морамо прво да имамо и Хонду Сивик и кола сличне класе, па тек онда можемо да пређемо на лексузне. а твој претходни пост не би да коментаришем. северноамерички хотелијерски систем је скроз другачији од европског, а то како си их ти поређао нема везе ни са мозгом, а камоли здравим разумом

:laugh: ... :laugh: ...... "sa kog si DUDA pao" ...... , umrecu, od kad ovo nisam cuo :laugh:

A inace ako naprave ovakav hotel ja cu da ga dokrajcim sa autolakom ..
 
вунице, нисам ни погађао, само сам скратио цитат. ја то стално радим када је дугачак пост :)
видим тек сад да је у питању Кортјард (за неупућене Кортјард је нешто у рангу наше 3*). па и нећемо се много усрећити са њим. подржавам ја долазак великих хотелских ланаца, али би пре волео да у Београду видим неки од Акорових брендова (Меркур, Ибис, Новотел, Софител, Пулман) него неке америчке ланце, доста ми их је. а и Акорови хотели су екстра
зграда као зграда, и није бог зна шта, виђао сам и ружније, поготово у Београду.

едит: претпостављам који је хотел у питању
 
Не знам људи, мени пројекат није толико лош. Чак ми мање одскаче од амбијента него што је то случај са зградом Југодрва.
 
Pa dobro JohnnyLee, cudi me da se vi barem ovde ophodite tako prema nasem voljenom gradu. Aj kad ima ruznih stvari, daj jos koji ruzni i to u centru. Valjda vi ovde imate neki uticaj i vislje kriterijume. Barem kod nas u Srbiji je jeftina radna snaga. Sve se moze sa mnogo, mnogo manje para sagraditi. Strana kompanija moze gotovo za dzabe da napravi prelep hotel. Potrebna je samo ideja, dobra volja i respekt za jedanu zemlju, jedan grad, kakav god on da je.

Zar ne mislite da bi ovako nesto prilicilo toj lokaciji? Posebno ovaj prvi Courtyard foto. Uzivo zaista nije kicasto.
http://www.elysianhotels.com/gallery/

Nebojsa, hvala za optimizam. Lepo mi kad vidim nekog ovde da se tako slatko smeje umesto sto udara glavom o zid. Ulepsavas grad.
 
Staklena_Wool_nica":zriqeso2 je napisao(la):
JohnyBgood
Prvo, ovo nije jednostavno Marriott, vec Marriott Courtyard, big difference. Prema tome gde u bilo kom velikom gradu, na prestiznoj lokaciji, postoji Courtyard i to sa ovakvim izgledom? A ako ga i izcuturis odnekle i to postoji, to je onda za one iz nedodjije ili bas za neke iz veoma male firme koja ne moze sebi ni coffe maker da priusti da ima u svom ofisu. Osim ako je zaista na Menhetnu, pa je cak i skromnom evropljaninu skupo da odseda u Four Seasons.

Drugo, jeste i u Chicagu ima Marriott ali zato ima i dosta boljih, pa se taj Marriott izgubi u moru drugih. Npr. prosle godine sam tamo odsela u jednom jako pristojnom contemporary/classy hotelu koji bi mozda cak i pasovao tu pored pozorista:
http://www.elysianhotels.com/

Dakle, problem je ne samo ruznoca ponudjenog objekta u Bgd., vec i Courtyard kategoriji.

Dajte slike da uporedjujemo to o cemu pricamo.

Nije mi jasna ova drama oko toga da je kao Courtyard nekakava rupa. Ako jedna Budimpesta moze da ima ovo:
http://www.marriott.com/hotels/travel/budcy-courtyard-budapest-city-center/
Jedan Cikago ovo:
http://www.marriott.com/hotels/travel/chimm-courtyard-chicago-downtown-magnificent-mile/
a jedan Nju Jork nekoliko i to na super lokacijama:
http://www.marriott.com/hotels/travel/nycmt-courtyard-new-york-manhattan-soho/
http://www.marriott.com/hotels/travel/nycmd-courtyard-new-york-manhattan-times-square-south/
http://www.marriott.com/hotels/travel/nycmh-courtyard-new-york-manhattan-upper-east-side/
u cemu je onda problem sa Beogradom?!

I mene iskreno najvise nervira ona zuta boja ali, ruku na srce, J***s ti taj centralni-"elitni" trg na kome ti se nalazi staklenac sa druge strane pozorista, tako da su imali na sta i da se ugledaju.

Na kraju, koji ce brendovi da dodju je stvar tih brendova, to se zove slobodna ekonomija. Da je Beograd sredjeniji i privlaci vise poslovnih ljudi i turista, te da je investiciona klima normalnija, sigurno bi dolazilo i vise brendova. Nije mi jasno, sta je grad trebao da uradi, da kaze moze ovaj ili onaj brend ali eto ne moze Courtyard. Budi Bog s nama...
 
Vrh