Šta je novo?

Marriott Hotel

Woolnica je izgleda ruski oligarh pa hotel bez 7* mu ne odgovaraju, a oni sa 4* su mu srednje žalosni.
 
Ovaj lanac hotela toliko mrzi evropu da uvek tutne neku odvratnu grdosiju u staro jezgro grada. Njima je cilj da se zgrada totalno razlikuje od ostalih u okruzenju. Pogledajte Marriott hotele u Becu, Budimpesti,Pariz, Bukurestu, Liverpul, Rimu....i zasto bi Beograd bio izuzetak?

Rima
hotel-courtyard-by-marriott-rome-airport.jpg

Bukurest
Marriott-hotel-Bucharest-2004-001.jpg

Prag
686c9400ad303b57156f5436e581b5a2_640x425.jpg


Mislim da treba spreciti da se to desi i u Beogradu. Za pocetak treba poslati sto vise mejlova prituzbi na adresu psp holdinga, ako stvarno zelite da spreciti ovu odvratnu zgradu na takvoj lokaciji. :bash:
 
meni lichno bi jedan od ova tri predloga boje fasade bio lepshi od ove, meni, uzasne boje izlapelog senfa

meriot1.jpg

meriot2.jpg

meriot3.jpg

barem iz ovog ugla, iz kojeg ce fasada Meriota biti najvishe puta vidjana, trgom dominiraju tri boje, koje se pojavljaju na dva najznacajnija lokalna objekta - crveno na Narodnom muzeju, krem bela Narodnog pozorista i boja korodiranog bakra na krovovima oba objekta
 
Na ovim gore fotografijama iz inostranstva, hotel se super uklapa u okruženje ustvari, iako su mi sva rešenja ružna osim Bukureštanskog. Bukuraštansko mi deluje kao neki neoklasicizam, a oni toga imaju mnogo po gradu.

Čim sa video naše rešenje sa ovom žutom ustvari mi je palo na pamet kako bi izgledalo da je crveno i da se slaže za muzejem. Zaista, mnogo srećnije izgleda tako, ali još uvek sama zgrada je nakaradna, mogu da je ofarbaju i u dugine boje, to neće promeniti rugobu projekta.
 
Sa crvenkastom bojom muzeja deluje sasvim OK, bravo za editovanje!

Ne znam kako bi bilo i sa belom (mada bi ona brzo posivela)? Ili sa ciklamom a la pozoriste. Zeleno mi ne ide bas kao ni zuto.

Dopada mi se sto je zamisljeno da se zgrada muzeja blago reflektuje na ovim tamnim staklima. To mozda u kombinaciji sa crvenom fasadom mozda bas bude fazon. No svejedno me intrigira kako bi tu isla bela...

Uzgred, sto se ovih gore postavljenih slika tice, ne verujem da je vecinu njih Mariot gradio od nule. Vrlo cesto se kupi neka zgrada i onda dotera u okviru mogucnosti i to je to. Inace, meni uopste nije lose ono sto su uradili u Budimpesti, na sta sam link dao gore.
 
Jeli posttoji u bg institucija konkursa i nekih ljudi koji mogu da uslove narede nekom da promjeni prilagodi okolini projekat ako vec sam arhitekta nezeli ili princip daj sta das samo nek se gradi.Sta ce reci ovi iz zavoda za upropastavanje spomenika sta ce reci strucna javnost .Zasto samo kod nas nesto ovako moze da se desi
 
Planirani izgled hotela je katastrofa i sam po sebi, a naročito kada se pogleda koliko će odskakati od ambijenta u Vasinoj... Takođe, bezobrazno je koliko se zgrada nadnosi nad Dositejevom ulicom - da smeju verovatno bi spojili hotel sa fasadom Pozorišta i napravlii tako tunel od Dositejeve, ne bi li što više povećali kvadraturu hotela... :rolleyes:
 
Meni je zanimljivije to da ti možeš u Beogradu, gde je deficit hotela i generalno je skup hotelski smeštaj, za 25 miliona da napraviš hotel 4* sa 110 soba u najužem gradskom jezgru.
 
Staklena_Wool_nica":2070l6ow je napisao(la):
Pa dobro JohnnyLee...Ulepsavas grad.

ја само кажем да има и ружнијих зграда и то у самом центру (спусти се низ Добрачину до ћошка са Симином, па ћеш видети о чему причам). ја бих волео да Београд има пуно лепих зграда, али докле год дозволе за градњу дају идиЈоти и имбецили ово Мериотово је најлепше што ћемо видети. на жалост, ситуација је таква каква је
 
Trebali su da urade stilski kao u Budimpesti! ili slicno, ovako, bar meni, izgleda malo neozbiljno i kicerajski, nije toliko problem ni u toj zutoj boji koliko su stilski promasili. Projekat je vise za formu ideale i sl. nego za neki iole ozbiljniji hotel.
 
Taj u Budimpesti je ok ali Ameri su se pre toga vec propisno iziveli po Budimpesti i to po strogom centru. Vole da uvale neko djubre drzavi Evropi pa to ti je. E sad, u takvom gradu sa bogatim nasledjem kao i odlicnom savremenom arhitekturom to se ne primeti toliko. Kod nas je situacija drugacija.

sizif":3w4aeky9 je napisao(la):
Не знам људи, мени пројекат није толико лош. Чак ми мање одскаче од амбијента него што је то случај са зградом Југодрва.

Ajde sto ti nije los, ukusi su razliciti naravno, ali kako manje odskace od Jugodrva koje ,,cuti'' dok ovo cudo ,,vristi'' i jos se naginje ka pozoristu?!
 
Ljudi, a zašto bi uopšte bilo bitno koji lanac hotela pravi ovo čudo?

bitno je kako će zgrada da se uklopi i da izgleda, a ako bude dovoljno profita i interesovanja bogatijih, ne sumnjam da će da promeni vlasnika ili makar kategoriju..

Taman da ga dovodi Radiša, Hilton ili Aman zaman, bio bi ružan ovakav..
 
Zasto ekapija dobija rendere enterijera, a beobuild ne :mad:

06. 12. 2011.| 15:53
"PSP-Farman Holding" gradi hotel u centru Beograda - U prvi "Marriott" u Srbiji biće uloženo 25 mil EUR

marriott_beograd_061211.jpg


Do kraja 2013. najuži centar Beograda izgledaće bitno drugačije jer će ambijent na Trgu republike, jednog od najpopularnijih mesta u srpskoj prestonici, uveličati prvi "Marriott" hotel u Srbiji.

Predstavnici građevinske kompanije "PSP - Farman Holding" i lanca hotela "Marriott International" potpisali su juče menadžerski ugovor o izgradnji prvog "Courtyard Marriott" hotela u centru Beograda čija je vrednost procenjena na 25 mil EUR. Radovima će rukovoditi "PFB Properties", članica "Farman Holding" grupe.

Novi beogradski hotel nalaziće se u Vasinoj ulici u zgradi do Narodnog pozorišta koja će biti rekonstruisana u te svrhe. Projektni deo je završen, trenutno se prikupljaju dozvole, a početak radova se očekuje u drugoj polovini 2012. godine.

marriott_beograd_1_061211.jpg


Branislav Grujić, predsedavajući "Farman Holding" grupe, u razgovoru za "eKapiju" kaže da će hotel imati četiri zvezdice i da je predviđeno da prvi "Marriott" hotel u Srbiji postane centar okupljanja poslovnih ali i svih ljudi koji dolaze u Beograd.

- Hotel će imati šest spratova i potkrovlje, kao i dva podzemna sprata namenjena za garaže, zatim hotelski lobi, recepciju, biznis centar i oko 110 soba. Sobe će biti top komfone sa svim najsavremenijim tehnološkim sistemima što se tiče sistema veza, rada, udobnosti i svega ostalog.

marriott_bg_3_061211.jpg


Svaka soba će imati dovoljno radnog prostora i osvetljenja za radnim stolom, kao i kupatilo poput spa centra, sa anti-refleksnim peskiranim staklenim vratima i detaljima od tikovine.

Beogradski hotel neće zaostajati za bilo kojim "Marriott hotelom" u svetu. Biće to prostor dostupan javnosti koji je ležeran, stvara ambijent visokog kvaliteta, a koji omogućava gostima da se osećaju opušteno, komforno i dobrodošlo.

marriott_bg_4_061211.jpg


Lobi "Courtyard Belgrade City Center-a" će doprineti zadovoljavanju potreba poslovnih putnika tokom večere, sastanaka i druženja na fleksiblinim mestima za sedenje i interaktivnim GoBoard ekranom na kome će moći da gledaju najnovije vesti, vremensku prognozu i lokalne informacije. U hotelu će se nalaziti prostrane sobe za sastanke za grupe različitih veličina.

marriott_7_061211.jpg


Takođe, hotel će imati i bar-restoran koji će raditi tokom celog dana kao i prodavnicu za salate i sendviče "za poneti" koja će raditi 24h.

marriott_5_061211.jpg


Završetak hotela predviđen je za kraj 2013. godine. Za naš portal Grujić kaže da je to realan rok jer se radi kapitalna rekonstrukcija postojeće zgrade pa je veliki deo posla već gotov.

- Mi već sada imamo veliki deo stvari koje su gotove. Na zgradi se radi kapitalna rekonstrukcija, ne dira se ništa na konstrukciji tako da je naša prednost što u roku od 12 meseci možemo da završimo sa radovima. Završetak zgrade će biti minimum tri do pet meseci pre otvaranja jer je neophodno da se ceo hotel uhoda pre nego što zvanično počne sa radom.

marriott_6_061211.jpg


Grujić kaže da je sigurno da će stotinak ljudi raditi u hotelu i oko hotela iako se broj onih koji će posao naći u jednom od najvećih hotelskih lanaca u svetu još ne može precizirati.

- Mnogo interesantnije je da će dolazak "Marriotta" podstaknuti razvoj dodatnih usluga koje su hotelima potrebne. Hoteli su navikli da sa sobom vuku veliki broj dobavljača, a to može da bude dobar podsticaj svima koji se time bave.

I.B.

Izvor: Ekapija

A evo sta kazu iz "Marriotta":

December 06, 2011
Marriott International Announces First Hotel in Serbia

107-Room Courtyard by Marriott Belgrade City Center Will Add to Marriott’s Portfolio in Southeastern Europe

6a0128763ee05d970c0162fd72442a970d-150wi


LONDON – Marriott International, Inc. (NYSE: MAR) today announced plans to open the 107-room Courtyard by Marriott Belgrade City Center in early 2014 under a management agreement with PFB Properties d.o.o.

The Courtyard by Marriott Belgrade City Center, Marriott International’s first hotel in Serbia, will be conveniently situated in the heart of Old Belgrade, steps from the Republic Square, National Museum and National Theater. In addition, the hotel will be located 17km from Belgrade Nikola Tesla Airport and within close proximity to the capital’s new state-of-the art metro system.

“We continue to see strong development opportunities throughout Southeastern Europe and are excited to see our expansion continue in to Serbia,” said Amy McPherson, president and managing director of Marriott International in Europe. “With increasing business travel in to Belgrade, we are confident the Courtyard by Marriott brand, and in particular our newly announced European prototype for Courtyard, will serve the market well.”

Representing the ownership group, Branislav Grujic, co-chairman of PSP-Farman Holding Group said, “Having Marriott, one of the leading hotel operators in the world, now in Belgrade shows that international partners are looking upon Serbia as an interesting and prospective market for serious investments. Together with Marriott we are significantly improving the hospitality infrastructure of Belgrade, which is fast developing as a leading regional tourist and business destination. The Courtyard Belgrade City Center is sure to become a key gathering point for international business clients.”

The Courtyard Belgrade City Center will boast a fresh, contemporary design and room functionality that are signatures of the new Courtyard by Marriott European prototype.

Guestrooms will be designed as a haven for business travellers where they can be productive and restore their energy while on the road, featuring clean lines, natural light, and a mediterranean color palette. Boasting a flexible furniture layout, each room will have ample work space and task lighting as well as a spa-like bathroom with a light-reflecting frosted glass door and teak accents.

The lobby of the Courtyard Belgrade City Center will help support the business traveller’s needs for dining, meeting and socializing with flexible seating and an interactive GoBoard™ screen featuring the latest news, weather and local information . In addition, the hotel will feature an all-day bistro restaurant and 24-hour market for grab-and-go salads and sandwiches.

Courtyard by Marriott offers a refreshing environment that helps guests stay connected, productive and balanced. Intuitive services and design accommodate guests’ needs for choice and control. With more than 900 locations in 36 countries, Courtyard is Marriott International’s largest brand. For more information For more information go to www.courtyard.com.

Visit Marriott International, Inc. (NYSE:MAR) for company information.

Izvor Marriott
 
Unutrasnjost je sasvom OK, ali spoljasnost susta suprotnost .....

Trebalo bi sastaviti jedno pismo i poslati onom Gruji da se uradi ozboljniji projekat kakav dolici trgu republike umesto projekta motela kraj autoputa !
 
E kapija dobija rendere jer oni rade za novce,a mi smo volonteri,altruisti,okarakterisi kako god hoces to :cool:
 
Ja ovo prosto ne bih dozvolio da se pravi... :notok: To bi kao eksperiment prošlo u nekom otvorenom bloku, sa mnogo zelenila. A staviti ovu crnu ploču pored najvažnijih beogradskih zdanja ravno je gluposti
 
Nadnosenje nad ulice je zesci problem, i u Rajicevoj a i ovde. No to "strukturama" ocigledno nije problem, naravno ako se odgovarajuce "podmazu". Nije ovo samo, cak ni pre svega, Mariot nego i ta "investiciona grupa" Farman, oni su ti koji grade i imace zgradu u vlasnistvu. Mariot tu samo daje ime i radi "management services"...
 
Mozda niste navikli da vam se zensko ovako obraca, ali sta da radim. Upravo oligarhi i odsedaju u hotelima poput Marriotta da bi mogli pred vecinom ljudi i da se hvale, jer ako kaze da je odseo u Shangri-La, mogli bi da pomisle da ovaj izmislja mesta koja ne postoje. Takodje mislim da oligarh ne bi bas provodio vereme ovde na forumu i da mu ne bi toliko stalo do Beograda. Meni jeste stalo i te kako. Ja jesam dosta dobro situirana i zivim izvan Srbije mnogo godina, ali to ne znaci da mi Beograd nije na prvom mestu kao grad. Ja ceznem da tu dovedem nekog sa strane i da podelim to ushicenje kada krocimo na ulice moga rodnog grada.

Sto se tice citave diskusije stojim pri svome. Courtyard nije ime da se njime neko ponosi. A sto se izgleda tice, ta crna izbocina kao krasta da je neka narasla. A zuta jeste vasljiva, ali mislim da tu ne bi ni pastelna pomogla. Sve je to isto, bezlicno, bez karaktera.

Iz moje perspektive to mora da bude slick. Da ima enigmu. Da zraci. Da ima autoritet, al da ne ujeda. Da bude pristupacno, a nadmeno. Da pretenduje da ima istoriju. Da obogati grad svojim sarmom. Da se druzi sa okolinom.

Ni jedan od tih Courtyard koje JohnyBgood spominje nije na udarnom mestu. A taj plavi u Sohou je verovatno najruznija zgrada u New Yorku, ali na svu srecu imaju mali milon drugih luxuznih hotela da se ta fasada prikrije.

Lako je Mradulovicu u fotoshopu da farba fasade, ali onaj Courtyard natpis ce uvek biti zelen, a Marriott crveno.

Sta god sa to fasadom da uradite ima jedna engleska rec koja pogadja pravo u centar - ATROCIOUS
 
Na SSC-u se pojavio predlog da se zapocne peticija makar na fejsbuku da se ne realizuje ovakva fasada.Kako vam to zvuci?
 
Hvala Vucko. Ako im ovo prodje, mene ce biti strah da dolazim u Bgd. posle 2013.

Ne da jos uvek ne mogu da verujem svojim culima, nego cemo postati svetski fenomen. 3 karakteristike gora od gore na jednom mestu.

- Courtyard ime nize reputacije.
- Na najupecatljivijoj lokaciji u gradu.
- Resenje izgleda zgrade - kic spolja i izunutra (izvini Homer ali i taj naoko moderan namestaj je takovog kvaliteta da ce svaki udar po njemu uticati na to mesto da izgleda kao krs godinu dana nakon otvaranja (sve vec vidjeno u takvim hotelima). A tek sto se slaze crveni karpet sa zelenim stolicama (valjda prepoznatljiv Courtyard - Marriott signature).
 
Na SSC-u se pojavio predlog da se zapocne peticija makar na fejsbuku da se ne realizuje ovakva fasada.Kako vam to zvuci?

Nazalost mislim da su fejzbuk peticije ogroman promasaj jer nikad nista ne postignu al daju ljudima iluziju da su nekako za nesto glasali ili da su se potrudili da nesto promene. Bolje bi bilo da se svi stvarno izcimamo i da pisemo odgovarajucem gradskom organu (valjda neko na forumu zna gde bi smo mogli da uputimo zalbe) ili da svi pisemo nekom gradskom zvanicniku koji zavisi od nasih glasova na sledecim izborima i da im saopstimo da ne zelimo da glasamo za politicare koji ce da upropaste istorijski centar naseg grada. Il tako nesto.

Inace... Marriott u Shangaju:
8251_634008162824382066.jpg
 
Taj u Sangaju verovatno nije Courtyard a ni Beograd nije Sangaj da mu treba toliki hotel :)
 
ink":2udz9leu je napisao(la):
Na SSC-u se pojavio predlog da se zapocne peticija makar na fejsbuku da se ne realizuje ovakva fasada.Kako vam to zvuci?

Nazalost mislim da su fejzbuk peticije ogroman promasaj jer nikad nista ne postignu al daju ljudima iluziju da su nekako za nesto glasali ili da su se potrudili da nesto promene. Bolje bi bilo da se svi stvarno izcimamo i da pisemo odgovarajucem gradskom organu (valjda neko na forumu zna gde bi smo mogli da uputimo zalbe) ili da svi pisemo nekom gradskom zvanicniku koji zavisi od nasih glasova na sledecim izborima i da im saopstimo da ne zelimo da glasamo za politicare koji ce da upropaste istorijski centar naseg grada. Il tako nesto.

Inace... Marriott u Shangaju:
8251_634008162824382066.jpg

Treba pisati Urbanistickom Zavodu, tj pogadjate - Zaklini Gligorijevic, zatim treba pisati Gruji, a mozda cak i Djilasu a ovo sa fejsbukom nije lose, sto da ne, treba svuda gde je god moguce uticati pa mozda i uspe inace pretvorice trg republike u palanku! :grand:
 
Trg Republike nece uchiniti palankom ni onakav Meriot, nego opstanak Staklenca. Mozemo mi da angazujemo i Zahu Hadid i Normana Fostera i Kalatravu da rade druge projekte na trgu, ali dzabe kada imamo onakvu rugobu
 
Pravo zborite. Slaba vajda od peticija, ali sto da ne uz put. Mnogo vaznije je da ti iz gradske vlade progledaju i da se uplase svojih oduka. Treba na njih svaliti zalbe.

Nadjoh jedan site gde se ljudi zale na izgled novog Courtyarda u L.A. Sta bi tek rekli za ovaj nas render? Tamo barem znaju da je Courtyard prenociste za kamiondzije pa ne mogu nikog kupiti onim slatkastim opisima iz prezentacije. Onda su spomenuli "Dennys", valjda po principu - uz budget kategoriju hotela, budget hrana. Zamislite kad nama uvale McDonalds u prizemlju tog hotela. Da se smrznes od pomisli. Operska diva u komsiluku udise i bazdi na Big Mac. Idila bozija.
http://la.curbed.com/archives/2011/04/its_a_parking_lot_party_for_downtowns_twin_marriotts.php

/meriot.jpg
/1.jpg
 
Vrh