Šta je novo?

Marina ' Dunav' na ušću - Pristanište Beograd

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458550#p458550:lt1iddcz je napisao(la):
boca-ica » Сре Јун 14, 2017 1:31 pm[/url]":lt1iddcz]
....Eто огромна неугледна површина између Панчевца и Аде Хује која вапи за уређењем обале и неком прикладнијом, урбанијом наменом од огромних шљункара.....
Nema sanse bez Vinčanskog mosta
al ako bude ko Kineski, bez mogucnosti pristupa obalama...... jopet i od te rabote :(
Мислио сам на део ближи панчевцу где су данас шљункаре, нема никакве везе са Винчанским мостом :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458560#p458560:1x63vrk9 je napisao(la):
direktor » 14 Jun 2017 03:35 pm[/url]":1x63vrk9]... opet ide restriktivan prilaz cuvarska sluzba itd ..
Pa, naravno... ograda i privatno obezbeđenje ... neće valda tu da mi šetaju nepozvani.
 
... neće valda tu da mi šetaju nepozvani....
Nista nisi bolji od onih koSojeničara sa Save :lol:

Inače treba da znaš da je velika je razlika izmedju morske i rečne marine u formi, mestu, vezovima, čuvanju
rizicima , ulasku, izlasku ,vrstama plovila itd.

Svuda u svetu marine su otvorene i novi trend je da sto manje dodiruju obalu koristeci pontone u reci....

Zapravo stekao sam utisak da sve vreme pišeš o magličastoj ideji bez imalo poznavanja materije :oops:

Prelistaj ostale teme koje se bave Beogradskim vodama, rekama, obalama vodenim saobracajem
a baš pre neki dan otvorena je i tema nautike ... ume da bude poučno :)
 
Pa, ne može da bude prava marina na kejskom zidu od 300met.... zato u naslovu stoji i 'pristanište'.

Kod nas se odomaćilo da se svaki vez zove 'marina', pa tako i na ovoj temi, a ti neshvataš potrebu
da se prihvate skupe strane jahte koje sada i nemaju gde da pristojno pristanu, pa i nedolaze.

Inače, neću ja da projektujem i gradim, već predlažem da se oformi parcela i ponudi strancima.
Ovo pisem već više puta, jer niko ne čita sve postove, samo zadnja 3-4... malo ću da osustvujem. :kafa:

PS... ako mogu da pristaju vojni brodovi, mogu i rečne jahte... a, može da se sredi i papirologija.
 
postoji nešto sto se zove Gaz ....
ako vec misliš na skupe jahte i one nikada nece pristati uz obalu u nekoj marinini kako ti zamišljas
osim na 100 % zvaničnom pristaništu a u kome ne sme biti marina....
Preporuka - poseti nautičke sajtove em su lepi em su poučni
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458606#p458606:1clnceve je napisao(la):
boca-ica » 14 Jun 2017 05:40 pm[/url]":1clnceve]
... Preporuka - poseti nautičke sajtove em su lepi em su poučni..
Neinteresuju me takvi sajtovi, ništa nisi razumeo, jer ja ovde pišem o urbanizmu.

Naravno, bilo bi to i zvanično pristanište ... neće valda nelegalno, kao neka druga.

Gez imaju i ratni brodovi ako nisi znao, pa pristaju na toj lokaciji, mani se popovanja.
 
dragan wrote ... Gez imaju i ratni brodovi ako nisi znao, pa pristaju na toj lokacij, mani se popovanja.
OK.. sve po zelji... ofirano...
,, nece vam to proci il da zovemo decu ,, decooooooo :lol:
 
Да се разумемо, 2. одред речних борбених пловила речене флотиле ВС овде сидри командни брод Козара са газом 1,45м и патролне чамце са занемарљивим газом и притом до обале има већи шлеп као пристан.
 
I podmornice koja nikako da bude dovezena iz tivta
 
Sreća što nismo imali i neki omanji nosač aviona, pa i njega da zaglavimo u Dunavac.
 
Ne, sreca je sto ti na svaku sugestiju provlacis pricu da te 'takvi detalji' ne zanimaju.
Pri tom ti je akcenat na 'luksuz' i na 'ponuditi STRANOM investitoru'...

Ljudi ti objasnjavaju da je rukavac zamuljen, ali ti bi da ga dodatno pregradis...
Na bilo koji argument ili pitanje izbegavas odgovor i manipulises, ponavljajuci istu izjavu na razlicite nacine iz posta u post (slicno kao i na temi o 'putu svile')...

Nije bitno dal se ja ili bilo ko drugi slaze ili ne slaze sa tvojom idejom. Poenta je da ona nije obrazlozena, da neces ili ne umes da das odgovor na bilo koje pitanje i potpitanje, a da je jedini konkretan predlog u celoj tvojoj ideji - izmestanje VS, samo i to ne znas gde...


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459150#p459150:h47kj2yq je napisao(la):
laki72 » 16 Jun 2017 12:42 pm[/url]":h47kj2yq]
Pri tom ti je akcenat na 'luksuz' i na 'ponuditi STRANOM investitoru'...
Ljudi ti objasnjavaju da je rukavac zamuljen, ali ti bi da ga dodatno pregradis...
... izmestanje VS, samo i to ne znas gde...
Auu, ala si se ti zaleteo....a da nisi malo pročitao šta sam sve napisao.

A, napisao sam da Vojska može na ada Huju, a nigde nisam napisao da
'hoću da pregradim rukavac' - to si izmislio ili ti se pričinjava.

Sasvim je druga stvar oko formiranja novog jezera jednog dana.
Šta se tiče formiranja parcele: o tome sam već dosta pisao, pa čitaj.
 
Od jezera se odustalo odavno sto je dobro a od ade huje bi trebalo napravitu adu ciganliju ali to su ogromna ulaganja
 
Da, trebalo bi Huju kultivisati kao Singanliju, a za početak bi morao da se prokopa rukavac.

O novom jezeru sam pisao kao alternativi, jer se celo VRO pomera prema desnoj obali.
 
dragan":1lj56p9i je napisao(la):
Aj, u prvoj fazi da otvorimo elitnu marinu na ušću, pa ako bude bilo potrebe lako je proširivati.

Ipak mislim da je bolja opcija jezero sličnom na Savi ... o čemu sam već pisao na temi VRO :

viewtopic.php?f=24&t=144&hilit=ratno+ostrvo&start=25



dragan":1lj56p9i je napisao(la):
Auu, ala si se ti zaleteo....a da nisi malo pročitao šta sam sve napisao.

A, napisao sam da Vojska može na ada Huju, a nigde nisam napisao da
'hoću da pregradim rukavac' - to si izmislio ili ti se pričinjava.

Sasvim je druga stvar oko formiranja novog jezera jednog dana.
Šta se tiče formiranja parcele: o tome sam već dosta pisao, pa čitaj.

@dragan
Pa vidi, zaleteo se ja ili ne, sam tvoj odgovor je dokaz onoga sto sam napisao.
Upravo si nekoliko puta zagovarao stvaranje vestackog jezera na prostoru rukavca.

Zasto bi Vojska isla na Adu Huju?
Eto marine na dunavu, eto luke beograd, privatizovano, pa kad ti je tako genijalana i profitabilan plan, sroci ga i iznesi vlasnicima.
Oni ce sigurno prihvatiti da samostalno ili sa stranim partnerima ugoste 'bogatu nauticku klijentelu' koja bi sutra dosla, samo nema gde da pristane. ;)
Dakle, eto tebi sanse i da finansijski materijalizujes svoj genijalni plan, zar ne? :)
Inace, svaka lukzuna jahta, ima 'po neki' (nekada i vise) camac, gliser, koji im sluzi za pristajanje i po najnepristupacnijim mestima.
No ja ih ne vidjam u nekom znacajnom broju? Bice da im nesto drugo smeta ili nedostaje...


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Таман у луци Београд и планирају елитно насеље, хотеле, а имају и кранове за вађење јахти.
 
Stvar je u tome što niste čitali ranije postove, kao što je ovaj sa predhodne stranice :

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458555#p458555:3brjnaq2 je napisao(la):
dragan » 14 Jun 2017 03:19 pm[/url]":3brjnaq2]Nije ovde pitanje izbora lokacije, već za svaku mogu da se spreme papiri i traži zakupac.
Beograd ima dosta obale i dobrih lokacija raznih namena i samo mora da se očisti i uredi.
Ova je dobra jer je u centru, a izmestila bi se vojska i sredio onaj zarasli špic na ušću.
I sad je moram svakom 'stručnjaku' da ponovo objašnjavam o čemu se ovde radi.... Strašno.
 
Ne, nije uopste stvar u tome.
Ne moras da ponavljas, vec namerno tvrdoglavo ponavljas isto u nadi da ce se nesto sto vise puta ponovis 'primiti' kao ideja kod 'publike' (ostatka forumasa).
Generalno, nije mi cak ni to problem, ali mi je problem sto ni na jednu opasku i pitanje nisi dao smislen odgovor. Ni boci, ni direktoru ni...
Dakle da ponovim, slagao se ja (ili bilo ko drugi) sa tvojom idejom, nije uopste bitno. Bitno je da se izneta ideja sto bolje obrazlozi, daju odgovori na poslednja pitanja, pa i eventualno modifikuje po odredjenim sugestijama ili zamerkama.
No nista od toga ti nisi spreman ;)
Sad, opet ponovi neki svoj, kvotovan ili ne :D


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ako tebi do sada nije jasno šta i zašto ja predlažem, onda tu nema pomoći.... zbogom.

PS... možda bi pomoglo kada bi se uljudio i pročitao ovu temu, pa onda nešto i pitao.
 
Ne, nije mi jasno da ne umes da artikulises ni jedan smislen odgovor na bilo koje pitanje koje sam ti upitio ja ili drugi forumasi.
Kao i u ovom zadnjem.
Neka sam i ja glup, snaga argumenata uvek pobedi.
Ponudi argumente dragane, a ne ponavljanje iste price bezbroj puta...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458633#p458633:2tdxdk9p je napisao(la):
direktor » 14 Јун 2017 08:10 pm[/url]":2tdxdk9p]I podmornice koja nikako da bude dovezena iz tivta
Да се нашалим, можда је неће ни довести, пошто су сад они "њатовци" па им сад неће дозволити :D
 
Podmornice su rashodovane jos za vrijeme scg kako bi mogao unistiti mtrz sako
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459704#p459704:19ebnm1a je napisao(la):
astrodule » 18 Jun 2017 12:19 pm[/url]":19ebnm1a]
Nije mi jasna ova zabeležba, a ni granica nije baš precizna.

Inače uvek ima vojnika u tom objektu, a često se i vide kada su na straži.
file.php

Možda im je Zavod stavio zabeležbu jer su hteli nešto da grade.
 
Realno, jedini organizacioni problem tamo je oko samog spica, tj prelaz izmedju stalista uz Dunavac i setalista uz Savu, i taj problem je uglavnom tu zbog toga sto je automobilski saobracaj pusten da pridje uz reku, a pesacke staze prakticno isecene. Naravno, moze da se prodje, ali je celina narusena. (ja bih automobile odatle proterao, ali verujem da se posetioci splavova ne bi bas slozili).

Potpuno odvojeno je pitanje da li mi mozemo (finansijski) da sebi priustimo da tu sacuvamo park i setaliste, da resimo kanazliciju u tom delu gde je problem, malo jos uredimo zelenilo, i redovno cistimo Dunavac od mulja. Ako ne mozemo, onda bas i nemamo izbora nego da ga damo strancima pa nek dizu marine i hotele...

Inace, protiv samog pristanista i manje marine na terenu gde je vojska nemam nista (uz ogradu da se ne razumem u ulogu vojske na tom mestu, ako zaista postoji razlog zbog kojeg je bitno da tu, ok). Imam mnogo toga protiv sirenja (cak i zadrzavanja trenutnog) pristupa autombilskoga (a u slucaju marine i neophodnog teretnog) saobracaja toj zoni.
 
Vrh