Šta je novo?

Marina "Dorćol" - (Stambeni kompleks)

Nigde se ne pominje teslin muzej,izvisio tesla opet od srba!!
Zasto je suma u dinarima,opet se ekskluzivne lokacije daju za sicu prijateljima,braci,kumovima iz "Češke".

Eee kao iznos u milijardama...Pffff
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659824#p659824:1j7vas3b je napisao(la):
Vračarac » 13 Sep 2019 02:42 pm[/url]":1j7vas3b]Ozbiljnu lovu je zaradio grad ovom prodajom i plus dobijamo novu luks zonu u gradu sto je najbitnije.
Kamo srece da je tako isparcelisan i prodat prostor gde se zida BGH20, uz stritno propisanu spratnost i namenu blokova. Eto novca za metro...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659805#p659805:31ggybja je napisao(la):
Johnest_Hon » 13 Sep 2019 03:00 pm[/url]":31ggybja]Meni jedan prijatelj koji se bavi nekretninama i kreće se po tim krugovima reče da
Šinavatra daje pare za Marinu Dorćol i da će brzo to da se započne...
U APR-u je vlasnik "MD investments 2000" ova češka firma sa ulogom od 100.000din.
http://pretraga2.apr.gov.rs/EnterpriseW ... E361C7DBFA
 
Sa tim Cesima je upetljan Aleksandar Obradovic (bivši direktor EPS-a)
 
"Novinare je najviše zanimala nova vlasnička struktura.
- "Avala studios" radi transparentno. U vlasništvu je dve kompanije, češke firme "Sebre"
iza koje stoje Peter Nemec i Jan Fidler i "Feel Max" Aleksandra Obradovića
(registrovane u Hong Kongu – prim.nov) – naglasio je generalni direktor Peter Dajko."
https://www.blic.rs/kultura/vesti/pojav ... eo/hc6nqd6

Imaju i sajt : http://www.sebre.cz/
 
Može u APR-u da piše i Ilon Mask, Marsovska 1 to je sve već viđeno. Mislim nebitno, drago mi je da će da se gradi i nadam se da će biti fin kompleks a ne kao BNV...
 
Ja koliko vidim, ova firma je iz Srbije i sedište joj je na Voždovcu...
 
Iskreno ne verujem u mogucnost lepote tog projekta. Ne postoji urbanisticki plan i regulacioni plan za to podrucje kako bi se projekat uklopio u neku siru celinu koja treba da nastane izmestanjem luke, pa mislim da ce investitor jedino misliti na to kako da uglavi sto veci broj kvadrata na to zemljiste...Imacemo verovatno neko ruglo kao K distrikt...
 
Same marine postoji. ALi marina nije izolovan prostor, ona je deo sire celine za koju niko ne zna sta ce od nje biti... Deo je takodje donjeg Dorcola koji karakterisu otvoreni blokovi... Ne postoji nista sto daje ikakve naznake da se neci ici na sto veci broj kvadrata na malom prostoru.

I stari projekti su bilil takvi... Razlike ce biti jedino mozda u fasadi... Mozda naprave neku "kulu" da zadovolje neke od clanova ovog foruma...

mardor-02.jpg


Cak je Bobicev projekat bio i najpristojniji

djordje-bobic-marina-dorcol-1.jpg
 
Cilj Engela je bio da nagura što je više moguće kvadrata stambenog prostora na tu površinu, obzirom da su već smatrali da dosta gube time što nisu mogli da sruše kran i crpnu stanicu nego da ih restauriraju, kao i da naprave samu marinu i daju je gradu. Sećam se svih iteracija tog projekta, od prvog predloga koji je odbačen od strane komisije (zgrade su izgledale kao neko socijalno naselje u sred ničega, projektant je formalno bio Rami Viner ali on se realno u tom momentu bavio Erport sitijem, to su radili neki pripravnici), preko ovih gore rendera koji su bili neko sledeće idejno rešenje, do finalnog projekta koji je poslat na odobrenje (Brana Mitrović uz konsultacije s Ramijem koji je formalno valjda potpisivao projekat). U toj poslednjoj verziji se toliko izašlo van originalnih gabarita i nagurano je toliko kvadrata da su komunikacije bile toliko stešnjene da se sećam da maltene nije bilo mesta u ulazu za planirane recepcije. Ne mogu da se setim da li je to na kraju odobreno, stalno je bio neki ping pong između institucija koje je držao DS i onih koje je držao DSS.

Znam da su kvadrati cenirani u skladu s vizurama i da je baš bila drastična razlika između onih koji gledaju na marinu, na Dunav, i pozadi na prugu/Dorćol.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659902#p659902:1frr0la2 je napisao(la):
ZvezdaracMare » 13 Sep 2019 05:22 pm[/url]":1frr0la2]Nigde se ne pominje teslin muzej,izvisio tesla opet od srba!!
Zasto je suma u dinarima,opet se ekskluzivne lokacije daju za sicu prijateljima,braci,kumovima iz "Češke".

Eee kao iznos u milijardama...Pffff

Zbog cega bi samo Tesla imao svoj muzej. Zasto ne bi i Milankovic, i Pupin, i Rudjer Boskovic... pa i neka manja ali opet znacajna imena nauke... Zar nije bolje imati jedan muzej nauke i tehnike gde ce naravno Tesla imati deo muzeja prema zasluzi sa svetku nauku.
 
Maло је то и до маркетинга. Тесла је светски познат. Ево скоро су хрвати свој технички музеј назвали Никола Тесла. Зато морамо да имамо модеран, интерактиван и са што бољом презентацијом музеј посвећен само Тесли на савршеној локацији као што је стара електрана код Марине. Значи да буду изложени цртежи свих његових патената у већем формату, да буду направљене макете и његове родне куће, и његових лабораторија, и хидро електрана које је направио. Главне експонате имамо већ у постојећем музеју. Пупина, Руђера, Миланковића и друге ништа мање значајне великане наше науке треба исто добро обрадити у музеју науке и технике који исто треба више рекламирати и нудити туристима. Треба ставити путоказе као свим музејима на Тргу републике без обзира колико су удаљени и даље на свим раскрсницама.
 
Prema projektu novi muzej treba imati 10 hiljada kvadrata, a sadašnji ima oko 500. Biće tu mnogo prostora za eksponate. Mislim da bi najveća atrakcija bio teslin transformator u punoj veličini, i da se pali npr na svakih sat vremena
ada2a1982ce9528697c704a10654e468.jpg
 
IMG-20190916-173323.jpg


IMG-20190916-173457.jpg


Nisam dugo bio...vidim da je skinuta ograda i malo je počišćeno...
 
Tek sada se vidi koliki je ovo prostor kada je skinuta ograda i raskrčeno ono rastinje.Ovi sekundarci opstali.
2423ffba8a6d5cb615cc605cb1c47db0.jpg
8510e2ccd18e9d808512912c6b16a8f2.jpg
3106fd022e55244695291e2495cd3522.jpg
77b5f2cb3226a042e81d8a8a938c0341.jpg
5745ec38fb77b4f407f3ace7a30af09c.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nadam se da je ovo krcenje siblja najava pocetka radova.
Bilo bi dobro kada bi svaki kupac satana dobio uz to i gratis vez u marini.
 
Ja bih voleo da vidim saobraćajno rešenje, i da izrazim nadu da se neće baš preterano divljati u "krmačizaciji". Zemljišta ima dovoljno, pa se nadam da neće juriti kvadrate preko svake mere i ukusa. Siguran sam da će ovaj projekat za koju godinu izgurati i sređivanje susednog placa i da ćemo biti svedoci restauracije "Snage i svetlosti" i useljavanja atraktivnog Tesla muzeja. To bi bio poduhvat vredan svake hvale.
 
Kada se skloni pruga, ima li sanse da se zatrpa onaj podvoznjak sto vodi ka Marini Dorcol?

Kapiram da nece biti potreban. Inace je pun grafita, prljav, pun memle, a cim padne malo veca kisa u njemu se pravi poplava i ni automobili, ni pesaci onda ne mogu da prolaze tuda.
 
То би било најлогичније, мада се може искористити као деницелација ако би Дунавску изместили на трасу пруге.
 
Kad smo kod pranja jedan mali off, jutros sam video gradsku cistocu kako skida grafite sa zgrade na cosku Njegoseve i Kralja Milutina a druga ekupa je puskirala ogradu III gimnazije koja je od kamena.
A ekipa Beograd puta je danas iscrtavala pesscke prelaze, udarnicki danas...
 
Podvožnjak koji vodi do kompleksa kako Goje reče, očišćen od grafita i peskiran. Desna strana.

Nekoliko radnika i dalje čisti plac od korova.
 
Da li je dorcolska toplana sa dimnjakom (parcela pored) predvidjena za izmestanje? Ako nije onda ne vidim kako ovo moze da se prodaje kao “lux”, lokacija jeste dobra ali ako ti prozor gleda na fabricki dimnjak onda ne vidim mnogo luksuza tu.
 
Aко је Белвил између топлане НБГ са пет димњака, аутобуске и трамвајске гараже и будуће БАС луксузна локација, онда ће и ово исто проћи.
 
Vrh