Šta je novo?

Mašine za pranje sudova

Valja li Gorenje? Pet dina je garancija, pa i da rikne odmah posle kapiram da je u redu
 
Druge dve opcije su mi electolux ili lg. Danas je takvo vreme da bedzevi nista ne znace. Vodim se najduzim garancijom
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822438#p822438:13sjo2rb je napisao(la):
Žika » 11 Feb 2021 08:25 pm[/url]":13sjo2rb]Kad pukne crevo svaka će da napravi lom.
Ovdena sve mašine imaju na samom crevu Aqua stop ventil.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822427#p822427:13sjo2rb je napisao(la):
Železničar » Čet Feb 11, 2021 9:01 pm[/url]":13sjo2rb]Sestra i zet su kupili polovnu Miele i prezadovoljni su.
Dok se ne pokvari . Koliko su platili ?
Švaba je škrtica i ne baca stvari. Daje ih ako se pokvare ili se seli pa baš stare stvari ako ne može da proda onda poklanja.

Ух, не сећам се, беше пре 3-4 године. Мислим да је била око 150 евра.
Имала је неки ситан квар, коју су продавци уважили под гаранцију и то је то. Ради као швајцарски сат и супер су задовољни.
 
Kakvo je vaše mišljenje o Tesla beloj tehnici? Dakle ne samo sudo-mašinama, već i šporetima, frižiderima... Ima ih sve više na tržištu, a ne znam da li je to taj kvalitet i gde se to zapravo proizvodi.
 
Svima preporucujem da obavezno kupe masinu za sudove sa servo vratima.
Postedece se curenja kasnije.

Takodje, masine od 45 cm su po meni jako evikasne jer je prostor manji, voda se dodatno odbija od zidova itd.
High end masina uspeva da opere tanjire, case i escajg na kratkom programu od 30 min.
 
Trazim mami samostojecu masinu za pranje sudova, 45sirina oko 35.000rsd.

Uglavnom su sve Vox i Beko, da li ima neko savet za tu low budget verziju?

Verovatno samo po bojama 3 modela:

LC4745E
LC4745IXE

LC10Y15CE
LC10Y15CIXE

DVS05024W
DVS05024S
 
@MC_

Kako da znamo da mašina ima servo vrata, ne viđam u specifikacijama a možda se jako retko ugrađuju?
 
Ček ovo je neki dodatak, pošto košta :)
 
Blum je valjda vodeća kompanija u proizvodnji okova za nameštaj. Upotreba njihovih proizvoda podrazumeva kupovinu ugradne bele tehnike.
 
@MC_

Kako da znamo da mašina ima servo vrata, ne viđam u specifikacijama a možda se jako retko ugrađuju?

Pa, trebalo bi da pise u specifikaciji.

Akoi ne, onda prilikom zatvaranja vrata, kada su skoro zatvorena, on nekako sam legnu, bez upotrebe sile.
Ne zatvaraju se ona sama skroz. Ti ih zatvoris skoro do kraja i onda ona sama legnu, ne moras da pritisnes.
U Gigatronu sam skoro video takvu masinu, skuplji modeli bi trebali to da imaju.
To je je bitno jer takva vrata duze odrzavaju dobroi dihtovanje.
 
Idemo redom :)

Drug @Trunks90 je pitao za neku jeftinu masinu,naravno ako nije Bosch nije se ni do dogodilo.

@MC_ Ne znas ko je proizvodjac te masine? Imao sam dodira tj.postavljao sam od onih kung fu do najskupljeg Boscha,nisam video ili nisam skontao kako radi ta opcija.
Znam da kod svih novijih masina,uglavnom onih full ugradnih,vrata se sama otvaraju po zavrsetku programa.

@TheGray Tako je,Blum je vrh u toj oblasti,ko resi da to ugradi sigurno ugradjuje i najkvalitetniju tehniku.
 
Idemo redom :)



@MC_ Ne znas ko je proizvodjac te masine? Imao sam dodira tj.postavljao sam od onih kung fu do najskupljeg Boscha,nisam video ili nisam skontao kako radi ta opcija.
Znam da kod svih novijih masina,uglavnom onih full ugradnih,vrata se sama otvaraju po zavrsetku programa.
Nedavno sam video takvu masinu u radnji mislim d aje bila Miela.

Ja imam stariiji Bosch proizveden za nemacko trziste. Vrata se ne otvaraju sama, ali su servo vrata.
To je cista mehanika.
Drugi veoma bitan element je ventil za vodu koji je na samoj cesmi u zidu. To se zove Aquastop.
Pre sam imao kinesku masinu i jednom je crevo puklo i bila je poplava.
Ne zelim to nikad vise.
 
Svaki bosch moze sam da otvori vrata posle pranja, to je obican prekidac koji otvori "skljoc" vrata.
Sto se tice servo bluma, funkcionise jednostavno, koristi silu da otvori vrata, isto kao kada bi otvarali rukom, i moze da se montira na front bilo koje full ugradne masine BEZ servo motora, i po meni je teska glupost, imam ga na visecim delova u kuhinji nakacenih na aventos sistem, i iskreno me nervira, ali zena htela.. Miele ima opciju knock2open, koja otvara masinu putem servo motora, to je verovatno ono o cemu vi pricate. Cena te masine nije ni u ludilu realna u poredjenju s onim sto nudi, pogotovo sto pere nista bolje od boscha ili drugih brendova u toj klasi.. Vidim sad da to ima i bosch u seriji 8. Po meni bosch serije 4 ili 6 zavrsava posao. Ja konkretno imam dva komada SPV4EMX20E u razmaku proizvodnje od 3 godine, i mogu reci da je ova starija vizuelno kvalitetnije nekako uradjena, ne umem da opisem. Ova novija deluje kao da ju je pojela inflacija.
 
Poslednja izmena:
Gorenje ima brdo modela koja otvaraju sama vrata pred kraj programa i ovo je meni bio glavni plus kada sam kupovao.
Samo iskustvo, evo kada je prošla garancija posle 5 godina je baš kontakt brave olabavio i zaustavljao program na pola (mašina misli da je neko otvorio vrata tokom rada i zaustavi program), ali je zamena bila 4.500 rsd, dakle nije strašno. Tome sam verovatno i sam kumovao pošto prvih 6 meseci od kupovine nisam znao da treba da skinem neki gumeni deo nalepljen na vrata, koji je zapravo bio zaštita tokom transporta, a on je generalno vršio pritisak i tada razlabavio bravu.

Tako da sve u svemu ok iskustvo. ponavljam, automatsko otvaranje mi je glavna prednost, upališ mašinu kada hoćeš i ne brineš o kraju, ona se otvori i sve prirodno dosuši, nema mirisa i sl..
 
Mozda ne zelite da se vrata sama otvore na kraju.
Otvaranje masine na kraju moze da izazove unistenje radne povrsine od iverice, kao sto se meni desilo, usled vrele pare.
 
Idemo redom :)

Drug @Trunks90 je pitao za neku jeftinu masinu,naravno ako nije Bosch nije se ni do dogodilo.

@MC_ Ne znas ko je proizvodjac te masine? Imao sam dodira tj.postavljao sam od onih kung fu do najskupljeg Boscha,nisam video ili nisam skontao kako radi ta opcija.
Znam da kod svih novijih masina,uglavnom onih full ugradnih,vrata se sama otvaraju po zavrsetku programa.
Miele ili Bosch.
Napisao sam gore. Otvaranje vrata na kraju moze biti opasno ako sudovi nisu ohladjeni.
 
Pet godina i nikakav problem sa time nemam, nema ni promene boje na ploci od mediapana koja je na vratima, niti na radnoj ploči iznad. Sa druge strane, zatvorena mašina nikada ne bude dosušena do kraja i kada otvorite sudovi će ostati vlažni - iskustvo sa Bosh, Ariston i čini mi je Electrolux (zaboravih), tri prethodne mašine u drugim stanovima.

Mada mislim da sada više mašina nude ove opcije, kada sam kupovao 2017 prodavac mi je samo Gorenje preporučio sa tim sistemom (nisam baš gledao MIele)
 
Mozda ne zelite da se vrata sama otvore na kraju.
Otvaranje masine na kraju moze da izazove unistenje radne povrsine od iverice, kao sto se meni desilo, usled vrele pare.
Pa ima opcija da se ugasi?
Mozda ne zelite da se vrata sama otvore na kraju.
Otvaranje masine na kraju moze da izazove unistenje radne povrsine od iverice, kao sto se meni desilo, usled vrele pare.
Prvi put cujem, obicno sve te radne ploce imaju vodonepropusnu zastitu do negde 1/3 odozdo. Mene je iskustvo dovelo do toga da Egger ne treba menjati.
 
Vrh