Šta je novo?

Mašina za pranje i sušenje veša

Kao neko ko je radio za jednog od najboljih i najpoznatijih proizvodjaca kucnih aparata mogu da prenesem samo ovo
kombinovane masinie samo ako bas mora (ako se nema mesta za masinu za pranje + susrau, ili ako nemate gde da susite ves)
par razloga
1. jos uvek ni jedna kombinovana masina nema efikasno i pranje i susenje
2. retko koja kombinovana ima isti kapacitet pranja i susenja
3. odrzavanje kombinovane maseine je mnogo zahtevnije nego bilo koje pojedinacne
4. kombinacija 2 sistema nije jos uvek dobro resena u smislu higijene, odvodjenja vlage, susenja, eliminacije bakterija i sprecavanja pojavljivanja gljiva u samoj masini
5. sklonije su kvarenju

toliko od mene
pozdrav
 
Грешка, није исти модел у питању...
Ово је тај модел са топлотном пумпом: https://www.eponuda.com/nesortirano...ranje-i-susenje-vesa-l9wban61bc-cena-10119389

Иначе, не знам колико је ово тачно, али...

АЕГ L9WBAN61BC.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, sta fali 240k. Nadam se da nije kinesko smece kao i ostali Electrolux AEG proizvodi i da bar nesto iz ovog G(Germany) u AEG prolazi neku normalnu kontrolu kvaliteta.
 
Нашао сам: https://www.eponuda.com/kuhinjska-o...a-za-susenje-vesa-ew8h258b-18575-cena-6761805

Ово је баш повољно, с обзиром да има и топлотну пумпу и инвертер мотор. Једино што не знам да ли је мотор директно на бубњу (што се надам) или је преко каиша.

Опет грешка. Ово је само сушилица. Изгубим се у гомили линкова и страница... Не може ништа да се нађе јефтиније од 140 хиљада...
 
Zna li neko gde moze da se kupi bas kvalitetna slim, ultra/slim masina za pranje vesa?

Ja imam neku Bosch, staru 10tak godina, ali kad sam zvao, rekli su mi da ih Bosch vise ne uvozi ili cak ne proizvdi.

Znam da kao ima par nekih slim masina u prodaji, ali kvalitet je upitan...pa zato pitam, mozda neko od vas ima neki pametan predlog za neku kvalitetniju?
 
Haier, nije vrhunski kvalitet ali po ceni je mozda ok. MOZDA. Naravno kod nas je bezveze skupa pa ako imas mogucnost da je nabavis koliko je preko, kupuj
 
Momci, ovo je off topic pitanje, ali bas je aktivna tema pa da vas pitam, koju masinu za ves da kupim, da je sto jeftinija, treba mi za roditelje, crkla im je danas njihova, neka do 20-25000
 
Momci, ovo je off topic pitanje, ali bas je aktivna tema pa da vas pitam, koju masinu za ves da kupim, da je sto jeftinija, treba mi za roditelje, crkla im je danas njihova, neka do 20-25000
Ja sam sa Vox masinom imao dobro iskustvo.
 
😂😂😂😂
ja gledam neki plac, nije naišao ni jedan, a da nema neku skrivenu manu(javna mana je visoka cena) sve fenomenalno, ali zadnjih 200m puta do placa svi koriste od pamtiveka, a nije javni put…
E jbg sad za mašinu, nije ni to vise lako kupiti, ranije bilo ako ne znaš šta ćeš uzmi skupo, sad nije garancija da si ispravno izabrao, obrni okreni haos 😂 da poludi čovek, jedina dobra vest je da smo svi već prilično ludi 😉
 
Mislim da od tih jeftinih mašina ništa nije mnogo bolje ni gore, tj. ne možeš previše da se zezneš šta god da uzmeš. Moji roditelji uzeli neki jeftini Samsung svojevremeno i bogami dosta se naprala mašina za 10 godina, mada sigurno su 2-3x za to vreme morali da je servisiraju.
 
Hvala @Igore, nisam ni znao za ovu temu pa možemo da na miru razmenjujemo iskustva 😂😂😂
 
Kao neko ko je radio za jednog od najboljih i najpoznatijih proizvodjaca kucnih aparata mogu da prenesem samo ovo
kombinovane masinie samo ako bas mora (ako se nema mesta za masinu za pranje + susrau, ili ako nemate gde da susite ves)
par razloga
1. jos uvek ni jedna kombinovana masina nema efikasno i pranje i susenje
2. retko koja kombinovana ima isti kapacitet pranja i susenja
3. odrzavanje kombinovane maseine je mnogo zahtevnije nego bilo koje pojedinacne
4. kombinacija 2 sistema nije jos uvek dobro resena u smislu higijene, odvodjenja vlage, susenja, eliminacije bakterija i sprecavanja pojavljivanja gljiva u samoj masini
5. sklonije su kvarenju

toliko od mene
pozdrav
https://shop.miele.rs/wtr-870-wpm.html.

Ne valja čak ni ova? Koje bi bile zamerke ovoj? Vidim da može da se dokupi garancija od 10 godina
 
Ukoliko verujete mom iskustvu evo komentara i o masinama za pranje, sudomasine, sporete i frizidere. Misljene se bazira na iskustvu sa Boshom, Whirlpoolom, Lg, Samsungom i Haierom. Masine za pranje: U rasponu od 250 evra do 1000 najbolji posao je najjeftinija. Kilaze koje vam obecavaju su obmana da bi prikazali visu energetsku klasu. Bitna je velicina bubnja a ne deklarisana kilaza. 8kg je realna kilaza za pranje za sve. Najbolje je da je motor inverter i da je direct, tj. na bubnju bez kaisa. To ima Whirlpol za 250 evra i Haier od 1000. Takve masine su bas tihe i stabilne i tu se prica zavrsava. Sto vise opcija programa je glupost. Autodose radi samo ako sipate dobar prasak. Wifi konekcija ne sluzi nicemu jer masina ne ubacuje sama sebi ves niti ga izbaci. A ni sama ne zatvara vrata.Velike brzine centrufuge nisu za danasnji kvalitet krpica. Garancije od 5 ili dozivotne (Haier) odnose se na motor i to ne moze da se kvari. Elektronika crkava od vlage ili statickog praznjenja. Nivomati , ventili i senzori zbog kamenca. Pumpa zbog prljavstine. Potrosnja je od 0.5kwh do 3kwh po pranju. Realno uvek potrose oko 2 do 2.5 kwh za pun bubanj. Lezaj crkava kad masinu punite maksimalno a lazno je deklarisana za tu kilazu i zbog vibracija pri centrifugi. Opcija rasporedjivanja vesa radi polovicno. Moja preporuka je Whirlpool sa zen direktnim motorom i u 8kg jer ona od 10kg ima iste delove a prenapregnuta je. Haier je dobar ali to su bacene pare jer mozete kupiti 4 Whirlpola.
Isto vazi i za frizidere, sudomasine i sporete. Placate dizajn, ime i brdo nepotrebnih funkcija. Energetske klase svi lazu. Ves pere prasak i velicina bubnja, frizider hladi dobro ako ima veliki kompresor, sudove pere voda i sredstvo a sporet pece i greje zavisno od snage i izolacije. U danasnje vreme sva tehnika traje 5 godina a to sto crkne pre toga je posledica lose izlazne kontrole proizvodjaca.
Ono sto je najbitnije: kupujte uredjaje za nemacko tj svajcarsko trziste jer su prosli ozbiljnu kontrolu u proizvodnji ili imaju bolje komponente. Nikako za istocno trziste. Oznaka eu na kraju oznake modela je laz
Šta kažeš na ovu, ako ti nibe teško da baciš pogled, zašto je ne bi kupio, a da nije cena?
 
https://shop.miele.rs/wtr-870-wpm.html.

Ne valja čak ni ova? Koje bi bile zamerke ovoj? Vidim da može da se dokupi garancija od 10 godina
ja nisam rekao da ni jedna pojedinacni i konkretno ne valja, vec da je sam koncept jos nerazvijen u toj meri da bude prihvatljiv i isplativ
ne znam nista konkretno o ovoj masini osim sto Miele sa sobon donosi odredjen kvalitet koji brend garantuje, ali takodje i znacajne finansijiske izdatke koji idu uz taj brend.
ali evo pogledao sam
od onih problema koje sam naveo, deklarisali su da pere 8kg a susi 5kg, pa ti ako napunis punu za pranje, moraces da odvadis za susenje....
ostale stvari svakako ne objavljuje ni jedan proizvodjac, ja jos nisam video specifikaciju sa:
- bolje pere nego sto susi
- nemojte puniti masinu do maksimalno deklarisanog kapacitetat za pranje jer necete moci da osusite
- nasi serviseri se podjednako raduju ovoj prodaji ako i mi
- nadamo se da va, malo vise vlage,budji i bakterija u masi ne smeta

ja sam meni ispod vertikalnog bojlera slozio susaru na masinu i za sada nemam nikakvih zamerki, ali svestan sam da nemaju svi takvi prostornih (ni finansijiskih) mogucnosti i zato postoje ovi kombinovani modeli.
 
Moje iskustvo sa kombinovanim masinama za ves sa susenjem u Srb je katastrofalno.
Nije bitno koja masina. Mozes ti da kupis i najskuplju masinu koja postoji na trzistu Srbiji ali dzaba. Ja u sustini gledam da ne perem ves dok sam u Srb :)

To sve ne primetis dok nemas odvojenu masinu za pranje i odvojenu masinu za susenje vesa.
Cak i kad imas mnogooo vazna stvar je da ima ventilacioni izvod (masina za susenje vesa).
Najveca razlika je u tome sto u Srb grinje ostaju po vesu i izadje zguzvan zesce. Dok u US ne moras ni da peglas a nema grinja. Neverovatna razlika.

Jednostavno masina koja susi treba da ima ventilacioni izvod da grinje mogu da izlaze napolje.

Ovo izlazi napolje posle svakog pranja.

Koje je vase iskustvo sa time?
 
Poslednja izmena:
340.000 je povoljno bash . Kupi pa nam reci kako pere i susi. Ves pere prasak a ne masina. Ves susi suv vazduh a ne masina.
 
Пећински људи...

Пере 8кг а суши 5, значи мораћеш да извадиш вишак веша. Ма стварно? А која то комбинована машина суши исто колико и пере? Не може сваки веш да се суши у машини, мора да се пази шта се ставља на сушење. Шта ти онда значи да ти суши колико и пере, када онда можеш уједно да переш и сушиш само онај веш који сме да се суши. А онај који не сме, онда мораш да переш одвојено, уместо да га переш заједно па извадиш. Измишљате непостојеће проблеме.

Не требају никакви вентилациони отвори за пару, јер машине кондензују пару и пуне резервоар водом који се после само испразни.

Веш пере прашак а не машина. Ма немој? Добро, сипај прашак на веш и кажи ми како га је опрао? Суши веш на тераси зими, па ми јави како си прошао.

Човек постави нормално питање, коју би сте му машину препоручили. Један га провоцира, други за*****, трећи помиње неки плац??? Четврти му говори како су машине за веш илуминатска творевина,...

За 25 хиљада можеш да купиш само машну најниже класе. Коју год да купиш, нема неке разлике. Све су прављене да буду што јефтиније могуће, односно само на томе је стављен акценат. Квалитет прања, чувања веша од оштећења, вибрације, бука, потрошња струје, итд. није узимано у обзир приликом дизајна.

 
Vrh