Šta je novo?

Ložionica

Pogledaj slike gore, vidi se da je prethodna konstrukcija bila 30-40% tanja. Naravno debili iz projektnog biroa imaju izgovor, moraju da respektuju norme, bla bla, i zbog toga su sve grede deblje. Ima tu drugih resenja, prednaprezanje, ili izbetoniraju metalnu konstrukciju i imali bi iste debljine kao orginal. Ali nece niko da razmislla.

Ovo je tezak blam sta su uradili. Kao dijafragma za iskop, da ne bi narusili konstrukciju, smejurija, pa konstrukciju su upravo srusili, mogli su novu konstrukciju na kraju da je urade, posle iskopa.
 
Zavod je sve to odobrio meni ne deluje tako da su grede deblje toliko prvo su obijene pa su presvučene plus imaju stari originalni projekat
 
Pa čoveče stare su tu već oglodane I pripremljene za radove
 
Da grede su neznatno deblje.
 
Хоће остати која оригинална греда?
 
Мислим да је тај бетон безвезе пропао у периоду након повлачења железница док су секундарци дивљали ту и покидали сав лим са крова, а није морало тако да буде.
 
Занимљиво како је Ложионица као објекат не баш најатрактивније намене нити локације добила приоритет у сређивању и довођењу намени у односу на историјски музеј који треба да се усели у бившу станицу.
 
Definitivno, mislim, da je prvo trebalo proširiti Gazelu sa najmanje još po tri trake sa svake strane, napraviri kompletnu rekonstrukciju petlje i onda ići s gradnjom i objektima okolo. Gazela je već sad preopterećen i premalen most za toliki saobraćaj, a uostalom i grad se širi i povećava.
 
Занимљиво како је Ложионица као објекат не баш најатрактивније намене нити локације добила приоритет у сређивању и довођењу намени у односу на историјски музеј који треба да се усели у бившу станицу.
Pa za braću Arape je bitna samo šminka. Zeležničku stanicu su zamazili spolja, a sta je unutra ne zanima ih mnogo, jer se to ne vidi sa terase njihovih "ekskluzivnih" stanova.
 
Definitivno, mislim, da je prvo trebalo proširiti Gazelu sa najmanje još po tri trake sa svake strane, napraviri kompletnu rekonstrukciju petlje i onda ići s gradnjom i objektima okolo. Gazela je već sad preopterećen i premalen most za toliki saobraćaj, a uostalom i grad se širi i povećava.
Svuda u svetu se smanjuje gradski saobracaj, samo cemo mi da povecamo most za 100% i to kroz grad.. Logicnije je da se izgrade novi
 
Било је порстора за нови мост преко Саве, али су изградњом БнВ то ограничили максимално. Сада остаје само опција да мост иде право на кулу, и да саобраћајница прође поред ње.
 
Занимљиво како је Ложионица као објекат не баш најатрактивније намене нити локације добила приоритет у сређивању и довођењу намени у односу на историјски музеј који треба да се усели у бившу станицу.
Da je predviđena namena kafane / kafića, već bi uveliko bila u funkciji.
 
Па има у згради будућег музеја чини ми се и ресторан и пивница поред и нека ме неко исправи али мислим да раде.
 
20230704_162827.jpg
 
Svuda u svetu se smanjuje gradski saobracaj, samo cemo mi da povecamo most za 100% i to kroz grad.. Logicnije je da se izgrade novi
Svuda u svetu se gradovi šire i dodaju se nove trake. Smanjuje su centru ako se napravi pešačka zona. Ali saobraćaj mora biti protočan, a ne most 50 godina iste veličine, a grad se udvostručio. Odi u Dubai da vidiš kako se unapred planira saobraćajna infrastruktura pa se tek onda grade zgrade. kod nas sve obratno i onda se svi čude ko pura dreku što je zagušeno.
 
Svuda u svetu se pešačka zona u centru pravi tamo gde nije veliki protok saobraćaja ka centru ili se ima metro. Samo u Beogradu (sad kada krenu da me demantuju) imamo situaciju da nijedan od ova dva slučaja ne ispunjavamo, a imamo i gomilu tranzitnog saobraćaja sa jednog na drugi kraj grada kroz centar, a gomilu ljudi koji padaju u ekstazu na pomisao o velikoj pešačkoj zoni.​
 
Hajde MOLIM VAS da ne koristimo Dubai kao bilo kakav primer za urbanizam i saobraćaj ikada, oni su SAD opsesija kolima na steroidima, i to je apsolutno jezivo. Daleko im lepa kuća, okružena autoputevima.
 
Hajde MOLIM VAS da ne koristimo Dubai kao bilo kakav primer za urbanizam i saobraćaj ikada, oni su SAD opsesija kolima na steroidima, i to je apsolutno jezivo. Daleko im lepa kuća, okružena autoputevima.
Uopšte se ne radi ni o kakvim steroidima ni jurcanjima automobilom, nego o viziji grada u budućnosti, a svako ko je tamo bio, može sa sigurnošću potvrditi kako je tamo red i zakon apsolutan, a putna infranstruktura veličanstvena. Tako da ne treba, pričati napamet
 
Uopšte se ne radi ni o kakvim steroidima ni jurcanjima automobilom, nego o viziji grada u budućnosti, a svako ko je tamo bio, može sa sigurnošću potvrditi kako je tamo red i zakon apsolutan, a putna infranstruktura veličanstvena. Tako da ne treba, pričati napamet
Nije svaka/svacija vizija buducnosti ispravna. Ja sam bio tamo i ako ce takva buducnost da bude (a siguran sam da nece), ne zelim da budem deo.
 
Vrh