Šta je novo?

Lidl Beograd

Verovatno je zabranjeno zbog ovakvih primera. 🤣
akcija-glavna.jpg
 
Braniti slikanje u objektima supermarketa je poput branjenja muskarcu da baci pogled na zensku na ulici (sto i ima u nekim naopakim drzavama). Nista se ne resava, nista se ne dobija, nista se ne primenjuje, a samo se salje poruka o debilizmu i slepilu tog koji je doneo takvu odluku.

Lidl mozda i ispostujem u toj odluci, ali Delez necu nikad. Pa nek me izbace. Kada dodje vreme da me izbace, dobicu grc u nozi i necu moci da hodam. Pa mogu ili da me iznose, ili da odustanu od svojih bolesnih corporate bullshit ideja.
 
Mислим да је то пракса након што им је једна/један тиктокер/ка Кики Стар правио/ла проблеме са својим снимцима.
 
Толико пута сам сликао паковања (професионална деформација:cool:) производа и у Максију, Роди, Лидлу, Меркатору, ДМ,.. никад ми нико није ништа рекао/забранио. Чак шта више. по неки пут кад сликам, поред мене прође неко од запослених и ништа не приговарају.
 
Nadam se da će u naznačenom pojasu nići jedan lep drvored medju parking mestima do trotoara ka BDS.
Mislim da bi mušterije, bilo pešaci ili vozači, imali koristi od vrlikih krošnji tu, pogotovo kada upekne.
Takođe, ovakav akt (ili više njih) bi bli jeftina, a opet efektivna poruka da Lidl stoji iza svojih tvrdnji i da je, ekološki, veoma ozbiljna i odgovorna kompanija.

Lidl BDS-Cvijiceva.jpg
 
A zašto bi se privatna firma mučila oko ekologije kada je očito da država i građani to ne žele?
 
A zašto bi se privatna firma mučila oko ekologije kada je očito da država i građani to ne žele?
1. Jedino što je očito je da ti i ja, a ni svi gradjani Beograda, nismo isti, niti razmišljamo isto.
2. Kada si poslednji put hodao ili vozio ulicom, bez zelenila, na 30+ stepeni, nije baš prijatno, zar ne?
3.Zašto bi se mučila? Pa, pre svega jer se reklamiraju kao kompanija koja "brine" o uticaju svojih kompleksa na životnu sredinu i okolinu u kojoj se nalaze. Takođe, PDR-om se propisuje određeni procenat zelenila na parceli.

Pa hajde da ih držimo za reč onda.

Na kraju krajeva, ovo je samo predlog. Ranije zbog poklapanja građevinske i regulacione linije objekta garaže, jedino mesto gde je drvored mogao da bude zasađen je na trotoaru. Zašto to nije urađeno možemo do sutra da diskutijemo. Moja pretpostavka je da se ne bi ometalo sagledavanje čitave raskrsnice sa Cvijićevom.

No. Sada kada je objekat uvučen, mesta ima sasvim dovoljno da se zasadi jedan drvored ili dva koji bi bili takođe uvučeni. Investicija stvarno nije ogromna ni u kakvom smislu, a benefiti su sa obe strane.
 
A zašto bi se privatna firma mučila oko ekologije kada je očito da država i građani to ne žele?
I bolje da ne žele...i država i građani. Dokazano je kad Srbin želi nešto da ulepša i sredi napravi još gore. Dosta je priroda sama...što se vidi po okruženju Ikeae...ne bi imali ona begaljička brda da smo krenuli da gradimo one hedonist motele, autotopade, stovarišta etc...
 
Apsolutno nejasno kako Grad sebi dozvoli ovakav gubitak, dozvoljavajući objekat Lidla u Cvijićevoj ulici, gde su parametri gradnje verovatno mnogo veći i gde bi Grad mogao da zaradi značajno više novca od naknade za uređenje (plus fluktuacija vozila i ljudi puno veća nego da je u pitanju zgrada poput Palate u nastavku npr.)..važi za sve centralne lokacije..objekti ovog karaktera su u Evropi retko (skoro nikad) na ovako atraktivnim (mikro)lokacijama..Lidlov primarno sekundarno tržište, kao i Mekdonaldsu npr uostalom - nekretnine..
 
Nigde nije napisano da žalim, već jednostavno je objektivno da je Grad na gubitku, a vlasnik takve nekretnine na dugoročnom dobitku jer mu parametri ostaju. Moglo bi se spekulisati šta tu više pripada i to bi trebala da bude diskusija za urbaniste i upravu, koje bi sigurno deo bile finansije, svakako bi neko od komšija radije tu video zgradu nego imao toliki promet ljudi i robe (koja mora nekako dolaziti, a da ne pominjemo potencijalnu buku od dostave ili čilera), a neko bi radije tu video objekat ovog tipa nego zgradu (koja ima svoje druge pluseve i minuse da ne ulazimo u njih - ali da, upitna estetika iste npr.).
 
Plus se radi o jednoj od najzagadjenijih lokacija u gradu u svakom smislu. Potencijalni stanari jos jedne bezidejne krmace nisu nista izgubili.
Likacija idealna za objekat ove vrste.
 
Искрено, јака ствар што град није напунио џепове у дилу са батицама-инвеститорима. Овај објекат ће значити постојећем становништву тог дела града неупоредиво више него нека медиокритетска стамбена зграда.
 
..ne mora biti stambena zgrada, niti sam naglasio stambena..idealna je lokacija i poslovni objekat/kancelarijski prostor, a za objekte poput ovog je možda realnija lokacija malo niže ka Dunavu..opet napominjem, ne branim ni jednu ni drugu stranu, odlučuje treća strana i na njenu odluku se odnosio komentar..
 
Može se to uvek rešiti elegantnije. Evo vam primera iz Ljubljane. U zgradi koja se gradi u najstrožem centru čitav prvi nivo će biti Lidl. Jedino ne znam kako je to uređeno vezano za vlasništvo, da li su kupili čitav taj prostor ili ga rentaju. mislim da su ga kupili.
tempImageUtjRwt.png
tempImage8UhO8z.png
tempImageVfCrFC.png
tempImageRY9KbC.png
tempImageMVq9p3.png
Screenshot 2022-07-25 at 19.49.16.png
Screenshot 2022-07-25 at 19.49.27.png
 
Vrh