Šta je novo?

Lidl Beograd

Kod nas, ono što sam ja primetio, gotovo da postoje samo dve vrste kupaca. Oni koji ciljano kupuju određene stvari u Lidlu, i uzimaju manja kolica (oni su većina) i oni koji pretrpavaju kolica.
 
Kada smo kod kolica, Amazon Fresh je krenuo i u Evropi, suština je da se u kolicima nalaze aparati koji automatski kucaju robu koju stavljate u nju, nema kasa. A svi kupci imaju Amazon nalog pa nema ni vađenja kartice, verujem da će za desetak godina svi trgovinski lanci ovako raditi, pogotovu ovi veliki kao Lidl.

https://www.youtube.com/watch?v=miCGDT8L17c
 
muka mi od tog amazona big brother na kvadrat novi svetski poredak amazon kao bozanstvo!
u britaniji su mahom u supermarketima samoposluzujuce kase....u svabiji su slabije zastupljene jer su sindikati jos uvek jaki i mnogo ljudi bi ostalo bez posla samo u nemackoj oko 90.000 radnika...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835095#p835095:3sbue1de je napisao(la):
sergio-m » Pet Mar 26, 2021 12:15 pm[/url]":3sbue1de]u minhenu postoje crne povece korpe koje mozes da nosis ali i da vuces za sobom jer imaju 2 tipa rucki....


foto chip
ja izbegavam i jedne i druge nego korsistim svoju easy bag shopper plasticnu vrecu ....kolica imaju dve velicine bas velike i nesto manje....
i ovde mnogi uzimaju prazne kartonske ambalaze i koriste kao korpe....

оваква колица сам видео и у НДХ

а што се тиче амазона апсолутно си у праву, за сад је то мОдЕрНо и ови хипстери се ложе да купују у амазон продавници, сликају се за инстаграм са оном сојбој фацом, и наравно пишу о неком пРоГрЕсУ и љуЦким правима а кад им неко каже шта амазон ради радницима кажу "то је теорија завере ти си против напретка човечанства"
 
Danas sam bio do Lidla na Vidikovcu. U trenutku kada sam došao, procenio sam da neću mnogo čekati da uđem. I bio sam u pravu. Kada sam izlazio, sa još nekim ljudima, žena iz reda nam dobacila: "Šta toliko kupujete!". Kada sam izašao, red je bio triput duži nego kada sam čekao da uđem. Na ulazu ti daju neku ceduljicu koju držiš kod sebe sve vreme, i po završetkzu kupovine je vraćaš obezbeđenju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835232#p835232:2p0soyz1 je napisao(la):
nekianonimnilik » 26 Mar 2021, 18:14[/url]":2p0soyz1]
оваква колица сам видео и у НДХ

Šta si ti, osamdesetogodišnjak ili putnik kroz vreme? U oba slučaja, velika pohvala, kako tebi, tako i industrijskim dizajnerima tog vremena.
 
Za vreme onih prvih gužvi pred potpuno zatvaranje i Maksi je imao tu odličnu formu sa kolicima. Naime, ostavili su samo tačan broj korpi/kolica koliko je ljudi dozvoljeno da boravi u objektu. Sklonili su one obične korpe i ostavili samo one veće sa točkićima. Tako niko ne treba da broji koliko ima ljudi, već samo kada kolica nema, jedan zaposleni izađe ispred i zabrani ulazak dok ne neko ne izađe.

Dekatlon je recimo (pošto ne uzima svaki kupac korpu) imao radnika obezbeđenja koji je imao brojač aplikaciju na telefonu i svaku osobu koju uđe/izađe je morao da konstatuje klikom.
 
nas ovde sada terorosu dodatno tako da u muzeje zaru ikeu i sl. mozes samo sa terminom koji online bukiras najcesce na po sata-sat
...samo supermarketi i drogerije imaju normalno kao i pre....ispiranje mozga....
 
Glupost totalna sa karticama. Pola ljudi silazi stepenicama, a redar je na suprotnoj strani, tako da se ne vracaju kartice, koje pritom prolaze kroz milion ruku.
Sa kolicima je najbolje resenje, ne mozes da udjes bez kolica i gotovo, mada bi se uvek nasao neko pametan da se poziva na neka prava.
Scena pre mesec dana, covek traži šefa, zato što je došao u 7:00 a nije mogao da se izbori za aparat za varenje, koji je bio u ponudi, i on smatra da su mu narušena prava potrošača, da je doveden u zabludu. Stao na kasu i neće da se pomeri.
 
Brdo ljudi ulazi bez kolica pa nose po rukama ili svojim kesama što ne bi nikada dozvolio kao vlasnik prodavnice.
 
Ja sam ranije išla bez kolica ali već nekoliko meseci uzmem kolica i shvatam da mi to ne otežava, već olakšava kupovinu.

Inače Lidl Surčin se otvara osmog aprila 2021. :)
 
Surčin
...sa zadnje strane

Ulaz iz ulice

Pogled ka vratima

Bivše stepenice sada kosa stazica,uredno.Trava k'o nožem presečena.

Pogled ka centru Surčina uz glavnu ulicu
OTVARANJE 8.IV klasika u četvrtak

Pogled sa donje strane,prirodni rezervat žaba

Stepenice prema glavnoj ulici

Spremno

I ovde je taj ćošak glavne i sporedne ulice iz koje se posle desetak metara ulazi u Lidl.E ovde će biti kolaps!
 
ето, дефинитивно знамо зашто се буне што се на Славији уклања парк. неће се градити Линда. остадоше кругодвојкаши једини без ње
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836530#p836530:knuiiy4g je napisao(la):
sergio-m » Uto Mar 30, 2021 11:57 am[/url]":knuiiy4g]@tikvica fala za slikice! ma u corbu s tobom ;)

Sergio-m blago ispohovati pa me baciti preko neke piletine,čorba je za detlića!
 
Lepo si islikao kako sad izgleda Lidl Tikvice :) Drago mi je što je pešačka staza izbetonirana a nije udaren asfalt. Mnogo mi je lepše ovako.

Na raskrsnici Vojvođanska sa ulicom Obilićev venac mislim da će morati da se uradi semafor, inače stvarno neće biti dobro! Glavna Vojvođanska je i inače prometna kao bulevari u centru Beograda a sad uz česta skretanja ka Lidlu i iz njega, plus iza Lidla će se uskoro izgraditi i tržni centar, pa svi ti automobili, dostavljači robe, pešaci, kupci... mislim da tu mora da dođe semafor, bar kako meni to izgleda. Ali da vidimo kako će to izgledati kad krene da radi pa da to pitanje ostavim stručnjacima koji nadam se da će pratiti situaciju.
 
moj vam je predlog da pisete ako ne mutti merkel onda lindi licno da ako ikako mogu tu udare kruzni tok! i linda srecna i pilici naranjeni....a mutti ponosna...
@tikvica kaze pesma joj sto volim supu od detlica :)))))
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836526#p836526:22r5hbqw je napisao(la):
Tikvica » 30 Мар 2021 11:50 am[/url]":22r5hbqw]Surčin
...sa zadnje strane

Pogled sa donje strane,prirodni rezervat žaba
Одавде директно у продају иду свежи жабљи батаци :mrgreen:
 
Takvi kanali se viđaju kao problem u još nekim rubnim delovima Beograda. Nadomak prelepog i velikog tržnog centra u Borči sa oko 45 lokala i Lidlom nalazi se sličan kanal.

Ne znam kako se u svetu rešava problem tih neželjenih kanala. U svakom slučaju sigurno da bi zatrpavanje celom dužinom koštalo prilično mnogo novca koji u našoj zemlji za sada sigurno da ima da se uloži u korisnije stvari.
 
Od četvrtka do ponedeljka ima u ponudi ona meteo stanica sa sve meračem vlažnosti vazduha, mislim da je 1499 din.
 
Ništa novo. Ako hoćeš zaista nešto da kupiš, prvog dana u 4h da ustaneš i da sa prvim jutarnjim polaskom odeš do najbližeg Lidla i da zauzmeš red.
 
Vrh