Šta je novo?

Lidl Beograd

Lidl, Maxi i objekti sličnih veličina da kažem brze kupovine nema potrebe da imaju toalete.
Mada sila zakon menja, imao WC ili ne kupac će to obaviti a onda ostaje pitanje higijene. Posle završene radnje nastaviće dalje u kupovinu i sve redom ispipati. WC može da bude sa spoljne strane pa nema opravdanje za moguće krađe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831114#p831114:ratku7md je napisao(la):
sergio-m » 14 Mar 2021 14:35[/url]":ratku7md]citao sam kao da je osnovni argument sto bi se proizvodi nosili u wc i kralo bi se! sto je los izgovor...glavni problem je higijemske prirode i odrzavanje...iz slicnih razloga po minhenu masovno zatvaraju javne wc i po metro stanicama....il trpi il obavi pre kupovine...ako prigusti ko sto rece zika u zbunj ;)
Super vero u Vojislava Ilića, kao i oni u Vojvode Stepe i kod ŽS NBG, imaju odvojene toalete od potrošačkog dela, tj. da bi nešto ukrao, moraš da ptođeš pored kasa i onih sprava za pištanje.
 
mladenovac

lkJ3JE2.jpg
 
Moram priznati da sam juče svratio do Lidla ne zbog hrane već onih sitnica koje prodaju, a menjaju se svakih 4 dana. Mislim da je to super fora za privlačenje kupaca. Recimo, kupio sam sat koji je i meteorološka stanica za 999 dinara što je bagatela.
 
Ove što sam ja kupovao mere vlažnost spolja i unutra.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832449#p832449:26s1nwgh je napisao(la):
vucko » Čet Mar 18, 2021 12:47 pm[/url]":26s1nwgh]Moram priznati da sam juče svratio do Lidla ne zbog hrane već onih sitnica koje prodaju, a menjaju se svakih 4 dana. Mislim da je to super fora za privlačenje kupaca. Recimo, kupio sam sat koji je i meteorološka stanica za 999 dinara što je bagatela.
Čuj ja kupio četiri metro stanice. :D
 
Drago mi je što Mladenovac lepo napreduje :)

Evo jedne iz Surčina, juče sam fotografisala u pravom trenutku iz autobusa, tek toliko da se vidi kako idu radovi sa pešačkom stazom ispred Lidla :)

eUpjCo5.jpg
 
Hahaa aa šta kažeš :D

Fino su rešili tu udolinu, valjda će uskoro završiti sve radove pa da proradi Lidl početkom aprila. :)
 
Lidl u Kragujevcu zatvoren zbog "kršenja epidemiolških mera"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834713#p834713:1j4vez81 je napisao(la):
Whiplash » Чет Мар 25, 2021 12:15 pm[/url]":1j4vez81]Lidl u Kragujevcu zatvoren zbog "kršenja epidemiolških mera"

Сада сам хтео да питам, али изгледа да је делимично због тога.
Данас у Лидлу на Коњарнику нису пуштали да се уђе без колица (ваљда мисле ако гураш колица, правићеш веће растојање). Обезбеђење враћа људе, да узму колица и стану у ред испред. Тако да 50-ак људи чека са колицима да их пусте. Ја нисам ни улазио.
Шта им значе та колица? Прво, морам да их платим. Друго, људи гурају празна колица (са по неколико артикала) и од њих не може ни да се прође између рафова. Треће, зашто немају корпе, као све нормалне продавнице? Ја до сада никада нисам узимао колица у Лидлу. Носио сам артикле у кеси или торби до касе, или у рукама ако купујем пар ствари.
 
To je Lidlov način funkcionisanja, zato i nemaju korpe jer računaju na veće kupovine. Ne bi trebalo da se kupci kreću bez korpe ili kolica jer se na taj način sprečava i krađa. Jeste cimanje oko ubacivanja novčića ali ti se vraća na kraju kupovine. Čak ima i jedan dekica na Konjarniku koji nudi neke plastične žetočinčiće umesto para što mi je besmisleno jer žetončić samo služi za ta kolica a kovanice su novac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834718#p834718:2toqt01g je napisao(la):
PanicMechanic » Čet Mar 25, 2021 1:23 pm[/url]":2toqt01g]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834713#p834713:2toqt01g je napisao(la):
Whiplash » Чет Мар 25, 2021 12:15 pm[/url]":2toqt01g]Lidl u Kragujevcu zatvoren zbog "kršenja epidemiolških mera"

Сада сам хтео да питам, али изгледа да је делимично због тога.
Данас у Лидлу на Коњарнику нису пуштали да се уђе без колица (ваљда мисле ако гураш колица, правићеш веће растојање). Обезбеђење враћа људе, да узму колица и стану у ред испред. Тако да 50-ак људи чека са колицима да их пусте. Ја нисам ни улазио.
Шта им значе та колица? Прво, морам да их платим. Друго, људи гурају празна колица (са по неколико артикала) и од њих не може ни да се прође између рафова. Треће, зашто немају корпе, као све нормалне продавнице? Ја до сада никада нисам узимао колица у Лидлу. Носио сам артикле у кеси или торби до касе, или у рукама ако купујем пар ствари.

Tako kontrolisu dozvoljeni broj ljudi u objektu. Ogranice broj kolica (ostale zakljucaju). Nije samo u Lidlu, jos par njih tako radi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834342#p834342:2y4qrkty je napisao(la):
MilkshakeCoffeebreak » Sre Mar 24, 2021 12:35 pm[/url]":2y4qrkty]Drago mi je što Mladenovac lepo napreduje :)

Evo jedne iz Surčina, juče sam fotografisala u pravom trenutku iz autobusa, tek toliko da se vidi kako idu radovi sa pešačkom stazom ispred Lidla :)

eUpjCo5.jpg
Odlično su uradili, šetao sam tuda. Znaju majstori šta rade, svaka čast.
 
Какви се то жетони користе за колица? Где да тражим жетон?
 
на каси. а може и кованица од 5 или 10 динара. када вратиш колица, врате ти се и паре

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834730#p834730:vv3g1g6w je napisao(la):
vucko » 25 Мар 2021, 12:47[/url]":vv3g1g6w]To je Lidlov način funkcionisanja, zato i nemaju korpe jer računaju na veće kupovine. Ne bi trebalo da se kupci kreću bez korpe ili kolica jer se na taj način sprečava i krađa. Jeste cimanje oko ubacivanja novčića ali ti se vraća na kraju kupovine. Čak ima i jedan dekica na Konjarniku koji nudi neke plastične žetočinčiće umesto para što mi je besmisleno jer žetončić samo služi za ta kolica a kovanice su novac.

ја у Линду улазим најнормалније без колица. додуше, узимам мало ствари, па ми ни не требају
 
Е, хвала. Само ако немам кованице, неће ни да ме пусте до касе по жетон - јер немам колица. :p
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834817#p834817:32m1tf2o je napisao(la):
PanicMechanic » 4 minutes ago[/url]":32m1tf2o]Е, хвала. Само ако немам кованице, неће ни да ме пусте до касе по жетон - јер немам колица. :p

Uzmeš ključ koji ima okrugao prstohvat i gurneš ga u kolica tamo gde treba - isprobao i radi.

Ono gore u Nišu nema 1.5km, ali dobro, vole ljudi da preuveličavaju
 
И мени је то за колица мало нејасно. Свуда по Европи углавном имају и колица и корпе на располагању. Мислим да имају озбиљан профит на нашем тржишту, продавнице су константно пуне и још кад психолошки условиш људе са колицима, непланирано купиш више него што си хтео.

Када буду отварали продавнице у централним општинама где неће имати свој независан објекат и паркинг онда ће морати да убаце корпе, мада за сада такви објекти колико видим нису у плану.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834730#p834730:3lr7udz2 je napisao(la):
vucko » Čet Mar 25, 2021 1:47 pm[/url]":3lr7udz2]To je Lidlov način funkcionisanja, zato i nemaju korpe jer računaju na veće kupovine. Ne bi trebalo da se kupci kreću bez korpe ili kolica jer se na taj način sprečava i krađa. Jeste cimanje oko ubacivanja novčića ali ti se vraća na kraju kupovine. Čak ima i jedan dekica na Konjarniku koji nudi neke plastične žetočinčiće umesto para što mi je besmisleno jer žetončić samo služi za ta kolica a kovanice su novac.

Zapravo, u Austriji recimo, nekoliko marketa ima isti sistem, a ljudi često koriste samo platne kartice, pa nemaju sa sobom kovanice. Tamo sam recimo vidjao i priveske u kojima se nalazi takav jedan žeton, populrna je stvar, da ga čak i političke stranke dele za izbore kao promo materijal. Uvek bude uz ključeve i ne možeš da ga potrošiš :)
 
Kad si već spomenuo Austriju...ja u Lidlu praktikujem upravo austrijski model kupovine u dikaunterima..nešto što sam naučio tamo kupujući u Hofferu (austrijski Aldi) ...udjes bez kolica...uzmes prvu transportnu kutiju manjih dimenzija...uzimaš samo šta ti treba i mimoilazis se bez problema...

Probajte...odlican koncept..:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kupuju ljudi tako često, što je za mene malo nekakav kulturni šok. Bilo mi je uvek čudno kako uđu u radnju bez korpe i kolica i onda trpaju sve živo u ruke i tako nosaju po radnji. Ni Lidl nema korpe, doduše imaju velika i manja kolica, a ima i onih plitkih visokih, mada baš malo. Interesantan mi je princip u par radnji, Hofer i Špar, da ako imaju korpe, njih stave posle kolica. Npr. jedna Hofer ima spolja, ispred radnje, red kolica, a onda unutra, kad uđeš kod prvih radova budu korpe. Isto tako i u Šparu, prvo kolica pa onda korpe kada se uđe. Služe se svim i svakakvim (psihološkim) trikovima.
Inače ovde Hofer praktikuje to da svaka mušterija mora uzeti kolica, pa čak iako zajedno kupujete, jer na taj način ograničavaju broj mušterija po kvadraturi. Lidl je na početku pandemije praktikovao isto to, međutim sada ne primećujem da se moraju uzeti kolica.
 
u minhenu postoje crne povece korpe koje mozes da nosis ali i da vuces za sobom jer imaju 2 tipa rucki....


foto chip
ja izbegavam i jedne i druge nego korsistim svoju easy bag shopper plasticnu vrecu ....kolica imaju dve velicine bas velike i nesto manje....
i ovde mnogi uzimaju prazne kartonske ambalaze i koriste kao korpe....
 
Vrh