Šta je novo?

Lidl Beograd

Ima li domaćih proizvoda da valjaju?

Mleko je kao krečna vodica, cipiripi i eurokrem su kao da jedeš beli šećer kašikom, lešnika 0.1%, merrix prašak u kapsulama sve neke linije i fleke ostavlja po vešu....ne mogu svih primera da se ni setim a još manje da ima neki domaći proizvod da valja
 
Ima li domaćih proizvoda da valjaju?

Mleko je kao krečna vodica, cipiripi i eurokrem su kao da jedeš beli šećer kašikom, lešnika 0.1%, merrix prašak u kapsulama sve neke linije i fleke ostavlja po vešu....ne mogu svih primera da se ni setim a još manje da ima neki domaći proizvod da valja
Дуван чварци су ок. Али прескупи. 😂
 
Ц кафа је ок. Ко воли иста му је где год је купи. Хлеб и пецива су ок. Јогурт је ок. Мало их има али их има.
 
Не памтим кад сам узео Фрикомов од кад је дошао Лидл. Најбољи ми је штапић са јагодом и белом чоколадом. Јефтинији су и већи од Кинга.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Rekao bih da su LIDL-ove robne marke kvalitetne, samim tim što je veći deo namenjen širem tržištu uključujući Nemačku i Austriju. A i poslovni model im je takav da dominiraju robne marke. Neki proizvodi domaćih proizvođača idu lokalno i u LIDL i u Maxi, pod različitim brendovima (Njeguški pršut, nešto od Zlatiborca, dečija voda itd...)

Neke domaće robne marke (npr. DIS Dobro i Maxi Premia u početku) su bile kriminalno loše. Premia se popravila, a 365 je uvek bio OK, jer je izvorno bio uglavnom strane proizvodnje. Za DIS Dobro ne znam, pa puta sam kupio i bio je baš loš kvalitet.
 
Pogledaj malo strukturu proizvoda pa ces razumeti
Možemo da gledamo i ja i ti i da ništa ne shvatimo. A po izmena zakona pre desetak godina trgovci nisu više dužni da napišu proizvođača, a mnogi izbegavaju da napišu i državu porekla.
Mislio sam da imaš neke insajderske informacije.

A, uzgred, da te pitam. Koliko je domaće proizvodnje na zelenim pijacama? Da li i tamo ima bar 50%

Vrlo nezgodna tema.
 
Možemo da gledamo i ja i ti i da ništa ne shvatimo. A po izmena zakona pre desetak godina trgovci nisu više dužni da napišu proizvođača, a mnogi izbegavaju da napišu i državu porekla.
Mislio sam da imaš neke insajderske informacije.

A, uzgred, da te pitam. Koliko je domaće proizvodnje na zelenim pijacama? Da li i tamo ima bar 50%

Vrlo nezgodna tema.
Imam insajderske informacije, Lidl ima 80% uvozne robe, a ovi ostali obratno.
 
U LIDL-u je zaposlenima zabranjeno da te pitaju da li imaš sitno.
Ово јесте тачно, али се више толико и не примењује. Да будем искрен, мене су већ три пута у њиховом објекту у Египатској (Земунској) улици питали да ли имам ситније, јер не може да ми врати кусур, или да ли имам толико и толико динара, да им буде лакпе да врате кусур.
Такође смислили су начин како да дођу до што више готовине. Већ данима каса број 6 у том објекту не прима картице. На разгласу сваки час обавештавају потрошаче да се не примају картице јер је дошло до техничког проблема! И тако данима. Кад сам шефу смене рекао што не прекину рад на тој каси и пребаце на неку другу јер нема никог, само је слегнуа раменима и "ми ту не можемо ништа" !!
 
Po automatizmu ne citam komentare ovakvih "osoba"
1712918097326.png
 
Dobro i tebi.
Na pijaci krompir i beli luk je dve klase ispred bilo kod supermarketa. Ko hoce neka plati a ovakvi komentari imaju smisla samo ako se identican proizvod poredi.
Mozda kod legitimnih prodavaca, a ne kod 80% ljudi na pijaci koji su obicni preprodavci, koji valjaju istu robu kao i marketi, samo skuplje.
 
Nažalost, nema više toliko razlike u kvalitetu robe, a i ceni, u korist pijace naspram (mega)marketa. Iz ličnog iskustva znam da treba otvoriti četvore oči, odnosno nešto je bolje na pijaci, a nešto u marketima. Prošle godine sam kupio jagode na pijaci i napravi džem (marmeladu). Radio prema receptu koji sam koristio godinama unazad. Iako sam ga držao u frižideru sve vreme od trenutka pravljenja, morao sam da bacim celu količinu, jer se ukvarila. Na jesen sam pravio par drugih marmelada, gde sam kombinovao robu sa pijace i onu iz marketa, i sve je u super stanju, izuzev što sam morao da bacim jednu teglu marmelade od jabuka i smokvi.

Svi džemovi (marmelade) mi stoje na polici u frižideru, dakle u identičnim uslovima održavanja.​
 
видео сам тебе, и сетио сам се нечега. могао би Лидл да се отвори на Прокопу, у некој од нових зграда које се граде
 
Kada smo prošle nedelje imali sastanak sa Vidovićem, rečeno nam je da je na nama da animiramo neki od lanaca marketa da dođe u naš kraj, da tu ne mogu da intervenišu oni (ljudi iz Opštine). E sad, pitam se kako se to jedino Maxiju isplati da ima 20 - ak radnji na potezu Senjaka, Prokopa, Maleškog brda, Dedinja, Lisičjeg potoka, Kneza Miloša, BNV, Zapadnog Vračara, Autokomande, Starog Košutnjaka... a drugima, sveukupno isplati da imaju 5 radnji, ako i toliko.​
 
Vrh