Šta je novo?

Lidl Beograd

Načuh da će veliki Maksi u naselju Stepa da počne da radi noću. Od decembra...
 
Cuj silovanje radnika, ajde da ukinemo svima nocne smene. Naravno da ce da rade 24h jer ima milion ljudi koji rade do 23 ili kasnije i ta radnja im je jedina gde mogu tad nesto da kupe ili opet krecu na posao u 4, 5.

Ako se nekome ne svidja da radi nocu, vrlo lako moze da ne radi taj posao.

Isto tako može da se kaže i ako se tom nekom ne svidja da radi do 23 i završava kad je sve zatvoreno vrlo lako može da ne radi taj posao.
Da se razumemo, meni ni iz dzepa ni u dzep samo me ''žulja'' kako smo samoživi i bahati prema svojoj okolini. Sad odjednom svaki Maxi treba da radi 0-24 jer se klincima noću pije pivo...
 
Nije ni zdravo da se noću jede i pijanči. :D
Do 21 h sasvim je normalno radno vreme.
Problem je što trgovine uvek kubure sa radnicima pa mučeni ljudi nemaju ni vremena da se odmore. Često sa samo jednim danom slobodnim ili bez njega pa sastave po dve nedelje. :notok: Nije ni to ljudski i oni imaju porodice , obaveze , želju za odmorom/vikendom.
 
takoe! treba ukinuti i nocni prevoz a bogami i nocni program. i na radiju i na televiziji. zna se cemu sluzi dan a cemu noc, mladi treba da spavaju da posle rade a ne da bance celu noc, setaju po maksiju po mahniti, sudaraju se kolicima, polivaju jogurtom i jedu hranu za macke....

sad ozbiljno, cesto nocu idem u maksi, tj jedio nocu i idem u maksi. moguce da gresim ali mi se cini da je i radnicima nocu lakse, promet je neuporediv a obaveze vrv slicne pa bude vremena i za kaficu i odmor uz cigaretu. druga stvar je sto njihov nocni rad, ako je tako, nije adekvatno placen i sto imaju visak radnih sati a manjak odmora. to se resava tako sto se oni plate i odmore a ne tako sto se radnje zatvore a oni izgube i takav posao
 
Uskoro ce doci sve vise samousluznih kasa a sve manje radnika ce i biti u prodavnicama .Sve manje prodavnica ce rezati delikates u maksiju u dimitrijali kod podvoznjaka su izbacil delikstes.Zamjenili friziderima sa vec izrezanim smanjili broj radnika za duplo
 
Na ovoj temi se pisalo o ekologiji, bespravnoj gradnji i sad o prvima radnika i radnom vremenu. Pričalo se o kvalitetu proizvoda i cenovnoj politici i platama zaposlenih. Pisalo se o tome ko će najgore proći dolaskom Lidla na naše tržište. Neki su hvalili, a neki kudili dolazak istog. Neki su hteli neku ekskluzivniju ponudu. Da nema Lidla trebalo bi ga izmisliti. Dao nam je priliku da se edukujemo u različitim oblastima. Tako da im treba reći jedno veliko HVALA.
 
Da nisu trgovci (mislim na gazde) maksimalno bezobrazni i da ne udaraju rekordne marže i pri tom zavlače dobavljače, proizvođače i slično bilo bi mi krivo da dolaze stranci i uzimaju profit u svoje ruke. A pošto je situacija takva kakva jeste onda sam za što više velikih lanaca pa nek ih pokopaju kad su toliko alavi.
Gledam na jugu gde su ljudi zahvaljujući teroru vlasti koji traje skoro pa tri decenije dovedeni i navučeni na prosjački štap plaćaju najobičnije potrepštine daleko skuplje nego u Beogradu. Samo zato što recimo nemaju Metro u svom komšiluku. Ne kažem da je Metro sveti gral ali opet (dok Tempo nije krenuo da parira) su najpovoljniji što se velikog broja artikala tiče.
Nadam se da će Lidl sa svojom mašinerijom razmrdati dogovoreno (između velikih igrača) tržište Srbije.
 
Na vidikovcu stizu artikli u magacin.


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Što se tiče noćnog rada... nije problem što neke prodavnice rade noću, problem je što ne plaćaju radnika prema zakonu, a za noćni rad sat je skuplji za 30-50%

Još neki primeri: u Maxiju rad nedeljom se plaća kao i svaki drugi dan, u Lidlu rad nedeljom se plaća posebno, po višoj ceni sata...

Još: u Maxiju radiš do 22h, a onda ostaneš još 30-60 minuta koje ti niko ne plaća, u Lidlu radiš do 21h, a ono što ostaneš preko toga (ili dođeš ranije na pr. zbog pekare) plaća ti se kao prekovremeni rad...
 
U katoličkim državama EU se ne plaća porez na zaradu nedeljom.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
tribi":1823jxmg je napisao(la):
Što se tiče noćnog rada... nije problem što neke prodavnice rade noću, problem je što ne plaćaju radnika prema zakonu, a za noćni rad sat je skuplji za 30-50%

Još neki primeri: u Maxiju rad nedeljom se plaća kao i svaki drugi dan, u Lidlu rad nedeljom se plaća posebno, po višoj ceni sata...

Još: u Maxiju radiš do 22h, a onda ostaneš još 30-60 minuta koje ti niko ne plaća, u Lidlu radiš do 21h, a ono što ostaneš preko toga (ili dođeš ranije na pr. zbog pekare) plaća ti se kao prekovremeni rad...
A kako ti znas kako se u Lidlu placa rad nedeljom?
Ono, cini mi se da im maloprodajni obkekti jos nisu otvoreni, te sumnjam da jos uvek iko kod njih radi nocu ili nedeljom.

A poredjenje sa drugim drzavama, nema svrhu. Kompanije se ne osnivaju radi dobrobiti radnka i gradjana, vec radi stvaranja profita.
To dokle ce poslodavci ici sa iskoriscavanjem radnika, zavisi od radnika, sindikata i drzave u kojoj posluje.

U nasoj drzavi, visokorangiran politicar poziva investitore recima (parafraziram):
"Dodjite, kod nas su najnize cene rada"

Pa sta ockujemo?

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Ne očekujemo ništa ako poređenje sa drugim državama nema svrhe. Bićemo kolonija, kao što smo uvek i bili.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570937#p570937:1o8c7ku6 je napisao(la):
laki72 » 29 Sep 2018 05:09 pm[/url]":1o8c7ku6]A kako ti znas kako se u Lidlu placa rad nedeljom?

Tako što su plate za avgust već isplaćene početkom septembra...

To što objekti još uvek nisu otvoreni za mušterije, ne znači da zaposleni već ne rade, radilo se uveliko i nedeljom, a kad se zvanično otvore biće i noćnog rada (neće objekti biti otvoreni noću, već će se raditi na prijemu i izlaganju robe, verovatno samo dok ne prođe prvi udar).
 
Јуче, око 18, испред Лидла у Борчи, паркирано 10-ак аутомобила, свјетло унутра а папири на излозима, колица вани сложена у оном боксу...
 
U dojc au nedjeljom ne radi 90% objekata svih dosta radi i dvokartno itd
 
Samo što je tamo i kraće vreme radnim danom. Mislim da i austrija ima slično radno vreme.
Isti princip treba i ovde da barem nedeljom porodica bude na okupu.
 
I meni na ovim slikama ne deluje brzo (dobio preko vibera). Info je da su raskopali rov duž ulice pa verovatno po završetku tog posla kreće u navalu. Ili su se bacili na unutrašnjost skrivenu od prolaznika.
 
U save maskovica uglavljena jedna traka u sredini za levo ka lidlu iz pravca v stepe.
 
U zemunskoj mi radnik sa prslukom kaze otvara se sledece nedelje od 10-12 oktobar.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Vrh