Šta je novo?

Lidl Beograd

Sigurno će uvesti da je besplatno prva 2 sata ili neki sličan sistem koji već implementiraju slični objekti.
 
Biće sigurno kao za garažu u Rodi na NBG....uzmeš tiket na ulazu i imaš dva sata u okviru koga možeš da izađeš sa računom iz lidla, bez računa ili u slučaju prekoračenja plaćaš
 
S tim što će morati da ograde ceo parking i sa pravca zemunske ulice
 
Ja bih uveo i kolica koja se uzimaju sa novčićem. Vrlo prost način da se ljudi nauče da vraćaju kolica na mesto, a ne da ih ostave na parking mestu. Samim tim ne moraš da opterećuješ radnike da izlaze napolje i vraćaju kolica.
 
Zemunska nisam ga niista pitao kaze krajem meseca otvaranje.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Krajem meseca, nerealno, mislim kampanja bi već počela...ili su možda odlučili da na reklamiranje troše što je manje moguće u početku, tako da nema previše pompe i najava...
 
Videcu jel krajem meseca ili oktobar.svaki dan prolazim tuda biciklom ima bici staza.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Šta će im reklama? Sedam dana pred otvaranje na sajt postave katalog, u gradovima gde u prvom talasu otvaraju, takođe, nedelju pre ubace štampani katalog i to je to. Oni već dve godine imaju marketing preko praćenja napretka gradilišta. Zar vi ne mislite da povremeni tekstovi o izgradnji objekata u Srbiji nisu besplatni marketing? Ako pogledate njihove sajtove u drugim zemljama, novi katalog se pojavi 3-4 dana pred početak akcije. Tako će biti i kod nas.
 
Reklama?
Pa Predsednik ce sigurno otvoriti prvi objekat i kupiti neki proizvod domace proizvodnje. To ce biti na svim nacionalnim frekvencijama i sledi stampedo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563811#p563811:278cfs9n je napisao(la):
astrodule » Sub Sep 01, 2018 11:08 am[/url]":278cfs9n]Ja bih uveo i kolica koja se uzimaju sa novčićem. Vrlo prost način da se ljudi nauče da vraćaju kolica na mesto, a ne da ih ostave na parking mestu. Samim tim ne moraš da opterećuješ radnike da izlaze napolje i vraćaju kolica.

gurnes novcic, i kako ono malo viri izvuces ga tako sto ga stisnes sa dva novcica odozgo i odozdo kao klestima :wink:

naema brate, ovo je srbistan, ovde treba da uvedu zakon da dozvole kad neko ne vrati kolica da dodje radnik i olupa tom divljaku o kola, a onda mu jos naplati "proveru i remont" kolica
 
Posto su neki prostudirali vadjenje novcica, i Lidl je u HR promenio mehanizam te se novcic ubacuje u leziste kucista, a onda ono celo kao fioka gurne.
;)
Ocito je i HR Balkan, i mnoo toga nam je zajednicko ;)


Problem nije toliko ni u tome sto neki 'genije' nasilu izvadi novcic i ostavi kolica, koliko sto se tako ostecuje mehanizam, pa kasnije kolica ostanu blokirana, tj blokiraju isva ona iza.

Kada se tacno otvaraju mp objekti je manje bitno. Bitno bi bilo da se sto vise lokalizuje proizvodnja Lidlovih robnih brendova, kao i da se deo njih plasira po Lidl marketima na trzistima drugih zemalja.

Bitno je da se dobavljacima redovno placa, da se poveca konkurencija jer danas na trzisti imamo fakticki 'duopol' Agrokora i Deleza.

Za kraj, evo jos par proizvoda gde se po deklaraciji moze zakljuciti da su spremni na nase trziste:
Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Duopol Agrokora i Deleza je preuveličan.

U svakom kraju postoji makar jedan lokalni trgovinski lanac koji jako parira. Neki imaju i male prodavnice ali po cenama su na nivou a često i jeftiniji od ove dve.

Recimo kod mene u naselju sad je glavni Šumadija market, cene su za većinu stvari niže nego bilo gde drugo. A do najbližeg Maxija, Idee, Disa ima nekoliko km. Hipermarketi se više uopšte ne isplate, i njihovo vreme polako prolazi.
 
U Beogradu na postoji lokalni trgovac...

A ovaj uvoz croissant iz Nemačke nije ni u Hrvatskoj davao dovoljno jeftin finalni proizvod pre ulaska u EU.
 
Tek kad udjes u (bilo koji) nemacki market shvatas koliko nas pljackaju za osnovne namirnice. Ja sam gledala samo mlecne proizvode i tu je razlika bila i do duplo jeftinije nego kod nas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=564115#p564115:j76btwus je napisao(la):
laki72 » 02 Sep 2018 12:42 pm[/url]":j76btwus]Posto su neki prostudirali vadjenje novcica, i Lidl je u HR promenio mehanizam te se novcic ubacuje u leziste kucista, a onda ono celo kao fioka gurne.
;)
Ocito je i HR Balkan, i mnoo toga nam je zajednicko ;)


Problem nije toliko ni u tome sto neki 'genije' nasilu izvadi novcic i ostavi kolica, koliko sto se tako ostecuje mehanizam, pa kasnije kolica ostanu blokirana, tj blokiraju isva ona iza.

Kada se tacno otvaraju mp objekti je manje bitno. Bitno bi bilo da se sto vise lokalizuje proizvodnja Lidlovih robnih brendova, kao i da se deo njih plasira po Lidl marketima na trzistima drugih zemalja.

Bitno je da se dobavljacima redovno placa, da se poveca konkurencija jer danas na trzisti imamo fakticki 'duopol' Agrokora i Deleza.

Za kraj, evo jos par proizvoda gde se po deklaraciji moze zakljuciti da su spremni na nase trziste:
Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
file.php

file.php

file.php

Laki ovo je još jedan dokaz da se Lidlu već sada gleda kroz prste pre otvaranja. NIJEDAN od proizvoda u Srbiji se ne može staviti u promet bez tačne adrese proizvodnog pogona, a Lidl može. Za njih zakon važi a za ostale ne. Ko zna kako će se plaćati carine i porezi, sigurno ne mimo zakona, ali zašto ta pravila ne važe za sve?
 
Video sam i na nekim Premia proizvodima da se vise ne moze naci proizvodjac sto mene najvise zanima, vec samo stoji da stavlja u promet Delhaize Srbija.
Pre si za robne marke uvek znao ko je proizvodjac, sada onaj ko ga stavlja u promet to ne mora da radi, ali odgovara za proizvod, a ukoliko navede proizvodjaca, proizvodjac odgovara za proizvod. Pravno lice koje stavlja u promet procenjuje stepen preuzimanja rizika.
 
To im je dozvolio novi zakon koji su izlobirali jer tako je satro u euvpa treba sve prepisati isto vazi za gramazu proizvoda
 
Premia je bila Miškova robna marka. Kako sada stvari stoje, ne znam.
 
Taj zakon gde trgovci mogu da prikrivaju proizvođača je usvojen pre dve godine, i mislim da je to bio jedan od uslova koji je Lidl tražio.

Inače dosta je zanimljivosti oko Lidla. Kod nas on posluje kao komanditno društvo - ovaj oblik privređivanja kod nas postoji dugo ali su ovakva preduzeća jako retka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=564269#p564269:1aj4ja1a je napisao(la):
tragac » 02 Sep 2018 07:43 pm[/url]":1aj4ja1a]Taj zakon gde trgovci mogu da prikrivaju proizvođača je usvojen pre dve godine, i mislim da je to bio jedan od uslova koji je Lidl tražio.

Inače dosta je zanimljivosti oko Lidla. Kod nas on posluje kao komanditno društvo - ovaj oblik privređivanja kod nas postoji dugo ali su ovakva preduzeća jako retka.
Jeste ali nista tako nije moglo da se uveze do pojave Lidla. Jako je zanimljivo da se vidi način uvoza i rad inspekcijskih službi pri uvozu.
 
Dal je Lidl trazio izmenu zakona - ne znam, al da je to za potrosaca dobro - nije.

No, golobalizacija cini svoje, pa dok citamo i kucamo na smart uredjaju, ili racunaru zapravo nismo ni svesni da to radimo na uredjaju koji je najveovatnije proizveo kineski fokskon. Isto onima koji su platili 100 i onima koji su platili 1000€ ;)

U svemu je najzalosnije sto smo dopustili (napravili) da regionalni lanac (ex yu) drzi todoric umesto miskovica.

Da, tajkun je, obogatio se u tranziciji, ali...
Koji tajkun nije?

I dok je agrokor svo vreme od osnivanja imao 'vetar u ledja' HR drzave (mnogi su saglasni da je to bio maltene drzavni projekat), mi smo 'nase tajkune' primoravali da svoje pozicije ustupe stranim.
I to uglavnom obrnuto proporcionalno privilegijama i malverzacijama koje su cinili.

No to je vec neka sasvim druga prica koja nema veze sa konkretnim ulaskom Lidla na nase trziste.

Za prosutim mlekom se ne place, te moramo gledati kakoda u datoj situaciji imamo najvecu korist.

Ja se uzdam u to da ce nasa konditorska i prehrambena industrija uspeti da se 'nametne' lidlu kao dobar, pouzdan i jeftin dobavljac i time prosiri i poveca plasman svoje robe.
Sto kroz svoju, sto kroz Lidl robne marke.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Kako je sramotno što ljudi (namerno?) zaboravljaju neke činjenice... ali sva sreća (ili ne), na netu se uvek mogu iskopati stare informacije.

Delta maksi” grupa je prošlog petka isplatila 40 odsto dospelog duga dobavljačima, a do kraja juna pokriće i ostatak dospelih obaveza.[...]

Koliko je iznosio dug „Delte” u onih sedam milijardi dinara dospelih obaveza svih trgovinskih lanaca u Srbiji?
U tom trenutku naših je bilo oko 30 odsto. Sada je taj iznos manji.

2009. godina / http://www.politika.co.rs/sr/clanak/910 ... bavljacima

On je na konferenciji za novinare rekao da će se nastaviti i smanjenje roka plaćanja, koji sad iznosi od 100 do 120 dana, a u proseku Delta Maxi grupa plaćanje vrši u roku od 40 do 70 dana.

2009. godina / https://www.jatrgovac.com/2009/07/delta ... avljacima/

Na osnovu ovog sporazuma, Delhaize Group će kupiti,kako je saopšteno, 100 odsto kapitala Delta Maksi Grupe, po zatvaranju transakcije, za ukupno 932,5 miliona evra, uključujući i neto dugovanja od oko 300 miliona evra.

2011. godina / https://www.blic.rs/vesti/tema-dana/del ... ra/qrdfw5y
 
Vrh