Šta je novo?

Lidl Beograd

Niko te ne bije da kupijes kese. Poneses ceger od kuce to je i osnovni cilj naplate kesa.
 
Neću da nosim ništa. Ne znam koliko će mi kesa trebati...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Daj mi taj zakon mmolim te citoraj ga ovdje maksi naplacuje velike kese kao i svi ostali
 
Nisam govorio o velikim kesama. Govorio sam o tregericama. I nadam se da znate da Lidl naplaćuje i tregerice.
 
Tregercie kakve su to kese
Daj nam taj zakon /pravilo o ne naplati kesa sa logom
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=523075#p523075:2xnc3pj7 je napisao(la):
paradox polje » Čet Mar 08, 2018 2:05 pm[/url]":2xnc3pj7]Баш ме интересује како ће се узимати колица, тј који новчић ћемо морати да убацимо. У Грчкој би евро или пола евра (заборавих), а код нас највећи метални новчић је 20 дин а он осим того што је смешно мале вредности истовремено је јако редак. 10 дин је нешто чешћи али реко бих не довољно, а за 5 дин се дефинитвно не исплати да уопште стављају тај механизам.
U Grckoj je i 5 dinara zavrsavalo posao, odgovara po velicini. A jednom sam i uz pomoc dva kljuca oslobodio kolica. Nisam imao kod sebe ni 5 dinara ni pola evra ni evro, a trebala su mi kolica za kupovinu. Uostalom, gde pise da u trgovinu moram da nosim sitninu. Placam karticom, ako treba da platim kauciju za koriscenje kolica hocu i to da platim karticom. Ovo je 21. vek.
 
Neka lidl predje prvi na papirne kese imaju oni i one njihove torbe
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=523075#p523075:qmlu9xcq je napisao(la):
paradox polje » 08 Mar 2018 02:05 pm[/url]":qmlu9xcq]Баш ме интересује како ће се узимати колица, тј који новчић ћемо морати да убацимо. У Грчкој би евро или пола евра (заборавих), а код нас највећи метални новчић је 20 дин а он осим того што је смешно мале вредности истовремено је јако редак. 10 дин је нешто чешћи али реко бих не довољно, а за 5 дин се дефинитвно не исплати да уопште стављају тај механизам.

Ja koliko kapiram, taj sistem služi samo za to da bi se kolica lepo vraćala na mesto predviđeno za nih, a ne da bi oni tu imali nekakvu isplativost, stoga je zaista nebitno da li će staviti mehanizam sa 5/10/20 dinara.
Mene više zanima da li će recimo početi da naplaćuju za povraćaj PET ambalaže, koliko znam kad su došli u Hrvatsku, uvedena je povratna naknada za sve plastične flaše od 0.5 kuna (8 dinara)?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=523183#p523183:30ln49z0 je napisao(la):
Zezeljko » 08 Mar 2018 09:16 pm[/url]":30ln49z0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=523075#p523075:30ln49z0 je napisao(la):
paradox polje » 08 Mar 2018 02:05 pm[/url]":30ln49z0]Баш ме интересује како ће се узимати колица, тј који новчић ћемо морати да убацимо. У Грчкој би евро или пола евра (заборавих), а код нас највећи метални новчић је 20 дин а он осим того што је смешно мале вредности истовремено је јако редак. 10 дин је нешто чешћи али реко бих не довољно, а за 5 дин се дефинитвно не исплати да уопште стављају тај механизам.

Ja koliko kapiram, taj sistem služi samo za to da bi se kolica lepo vraćala na mesto predviđeno za nih, a ne da bi oni tu imali nekakvu isplativost, stoga je zaista nebitno da li će staviti mehanizam sa 5/10/20 dinara.
Mene više zanima da li će recimo početi da naplaćuju za povraćaj PET ambalaže, koliko znam kad su došli u Hrvatsku, uvedena je povratna naknada za sve plastične flaše od 0.5 kuna (8 dinara)?
Te dve stvari nemaju veze, drzava je propisala pravila i ona se moraju postovati. Hercegovci su razvalili Hrvate sa uvozom plastike, ali je sada situacija takva da nigde nema ni jedne plasticne boce u prirodi.
 
Лидл кесе су оне дебље колико се сећам, па их можда зато наплаћују.
 
Пластична амбалажа, све заједно са кесама, је зло 20.и 21. века. Да ли треба да чекамо Лидл да би почели да се боримо против тог зла.

@astrodule у једном од својих постова погрешно си ме ословио у женском роду. Не замерам, чисто да напоменем, иначе сам твој имењак.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=523296#p523296:1g5ox9z7 je napisao(la):
paradox polje » Today, 08:44[/url]":1g5ox9z7]Пластична амбалажа, све заједно са кесама, је зло 20.и 21. века. Да ли треба да чекамо Лидл да би почели да се боримо против тог зла.

@astrodule у једном од својих постова погрешно си ме ословио у женском роду. Не замерам, чисто да напоменем, иначе сам твој имењак.

Verovatno lapsus calami. Pozdrav imenjače
 
Počeli postavljanje drugog sloja asfalta u Zemunskoj ulici.
 
Na Trošarini je i dalje kaljuga, uopšte mi nije jasno šta planiraju tu da rade. Negde sam pročitao da će pomeriti početnu stanicu...potrudicu se da okacim neke fotke u toku dana

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sam objekat je gotov, okolina i pristup parkingu preko ovog blatišta...uopste mi nije jasno
12f3b23e5be8e7a319da31766261d629.jpg
f4a6b73493b8226af84b8ee47f6910f6.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Blatiste drzava treba da pretvori u ulicu 2 trake save maskovica
 
Znam za to, ali koliko mi je poznato od toga nema ništa još minimum ove godine...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Mali off: od 1. Aprila kese u Maxiju 2din.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad idem u Metro ili Ikeu ponesem dzakcic da potrpam to sto kupujem ali onda obavezno kupim samo planirano, sto znaci i manje trosenje kod istih. AKo to uvede Maxi ili ko god, svakako cu i kod njih manje da kupujem a vise na pijaci i slicno. Licemerno je da naplacuju biorazgradive kese (a svi lanci imaju upravo takve) umesto da porade na reciklazi svih materijala (plasticne flase nisu biorazgradive, stiropori u koje pakuju mesa itd). Neka to ukinu ili nadju alternativu. Za koji god proizvod se uhvatim pakovan je u plastiketinu neku.
 
Samo neka naplaćuju. Inače mali of što se tiče biorazgradivih i papirnih kesa.

U jednoj biorazgradivoj smo držali štipaljke i zatvorenoj kutiji na terasi. Pošto ih ne koristimo godinama, prilikom nekog sređivanja, video sam da se kesa raspala.
Za sve to vreme, Ikeina velika papirna kesa (košta 29 dinara) u kojoj stoje druge kese je stajala na toj kutiji pored otvoreog prozora (izložena suncu, ali ne i kiši) i kesi nije ništa (samo je malo prljava i prašnjava bila).
 
Vrh