Šta je novo?

Lidl Beograd

Ne znam zašto se neki brinu što su oni zaposlili čuvare na toliko dugo i da zbog toga imaju troškove. Pa valjda su oni uradili računicu i da li im se isplati. Verujem da, ako sada imaju troškove, da će to nadoknaditi sigurno u prvih nedelju dana po otvaranju svih objekata. Ipak će to biti neko otvaranje u rangu Ikee, ako ostane ista garnitura do tada, razglas na sve moguće strane i svim mogućim televizijama. Vidim da su čak i kod Šumica stavili kolica ispred, toliko ih je "briga" da li će neko eventualno ukrasti i napraviti im dodatni trošak.
 
Jel ima nagde zvanicno objavljenoda je LIDL odlozio pocetak rada za jesen 2018god?
 
Ali zašto čekaju? Do sada su mogli već velike pare da zarade na već završenim objektima za sve ove godine čekanja da izgrade celu mrežu.
 
Jedva cekam da se otvori pa da mi deleze, idea, tempo salju kataloge popusta zbog raznih "jubileja" sto su nas pljackali sa cenama pljackali su , kad se lidl otvori e to ce biti prava trzisna utakmica i bice realne cene . Isto se desilo sa Ikeom kad se otvorila svi su se usr**i pa od jednom imaju razne jubileje rodjendane pa smo dobili realne cene u JYSKU , Emeceti i ostalima koji su nam drali kozu sa cenama od jednom svi su spustili nerealno nisko cene .
 
Moje skromno zapazanje.
Cene u jisku su maltene identicne cenama u regionu i cenama koje su bile i pre otvaranja ike robne kuce.

Cene svezeg mesa u lancu LIDL u HR su u zadnje dve godine konstantno rasle i ovog leta su bile osetno vece nego u lancu PLODINE.
to osetno je od 30-60% pa i vise.
Sa druge strane, cene nekih proizvoda su toliko povoljne u odnosu na sve druge, da je to prosto neverovatno.

Nas kao kupce, dolazak lidla treba da raduje kaa mogucnost veceg izbora i vece konkurencije.
Ali ocekivati nesto spektakularno... (?)
Mislim da je to preterano. :)


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Mogućnst izbora je važna. Imamo sajtove za upoređivanje cena i akcija i može dobro da se uštedi, naročito ako imaš sve te prodavnice u blizini. Da li ću kolima da odem do Rode, DIS-a ili Lidla, meni je svejedno, jer sve mi je blizu (NBGD rulz).

Inače Lidl (i Aldi) planiraju da napadnu i USA, a jedan od razloga zašto su imali rast poslednjih godina je što su potpuno ignorisali on-line trgovinu.

Aldijeva i Lidlova usmerenost na fizičke trgovine i ignorisanje internet trgovine pokazuje se kao dobitna kombinacija. To je posebno vidljivo na britanskom tržištu gde 7,3 odsto građana namirnice kupuje putem interneta. Od Britanaca na taj način kupuju više samo Korejanci. Podstaknuti tim podatkom, britanski trgovački lanci uložili su stotine miliona dolara u razvoj web trgovina.

Međutim, prema sudu Bryana Robertsa, analitičara konsultantske kuće TCC Global, time su ugrozili najprofitabilniji kanal prodaje - fizičke trgovine - u korist najmanje profitabilnog.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?y ... id=1321210
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488486#p488486:16jyfjmk je napisao(la):
laki72 » 01 Nov 2017, 00:06[/url]":16jyfjmk]@dzonihsv
Poenta mog pisanja nije bila u tome dal objekat 'cuva' 1, 3, ili 5 ljudi, vec da su to zanemarljivi troskovi za firmu koja je kupila zemljiste i pravi desetine maloprodajnih objekata.

Nazalost, mi sad ovde diskutujemo o Lidl-u koji je maloprodajom poceo da se bavi mnogo kasnije nego sto smo mi imali velike markete Cetroprom (kasnije C-market)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Takođe poenta moje poruke nije bila koliko oni troše na čuvare, već je bila samo odgovor na tvoju (da ne čuvaju dve osobe taj objekat).
 
Neverovatno, skoro svi pominju cene a niko kvalitet robe koji se nudi.
 
Koka kolu, pivo, hemiju, kao i hranu (osim svežeg voća, povrća i mesa), ću uvek kupiti tamo gde je jeftinije ako postoje od onih proizvođača koje uvek kupujem.
 
Koka kola pa čak i pivo osim crnog, a tek hrana i sve što pominješ ne može biti sumnjivijeg kvalteta. Sve je "obogaćeno" raznim konzervansima, dodacima što se lako može pročitati na ambalaži dok je mnogo toga skriveno. Štaviše, veliki procenat dodataka namirnicama u cilju nihovog dužeg trajanja dodaje se i cigaretama. Ovo nije moja izmišljotina već tvrdnja stručnjaka prehrambene industrije kao i stručnjaka hemičara.
Važno je napadati pušače koji ne moraju biti pušači ali svi moramo da jedemo. Kako ti predlažeš da obratim pažnju na obrazloženje za "vražiju strelu", tako ja tebi dobronamerno savetujem da proučiš malo tu materiju pa batališ koka kolu i ostale zatrovane proizvode.
 
Pa šta onda jedeš? Sva hrana, osim svežeg voća i povrća, eventualno i zamrznute ribe, sadrži konzervanse, aditive i ostale dodatke za ukus, boju, trajnost.
Inače, u Novostima sam juče pročitao da Lidl planira da voće i povrće nabavlja od domaćih proizvođača, samo nisam uspeo da nađem vest na sajtu.
 
O hrani bismo mogli do sutra diskutovati, no ne volim takve opšte rasprave voditi na forumu. Samo ću se uhvatiti Koka kole i to u jednoj (najviše 3) rečenici. Mnogi sportisti piju Koka kolu jer ima mnogo šećera, a čist šećer je neophodan sportistima kao najčistiji izvor energije. Koka kola je jeftina, ima prijatan ukus za većinu ljudi, i zato je sportisti često mešaju sa nekim drugim skupljim izotoničnim napicima. Jedini problem su mehurići, ali to se reši mućkanjem.

Poenta je da sa svakim novim igračem na našem tržištu se povećava mogućnost izbora, a ja taj izbor znam da koristim i zato se radujem dolasku Lidla.

Sa obzirom da je Lidl iz Nemačke, očekujem i jeftino nemačko pivo u kome NE SME da bude ništa veštačko, pa je samim tim bolje od skoro svakog piva koje se pravi u Srbiji.
 
Meni je super ovaj trip kod ljudi kad god se pomenu cene hrane kako mi jedemo i hranimo se nekom ultra kvalitetnom hranom koju pritom uvozimo pa druze ako je razlika u kvalitetu hrane i robe izmedju zapadne i istocne Evrope dokazana mozes da zamislis sta mi konzumiramo tek koji smo ne slepo crevo istocne Evrope nego rektum njen po pitanju kvaliteta hrane u Beogradu , verujem da je u unustasnjosti kvalitetnija hrana zbog sela ali u Beogradu na nama zaradjuju prodauci nam djubre iz latinske Amerike i Turske bez ikakve kontrole i to nam masno naplacuju, ima i Evropa kvalitetnu hranu na selima ali gradove hrani industrija a ne sela na zalost. prema tome Lidl ovde treba da dodje jer su trgovinske marze bezobrazno visoke i zaradjuju na nama poslednjih 17 godina treba da ih pokose sa cenama i da propadnu jer su olosi koji pumpaju cene hrane na prosecnu platu od 350 evra sram ih bilo , zato smo i dosli do toga da imamo za hranu samo i da platimo racune (izmedju ostalog zbog toga)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489148#p489148:kygel78m je napisao(la):
astrodule » 03 Nov 2017 03:07 pm[/url]":kygel78m]O hrani bismo mogli do sutra diskutovati, no ne volim takve opšte rasprave voditi na forumu. Samo ću se uhvatiti Koka kole i to u jednoj (najviše 3) rečenici. Mnogi sportisti piju Koka kolu jer ima mnogo šećera, a čist šećer je neophodan sportistima kao najčistiji izvor energije. Koka kola je jeftina, ima prijatan ukus za većinu ljudi, i zato je sportisti često mešaju sa nekim drugim skupljim izotoničnim napicima. Jedini problem su mehurići, ali to se reši mućkanjem.

Poenta je da sa svakim novim igračem na našem tržištu se povećava mogućnost izbora, a ja taj izbor znam da koristim i zato se radujem dolasku Lidla.

Sa obzirom da je Lidl iz Nemačke, očekujem i jeftino nemačko pivo u kome NE SME da bude ništa veštačko, pa je samim tim bolje od skoro svakog piva koje se pravi u Srbiji.
Prvi put čuje m da sportisti piju Koka Kolu kao izvor šećera. Ne znam o kojim se sportovima radi, ali u sportovima izdržljivosti teško da se ona može efikasno koristiti jer je veoma jak diuretik. A profesionalci kao izvor gliko energije koriste sportske gelove i komplekse UH.

Prvi Lidl s eotvara ipak za nekih godinu dana od danas i to je tačno. Do tad će Lidl imati bar 10 lokacija spremnih samo u Bg i još oko 20 u unutrašnjosti.
 
Али у спортовима експлозивне снаге кока-кола, изгледа, може да се користи. Шпановићка је причала да током великих такмичења ништа не једе, само пије газирана пића...

@Astrodule
Лидл је познат и по прилично јефтиним а солидно квалитетним француским винима.
 
Ono što mi je najveći plus za Lidl je što nemaju nekvalitetne proizvode. Domaći lanci će morati dosta da se pomuče da održe taj nivo kvaliteta, posebno Dis koji se žestoko pokvario poslednjih par godina. Po nivou kvaliteta jedino im može parirati Idea, ali i pred njima su crni dani i ako uopšte budu postojali sledeće jeseni nešto sumnjam da će biti na današnjem nivou.
 
Biciklisti se često mogu videti kako uzimaju koka kolu. Ima dosta tekstova o tome. Ako Koka kolu (i ostala gazirana pića) posmatrate kao napitak koji ima 10% šećera i uporedite to sa sporstkim napicima, sve će vam biti jasno. Postoji i malo kofeina u njoj, tako da kada se promućka, tj, izbaci CO2, dobija se sasvim pristojan sportski napitak.

Nisam znao to za Španovićku, ali znam da cepa Red Bull :)

Eto, dobićemo i fina vina i ko zna šta još.
 
Toga ovde nece biti ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Pa da ne "pregorite" ;)
Ipak, treba sacekati jos godinu dana :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489188#p489188:tciwwfpx je napisao(la):
tragac » Pet Nov 03, 2017 6:40 pm[/url]":tciwwfpx]Ono što mi je najveći plus za Lidl je što nemaju nekvalitetne proizvode.

Za mene je Lidl sinonim za jeftine slatkiše prepune čistog šećera. I za kasirke koje moraju da rade kao roboti. Nikad ne bih povezao Lidl sa kvalitetnom robom, čak imam utisak da je na zapadu potpuno suprotno mišljenje - da je Lidl za najniži sloj društva koji nema novca da se hrani zdravo. Znači, lepo će se uklopiti u Srbiju.
 
Čisti šećer ti je manje štetan od svakog "zdravog" šećera, ili skoro svakog zaslađivača. Na žalost, skoro da nema slatkiša u bilo kojoj prodavnici koji sadrži u sebi čist šećer već su u pitanju uglavnom fruktozni sirupi dobijeni iz kukuruza.

Posle intermeca o šećeru da nastavim o Lidlu. Rekao bih da nisi unutrašnjost istog ikada video uživo.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Vrh