Šta je novo?

Lidl Beograd

Hoće li taj drugi Lidl na Vidikovcu kod okretnice zauzeti sadašnji parking? Ako hoće, gde će parkirati onoliki ljudi... ako se ne varam, oni soliteri imaju i po19 spratova, a nemaju nikakvu alternativu za parkiranje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=474268#p474268:3ruhgxk1 je napisao(la):
tribi » Пон Авг 28, 2017 4:10 pm[/url]":3ruhgxk1]Hoće li taj drugi Lidl na Vidikovcu kod okretnice zauzeti sadašnji parking? Ako hoće, gde će parkirati onoliki ljudi... ako se ne varam, oni soliteri imaju i po19 spratova, a nemaju nikakvu alternativu za parkiranje...
Одакле информација за други Лидл?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415806#p415806:3k5q92yt je napisao(la):
vucko » Čet Nov 10, 2016 10:22 am[/url]":3k5q92yt]
Јавна презентација Урбанистичког пројекта за изградњу малопродајног објекта супермаркета „Lidl” КО Кнежевац

Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове на основу члана 63. Закона о планирању и изградњи („Службени гласник РС” бр.72/09, 81/09, 64/10 - Одлука УС, 24/11, 121/12, 42/13-Одлука УС, 50/13 – Одлука УС, 98/13 – Одлука УС, 132/14, 145/14)

оглашава

ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ
УРБАНИСТИЧКОГ ПРОЈЕКТА ЗА ИЗГРАДЊУ МАЛОПРОДАЈНОГ ОБЈЕКТА СУПЕРМАРКЕТА „LIDL” НА ГРАЂЕВИНСКОЈ ПАРЦЕЛИ ФОРМИРАНОЈ ОД КАТАСТАРСКИХ ПАРЦЕЛА 233/7, 2265/30, 234/2, 235/2, 236/2, 2265/32, 259/1, 259/5 КО КНЕЖЕВАЦ, БЕОГРАД

Јавна презентација обавиће се у згради Градске управе града Београда, у ул. 27. марта бр. 43-45 (сала 2 у сутерену) од 10 дo 16.новембра 2016.године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.
Носилац израде предметног Урбанистичког пројекта је „АНГОСТА” д.о.о; ул. Цвијићева бр.3, Београд.
Носилац израде предметног Урбанистичког пројекта у току одржавања јавне презентације даваће обавештења о урбанистичко архитектонском решењу Урбанистичког пројекта.
За давање обавештења о садржају јавне презентације овлашћена је Марија Перуновић, Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове, ул. Краљице Марије бр. 1.
Заинтересована лица могу током јавне презентације да изврше увид у урбанистички пројекат, као и да своје примедбе и сугестије на планирана решења у писаној форми доставе Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове, Улица краљице Марије бр. 1, најкасније до 16. новембра 2016.године.

http://www.beograd.rs/cir/gradski-oglas ... -knezevac/

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=416646#p416646:3k5q92yt je napisao(la):
Žika » Pon Nov 14, 2016 3:17 pm[/url]":3k5q92yt]
To su te parcele i skroz do okretnice.


http://www.ekapija.com/tenderi/2006/10/ ... 251006.pdf






]
 
Ne znam ima li smisla ovo što vidim. Inače, vidim i da nakon dve godine su koristili stari naziv ulice.
 
DC Lidl
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2

Nova petlja kod DC Lidl koji je bio i uslov njihove gradnje. Tu su pored DC Delhaize i dts. Tako da ce stanovnici Banovaca da odahnu od kamiona i buseva koji voze zaposlene.

Pravac iz BGa ka Novom Sadu
Pogledajte prilog 1
Vidi se deo kruznog toka koji su uradili


Inace iz pravca Novog Sada ka BGu je vec uradjen ulaz i izlaz ka BGu...takodje ima kruzni tok od ranije.
 
Ne krivim ih. U Evropi vlada dogma te takozvane i licemerne političke korektnosti. Svakog dana se ispiraju mozgovi Evropljana metodama sličnim onima koje su primenjivali nacisti, fašisti i staljinisti. Ljudi su zbunjeni i ne znaju kako i šta sve treba da dovedu u sklad sa tom dogmom. A radnici marketinga, dizajneri i advertajzeri su isto ljudi. Problem nije u Lidlu, mnogo je širi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475724#p475724:3n6hlf88 je napisao(la):
Earthmoving » 05 Sep 2017 10:26 am[/url]":3n6hlf88]Sramota Lidla: U fotošopu obrisali krst
Super, ja kao Evropljanin i hrišćanin im ovde neću kupovati, nek im kupuju njihovi dragi neevropljani i nehrišćani kojima se ulizuju. Mislim da zaslužuju bojkot i od drugih Evropljana i hrišćana.
https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyy ... id=1300379
file.php

Verskim obeležjima nije mesto na keksu i pakovanju ćevapa. Nego je neko bio lenj da nađe odgovarajuću sliku grčke idile ili da plati crtača pa je palo fotošopiranje što je budalaština.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475724#p475724:1c8na004 je napisao(la):
Earthmoving » 05 Sep 2017 11:26 am[/url]":1c8na004]Sramota Lidla: U fotošopu obrisali krst
Super, ja kao Evropljanin i hrišćanin im ovde neću kupovati, nek im kupuju njihovi dragi neevropljani i nehrišćani kojima se ulizuju. Mislim da zaslužuju bojkot i od drugih Evropljana i hrišćana.

Kada bi mi kao narod bili u stanju (i hteli) bilo šta da izbojkotujemo, bili bi smo najsrećnija i najrazvijenija zemlja na svetu...
 
Za Lidl na Adi imam informaciju da će biti na spratu, a parking u prizemlju, jer plac nema mesta i za dovoljan broj parking mesta. Ne znam da li je neko to napisao dosad. A već se i vidi, betonski kostur objekta je skoro pa gotov
 
Betonski kostur gotov i meni bilo čudno što je toliko visok. Mislim da rade krov.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475760#p475760:2wb7oeoi je napisao(la):
tragac » 05 Sep 2017 02:26 pm[/url]":2wb7oeoi]Ne krivim ih. U Evropi vlada dogma te takozvane i licemerne političke korektnosti...

Ne radi se tu o korektnosti. Nego ti u evropskim velikim gradovima bukvalno ulicama vladaju muslimani, a isticanjem krsta Lidl koji pikira na siromasnije kupce bi izgubio dobar deo trzista.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476280#p476280:3ls2ji69 je napisao(la):
vranac » Čet Sep 07, 2017 10:52 pm[/url]":3ls2ji69]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475760#p475760:3ls2ji69 je napisao(la):
tragac » 05 Sep 2017 02:26 pm[/url]":3ls2ji69]Ne krivim ih. U Evropi vlada dogma te takozvane i licemerne političke korektnosti...

Ne radi se tu o korektnosti. Nego ti u evropskim velikim gradovima bukvalno ulicama vladaju muslimani, a isticanjem krsta Lidl koji pikira na siromasnije kupce bi izgubio dobar deo trzista.

'vladaju muslimani' kad si poslednji put bio?? Ja skoro, francuska i belgija, nema ih toliko koliko se ovde predstavlja. Odnosno ima ih taman toliko da srpsko oko to primeti i augmentuje jer smo ovde svi beli hrišćani, mahom. Baš sam u Lidlu kupovao, i jedva čekam da otvore radnje ovde
 
Meni Lidl nema šta da ponudi. Voće i povrće ne kupujem ni u jednom supermarketu, već na pijaci ili od naših seljaka. Strani konditorski proizvodi me ne interesuju, samo crne čoklade i Menaž, a imam Štark preko puta ulice. Odlično. Sokove ionako ne kupujem. Hleb i mlečno kupujem naše u marketu preko puta. Doručak isto kupujem tu ili u domaćoj pekari. Otarasite se seljačkog mentaliteta kud svi Turci tu i mali Muja, budite svoji. Kako ćete se videti vi ako ste prekriveni brendovima, to vas zaklanja. Samo povodljivi ljudi i slabi karakteri se pale na brendove, tipa Lidl i slično. Radite na sebi i ne brinite se neće vas niko izbaciti iz sela ako niste "in" , tj. ako niste posetili juče H&M, Zaru, danas Ikeu, sutra Lidl... Na to se pale ovce, vi budite ljudi.
 
U redu je Earthmoving, shvatili smo jos u temi za Ikeu, ne volis (ili bolje reci mrzis) strane brendove i prodavnice. Neko nema pijacu u okolini, neko nema domaci market preko puta ili domacu pekaru. Nemamo svi iste mogucnosti kao ti, a to "budite svoji" ti odmah pada u vodu cim si i ovde i u temi za Ikeu prakticno "propovedao" ljudima da kupuju samo domace (ne direktno, ali vrlo jasno). Kako da budemo svoji ako jos i tebe treba da slusamo? Tako da, pusti ljudi da kupuju sta zele, kako zele, koliko zele i gde zele, ti nastavi svoju pricu i budi svoj, i ostavi druge da budu svoji, pa makar i to bilo da prate druge. Ne znam sto se toliko cimas i sto ti je toliko vazno.
 
Обичном човеку сваки нови трговнски ланац може да изађе само на добро, већи избор артикала, близина, ниже цене због веће конкуренције итд.
 
Da nema inicijalnih postova koji propagiraju srecu zbog dolaska betona I stakla za prodaju iz supljeg u prazno, ne bi bilo ni moje replike. Prvo obrati paznju na uzrok, pa onda posledicu, preskaces uzrok. Ako je iznesena ideja pogresna ili zaostala naravno da zaslužuje repliku.
To sto mislis da ti jeftinije, a sto izvlaci pare iz zemlje, u drugom koraku ti je skuplje. To je ekonomski proces ali ne bi ovde dublje o tome.
 
I ja bih više voleo da kupujem u domaćim trgovinama, ali bi prvo one trebale da povećaju asortiman i ubace kvalitetne proizvode. Naši lanci prodaju uglavnom bofl, a postoje i marketi koji to i ističu, kao "zašto plaćate skupe brendove, kupite kod nas jeftin bofl". Npr juče uđem u jedan naš manji lanac trgovina, tražim tečni prašak za veš, imaju samo nekakav pur weiss koji je navodno nemački a ovde se pravi, probali ga, nije skinuo fleke sa otkuvanog veša... A krenuo da kupim neki malko bolji, malo skuplji, ali nema, već samo taj bofl i onaj najskuplji na tržištu. Koja i kakva je to strategija?
 
Ako mislis na one Trgovinske marke one uopste nemaju losu robu - Opet zavisi o kojoj je tacno robi rec ali vecina je odlicnog kvaliteta.

Inace Lidl je jedna velika prodavnice njihove Trgovinske marke. U lidlu tesko da ces naci brend proizvode vec samo jefinije zamene sa dobrim/prihvatljivim kvalitetom.

Meni je Lidl drag zato sto kad god idem negde po evropi znam kako sta funkcionise i znam kakav kvalitet da ocekujem, a da ne potrosim mnogo novca.

Ovde ce mi biti atraktivan zato sto ce mi biti ispred zgrade, a obliznji C-Maket (Shop & GO) je toliko jadno snabdeven da nikada i ne ulazim u njega.
Inace mi je sve jedno da li je Lidl, Roda ili Podunavlje bitno mi je da ima ono sto trazim po ceni ne visoj od obliznje konkrencije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476411#p476411:2voqj3q3 je napisao(la):
Earthmoving » Пет Сеп 08, 2017 5:20 pm[/url]":2voqj3q3]Da nema inicijalnih postova koji propagiraju srecu zbog dolaska betona I stakla za prodaju iz supljeg u prazno, ne bi bilo ni moje replike. Prvo obrati paznju na uzrok, pa onda posledicu, preskaces uzrok. Ako je iznesena ideja pogresna ili zaostala naravno da zaslužuje repliku.
To sto mislis da ti jeftinije, a sto izvlaci pare iz zemlje, u drugom koraku ti je skuplje. To je ekonomski proces ali ne bi ovde dublje o tome.
Када гледаш на шире стазе скроз си у праву.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476411#p476411:gloueluk je napisao(la):
Earthmoving » 08 Sep 2017 05:20 pm[/url]":gloueluk]Da nema inicijalnih postova koji propagiraju srecu zbog dolaska betona I stakla za prodaju iz supljeg u prazno, ne bi bilo ni moje replike. Prvo obrati paznju na uzrok, pa onda posledicu, preskaces uzrok. Ako je iznesena ideja pogresna ili zaostala naravno da zaslužuje repliku.
To sto mislis da ti jeftinije, a sto izvlaci pare iz zemlje, u drugom koraku ti je skuplje. To je ekonomski proces ali ne bi ovde dublje o tome.
To je onda druga stvar. Potpuno je druga stvar ako neko veliča dolazak nekog trgovinskog lanca ili brenda, koji god lanac da je, iz bilo kog razloga da to čini. A možda neko ne veliča, nego je istinski srećan, jer je imao pozitivan utisak ranije i ima prave razloge da smatra da je ta prodavnica bolja i da nudi bolje od nekih domaćih. A ja se iskreno nadam da cela tvoja priča oko kupovine isključivo domaćih proizvoda, što je više moguće, se ne bazira na tome da želiš namerno da prkosiš tim ljudima samo zbog njihove sreće, prave ili lažne. U tom slučaju onda ovo ne bi bila druga stvar, bilo bi krajnje bizarno da je to razlog. A da budem iskren, dobijam takav utisak o tebi, s obzirom na čelu priču i ovde i u temi za Ikeu.
 
Ako neko ima pravo da voli, drugi ima pravo da ne voli. Nije jasno kakva je objektivnost pridikovati samo jednom od ta dva ukusa. Mislim ok je kritikovati iz svog licnog ukusa ali je onda pretenciozno to prezentovati kao "objektivnu" kritiku.
Ja jesam za strane investicije u oblastima gde nam je potrebno znanje, tipa proizvodnja čipova, kola, kompjutera... Nadam se da sam ovim dokazao da nisam protiv stranih investicija. Ali ove zicere kao sto je Lidl za hranu (u zemlji koja je tradicionalno poljoprivredna), Ikea za namestaj, druge za odeću, strani trzni centri... je tolika glupost kao da dođe neko da ti prodaje vazduh koji si imao I pre njega. To je stoga cisto I nepotrebno izvlacenje para iz zemlje I njeno dugorocno siromasenje. I naravno da me interesuje da nasim ljudima bude dobro, a njihovi, tudjinci me ne interesuju. Kazem, ovakve glupe strane "investicije" se svode da sad ulozi 1 milion I onda zauvek izvlaci 20 miliona. Njima van, ne nama ovde. Ali ok, sada verujete da ste u plusu jer je usao taj 1 milion, pa ste srecni. Za par godina kad povrate taj milion I pocnu da izvlace preko toga, tj kad nam krene "negativna investicija", neki ce biti mozda malo manje srecni. Dakle, dobro je ono sto je za Nas dobro, a lose je ono sto je za nas lose. Gledamo iz svog ugla, a ne tih stranaca.
A ono sto je povezana religija I imigracija sa Lidlom je odlicno, pogađa u sam centar jer Lidl prodaje taj njihov germanski imidz, sliku, nasi ljudi ovde time kupuju deo te atmosfere ali to je prevara, to oni danas vise nisu, istina bi bila imidz turske I Bliskog istoka za marama, zarovima I nekim malo ruznijim ljudima od Germana. Ali ko bi im kupovao taj novi imidz njihove realnosti. Slicno kao kad bi Pakistan otvorio ovde svoj brend, da vidimo kolko bi nasih ljudi zelelo da kupuje u takvom imidzu.Dakle Lidl prodaje imidz koji vise ne postoji.
 
Earthmoving":359yxjp6 je napisao(la):
Meni Lidl nema šta da ponudi. Voće i povrće ne kupujem ni u jednom supermarketu, već na pijaci ili od naših seljaka. Strani konditorski proizvodi me ne interesuju, samo crne čoklade i Menaž, a imam Štark preko puta ulice. Odlično. Sokove ionako ne kupujem. Hleb i mlečno kupujem naše u marketu preko puta. Doručak isto kupujem tu ili u domaćoj pekari. Otarasite se seljačkog mentaliteta kud svi Turci tu i mali Muja, budite svoji. Kako ćete se videti vi ako ste prekriveni brendovima, to vas zaklanja. Samo povodljivi ljudi i slabi karakteri se pale na brendove, tipa Lidl i slično. Radite na sebi i ne brinite se neće vas niko izbaciti iz sela ako niste "in" , tj. ako niste posetili juče H&M, Zaru, danas Ikeu, sutra Lidl... Na to se pale ovce, vi budite ljudi.

Prijatelju, jer ti zaista mislis da ce jogurt, mleko, hleb i sl. Lidl dovoziti iz Nemacke?

A kada pricas o iznosenju profita iz zemlje, seti se da taj isti Stark nije vlasnistvo ni drzave Srbije, niti drzavljanina, a ni rezidenta Srbije.
Pricati ljudima da se 'pale' jer zele da proizvod solidnog kvaliteta plate jeftinije je pomalo neumesno, posebno kada sa druge strane imas opstu pojavu da su vlasnici "nasih" najvecih kompanija koje se bave hranom u stvari stranci.
Dakle, ti kada kupis Dijamant majonez, u stvari si kupio HR Zvijezda.
Kada kupis "somborski sir" ili jogurt ili bilo koji proizvod nekadasnjeg "Somboleda" pomislices da si kupio HR brend zbog naziva koji poznajes, ali si u stvari novac dao Francuzima.
I kako onda da u eri opste globalizacije gde se ne zna cije je sta (zna se, ako se kopa, ali retko ko to radi) ti ili ja ili bilo ko patriotski pristupi trgovini?
Nema od toga nista, prekasno je, i sto smo imali propalo je ili davno prodato.

P.S.
Cenim da vozis jugo, gledas EI televizor i forumu pristupas sa TIM011 racunara !? ;)
Salim se naravno, ne zameri :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ne zameram Laki, sasvim je realno to sto si rekao. Ja idem sledecom logikom: prednost dajem onom sto je bas nase (pijaca, PKB, mesara, pekara, tekstil, struja, Beobuild ;)...) jer ako su pare u lancu I ja sam u lancu I to je dobro za mene. Ako toga nema sledecu prednost dajem strancima koji proizvode kod nas (Bosch, Gorenje, kao I ove koje si ti naveo..). Ako uopste nemamo neki proizvod onda kupujem strani najjeftiniji (uglavnom Azijate, KIA ceed su mi kola, telefon Huawei, ruski gas I nafta...). Dakle ja skoro nista ne koristim od ovih Lidlovih zemljaka. Cenim da imaju dobre slatkise ali prezivecu bez njih. Svaki dinar koji dajem, ja gledam da njime podrzavam ili ne podrzavam jednu ideju. Ideje koje su iza proizvoda, a koje mislim da nisu dobre, ja ne finansiram. I ovim zavrsavam, da oslobodim mesta za druge da pisu, u principu sam rekao svoje o ovom aspektu teme :)
 
I da dodam.
Nisu ljudi pomodari po pitanju Lidla, vec su zeljni konkurentskog trgovinskog lanca sa konkurentnim cenama. Iskustva sa Lidlom su pozitivna vecini nasih gradjana koji su se sa njim susretali.

A evo i jednog primera iz susedne zemlje:
89c18f5c494b8f7102f0a284c287ac1e.jpg


I naravno da ovaj prsut nije proizveden ni u Spaniji, ni u Italiji (mada ih i oni fantasticno suse) vec je domaci proizvod na trzistu:
e25188312c34f7b7fa9fb521c73e88ae.jpg


A kao sto vidis, cena za komad prsuta (sunke) bez kosti je vise nego povoljna.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh