Šta je novo?

Lidl Beograd

11030":7g4ubg69 je napisao(la):
Pa nije bas toliko blizu onom u Kneza Viseslava. A lidl je ko maxi, bice ga iza svakog coska, samo polako.
Tacno tako, potpuno si u pravu.
Za informaciju na potezu od jednog do drugog lidla (k. Viseslava - vidikovac) imaju nekoliko maxi-ja. Pri tom ovde su pretezno visoke stambene zgrade sa dosta stanova, te i tome treba zahvaliti 'gustinu' prodajnih objekata.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
laki72":2obvcha0 je napisao(la):
11030":2obvcha0 je napisao(la):
Pa nije bas toliko blizu onom u Kneza Viseslava. A lidl je ko maxi, bice ga iza svakog coska, samo polako.
Tacno tako, potpuno si u pravu.
Za informaciju na potezu od jednog do drugog lidla (k. Viseslava - vidikovac) imaju nekoliko maxi-ja. Pri tom ovde su pretezno visoke stambene zgrade sa dosta stanova, te i tome treba zahvaliti 'gustinu' prodajnih objekata.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
2, ako ne računamo onaj na pijaci i jedna Idea
 
Zasto ne bi racunali taj na pijaci? :)
Pa dodaj tome i supermarket Orasac , njega zaboravismo.
Poenta mog posta je da objasnim da je velika gustina stanovanja u ovom delu vidikovca, nadam se da je jasno. :)
Takodje, pozicija ovog Lidl objekta koji preko puta ima stanicu na koje staju autobusi koji voze za Vranic, Meljak, Barajevo, Ripanj, Rusanj...
Pun pogodak za Lidl. Sva ova naselja ce poprilicno pricekati do izgradnje njihovih maloprodajnih objekata, ali sa ovakvom pozicijom ovog marketa, nametnuce se stanovnistvu koje ce za odredjene proizvode svracati dok ide sa posla...
'Svabe' su ocito sve mudro izanalizirali pre zvanicnog ulaska na trziste Srbije.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
@laki72

Zbog navika u kupovini: ne ide se ciljano u Maxi na pijaci ali može da se nabroji ako posmatramo broj objekata konkurencije.
U tom slučaju bi trebalo navesti još 3 Maxi objekta u neposrednoj blizini (1 na Ceraku, 1 u P.M.Petrovića i 1 na Labudovom brdu)

@tragac

Orašac je ozbiljna konkurencija svim većim kućama. Mnogi, uključujući i mene, radije kupuju tamo zbog asortimana i cena nego u Maxi ili Idea.

Lidl će imati sjajne pozicije ali će morati puno da se potrudi da bi zadobio poverenje.
 
Lidl ce biti u velikoj prednosti u odnosu na Maxi zbog parking mesta. Sad pored postojecih Maxija prakticno nema gde da se stane.
 
primer je Kanarevo gde Maxi jedna od najstarijih samousluga koja je nekad bila Centroprom i Cmarket, i postoji već 50 godina nikada nije imala parking. Razlog zašto Idea na Miljakovcu dobro posluje i pored očajne mikrolokacije je upravo što imaju OGROMAN parking ispred.
 
Orašac ima dva objekta, tu su od konkurencije Aman koji nikad ne čiste radnje i Mega Sunce, imprerija memljivih proizvoda i prelepljenih deklaracija. Stvarno će Lidl imati problem da se izbori sa tom domaćom "konkurencijom".
 
Lidl u sabcu skoro gotov maksi lidl idea sve u redu
 
Metro i Tempo su za sada ispred Maxi, Roda/Idea i ostalih uključujići i Orašac, Gomex itd. Takođe cene su nešto uvek privlače kupce naročito sada u doba interneta i online kataloga.
Nadam se da će Lidl dovući nešto njemačko i evropsko. Da malo uživamo u kvalitetu.
 
Tempo (ali oni najveci, Kvantas, Ada itd) mi se cine da imaju najbolji asortiman i popuste, jos sa busplus dobijas popust itd. Lidl ce mi sada biti blizi od Tempa gdje idem u weekly nabavke pa se nadam da se tu mogu prebaciti ako bude sve kako treba, i kao sto Zika rece dovuku stvari iz Njemacke, da ne bude sve sto vec imamo i smece razno za istocno trziste.
 
N_L":t64dqrt5 je napisao(la):
... i kao sto Zika rece dovuku stvari iz Njemacke, da ne bude sve sto vec imamo i smece razno za istocno trziste.

Jok nego ce da bude roba za zapadno trziste. :D
Evo vidim, maxi od kako su ga belgijanci kupili 'valja' samo ful kvalitet... ;)
Ljudi moji, to istocno trziste cine vecinom drzave koje su u EU i koje bi po prirodi stvari morale biti tretirane kao deo jedinstvenog trzista EU. Sta onda mozemo ovde ocekivati? Jos ovako jadni i napaljeni gde i dalje 80% stanovnistva smatra Milka cokoladu vrhunskom robom?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=416059#p416059:2l0r1w8c je napisao(la):
laki72 » Fri Nov 11, 2016 4:51 pm[/url]":2l0r1w8c]
vucko":2l0r1w8c je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415824#p415824 je napisao(la):
Fist » 10 Nov 2016 12:32 pm[/url]":2l0r1w8c]Lokacija je na Vidikovcu na parcelama preko puta OMV pumpe, odnosno izmedju ibarske magistrale, ulice Patrijarha Joanikija i okretnice autobusa 23, 53, 89 i 521.
Može li slika lokacije za nas sa jeftinijim kartama? :D


Evo za one 'sa jeftinijim' kartama ;)


36651c089f76a6086112315b3df757a2.jpg


ef8b576f5dfad1644806db16e7f4fb57.jpg



Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Šta bi onda bilo ovo:

 
@Saobraćajna kamera

Ja sam nacrtao lokaciju po informaciji koju je neko preneo da ce se Lidl nalaziti na mestu nekadasnje fabrike HTZ opreme Napred-ak.
Katastarske parcele nisam gledao, pa je mozda zato doslo doslo do zabune.

Lokacija sa tvoje slike je po meni bolja jer je bliza centru naselja.
Problem eventualno moze (mozda) biti gasovod koji cini mi se bas tuda prolazi?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Sve ok, dobro si ti označio prema onoj informaciji.
Meni je delovala čudno ta lokacija pa sam potražio info i našao ovo.

Ko zna gde će na kraju šta da bude.
 
Inače bolja je lokacija koju je Laki označio i lepo obrazložio / nema šta tome da dodam.
Saobraćajna, ovo što si ti označio to je TPC 5 a Lidl treba da bude na TPC 6, što znači da stanari ostaju bez onog parkinga iznad Patrijarha Joanikija.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=416542#p416542:2qo575nw je napisao(la):
laki72 » Pon Nov 14, 2016 1:25 am[/url]":2qo575nw]
N_L":2qo575nw je napisao(la):
... i kao sto Zika rece dovuku stvari iz Njemacke, da ne bude sve sto vec imamo i smece razno za istocno trziste.

Jok nego ce da bude roba za zapadno trziste. :D
Evo vidim, maxi od kako su ga belgijanci kupili 'valja' samo ful kvalitet... ;)
Ljudi moji, to istocno trziste cine vecinom drzave koje su u EU i koje bi po prirodi stvari morale biti tretirane kao deo jedinstvenog trzista EU. Sta onda mozemo ovde ocekivati? Jos ovako jadni i napaljeni gde i dalje 80% stanovnistva smatra Milka cokoladu vrhunskom robom?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Nemo Milku da mi vređaš. :grand:
Belgijanci su dovukli njihovu čokoladu i valjda još nešto. Inače ta čokolada mi se ne sviđa , bolja ova sa domaćim imenom iz D.
U Metrou ima daleko veća ponuda stranih/ zapadnih prehrambenih proizvoda koji su i pored niže cene daleko kvalitetniji od domaćih proizvoda. Tako da realno od Lidla očekujem još nekog stranca.
 
Ako hoces da unistis selo - otvoris fabriku carapa.
Ako hoces da unistits zemlju - otvoris Lidl ( i jos subvencionises).
 
Јутрос је неко (претпостављам) машином пробио главну водоводну цев на ободу плаца Лидла према улици у Борчи. За кратко време већи део плаца напунио се водом. Читав тај део Борче, укључујући Мек Доналдс, а вероватно и читав Шопи центар још увек је без воде.

Не знам ко је крив. Да ли онај ко је уцртавао инсталације или онај ко је руковао машином, али још једном смо успели да докажемо да можемо да направимо штету чак и онда када зидамо на голој ливади.
 
dosen":13af68pg je napisao(la):
Ako hoces da unistis selo - otvoris fabriku carapa.
Ako hoces da unistits zemlju - otvoris Lidl ( i jos subvencionises).
Drzava Srbija nema nikakve veze sa Lidlom.
Svi placevi van Bg-a su im prodati za lepe iznose.
Osim toga nije drzava kriva ako neka domaca firma propadne zbog dolaska Lidl-a.
Ako neka firma zeli da bude konkurentna ona ce smanjiti cene i prilagoditi se trzistu.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh