Šta je novo?

Lidl Beograd

Delhaize rodi svoju radnju u malte ne svakom poslovnom centru tako da će biti neka radnja sigurno kad se završe poslovne zgrade. A tu bih očekivao i Kafeteriju ili Coffee Dream koji se isto rode čim se zagradi neka nova poslovna zgrada :D Al da ne idemo u off sada pošto je ovo više za temu o Prokopu.
 
Kakva trač partija se vodi ovde 😁 pročitao sam dve zadnje stranice i nije mi dobro... Lidl se nikad ne otvara u okviru nekih objekata, već uvek prave svoje zasebne. Nikad nisu renovirali neki stari, već sruše ako postoji pa prave novi... Tako da će teško biti u prokopu...
 
Kakva trač partija se vodi ovde 😁 pročitao sam dve zadnje stranice i nije mi dobro... Lidl se nikad ne otvara u okviru nekih objekata, već uvek prave svoje zasebne. Nikad nisu renovirali neki stari, već sruše ako postoji pa prave novi... Tako da će teško biti u prokopu...
Itekako imaju radnje u starim objektima, evo ti primera iz Bad Emsa u Nemačkoj:

1000005722.jpg
 
Kakva trač partija se vodi ovde 😁 pročitao sam dve zadnje stranice i nije mi dobro... Lidl se nikad ne otvara u okviru nekih objekata, već uvek prave svoje zasebne. Nikad nisu renovirali neki stari, već sruše ako postoji pa prave novi... Tako da će teško biti u prokopu...

LOL, eno ti u Budimpešti nekoliko LIDL-ova u postojećim starim zgradama...

U ovom sam bio nekoliko puta.


budapest-hungary-march-3-2021-lidl-supermarket-store-entrance-with-shopping-people-in-face-masks-in-the-city-centre-2EWTWY1.jpg


Imaš sigurno i jedan pored Mosta Slobode sličnog tipa (zeleni most)...
 
Лидл није толико лош, али што се тиче трговинских ланаца у Немачкој најквалитетнији је Едека, после њега Кауфланд,
док су Лидл (иако је власник иста групација као и Кауфланда) и Алди рецимо нека немачка варијанта Амана и Сунца код нас,

треба још великих трговинских ланаца да дође у Србију да би била већс конкуренција у ценама, акцијама, попустима итд.
 
Лидл није толико лош, али што се тиче трговинских ланаца у Немачкој најквалитетнији је Едека, после њега Кауфланд,
док су Лидл (иако је власник иста групација као и Кауфланда) и Алди рецимо нека немачка варијанта Амана и Сунца код нас,

треба још великих трговинских ланаца да дође у Србију да би била већс конкуренција у ценама, акцијама, попустима итд.

Kaufland i LIDL su deo SCHWARTZ grupe, kako si naveo. Moguće je da Kaufland, pošto posluje u Hrvatskoj, Rumuniji, Bugarskoj i Moldaviji dođe i ovde. Ne vidim razlog zašto ne bi, ionako je tržište visoko monopolizovano i marže u FMCG sektoru u Srbiji su dobre. Na ruku im ne ide drastično pogoršanje odnosa sa Nemačkom poslednjih godina.
 
Kada smo odlazili u Vidin u šoping, uvek smo išli radije u Kaufland nego u Lidl, veoma velika trgovina sa dosta pristupačnih proizvoda.
Takođe, imali su i dobre domaće Bugarske proizvode, kupovali često sir i meso.
 
Kaufland je dosta skuplji u Nemačkoj od Lidla,meni je Aldi bolji od Lidla nije to više ona rupa od jeftinih artikala dosta se popravio zadnjih 10 godina
 
Лидл није толико лош, али што се тиче трговинских ланаца у Немачкој најквалитетнији је Едека, после њега Кауфланд,
док су Лидл (иако је власник иста групација као и Кауфланда) и Алди рецимо нека немачка варијанта Амана и Сунца код нас,

треба још великих трговинских ланаца да дође у Србију да би била већс конкуренција у ценама, акцијама, попустима итд.
ne znam za Sunce, ali Aman kao da je univerzum za sebe, tamo ima stvari kojie nikad nigde nisa video, a radnje su strokave i neuredne do besvesti
 
Ja sam ušao preneki dan u onaj ruski Semafor... Bože me sačuvaj šta je ono, kao neki horor film. Odvratno. Ništa nisam kupio, naravno.
 
треба још великих трговинских ланаца да дође у Србију да би била већс конкуренција у ценама, акцијама, попустима итд.
Неће нико да цеди суву дреновину. Можда евентуално неко преузимање постојећег ланца.

Србији треба домаће производње и домаћих ланаца ако желимо да живимо боље, а не страних ланаца који пласирају своју робу.

Није ми јасно како то није свакоме јасно да то што ћеш добити краткорочно јефтиније немачке произвое дугорочно ћеш изгубити мањим платама јер ће се изгубити радна места у домаћој производњи.
 
Ako mislis na Auchan, cita se Ošan. Ima ih u HU i RO i bar tri stepenika su iznad Kauflanda i Carrefour-a

Ne znam po čemu, jedino po tome što ih nema kod nas, pa zvuči kao nešto eksluzivno...

Imaš ih sve oko Segedina i Budimpešte - TESCO, Auchan itd... To su sve nijanse i jedni prate druge po ponudi, cenama itd... Teško da je neki "tri stepenika" bolji od drugog, ako izuzmeno ove neke tipa ovog ruskog koji je kod nas, a koji ne bi trebalo da postoji uopšte. Taj ne da nije tri stepenika ispod, nego nije na skali uopšte.
 
Poslednja izmena:
треба још великих трговинских ланаца да дође у Србију да би била већс конкуренција у ценама, акцијама, попустима итд.

Kada se setim kada je trebalo da dođe LIDL kod nas, novine su bile pune naslova kako će cene u maloprodaji pasti i do 20%.
Eno ga sada onaj bilbord po Gradu, koji plaća sam LIDL, a sa koga se hvale kako je potrošačka korpa kod njih jeftinija nekih 5% :)

Niko nije lud sada da dođe i da stavi 20% niže cene, kao u Nemačkoj, a ne mora :)
 
Poslednja izmena:
Неће нико да цеди суву дреновину. Можда евентуално неко преузимање постојећег ланца.

Србији треба домаће производње и домаћих ланаца ако желимо да живимо боље, а не страних ланаца који пласирају своју робу.

Није ми јасно како то није свакоме јасно да то што ћеш добити краткорочно јефтиније немачке произвое дугорочно ћеш изгубити мањим платама јер ће се изгубити радна места у домаћој производњи.

Ista priča je bila kada je trebalo da dođe LIDL. Domaća proizvodnja asortimanom ionako ne može da zadovolji sve potrebe domaćeg tržišta, a uvek mogu i da izvoze. Koliko vidim oni domaći brendovi koji znaju posao, njihovi proizvodi su po Nemačkoj, Grčkoj, Kipru, Austriji. One loše neće spasiti DIS.

Domaći proizvodi nisu ništa jeftiniji od inostranih, može da se diskutuje o kvalitetu.
 
Poslednja izmena:
Vrh