Šta je novo?

"Lastavice" [ Stambeno poslovni kompleks | 69 100 m²]

Radnik sa gradilista (Lastavice) rece da ce biti hotel, to su mu rekli iz ekipe koja je radila sondiranje na placu do Tehnomanije. Koliko je to tacno videcemo…

Kako izgledaju hodnici, ulazi, generalno zajednicke prostorije? Koliko su tu odmakli radovi?

Jesu li u stanu gotovi finalni radovi? (unutrasnja stolarija, ulazna vrata, krecenje itd)

Hvala na informaciji. Morace valjda uskoro da postave neku tablu sa opisom projekta.

Sto se zgrade i stana tice, meni je ovo prvi put da ulazim u ovako nezavrsenu zgradu/stan, pa nisam znala gde pre da pogledam. Na sve strane je i dalje krs i lom. Kod ulaza je bilo radnika i nekih paketa, uopste se ne secam tog dela. Lift je uzak, nisam videla marku, ali onih dimenzija koje su navedene u specifikaciji opreme. Stepeniste je pristojne sirine i svetlo (prozori ka JG, prirodna svetlost - lamela D). Hodnici na spratovima su neke prosecne sirine, ni previse uzani, ni siroki, ok (znam da ovakav opis ne znaci mnogo, ali nismo merili). Ulazna vrata su postavljena, sobna ne. Plocice su postavljene i u kupatilu i kuhinji, takodje su u skladu sa svime sto nam je receno i pokazano prilikom kupovine. Sanitarije su delimicno ugradjene, npr. tu je lavabo, ali bez slavine. Tus kabina, bez baterije i sl. Parket je postavljen (i pokriven), lajsne nisu bile jos uvek. Prozori su postavljeni, ali vidim da se postavlja jos neki stakleni dodatak pri dnu prozora koji nisu na terasi, valjda kao dodatna zastita zbog visine prozora, a trebalo bi da postave i metalni deo ogradice na terasi. Za krecenje ne znam, mora valjda minimum jos jednom... Meni deluje kao da tu ima jos dosta posla, mada su mi prijatelji i rodjaci koji su kupovali stanove proteklih godina rekli da to sve brzo ide. A moguce je da su radovi vise odmakli u drugim stanovima/lamelama.
Garazu nismo videli. Nismo znali da moze i nismo se setili da pitamo.
 
Moji utisci se slažu sa ovim što je napisala Alien. Liftovi su Schindler i prilično su brzi. Ima ih više ali je samo jedan bio u funkciji. Obložen je svakakvim pločama dok traju radovi.
Verujem da se stepen radova malo razlikuje od stana do stana, ali tu je to sve otprilike na sličnom nivou. Ima krša raznog po hodnicima ali su zato prilično dobro sve zaštitili. Ulazna vrata u stanove su sva zaštićena nekim debelim, slojevitim kartonima. Mi smo išli u garažu i veoma lepo izgleda, sa širokim ulazima (ako se ne varam 6m je širina obe trake). Parking mesta široka 2,5m a kod mnogih ima još oko 20cm sa strane. Ostave su isto pri kraju, nedostaju još ulazna vrata.
 
Moji utisci se slažu sa ovim što je napisala Alien. Liftovi su Schindler i prilično su brzi. Ima ih više ali je samo jedan bio u funkciji. Obložen je svakakvim pločama dok traju radovi.
Verujem da se stepen radova malo razlikuje od stana do stana, ali tu je to sve otprilike na sličnom nivou. Ima krša raznog po hodnicima ali su zato prilično dobro sve zaštitili. Ulazna vrata u stanove su sva zaštićena nekim debelim, slojevitim kartonima. Mi smo išli u garažu i veoma lepo izgleda, sa širokim ulazima (ako se ne varam 6m je širina obe trake). Parking mesta široka 2,5m a kod mnogih ima još oko 20cm sa strane. Ostave su isto pri kraju, nedostaju još ulazna vrata.
Da li imate neku informaciju kada bi mogla biti predaja ključeva?
 
Ako se ne varam po ugovoru imaju 60 dana za primopredaju od tehnickog prijema, tehnicki prijem su najavljivali za april.
 
Ako se ne varam po ugovoru imaju 60 dana za primopredaju od tehnickog prijema, tehnicki prijem su najavljivali za april.
Jesu da, verujem da što se njih tiče i samih radova nema problema….
Ali znam da su ovi iz sekretarijata za urbanizam baš “ažurni” svako odobrenje rade po mesec dana i više…
 
Da li se možda neko raspitivao detaljnije o ceni održavanja zgrade u Lastavicama? Da li u ugovoru postoje neki detalji o tome? Meni se čini da je ovo prilično specifična zgrada za održavanje: grejanje na gas i naplata po stanu (pretpostavljam da je naplata samog gasa objedinjena za celu zgradu, neko treba da podeli ovu potrošnju po stanovima), grajnje vode (slično kao i grejanje, verovatno firma za održavanje treba da reguliše naplatu po stanu). Videla sam da je u W65 bilo ozbiljnih problema sa ovom naplatom grejanja (firma koja održava zgradu je htela da otkaže ugovor za gas jer neki stanari nisu plaćali svoje račune redovno), pa mi se čini da je prilično važno da ovo bude definisano u ugovoru
 
Da li se možda neko raspitivao detaljnije o ceni održavanja zgrade u Lastavicama? Da li u ugovoru postoje neki detalji o tome? Meni se čini da je ovo prilično specifična zgrada za održavanje: grejanje na gas i naplata po stanu (pretpostavljam da je naplata samog gasa objedinjena za celu zgradu, neko treba da podeli ovu potrošnju po stanovima), grajnje vode (slično kao i grejanje, verovatno firma za održavanje treba da reguliše naplatu po stanu). Videla sam da je u W65 bilo ozbiljnih problema sa ovom naplatom grejanja (firma koja održava zgradu je htela da otkaže ugovor za gas jer neki stanari nisu plaćali svoje račune redovno), pa mi se čini da je prilično važno da ovo bude definisano u ugovoru
Zašto ne zakažete sastanak ili pošaljete mail ljudima koji rade prodaju?
Ljubazni su i na sva pitanja odgovaraju
A vi koliko vidim imate gomilu nedoumica i pitanja
Ovde može da se desi da dobijete netačne i nepotpune informacije…
 
Uskoro otvaraju tender za odrzavanje zgrade. Nema okvirne cene za sada
Da li se možda neko raspitivao detaljnije o ceni održavanja zgrade u Lastavicama? Da li u ugovoru postoje neki detalji o tome? Meni se čini da je ovo prilično specifična zgrada za održavanje: grejanje na gas i naplata po stanu (pretpostavljam da je naplata samog gasa objedinjena za celu zgradu, neko treba da podeli ovu potrošnju po stanovima), grajnje vode (slično kao i grejanje, verovatno firma za održavanje treba da reguliše naplatu po stanu). Videla sam da je u W65 bilo ozbiljnih problema sa ovom naplatom grejanja (firma koja održava zgradu je htela da otkaže ugovor za gas jer neki stanari nisu plaćali svoje račune redovno), pa mi se čini da je prilično važno da ovo bude definisano u ugovo
 
lastavice-080424-01.jpg

lastavice-080424-03.jpg

lastavice-080424-06.jpg

lastavice-080424-08.jpg

lastavice-080424-09.jpg

lastavice-080424-10.jpg

lastavice-080424-11.jpg

lastavice-080424-12.jpg

lastavice-080424-15.jpg

lastavice-080424-16.jpg
 
Sudeći po slikama iznad, gde neki stanovi nemaju ni parket, a ni zadnja strana fasade nije gotova, nema šanse da počne tehnički u aprilu.
 
Na kojim slikama nema parketa? Parket je davno zavrsen a ovo sto vidite je zastita preko istog da se ne osteti… Radovi su zaista pri kraju, mislim da ce tokom juna poceti predaju kljuceva
 
Da u pitanju je Ps, moguće da je parket već postavljen ili da će ubrzo biti pošto je ostalo manje više završeno.

lastavice-080424-12.jpg
 
Vrh