Šta je novo?

Lasta

Posada je uglavnom u busevima, jer, koliko sam primetio, stanični kiosk su farbali i nema nikog unutra...
 
Ovog puta si mi promakao :D Par minuta pre nego što si ti slikao...
11659287_1092201397461002_5924198815932769744_n.jpg


A Jutros u Splitu, #9209 :)
10409679_1092204690794006_8458571965924491342_n.jpg
 
JEL ME ZAje*******AVAŠ?
Za malo da upadneš u kadar! :D
 
@Eukaliptus kad slikas bus uvek znaj da je Becks tu negde iza coska i da te posmatra :lol:
 
Pa da si pogledao konduktersko sediste, verovatno bi i mene video haha :D
 
Inače, jako dobar bus, šteta što je samo na prigradu, ponekad uskoči za Osijek, Herceg Novi, Zlatibor i tako...
Auto ušao u treći milion, sa prvim motorom uz manje popravke :)
#9301...


























 
oce li Lasta slati nekog novajliju i na 85
 
Sudeći da ostaju 2 ili 3 komada, neće sigurno! A i nema potrebe za zglobom tamo...
 
Jedan od 7 Ikarbusa, završio je u Lazarevcu u Lastri, zadužio je konto 15108, uopšte ne sumnjam da će biti najbolji iz cele serije! :)
 
Trebaće zglob na 85 najverovatnije kad počne sa radom nova mreža linija , ako budu skratili liniju 95 do Pohorske.
 
nadam se da liniju 95 nikad nece skratiti ali nikad se ne zna Zare igra :D Ranije sam cuo nekakve price da ce 94 produziti do Bezanije :)
 
20150629075457.jpg

Занимљиво како се у Гроцкој на стајалишту за Брестовик,Дражањ и остала околна села отварају сва врата и како се њима шверц дозвољава,а како се становницима Гроцке у правцу Ка Устаничкој отварају само Предња и траже карте.
Иначе сликано је у 8 Ујутру.
 
Ja mislim da u Lastinoj garaži postoje neke bube sa nekim posebnim enzimima, ili ne znam ni ja šta, Liaz ne volim, ali ni Unacopovi, ni Lastrini, ni Košavini Liazi ne rđaju ovako očigledno sa svih strana kao Lastini, šta im rade, nemam pojma, ali nemam objašnjenje.
 
Пре неки дан у Булевару Ослобођења, преко пута ресторана Ковач се један Ластин зарђали Икар испречио, покривљен, једва се могао обићи.
 
becks89":suudpsq5 je napisao(la):
Zanimljiv je i kvalitet limarije kod Rusa :D

И квалитет одржавања код Ласте, која све горе кршеве шаље на линије, које држе заменине замене замене.
 
Вожд":2tn7rfk0 je napisao(la):
које држе заменине замене замене.
Ako može pojašnjenje šta je pisac hteo reći?
Uzgred, koliko im se plaća taj prigrad, dobro je da daju bilo šta... Najveći udarac na Lastu je uvođenje Bus Plusa na te "prigradske" poteze...
 
Bas da pitam ovo bi trebao da je wc u okviru autobusa. Da li se oni inace koriste ili sluze za ukras i kao tovarni prostor i sl?
DSC_6432_zpszk0hhybd.jpg
 
becks89":188jx215 je napisao(la):
Вожд":188jx215 je napisao(la):
које држе заменине замене замене.
Ako može pojašnjenje šta je pisac hteo reći?
Uzgred, koliko im se plaća taj prigrad, dobro je da daju bilo šta... Najveći udarac na Lastu je uvođenje Bus Plusa na te "prigradske" poteze...
A koji je tvoj stav?
Baš me zanima, iskreno, da se ti lično pitaš kako bi organizovao prevoz? Podelio bi Beograd na Beograd i "Beograd" i u Beogradu bi vozio GSP po sadašnjim cenama, a u "Beogradu" se Direkcija ne bi pitala ništa, nego bi Lasta bila veliki gazda, a rubne opštine samo fiktivni delovi Beograda, koji bi faktički imali međumesni saobraćaj, gde bi se plaćala mesečna presedačka (ahhh, kako sam alergičan na ovaj izraz) markica koja bi važila za jednu Lastinu liniju i za gradski prevoz, a onaj kome se posreći da radi blizu Lastine stanice ili nekog terminusa, ili one bandere pored koje "majstor" oće da stane (ili bar većina "majstora"), taj da plaća samo tu markicu za tu jednu liniju, a sad baš ako mu nekad zatreba i graCki, tu u tom BEOgradu, onda plati pa se klati...
Izvini, ako ovo nije tvoj stav, a ako jeste, onda, šta da kažem, velkom tu di najntin senčuri.
 
becks89":254b0fqr je napisao(la):
Вожд":254b0fqr je napisao(la):
које држе заменине замене замене.
Ako može pojašnjenje šta je pisac hteo reći?
Uzgred, koliko im se plaća taj prigrad, dobro je da daju bilo šta... Najveći udarac na Lastu je uvođenje Bus Plusa na te "prigradske" poteze...

Фудбалским жаргоном - трећа резерва, јер су стартер и прва измена повређени у току текме.

Њима треба да се плаћа да не излазе на улице.
 
Ипак је овај Лиаз ишао на 353
На све што пролази кроз Гроцку се даје најгоре.
 
EUKALIPTUS":1zoypd1e je napisao(la):
becks89":1zoypd1e je napisao(la):
Вожд":1zoypd1e je napisao(la):
које држе заменине замене замене.
Ako može pojašnjenje šta je pisac hteo reći?
Uzgred, koliko im se plaća taj prigrad, dobro je da daju bilo šta... Najveći udarac na Lastu je uvođenje Bus Plusa na te "prigradske" poteze...
A koji je tvoj stav?
Baš me zanima, iskreno, da se ti lično pitaš kako bi organizovao prevoz? Podelio bi Beograd na Beograd i "Beograd" i u Beogradu bi vozio GSP po sadašnjim cenama, a u "Beogradu" se Direkcija ne bi pitala ništa, nego bi Lasta bila veliki gazda, a rubne opštine samo fiktivni delovi Beograda, koji bi faktički imali međumesni saobraćaj, gde bi se plaćala mesečna presedačka (ahhh, kako sam alergičan na ovaj izraz) markica koja bi važila za jednu Lastinu liniju i za gradski prevoz, a onaj kome se posreći da radi blizu Lastine stanice ili nekog terminusa, ili one bandere pored koje "majstor" oće da stane (ili bar većina "majstora"), taj da plaća samo tu markicu za tu jednu liniju, a sad baš ako mu nekad zatreba i graCki, tu u tom BEOgradu, onda plati pa se klati...
Izvini, ako ovo nije tvoj stav, a ako jeste, onda, šta da kažem, velkom tu di najntin senčuri.
Beograd je već podeljen na Beograd i "Beograd", samo što neki još nisu stigli to da primete, pošto se bave raznim minimalističkim stvarima i teranjem inata pojedincima. Direkciji je bolje i da se ne pita ništa, jer će mi onda biti mnogo lakše razumljivo zašto je sve ovako kako jeste. VIdi, ti što si alergičan na taj izraz, koga boli uvo? Ta presedačka markica je spas za te ljude, evo ja recimo dok nisam imao legitimaciju, plaćao sam Lastinu markicu do Zemuna i gradsku markicu, to ti je 3000 i 1100, 4100, a presedačke markice koje su važile do neke 2007,8 godine su koštale upola manje i pritom nisi morao da vadiš na dva različita mesta.
Druga stvar, trenutni sistem je sistem koji pruža besplatan prevoz svim korisnicima prigradskih naselja, barem većini. Mladenovac, Obrenovac, Lazarevac, 99% ljudi ne kuca kartu. Jel taj autobus ide na vazduh, vozač radi iz ljubavi? Odakle misliš da to treba da se finansira? Ako ćemo da dajemo džabe prevoz, ajmo svima da bude džabe, a ne pojedincima.
Vidi, međumesna linija je i Pazova-Beograd, isto kao i Mladenovac - Beograd, na prvoj pomenutoj,naplata je 100%, svaki mesec pogon koji vozi je u plusu i novac se šalje kao višak centrali, Beogradu, sa druge strane imamo banatska sela, prigradska naselja oko Beograda, koja niko ništa ne plaća, gubitci su milionski, a oni se još žale na prevoz? Znači, nećemo ni da plaćamo, ali hoćemo kvalitet prevoza? Čekaj, nemoj da se zavaravamo, to nije održivo, da ne pričamo o kašnjenju isplata toj Lasti, posle oni ne valjaju?
Niko ne može da spori, nedostatke u održavanju, nemaru, ne postojanju želje za poboljšanje, ali nemoj da mi pravdaš švercovanje i još žaljenje na uslugu, od strane švercera...
 
Najdzel":xv7j227i je napisao(la):
20150629075457.jpg

Занимљиво како се у Гроцкој на стајалишту за Брестовик,Дражањ и остала околна села отварају сва врата и како се њима шверц дозвољава,а како се становницима Гроцке у правцу Ка Устаничкој отварају само Предња и траже карте.
Иначе сликано је у 8 Ујутру.
354 исто, у Заклопачи и Гроцкој само предња, ван тога се отварају сва и карта није обавезна. Знам јер сам дошао за џ из Умчара са 351.
 
Igor":1yk45wcz je napisao(la):
Bas da pitam ovo bi trebao da je wc u okviru autobusa. Da li se oni inace koriste ili sluze za ukras i kao tovarni prostor i sl?
DSC_6432_zpszk0hhybd.jpg
U srbiji sluze za ukras u 99% slucajeva...
Nazalost, postoji i opravdanje, jer u Srbiji ne postoji ni infrastruktura za praznjene i odrzavanje istih...
Jedan privatnik koji leti vozi za Grcku je probao da ih koristi, ali je imao problema jer u grckoj po letovalistima takodje nema adekvatne infrastrukture, pa bi se iz haniotija ili slicne lokacije morao vracata do blizu solunskog aerodroma da bi ispraznio sadrzaj...
 
Vrh