Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785696#p785696:1838dq1x je napisao(la):
owim » Sre Okt 21, 2020 2:55 am[/url]":1838dq1x]Hvala, videh oglas, 65kvm je 2.100e/kvm.
za stanove su navedeni samo najosnovniji podaci koji ne uključuju čak ni vrstu grejanja.
Podeljeni su u tri grupe za uplatu depozita, i onaj ko uplati depozit za određenu grupu može da pogleda stanove samo te grupe.

Prvi put sam detaljno gledao oglase ovog tipa, prodaja nekretnine firme u stečaju putem licitacije.
Ne znam da li je uvek takva praksa, da se predmet prodaje može pogledati samo nakon bespovratne uplate za dokumentaciju ?
Nekako mi je logično da može da se pogleda, a da je depozit dovoljno osiguranje da će na licitaciji učestvovati samo ozbiljni ljudi.
U ovom slučaju (Trudbenik) uplata za dokumentaciju je od 100 do 120 hiljada dinara...mnogo za uslov da se pogleda šta se prodaje?
 
^ i meni je to bilo neverovatno a iznosi uopšte nisu naivni, mislim da je za depozit tako bilo i kada su bile aukcije kod izvršitelja (pri čemu se vraća pun iznos), ali cene kvadrata su tek početnica cene, i uopšte ne znamo u kakvom stanju. Kakve zgrade? Lokacija je nesumnjivo dobra.

prema onome što piše onaj koji uplatio depozit recimo za stanove iz prve grupe može da gleda samo te stanove ali ne i ostala je dve grupe.
Naravno možda bi mu u stvarnosti izašli u susret a možda i ne.
 
Da li me utisak vara, ali kao da se trude da što manje kupaca učestvuje na aukciji.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Pozdrav forumaši, imam jedno pitanje.

Da li je OBAVEZA investitora odnosno odgovornog lica da prilikom primopredaje stana i garaže izvrše premer stvarne površine objekta i izvrše zapisnik gde su potpisnici i kupac i prodavac?

U situaciji smo da nam investitor govori kako objekat ulazi u dozvoljenih 3% odstupanja od projektovane površine i da nije potrebno “ponovno” merenje pošto su oni to već učinili ali ne u prisustvu nas kao kupaca.

Ne radi se o povraćaju ili doplati na kupoprodajnu cenu već o pisanom tragu. Na osnovu tog dokumenta se valjda radi aneks ugovora da bi se porezi i dažbine placali na stvarnu kvadraturu.

Molim nekog ko ima više iskustva da mi pomogne.

Verovatno je negde u ovoj temi odgovoreno na pitanje ali nisam uspeo da nadjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja mislim da je to obavezno. Barem je tako bilo u svastikinom novom stanu u Napredovoj zgradi u Bloku 34.

Doduše, kupac nije prisustvovao tom merenju, ali je napravljen aneks i promenjena cena.
 
to je kada se radi aneks na cenu, mislim da ove nove zgrade vk, cg i ostali gde je -3% dozvoljeno oni mere, ti placas imaginarnu projektovanu povrsinu i na to dazbine, a mislim da mozes privatno geometra pa da premeris, bilo je price ali se ne secam detaljno.
 
Nema potrebe za geometrom, za privatno merenje je dovoljan obican metar i najosnovnije znanje matematike.
 
Etaziranje tj primjer stanova stvarne površine nakon izgradnje je u cg obavezan i to radi licenciran geometar koji to kasnije u vidu elaborata prosleđuje katastru sto se tice prisustva ako su stanovi prodati prisustvuje vlasnik ili predstavnik njegov sa punomoćjem ako nisu onda samo predstavnik investitora ...
Najbolje da zovete nekog geometra da se raspitate kakva je procedura u srb
 
Interesuje me kakva je generalno zvucna izolacija u novogradnji?

Zivim u zgradi staroj 30 godina i zvucna izolacija je uzasna. Posebno mi smetaju udarni zvuci komsija koji hodaju na petama. I to dolazi ne samo od stana direktno iznad nego i iz drugih stanova. To sam provalio tako sto jedno celo leto komsije iznad mene nisu bile tu a ja sam i dalje cuo kad neko gazi, pogotovo u toku noci kad je manje ambijentalnih zvukova pa kad komsa krene do klonje da isprazni besiku. I uopste ne mogu da provalim odakle dolazi taj zvuk, iz kog stana, ili mozda pak vise njih posto sam poceo da razlikujem obrasce koracanja razlicitih ljudi.

Anyway, hteo sam da pitam da li je napretkom tehnologije, gradjevinskih tehnika, materijala i ostalih stvari u koje se mi laici ne razumemo, doslo do nekog poboljsanja po ovom pitanju u smislu da je danas neka default izolacija bolja nego kad se radilo pre 20-30 godina? Da li je danas postoji neki standard da se ispod parketa postavlja neka apsorbujuca podloga koja bi prigusivala konjski nacih hoda? Moze li se to nekako proveriti na licu mesta, sta da trazim od dokumentacije? Moja ideja je da kada budem gledao stan koji me zanima (za kupovinu ili iznajmljivanje) da se lepo izujem i malo "jace" koracam pa da cujem kako to odzvanja i ako mi se ucini da to bas odzvanja onda da zaobidjem taj stan. Jeste - toliko sam poludeo od toga.
I da, krajnji cilj mi je da zivim u kuci ali za sad to jos nije opcija.
 
Samo jedan savet mogu da ti dam. Ako te to nervira, kupi dobre cepice za usi. Godinama imam isti problem, cak sam lokaciju promenio zbog istih stvari koje si opisao i tu resenja nema. Pogotovo ne u novogradnji, gde se vecina investitora ciganise do neverovatnih krajnosti. Dok ne das pare, obecavaju sve i svasta, dok se druga prica vrti posle.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Cepice koristim vec 3 godine i to ove: https://www.ace-technik.com/documents/p ... /08006.jpg
Napravim ja tim cepicima vakum jer mogu da se oblikuju ali i dalje ne vredi, niske frekvencije prolaze jer im je akusticna karakteristika da imaju vecu prodornost od visih frekvencija (zato recimo pretezno cujemo basove kad neko slusa muziku u komsiluku a manje visokotonce).

Ovi cepici kostaju ~1300 din, a skuplje i bolje nisam nasao kod nas. I moram da trosim jedno-dva pakovanja mesecno. Pa preracunaj koliko je to na 3 godine za jednu tako glupost, bez da ulazim u neugodnost nosenja toga pri spavanju. Ako ti znas za bolje cepice da ima kod nas javi... Ja razmisljam da narucim ove sa titanijumskim jezgrom, koji navodno kao gust metal ima bolju krivu prigusenja zvuka (i kostaju solidno): https://www.flareaudio.com/collections/earplugs-1

A psihologija je vec utvrdila da nije sam intenzitet buke to sto nam smeta vec znacenje koje taj zvuk ima za nas. Zato sam ja izuzetno postao psihicki osetljiv na hodanje petama jer me asocira na bahate bezobzirne ljude. Npr. skoro se desilo da neko iz susedne zgrade je nesto slavio i ispalio rafal u vazduh (stari srpski obicaj jelte) i to me nije probudilo, ali zato kad cujem korake odmah prekidam san i pizdim. Cak mi i lift u zgradi stvara glasniji zvuk ali mi ne smeta. Cak popijem i neki lek za smirenje i spavanje ali dzaba.

Sad sam u procesu potrage za drugim stanom (renta) ali se pitam hocu li time resiti problem uopste. Pa zato trazim savet kako bar nekako proceniti kvalitet zvucne izolacije pre uzimanja stana.
 
Kupite kuću ili stan u potkrovlju gdje su radjeni zvucni presjeci da se kroz armirani beton vertikalno....
Takođe bitne su tu i cevi za odvod tzv besumne izolacija poda kao i izolacija između zgrada ako su iste u nizu ...itd ...
 
Nadam se da je ovo ok mesto za ovaj post.

Moji roditelji u penziji gledaju da se vrate u Srbiju da žive izmedju Srbije i Amerike oko pola/pola.

Dali imate predloge gde bi bilo dobro da gledaju za stan?

Meni su glavne želje da je bezbedno, dobar kvalitet zgrade, relativno ok ulice (da nije oko ilegalnih naselja), da ima trgovine i bolnice u blizini, i da ima potencijal da cena raste u budućnosti.

Znam da je lista duga, izvinjavam se.

Gledaju da potroše max oko 135,000.

Dali je ovo moguće i dali imate neke predloge? Hvala vam puno na pomoći!
 
Da li bi mogao i da nam kažeš o kojoj se veličini radi?
Ako su ljudi dugo živeli u Americi, pretpostavljam da su navikli da žive malo komotnije...

Takođe, da li bi voleli da žive u centru? Na primer, ako im nije bitno, za te pare može da se nađe pristojan stan na Banjici, blizu su trgovine, pijaca, blizu je i šuma, ako vole da prošetaju, a blizu su i bolnice (VMA i ortopedska su tu, a brzo se stiže do Kliničkog). Sa druge strane, ako više vole centar, stan bi morao biti manji (ali opet pristojan za dvoje), zbog blizine bolnica negde u zamišljenom trouglu Studentski trg - Vukov spomenik - Klinički centar. Na kraju, možda ni Zemun nije loša opcija, kao neka kombinacija dva.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796017#p796017:1q41rwsv je napisao(la):
bora773 » 24 Nov 2020 03:49 am[/url]":1q41rwsv]Nadam se da je ovo ok mesto za ovaj post.

Moji roditelji u penziji gledaju da se vrate u Srbiju da žive izmedju Srbije i Amerike oko pola/pola.

Dali imate predloge gde bi bilo dobro da gledaju za stan?

Meni su glavne želje da je bezbedno, dobar kvalitet zgrade, relativno ok ulice (da nije oko ilegalnih naselja), da ima trgovine i bolnice u blizini, i da ima potencijal da cena raste u budućnosti.

Znam da je lista duga, izvinjavam se.

Gledaju da potroše max oko 135,000.

Dali je ovo moguće i dali imate neke predloge? Hvala vam puno na pomoći!

Da bi neko mogao lepo da odgovori na pitanja treba mu jos malo dodatnih informacija

- Velicina stana?
- Da li je neophodno da ima neki sadrzaj?
- Da li im treba parking mesto? Voze li automobil?

Ja bi predlozio Savski Trg (starogradnja).
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 6188199250

Za starije ljude je bitno da budu u centru i da imaju sadrzaj i da im je sve "zgodno" blizu.
Gledao bi nesto gde mogu barem negde da idu pesaka.
Ovaj stan ima potencijal da raste jer je u blizini buduce metro stanice i to centralne.

Naravno mogu da uzmu i nesto dalje ali u tom slucaju veci stan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796019#p796019:25ainc3u je napisao(la):
johnny_s » Mon Nov 23, 2020 9:20 pm[/url]":25ainc3u]Da li bi mogao i da nam kažeš o kojoj se veličini radi?
Ako su ljudi dugo živeli u Americi, pretpostavljam da su navikli da žive malo komotnije...

Takođe, da li bi voleli da žive u centru? Na primer, ako im nije bitno, za te pare može da se nađe pristojan stan na Banjici, blizu su trgovine, pijaca, blizu je i šuma, ako vole da prošetaju, a blizu su i bolnice (VMA i ortopedska su tu, a brzo se stiže do Kliničkog). Sa druge strane, ako više vole centar, stan bi morao biti manji (ali opet pristojan za dvoje), zbog blizine bolnica negde u zamišljenom trouglu Studentski trg - Vukov spomenik - Klinički centar. Na kraju, možda ni Zemun nije loša opcija, kao neka kombinacija dva.

Hvala na odgovoru. Ne znam dali je ovo realno ali da se nadje dvosoban stan (sa dve spavaće, možda 60 m2) i parking mesto. Bilo bi dobro nešto bliže centru ako je moguće da imaju negde da se prošetaju i da imaju neki socijalni život. Hvala još jedanput!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796020#p796020:1q5ntyac je napisao(la):
vradovic » Mon Nov 23, 2020 9:25 pm[/url]":1q5ntyac]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796017#p796017:1q5ntyac je napisao(la):
bora773 » 24 Nov 2020 03:49 am[/url]":1q5ntyac]Nadam se da je ovo ok mesto za ovaj post.

Moji roditelji u penziji gledaju da se vrate u Srbiju da žive izmedju Srbije i Amerike oko pola/pola.

Dali imate predloge gde bi bilo dobro da gledaju za stan?

Meni su glavne želje da je bezbedno, dobar kvalitet zgrade, relativno ok ulice (da nije oko ilegalnih naselja), da ima trgovine i bolnice u blizini, i da ima potencijal da cena raste u budućnosti.

Znam da je lista duga, izvinjavam se.

Gledaju da potroše max oko 135,000.

Dali je ovo moguće i dali imate neke predloge? Hvala vam puno na pomoći!

Da bi neko mogao lepo da odgovori na pitanja treba mu jos malo dodatnih informacija

- Velicina stana?
- Da li je neophodno da ima neki sadrzaj?
- Da li im treba parking mesto? Voze li automobil?

Ja bi predlozio Savski Trg (starogradnja).
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 6188199250

Za starije ljude je bitno da budu u centru i da imaju sadrzaj i da im je sve "zgodno" blizu.
Gledao bi nesto gde mogu barem negde da idu pesaka.
Ovaj stan ima potencijal da raste jer je u blizini buduce metro stanice i to centralne.

Naravno mogu da uzmu i nesto dalje ali u tom slucaju veci stan.

Hvala puno na odgovoru. Ja malim da je stan sa dve spavaće sobe idealan, ako može za tu cenu (možda 60-70 m2). Da i parking im je potreban posto voze, da nemaju problema sa parkoranjem u gradu.

Bilo bi lepše nešto više stvari da mogu da vide i rade tokom dana zbog socijalnog života tako da nisu izolovani. Imamo tu rodjake ali oni žive malo dalje. Hvala puno na odgovoru!
 
Rekao bih da je najbolje centar, ali za te pare ne može baš kod Kalemegdana, već bi moralo malo dalje ka Slaviji/Tašu. Idealno bi bilo negde kao na primer Majke Jevrosime, mirna ulica, ali u centru, blizu svega. Pri tom, nije krcata kafićima, pa može da se nađe parking mesto.
Šta izbegavati:
- Savski trg i okolina. Ovome će porasti vrednost, ali tek za jedno 20-30 godina, trenutno je gradilište i ostaće gradilište dok ne završe Beograd na vodi, tunel i metro (nadam se da ću ja biti generacija koja će doživeti metro). Da ne pominjem picin park i migrante
- Brankov most, Zeleni venac. Gužva i nije bezbedno.
- Donji Dorćol. Iako lep, za starije ljude je teško da se popnu do centra.
- Sve što je dalje od centra od Beograđanke. Ako ljudi žele sadržaje, sve dalje od ovoga je predaleko za pešačenje

Tako da, sa tim novcem će biti malo teže naći nešto sa dve spavaće sobe, ali ne i nemoguće, samo ćeš morati da tražiš dosta po oglasima. Takođe, trebalo bi imati u vidu da se mahom radi o staroj gradnji i da će stan zahtevati renoviranje. Tako da ako stan košta 125 i malo doterivanja, to je ok, kao i stan koji košta 100, a ruina je, jer te na kraju izađe isto.

Što se tiče vrednosti, ne verujem da će ikada pasti vrednost stanova u centru, tako da to ne mora da te brine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796019#p796019:3joj4esx je napisao(la):
johnny_s » Tue Nov 24, 2020 4:20 am[/url]":3joj4esx] a blizu su i bolnice (VMA i ortopedska su tu, a brzo se stiže do Kliničkog). Sa druge strane, ako više vole centar, stan bi morao biti manji (ali opet pristojan za dvoje), zbog blizine bolnica negde u zamišljenom trouglu Studentski trg - Vukov spomenik - Klinički centar.

Ako je blizina bolnica kriterijum, onda bolje da gledaju da budu bliže Euromodiku ili Medigrupu.
 
Ljudi pomagajte, nemoguce je naci normalan 1.5 stan na dobroj lokaciji. Cene su i dalje neverovatne pored toga sto je ponuda katastrofalna.

Skoro sam setao Djermom, ulicama gde su pre 10ak godina gradjene nove fensi zgrade... sve to nekako izgleda staro vec i izbledelo. Plasim se da taj tip novogradnje ne izgleda kvalitetno kao na pocetku
 
Wuxa imas u ulici ispod vojvode brane 3 novogradnja sve jos u temeljima mada za jednu na sajtu stoji da je ostalo samo 4 stana
 
Moj rođak je prošle godine kupio stan u Preševskoj ulici, paralelnoj sa Bulevarom kralja Aleksandra, sa garažom i dve spavaće sobe, novogradnja, za 118 000 evra, tako da verujem da sa kešom može da se nađe dobar stan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796357#p796357:1clb2h8y je napisao(la):
Wuxa » 25 Nov 2020 11:22[/url]":1clb2h8y]Ljudi pomagajte, nemoguce je naci normalan 1.5 stan na dobroj lokaciji. Cene su i dalje neverovatne pored toga sto je ponuda katastrofalna.

Skoro sam setao Djermom, ulicama gde su pre 10ak godina gradjene nove fensi zgrade... sve to nekako izgleda staro vec i izbledelo. Plasim se da taj tip novogradnje ne izgleda kvalitetno kao na pocetku

те од пре 10ак 15ак су најгоре. Мада мислим и ове новије да су кршина али се продаје ко луксуз
 
Vrh