Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Oko 1650 EUR, koliko se moze zakljuciti iz njihovih oglasa.
 
Pa zavisi od mnogo faktora, ali ako je sve u izvornom stanju, 1000-1150 EUR/m2 max. Tako da je razlika izmedju stare i nove gradnje (ako se uzme u obzir povracaj PDV-a) na toj lokaciji oko 400-500 EUR, sto je otprilike tako svugde, a cesto je i veca od toga (centar, NBG...). Ako uzmemo u obzir renoviranje, ta razlika se smanji na 250-300 EUR po kvadratu.

Ovde je mapa sa dosta novogradnji u BG-u: https://bgnovogradnja.rs/mapa, a neke od njih imaju cenu / opseg, pa mozes da uporedis.
 
Zdravo svima. Nov sam na forumu i nadam se da nisam promasio temu za pocetak. Supruga i ja smo u procesu kupovine stana i pronasli smo jedan koji nam odgovara u potpunosti medjutim primetio sam vlagu u coskovima, pretpostavljam od kondenzacije. Investitor nas ubedjuje da je to normalna pojava za novogradnju i da su tek pre par dana ukljucili blago grejanje u stanovima. Da li je neko imao slicna iskustva sa stanovima u novogradnji i da li moze da napise neki optimisticki/pesimisticki komentar ? :)
 
Dobrodošao na forum :)

Daj malo više detalja -koji sprat je u pitanju? Da li se stan nalazi na ćošku zgrade? Koji investitor? :)
 
Mozda je investitor forsirao da zavrsi zgradu pa radio brze nego sto treba
 
Stan se nalazi na 2 spratu, potkrovlje je iznad. Nije na cosku, u sredini zgrade je. Na mestima gde sam primetio vlagu nalazi se terasa od stana iznad. Investitor je Nikodugradnja. Izmedju ostalog jedno od objasnjenja je i to da je zgrada zavrsena brze nego sto je ocekivano/planirano. :)
 
Pozdrav.Nov sam na forumu pa bih odma potrazio savet>planiram da kupim stan oko 45m2,jednoiposoban,novogradnju...pa bi mi dobro dosla preporuka koje naselje da gledam,posto sam finansijski ogranicen,moracu da gledam Borcu,Altinu,Zemun Polje<batajnicu,vidim da moze da se nadje za 800/m2,pa me zanima sta mi je od ovoga najbolja opcija,svaki predlog bi mi dobro dosao.
 
@peterparker - neka me ispravi neko sa građevinskog, ali taj kondenz ne bi smeo da se javlja bez neravnomernog grejanja u tom stanu - možda su ga koristili čuvari za spavanje (dok je gradilište bilo aktivno), ali oni obično uzmu prizemlje ili prvi sprat.

@srdjan86 - težak izbor druže. Biće ti problem naći iole dobru novogradnju na tim lokacijama, sa čistim papirima i dobrom infrastrukturom. Imaš li kola? Gde radiš, kuda se inače krećeš? Znam da je to promenljiva kategorija, ali od nekud se mora početi.

Možda bih pre birao neku kvalitetniju staru (stariju gradnju), ali šta znam. Ako sve baš mora tako kao što si naveo, onda bih birao Borču ili Batajnicu, jer su mnogo ozbiljnija naselja u odnosu na Altinu i Zemun polje. Znam da svi hoće sve za male pare, ali pazi se, tako i investitori prodaju tu šarenu lažu, a posle ćeš se pitati šta se desilo sa zgradom kroz par godina.
 
Mozda cekati ako si u mogucnosti da izleti neki stan na nbg za te pare 800 e po kvadratu desava se
Takodje zavisi da li ti je prvi stan pa ocekujes povrat pdv
 
Ih, pa za 800 evra po kvadratu može samo da iskoči u Genex kuli stan od 80+ kvadrata na nekom visokom spratu, ili u Bežanijskim blokovima, opet na visokom spratu, pored dalekovoda. Sve ima svoje...
 
pa vecina tih novogradnji po naseljima koje sam naveo je oko800e,ima cak i za 700-750...e sad me zanima da li je bas sve to krs i sve nelegalno kao sto ljudi pisu...ako je sve tako,zanima me kako to da onda ljudi uopste kupuju te stanove,jer gradi se dosta,gledam altinu nedavno,mogo zgrada je niklo
 
Treba zabraniti ovjeru ugovora nelegalnih novogradnji nema cistih papira nema prodaje
 
Bože, direktore, pa valjda se podrazumeva da se ni jedan manjkav ugovor ne sme potpisati bez "čistih papira".

I dajte već jednom počnite koristiti zareze makar ih i slovima ispisivali. Uvek vama posvetim najviše pažnje da bih protumačila šta ste hteli reći bez znakova interpunkcije, a život teče dalje i grabi svaki dragoceni minut koji mi se baš i ne daju tumačeći vašu prozu.
 
srdjan86":1t330ri0 je napisao(la):
Pozdrav.Nov sam na forumu pa bih odma potrazio savet&gt;planiram da kupim stan oko 45m2,jednoiposoban,novogradnju...pa bi mi dobro dosla preporuka koje naselje da gledam,posto sam finansijski ogranicen,moracu da gledam Borcu,Altinu,Zemun Polje&lt;batajnicu,vidim da moze da se nadje za 800/m2,pa me zanima sta mi je od ovoga najbolja opcija,svaki predlog bi mi dobro dosao.
Od navedenih preporučujem Batajnicu (gde i živim). Borča i Batajnica su u prednosti nad ostalim koje si naveo. Lično mi je bolja Batajnica od Borče jer je viša, ima manje vlage.
Kao što ti je napisao ccc sve zavisi od tvojih potreba. Što se gradskog prevoza tiče u Batajnici je dobar (u odnosu na ostatak grada), ali je došlo do pogoršanja od kada se izgradio Pupinov most pa treba računati na gužvu od 20-25min prilikom ulaska u Zemun u vreme popodnevnog špica. Ostali smo osakaćeni prilikom izgradnje batajničke petlje pa danas Batajnica nema izlaz na autoput (što dodatno povećava gužve na Batajničkom drumu u vreme špica.

Ako imaš porodicu i decu većina te novogradnje je u blizini škola što je veliki plus.
Ako nisi strogo za novogradnju moja preporuka ide ka naselju Galenika koje je mnogo bliže gradu i dosta uređenije.
Takođe i starogradnju po Batajnici I Borči bi mogao da uzmeš u obzir, prvenstveno zbog kvaliteta novogradnje koji je sigurno upitan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521761#p521761:2i3r5mbd je napisao(la):
duke23 » Sub Mar 03, 2018 9:15 pm[/url]":2i3r5mbd] Lično mi je bolja Batajnica od Borče jer je viša, ima manje vlage.
Znate li @duke23 kakav je uticaj vlažnosti na žensko lice? Ne znate naravno, jer da znate ne biste tako pisali. Prisutna vlaga umereno do pojačano može samo koristiti licu žene.

U tom smislu preporučujem obale Dunava ali i više nadmorske visine Bg. Verujte, Čola se podmladio za dve decenije zahvaljujući Košutnjaku. :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521708#p521708:ti5brxz8 je napisao(la):
ccc » 03 Mar 2018 18:30[/url]":ti5brxz8]@peterparker - neka me ispravi neko sa građevinskog, ali taj kondenz ne bi smeo da se javlja bez neravnomernog grejanja u tom stanu - možda su ga koristili čuvari za spavanje (dok je gradilište bilo aktivno), ali oni obično uzmu prizemlje ili prvi sprat.

@srdjan86 - težak izbor druže. Biće ti problem naći iole dobru novogradnju na tim lokacijama, sa čistim papirima i dobrom infrastrukturom. Imaš li kola? Gde radiš, kuda se inače krećeš? Znam da je to promenljiva kategorija, ali od nekud se mora početi.

Možda bih pre birao neku kvalitetniju staru (stariju gradnju), ali šta znam. Ako sve baš mora tako kao što si naveo, onda bih birao Borču ili Batajnicu, jer su mnogo ozbiljnija naselja u odnosu na Altinu i Zemun polje. Znam da svi hoće sve za male pare, ali pazi se, tako i investitori prodaju tu šarenu lažu, a posle ćeš se pitati šta se desilo sa zgradom kroz par godina.

Или баце финту као у мојој згради мада моји су плац са кућом дали инвеститору у замену за станове и сад има 4 стана неукњижено (од којих 2 у подруму не могу јер по плану је зграда П+1+Пк) и за један знам да краде струју, а зграда се греје на г6
 
Pozdrav svima! Lurkujem na ovom forumu već neko vreme, ali do sada nisam imao šta da postujem. Elem, u procesu sam traženja/kupovine stana, pa se to promenilo.

Našao sam stan koji mi se strukturno dopada i na ok je mestu (Medak 2), na drugom spratu po ok ceni. Stvari koje mi se ne dopadaju je što je stan deo nadogradnje od 3 sprata, ulaz (i zgrada generalno) malo izgleda bezveze, a spoljašnja izolacija sa jednog zida na stanu pored je otpala... Kada bih gledao samo unutrašnjost, kupio bih ga, ali ne znam koliko su bitne ove ostale stvari koje sam naveo. Posebno me brine ovo sa izolacijom - kapiram da verovatno nisu baš male šanse da otpadne i taj deo sa stana koji bih kupio. Šta vi mislite? I ima li neko informaciju o tome kolike su realne cene kvadrata u Medaku 1/2? Na oglasima su oko 800-1000 eur, ali ne znam da li je to baš realno stanje.
 
Има смисла та цена, ако ти се свиђа купи

А то што је изолација отпала није фрка то може лако да се поправи
 
Koji tip izolacije ako je stiropor koji nije tiplovan moze otpasti i daleko veci dio
Provjeri papire da li je to legalno da li ima parking u okviru parcele upravnika zgrade itd
 
U pitanju je stiropor i mislim da je bio tiplovan, sudeći po tragovima na fasadi. :D

Što se tiče legalnog, predato je na legalizaciju. Za parking ću pitati. Hvala na predlozima!
 
Uhhh znači to nije uknjiženo? Morao bi ozbiljno da spusti cenu zbog toga. Ja se iskreno ne bi petljao sa nečim što nije uknjiženo. No svako ima svoj "prag rizika"
 
Nije uknjižen, kao i 95% drugih stanova koje sam gledao. Maltene je nemoguće naći uknjižen, barem za ovu cenu/kvadraturu koju tražim (do 35000 / do 35-40 kvadrata). Inače, šta može da se desi ako stan nije uknjižen? Osim što se ne može koristiti za hipoteku i sl.
 
Vrh